Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

U vreme moje & nekih od nas, deca su vitlejem(TM) pred projekcije u Slaviji. 

Čekić u redovima, novi Bruslijev film.

Tog popodneva Čak Noris prvi & poslednji put seo na dupe:

 

 

U decenijama koje su sledile, videh šokiran da je bio potpisnik oko 300 naslova. Čak Noris.

Voleo da gledam Tom & Jerry Show.

Oggy & Bubanemci, u poodmakloj fazi žala za mlados.

Ono vreme kad možeš sve ali počelo da boli. Kreneš i povrediš se.

Moj tata recimo nikad nije ukapirao moje nervozno šetanje kad dođem u vamiliu.

Samo sam se zagrevao da se ne sjebem negde, na nešto ili zbog nečeg.

Kome da se žalim? Ovca iz Pinkpantera.

Ostade mi dileja do danas, zbog čega sam uvek navijao za Toma vs Jerry?

Kad mu nabije čep od kokakole na glavu a Jeronimo tumara(TM) okolo?

Pet sekundi sreće, kao prvo-pola fajta zvidea.

Sitni momentumi navijanja za nemezisa jer ionako najeba na regularnoj osnovi? 

 

 

Edited by Neme
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Brus Li- pogledao sam sve njegove radove tokom ranih dana osnovne, sve sam našao u lokalnoj videoteci. Opasno sam se ložio na njegove filmove. Mislim da je sa njim i krenula era tih kung-fu filmova. Kasnije su to nastavili Van Dam i razne američke nindze. U zmajevog gnezdu najveći klasik. Tarantino je isto veliki fan tog žanra.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Brus Li- pogledao sam sve njegove radove tokom ranih dana osnovne, sve sam našao u lokalnoj videoteci. Opasno sam se ložio na njegove filmove. Mislim da je i sa njim krenula era tih kung-fu filmova. Kasnije su to nastavili Van Dam i razne američke nindze. U zmajevog gnezdu najveći klasik. Tarantino je isto veliki fan tog žanra.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

Pravo da ti kazem i mislio sam da je muziku napisao Zika..lici na njega ili mozda bolje napisati ne lici bas na Bajagu. Cak u Zikinim radovima sa "Babama" prepoznajem taj njegov uticaj iz ove pesme..ne znam,mozda samo kvalitetno tripujem..

Inace,Prodavnica tajni je prva kaseta koju sam ja pazario u zivotu. Imao je stariji buraz svojih,ali ovo je bila moja prva..i dan danas se secam. Skolska ekskurzija,jednodnevna u Novi Sad..bio sam..mmm..davno bese..ali recimo drugi/treci razred osnovnjaka..izmedju ostalog poseta SPENS-u..kad tamo prodavnica PGP/RTB..i ja je kupio..cak je bila dosta skupa jer mi je posle kupovine ostalo dzeparca samo za jedan sladoled u centru grada :lol_2:
Dosao kuci,pita keva sta sam uzeo. Ja izvadio kasetu iz dzepa..pale skoro i batine..kao ti nisi normalan,sta si uzeo tu glupost?! Ostali kupovali uobicajene stvari poput onih dosadnih suvenira..
Vrlo brzo se pokazalo da sam ja kupio pametnije od drugara/ica..nijedan rodjendan nije mogao da prodje bez moje kasete,ergo i mene. :classic_biggrin:

Sa ove distance tek smatram da sam tada pare potrosio na kul stvar. Samo sto sam je negde zagubio..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Crni Bombarder said:

Pravo da ti kazem i mislio sam da je muziku napisao Zika..lici na njega ili mozda bolje napisati ne lici bas na Bajagu. Cak u Zikinim radovima sa "Babama" prepoznajem taj njegov uticaj iz ove pesme..ne znam,mozda samo kvalitetno tripujem..

Inace,Prodavnica tajni je prva kaseta koju sam ja pazario u zivotu. Imao je stariji buraz svojih,ali ovo je bila moja prva..i dan danas se secam. Skolska ekskurzija,jednodnevna u Novi Sad..bio sam..mmm..davno bese..ali recimo drugi/treci razred osnovnjaka..izmedju ostalog poseta SPENS-u..kad tamo prodavnica PGP/RTB..i ja je kupio..cak je bila dosta skupa jer mi je posle kupovine ostalo dzeparca samo za jedan sladoled u centru grada :lol_2:
Dosao kuci,pita keva sta sam uzeo. Ja izvadio kasetu iz dzepa..pale skoro i batine..kao ti nisi normalan,sta si uzeo tu glupost?! Ostali kupovali uobicajene stvari poput onih dosadnih suvenira..
Vrlo brzo se pokazalo da sam ja kupio pametnije od drugara/ica..nijedan rodjendan nije mogao da prodje bez moje kasete,ergo i mene. :classic_biggrin:

Sa ove distance tek smatram da sam tada pare potrosio na kul stvar. Samo sto sam je negde zagubio..

Da si kupio Pozitivnu geografiju mislila bi da ti treba za skolu.:classic_biggrin:

 

Pozitivna_geografija.jpeg

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Crni Bombarder said:

@Mairosujel pesmu sa albuma Prodavnica tajni "Zivot je nekad siv,nekad zut" napisao Zika? Nesto ne mogu da pronadjem podatak..


Čini mi se da je na celoj prodavnici Žika napisao samo Veselu Pesmu.

Ah, sad vidim i odgovor ispod. Slažem se inače sa konstatacijom, i meni je "žikesque" tekst.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, đubrivo. said:

matakovic rula vec tri decenije

 

Da ne trolujem na Kuku & Ciju. Više bih se radovao da zaživi inicijativa makar projekat propao, nego što je propala inicijativa a projekat otišao u legendu. Možda će tih dana, kad budu digli asfalt kojim su siledžije zalile kocke od kaldrme stare mnogo godina, inicijativa početi opet da klija i vratiti legendu u život. Vodeći računa da se prašina popaja finim arheološkim metlicama, umesto standardne zloupotrebe abraziva. (:

Edited by Neme
slovce
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, đubrivo. said:

podržavam i ushicen sam mada te tri slova ne razumem 

 

za matakovica sam saznao malo kasnije, drugom polovinom 90ih i mislio sam da je gotov sa stripom sve do pre pola godine, kada sam video njegove korona table kod hrvata na nekom portalu 

 

@Neme

 

Kad bih mogao u tri slova da objasnim, ti bi bio zadovoljan a ja ushićen sobom. :classic_smile:

"Inicijativa" tih poslednjih godina Jugoslavije se očitovalla i kroz strip. 

Dok je opšti nacionalizam tog vremena udarnički asfaltirao svoje puteve, kreativni ljudi su pravili kocku po kocku.

Možda nisam u pravu ali i danas želim da verujem da je mnogo veći broj onih koji žale što su kocke ispušile...

 

Quote

sve do pre pola godine, kada sam video njegove korona table kod hrvata na nekom portalu 

 

Nisam znao, tnx. :thumbsup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...