Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Posto se na ovom topiku vec pominjao dokumentarni film o Bitlsima,iza kojeg stoji Piter Dzekson,da podelim info da se sprema jos jedan. Autorka ce biti ni manje ni vise nego cerka Pola Mekartnija,Meri,a zvace se "If the Walls Could Sing".
Dok cekamo da se oba pojave,pogledamo ih i uporedimo,moja topla preporuka ide ka sjajnom  dokumentarcu filmskog reditelja Rona Howarda pod nazivom "The Beatles: Eight Days a Week". Ima sjajnih snimaka njihovih zivih nastupa,a mene je fasciniralo kako su sa ondasnjom opremom tako dobro zvucali.

Film je dostupan i na Netflix servisu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kupio sam Blu Ray player samo zbog Eight Days a Week [emoji41]

 

Edit: jedina zamerka je što na muzičkom cd-u nisu sastavili ceo komplet stvari sa 3 koncerta koja su svirali 64 i 65...a materijal može da se nađe da sva 3 certa. Ukupno 24 stvari, sa 3 ponovljene to je 21...(proširili su vinil za 4 stvari, na 17...)

Pogotovo mi žao za sjajnu verziju If I Felll iz 64...

 

A snimci postoje, napravio sam zato sebi ultimativni Hollywood Bowl sa redosledom kakav je originalno izveden obe godine [emoji846]

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

Secam se 2008 da mi pokojni deda dolazi iz Nisa. Upravo sam se setio da je povod bio Sveti Sava, znaci januar. Novak Djokovic je osvojio svoj prvi AO, i ja dok ga cekam, picim na kompu Virtua Tennis 3 kako bih ubio vreme. Iz nekog razloga mi se pojavi potreba da izadjem napolje i kako sam izasao odmah vidim djeda kako luta. Nije koristio mobilni telefon tako da je puka sreca sto sam naleteo na njega. Vec neke 2006 godine je krenula jace da ga udara demencija. On nije ni znao da treba da udje u zgradu iz koje sam se izasao i posto ne pise na papir malo mi i jeste bilo cudno sto je znao sta treba da radi i sto se odlicno snasao za svoje godine. Verovatno je insistirao na tome da ga niko ne ceka kod autobuske stanice i da moze sve sam sto je tipicno za njega. Moguce da je rekao da ce da pozvoni na interfon. Od autobuske pa do tog stana ima oko pola sata pesacenja. Nasao se na pravom mestu u pravo vreme, sigurno je pitao prolaznike za ulice i gde treba otprilike da ide.

 

Ulazim unutra sa dedom, malo sam popricao. Idem do svoje sobe i razmisljam sta bih mogao da pustim. Uvek kada sam dolazio kod dede i babe u Nis, pored toga sto sam vodio razgovor sa njima i sto sam se vratio sa nekoliko kila vise, kako bih ubio vreme gledao sam tv1000, foxlife (tih prvih par godina mi je sadrzaj bio skroz ok) i jos par kanala koji nisu bili u ponudi mog kablovskog operatera. I u tom trenutku se setih kako dugo nisam cuo Kiss. Jedan od filmova koje sam gledao vise puta na tv1000 je bio Detroit:Rock City tj film koji je izmedju ostalog i o njima. Klikne u glavi i kazem da treba da pustim Strutter. Jedno 20 puta sam pustao pesmu i zeleo sam jos vise ali sam bio sprecen, tada sam znao da sam pesmu cuo u GTA: San Andreasu. Zamisli, na dan Svetog Save ja sam u svojoj sobi pustao Knights In Satan's Service.:lol_2:

 

Ne mogu da se setim koliko sam ih pustao u sledecih par godina nakon te 2008, ali kasnije se ispostavi da redovno pustam njihove pesme u januaru i to samo nekih 7-10 za koje sam znao. Na kraju to postala tradicija, a sve je pocelo od dolaska mog dede na slavu. Ne moze da mi prodje januar, a da ne pustim nesto od njih. Nemam to neki konkretno datum, ali valjda i zbog hladnijeg vremena i pocetka nove godine se setim da pustim neke njihove pesme. Ako se ne varam, vrteo sam odredjene stvari iz njihovih prvih sest albuma+Creature of the Night. Pre godinu dana sam video da su izbacili 20 albuma, a pola od toga sigurno ne bih slusao uopste. Ostalo cim nije doprelo do mene, znaci da su im albumi ili losi ili genericni. Pretpostavljam da, kao i svaki bend iz tog perioda, su krenuli da prate trendove, pa su izgubili na autenticnosti pa je pad u kvalitetu bio neminovan.

 

Stagod drugi mislili o njima, to je jedan od retkih bendova koji je kod mene ''opstao'' i preziveo duzi vremenski period. Odlicno razumem ljude koji pesme mogu da puste pesmu za vjek i vjekova, jer prevazilazi taj srednjoskolski period i ta pesma neretko ima vrednost kod odredjene populacije. Ipak pesme koje za taj period postave visoke standarde, dobre su sanse da ce biti svrstane u kategoriju ''za sva vremena''. Nemam bas puno takvih bendova iz tog perioda, a slusao sam neka sranja koja su naravno svajpovana nakon 2008 dok se nisam malo prebacio na elektroniku. Kiss mi nije medju najomiljenijim bendovima, ali mi je fascinantno zbog cele te vremenske distance da ja njih i dalje slusam. Bitna stvar je sto nisam izmedju ostalog naleteo na puno ljudi koji njih slusaju, pa mi se zato nisu ogadili. Odredjenu vrstu muzike sam ipak cuvao za svoja cetiri zida.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...