Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

9 minutes ago, đubrivo. said:

 

ray of light je vrhunska tjuna, dobro si me podsetio ali je deo tog nekog trećeg - četvrtog stejdza karijere 

Pa sad..zavisi od toga ko kako deli neciju karijeru..Po meni poslednji deo te neke njene velike karijere,ili bolje reci karijere kad je jos bila vrlo bitna u pop industriji i kada je postavljala trendove..kazem..jako dobar album.."Erotica" verovatno jeste bio neki njen vrhunac (mada,opet,tesko je bas postici potpuni konzensus oko toga)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Luchifer89 said:

Htedoh reći da mi je upravo Frozen jedna od jačih stvari u tom nekom middle periodu stvaralaštva

Frozen je upravo sa tog albuma.
Meni je Nothing Really Matters nekako "omiljena"..edit:sa tog albuma

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

Kad nema emotivne gromadE,mogu i ja da preotmem Kafanu.

Phil Collins..kompletan muzicar i autor. Nakon sto se preselio u Ameriku,bio je shokiran spoznajom koliko je beskucnistvo rasprostranjeno tamo..gotovo poput epidemije. U Vasingtonu je postojalo citavo karton-naselje za beskucnike krajem '80-ih..to ga je motivisalo da napise jednu socijalno osvestenu pesmu koja je bas na dansanji dan 1989.dosla na mesto br.1 Billboard liste
Jos jedan dan u Raju je,dakako,bio samo sarkazam..
 

 

Link to comment
Share on other sites

Najjači utisak sa njenog koncerta na Ušću mi je bio koliko ona u stvari voli to što radi. Bar se meni sa ne znam koje udaljenosti učinilo da vidim sreću u očima i osmehu, nikakvo odrađivanje još jedne nedođije.

 

Posle sam naleteo na tekst (blog b92?) u kom je neki superfan opisao, koliko se sećam, da je onima iz fan pita bio dozvoljen i ulaz na tonsku probu, nakon koje je valjda sela na ivicu bine, popričala sa prisutnima i otpevala par pesama. Kao neka obična devojka na druženju sa prijateljima a ne mega-giga zvezda. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Kad nema emotivne gromadE,mogu i ja da preotmem Kafanu.

Phil Collins..kompletan muzicar i autor. Nakon sto se preselio u Ameriku,bio je shokiran spoznajom koliko je beskucnistvo rasprostranjeno tamo..gotovo poput epidemije. U Vasingtonu je postojalo citavo karton-naselje za beskucnike krajem '80-ih..to ga je motivisalo da napise jednu socijalno osvestenu pesmu koja je bas na dansanji dan 1989.dosla na mesto br.1 Billboard liste
Jos jedan dan u Raju je,dakako,bio samo sarkazam..
 

 

odlagao sam neko vreme da poskidam stvari na deezer za offline mode...
0 stvari sam imao za offline

i onda me ortak na minut pred ulazak u Avion letos podseti.

Bukvalno sam imao 20,30 sekundi da odlucim sta da skinem, neki album, kompilaciju, sta god.... za let ka Egiptu, za jebeno more koje sam cekao kao nikad u zivotu.
I jednostavno sam skinuo Phil  Collins best of.
I naravno najvise slusao "Another da in paradise"


A nije da sam ga slusao 2,3 nedelje pre toga, pa da mi je to recency bias. Tad sam shvatio zapravo to me definise kao kao pop-colorful osobu sa odredjenom sveprisutnom melanholijom 😄


A kad smo kod Phila, imao sam mnogo smesnu situaciju u kancelariji. 2,3 dana sam na repeat rokao na max volume, slusalice, totalna izolacija od Sveta. Mladji kolega i koleginica se smeju iznova i iznova na air drum.
Ali ubijaju se od smeha, znaju to svakako da rade kad radim air drum, ali ne u ovoj meri. I koleginica mrdne malo njen monitor (sedi dijagonalno sa druge strane istog velikog stola). I onda vidim da u drugom delu kancelarije, novi kolega radi air drum. I generalno uvek imam ugao gledanja na njega, ali tad je nekako koleginica postavila monitor da nisam. I ovo dvoje kolege "Je l ste vi normalni?".
Dozivamo novog kolegu, iz drugog kraja kancelarije, on skida slusalice, kolege mu objasnjavaju sto se smeju, on i ja insta smo se razumeli "Da, In The Air Tonight na repeat ceo dan" 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...