Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Pre jace od deset godina najvise su me fascinirali Peppersi, Foo Fightersi i Gorillaz. Pa i prvi spotovi The Killersa iz Sam's Town za moje tadasnje standarde zadovoljili, pa da kazem da me je i Muse tada fascinirao. Chemical Brothers neko spomenuo i jesu bili upecatljivi, prosle godine isao na njihov koncert u Sofiju i kad sam im video sve spotove, stvarno su podigli lestvicu vise u svoje vreme. Od svih pomenutih koje sam uhvatio u prvom talasu, suvereno drze mesto broj 1.

 

Iako nije najbolji (a nije na njihov), to mi je asocijacija Pepperse na taj period kad sam ih najvise slusao. Spot je izasao pre koncerta u Indjiji, ako se ne varam..

 

Spoiler

 

 

Zatim su dosli na red Rammstein(Mein Teil pre svega), Judas Priest i recimo Holy Diver od Dia. Rammstein ipak ispred svih. Sad sam dosao u fazu da ih skoro mrzim zato sto su stekli vecu popularnost koja nije bila u toj meri pre 7 godina, pa trazim vise alterantiva. Stavise pisao sam povremeno na rammstein-serbia, neke stvari za koje nisam znao sam pokupio odande. Isao na njihov koncert 2013. Da sam studirao u Beogradu, garant bi ih i jace voleo, a sada bi mi bas bili omrazeni.

 

Pre jedno 5-6 godina bas me je manjdfakovao Tool sa nekim spotovima da nisam bio jos spreman da upijam album po album. Ovaj spot je ostavio tada na mene jak utisak. Sober je mislim prva stvar koju sam cuo od njih, saznao od njih tako sto je neki forumas drzao MJKa kako sedi valjda na nekoj sofi a flasa vina ispred njega. Bas mi se slika svidela, a ne mogu da je nadjem. Ne slusam ih puno, ali su za mene definitivno bend koji imaju kontinuitet u zanimljivim spotovima. Sreca pa su izbacili novi album prosle godine inace ko zna kada bi ih se setio.

 

Spoiler

 

 

Trenutno ne mogu jos da procenim kako bih rangirao neke spotove Deftonesa, pa i Ozi mi je postao zanimljiv u poslednje vreme. Uvek se iscimam kada pogledam Under The Graveyard. Mastodon da sam otkrio kad i Tool tek bi me bolje vozilo, mada i sada mogu da pustam neke njihove spotove(Oblivion i Asleep in the Deep). U narednom periodu cu krenuti da gledam spotove Behemotha, Belphegora i jos par bendova. Imam predosecaj da se u tim zanrovima krije blago.

 

 

Sto se tice ove  godine, izdvojio bih dva spota. Prvi zato sto sam bio bas veliki filmski fanatik i da kazem glavna car u spotu mi nije sama traka, ritam mi odgovara zato sto se skace sa scene na scenu, a ja sam fazon 80% tih filmova pogledao. Iako je sve to mozda malo nabacano, zeleo sam da je neki muzicki spot sa filmskim scenama i drugacijim kontekstom izasao u tom periodu kad sam bas gledao filmove jer bi tad bas ostavilo jaci efekat, bez obzira na zanr muzike samo da dodje nekako do mene. 

 

Spoiler

 

 

Jedan od onih bendova koje sam bezuspesno pokusao da slusam vise puta, a i shvatio sam gde gresim. Prosto u nekom trenutku da bi prihvatio neke stvari, moras da se odreknes drugih sto sam ja uradio i ne kajem se. Prethodni spotovi mi nisu ni priblizno impresivni kao ovaj. Mozda nije ni najbolji u ovoj godini, ali po njemu cu da pamtim ovu godinu zbog svih desavanja. Pre par meseci, budim se nakon jedne pijanke i u glavi mi pocinje muzika na 1:37. WAAAAAAKEEE UUUUUUUUUUUPPPPPPP

 

 

Spoiler

 

 

Imam generalno problem sto slusam muziku preko Spotify ili skinem pa pustam na Winampu, pa sem ako nije bas upecatljiv bend preskacem za sada spotove. Voleo bih da me Chaos, Nicklord ili neko treci da upute na koga da se fokusiram posto sigurno propustam dobre spotove koji su izasli u poslednjih 15-20 godina. Moze se primetiti koliko sam tanak, cim se malo vise zagrebe ispod povrsine.

 

Setih se da sam nedavno gledao Devin Townsenda-Why, ali me trenutno bas mrzi da prelazim preko njegovih albuma iako ce u nekom trenutku doci na red. Deluje mi ovako kao retko zanimljiv baja. Gojira i Meshuggah isto imaju par zanimljivih spotova. Meshuggah konkretno I am Colossus i Bleed. Od Gojire Another New World, Stranded, The Cell i L'Enfant Sauvage. Sepultura isto u svom prajmu je kidala sa skoro svakim spotom koji je izbacila.

 

A da, zaboravio sam na legendarni Clubbed to Death.

 

Spoiler

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odavnotm zelim da vas pitam:za spotove kojeg benda/izvodjaca/ice smatrate da su najzanimljiviji,najkvalitetniji..jednostavno jednom recju - najbolji?
...



Ok su Peppersi, meni lično uz njih... Kroz dekade idu - Bauhaus (zauvek najjači), New Order, Oasis, Manic Street Preachers I Arctic Monkeys.

Pa kaže...











I bonus, posebno drag spot, top 3 svih vremena:









Sent from hell

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...