Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

O njegovom liku i delu van fudbala radije ne bih, osim da je imao bezgraničnu harizmu i da je za Argentince a i mnoge druge bio božanstvo u punom smislu te reči.

 

O njegovoj igri...svi znaju kakav je majstor bio i šta je mogao da uradi s loptom. Manje pominjan segment, a vrlo važan, je da je bio izuzetno jak i eksplozivan. Zanimljivo je da je bio posebno ponosan na svoje trbušnjake i često naglašavao koliko su jaki trbušnjaci važni za fudbalere. I na zagrevanjima, koje je takođe smatrao delom predstave, osim performansa sa loptom, voleo je i da pokaže šta sve mogu njegovi trbušnjaci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, đubrivo. said:

imao je on i u kulturološko-društvenom smislu relativno bitan značaj ali naravno, suština je da je bio magičan igrač

 

jutros sam gledao jedno 50 komada isključivo štopovanja/primanja lopte

Kad je Dijego u pitanju, mislim da je magija na terenu neodvojiva od značaja van terena (inače, super si tekst okačio).

 

Neponovljivo fudbalsko umeće je esencija, svakako. Međutim, da je ostalo samo na tome, verovatno bi bio slavljen kao strašan igrač, možda bi imao duži i još bogatiju karijeru i tu bi se sve završilo. 

 

A u stvarnosti, pored čuda na terenu, smućkalo se više stvari i napravilo nešto nesvakidašnje:

- njegova ličnost puna protivrečnosti, što rekoše stalno u pobuni, protiv sebe i svih ostalih,

- koreni, socijalna pozicija, okruženje, status zvezde pre nego što je postao tinejdžer, heroj nižih socijalnih slojeva, kao i gradova, regija i zemalja kojima je bilo potrebno radosti i uspeha. I kad se obogatio i dalje je bio njihov poslanik, kao što opisuje ona rečenica: Nije bitno šta radiš sa svojim životom, važno je šta si učinio našim životima. Ovako, napamet, šta god da je radio, najviše štete je naneo sebi (mada mu je sve u čemu je bio i šta je radio bila i hrana za telo i dušu) i onima iz neposrednog okruženja, naravno i protivnicima i njihovim navijačima. Ostale je uglavnom činio srećnim.

- lični izbori, nalazio se više puta na pravom mestu u pravo vreme, a nije uvek bilo prijatno tamo boraviti,

- era u kojoj je igrao. Fudbal je odavno već bio planetarno popularan, ali se razvojem tehnologije majstorstvo svetskih velikana približilo mnogima. Pritom, još uvek su tada klubovi bili vrsta socijalne identifikacije a opet, lagano ulaze velike pare i sve što ide s tim. Pravi teren za nekoga kao što je on. 

 

Da nije bilo nečeg od nabrojanog teško da bi se stvorio takav fenomen. Nastaviće se rasprave ko je bio najbolji i najveći igrač. Biće hrpa argumenata za svakog ko se nađe u najužem izboru, ali mislim da niko nije (i teško da će) izazivao toliko emocija i inspiracije kao što je radio El Dijego. 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

O njegovoj igri...svi znaju kakav je majstor bio i šta je mogao da uradi s loptom. Manje pominjan segment, a vrlo važan, je da je bio izuzetno jak i eksplozivan. 

 

Jeste ali isto tako manje pominjan segment je da se upoznao sa nedozvoljenim supstancama jos kao klinac. neki doktor ga je kljukao steroidima. \

Dal je isti doktor posle kljukao Mesija ili su isti steroidi bili u pitanju ne secam se. 

 

Sto se fudbalske strane price dva tri igraca u prajmu mogu da mu pridju orginalni Ronaldo, Ronaldinjo, Mesi i Kristijano ali zadnju dvojcu sam ubacio reda radi stvarno su legende ali ih jebe taj World Cup. 

Sto se impakta tice na igru i na sve pored nje bez premca je. Prihvatiti hleba i igara peci iz Barse u Napoli srusiti mocni sever je kao da sad Kristijano ode u Palermo. Jedini 

sportista po meni koji moze da mu pridje po tom uticaju na igru i publiku je Majkl Dzordan. 

 

Izvan terena je stvarno bio i vise nego komican, iz ociglednih razloga svog porekla i nemanja nikakvog socijalnog i drustvenog bekgrauda. Mogu samo da zamislim

sta je u glavi lika od 19 godina koji je ziveo u blatu bez patika a sada je gomila ljudi oko njega i svi ga vole i obozavaju i tetose ga kako je najpametniji i najbolji. 

 

Za mene licno najveci uz debelog Ronalda. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Fendere, nedostaje ti jedan Brazilac u toj grupici.

 

Pele se neretko izostavlja i podcenjuje u ovakvim diskusijama jer je igrao 60-ih pa kao ne uzima se za dovoljno ozbiljno. Postoji mnogo prica od starijih ljudi da je Pele bez dileme najbolji igrac kojeg su gledali.

 

Svako neka ima svog GOAT-a, ali Pele mora da bude u izboru.

 

Pele, Maradona, Ronaldo i Messi su nesumnjivo 4 najbolja fudbalera ikad. Moze neko da misli bilo sta o potonjoj dvojici, ali njihovo trajanje na vrhunskom nivou je jedinstveno. Potom dolaze Zuba, Zidane, Dinjo...

Edited by Del Piero
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U pravu si ne mogu editujem sada post. Pele svakako. 

 

Orginalni Ronaldo je nesto najblize savrsenom fudbaleru sto sam ja gledao. A gledao sam ih mnogo. Ono sto je on radio do povrede kolena svaka cast i Mesiju i Ronaldu ali mislim da je individualno bolji od njih.

Ne sada 10x ali za milimetre im bezi po svakom parametru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jedna od najlegendarnijih scena iz fudbalskog žitija dijegovog je svetsko prvenstvo u italiji 1990.

 

daklem, maradona ima oko 30 godina ali ima kondicije kao oni veterani od 50-70 što se okupe da igraju u dobrotvorne svrhe:  jedva se kreće a tata & ja smo generalno navijali na svakoj tekmi da ne dobije srčani udar pa i protiv nas.

 

ekipa argentine ona klasična kada nemaju šta da ponude osim prevejanih likova u odbrani i destrukcija-igre-squad u sredini terena + dobar golman + klaudio kaniđa i dijego.

 

jebo ga pas ludi, u svoj toj taštini praznine koju argentina emituje u napadu iz tekme u tekmu, dijego namesti dve šanse kaniđi koji obično zabije jedan gol.

 

čak i u finalu mislim da bi dobili makar na penale ubedljivo najaču ekipu na tom prvenstvu da sudije nisu sudile švabama najsmešniji penal u istoriji smešnih penala.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo bio je penal, drugo ne mozes das gol rukom u finalu i onda ocekujes da te poguraju sudije 😄

 

Mada svaka im cast kako su se umuvali do finala. Imali su oni sansu i 94-e u USA tu ih je Maradona ukanalio jel 

je uzimao nesto za mrsavljenje jer je pre toga bio strvina od 100kg i za dva meseca se kao doterao u red.  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tamburinjo said:

Jedini 

sportista po meni koji moze da mu pridje po tom uticaju na igru i publiku je Majkl Dzordan. 

Dodao bih Muhameda Alija.

 

1 hour ago, đubrivo. said:

daklem, maradona ima oko 30 godina ali ima kondicije kao oni veterani od 50-70 što se okupe da igraju u dobrotvorne svrhe

U nekom od tekstova koje pročitah prethodna dva dana kažu da je imao problema sa uraslim noktom na palcu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Dodao bih Muhameda Alija.

 

U nekom od tekstova koje pročitah prethodna dva dana kažu da je imao problema sa uraslim noktom na palcu.

 

ovde na videu kažu i da mu je zglob bio tarme sjeban. sad kad to kažu sećam se nekog takvog problema ali je definitivno imao i višak kilograma

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

A kad nije? :classic_biggrin:

 

Napisao sam na fudbalu, žao mi je baš, baš zbog SP '94, možda jedini put da sam navijao za Gaučose da odu do kraja.

 

nije 86e i ranije

sa napolijem tada nisam mogao da pratim jer nije bilo prenosa ali od 90e do 94e je uvek bio fizički nespreman.

i tako fizički nespreman (a svejedno fizički inferioran) je deljao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ Miley Cyrus

Meni je ona postala gotivna nakon pojavljivanja u sitkomu "Dva i po muskarca"..ok..jeste da je serija tada vec uveliko bila u slobodnom padu i jeste da jept2 imala malu ulogu,ali mi se predstavila na simpatican nacin..video sam da nije produkt komercijalizacije bez ikakvog talenta i sustine..nije to muzika u kojoj uzivam niti kojoj tezim,ali na njene novije stvari necu promeniti stanicu dok se vozim npr...

Link to comment
Share on other sites

Miley Cyrus :classic_biggrin: Sada je sve kod nje na mnogo višem nivou, naravno, nego za vreme glupiranja(u više faza)kad je bila klinka. Zna se da to tako mora kod Disneya i sl, pa je moralo i kod nje: Teen&Youth idol, i sve što uz to ide. Ovo mu dođe kao neki prirodan rast i nužan razvoj, kako u muzici tako i u imidžu. Nek joj je sa srećom. U čisto muzičkom smislu, mogu sve od nje da preskočim lagano, (kad se radi o scenariju gde zapravo iole obraćam pažnju na muziku). A kao Elevator Music, da ide u prodavnici ili tržnom centru, da svira nešto dok sam za volanom itd, pa naravno da nemam ništa protiv :classic_sleep: 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...