Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

6 minutes ago, riviera said:

bila je prica ranije oko fonova ali jbg nije me interesovalo, e pa sad mi treba kad sam starog sahranio.

cini mi se da ste preporucivali neke kineske marke a  nacuo sam nesto da im je gugl sad lupio rampu za softver. 

budzet mi je do 400 jura pa  me interesuje da li da idem sa proverenim samsungom ili imam neku bolju alternativu za te pare.

 

xiaomi neki izaberi, moze i za upola od tvog budzeta odlican da se nadje. nema za sada nikakvih problema da softverom, niti najava za to

 

redmi note ja koristim. nesto preko 200 eur je 7 pro, sa 6 gb ram, 64 interna. procesor brz, solidna kamera...

Edited by dee jay
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, dee jay said:

 

xiaomi neki izaberi, moze i za upola od tvog budzeta odlican da se nadje. nema za sada nikakvih problema da softverom, niti najava za to

 

redmi note ja koristim. nesto preko 200 eur je 7 pro, sa 6 gb ram, 64 interna. procesor brz, solidna kamera...

posto ih ne menjam cesto racunao sam na neki koji ce donekle biti up to date i u naredne 3-4 godine 😁

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, dee jay said:

bas zato ti preporucujem xiaomi. nema jacih performanse za manje para. trebalo bi da ga dugo koristis, bez problema.

koliko jace od tih karakteristika koje sam ti naveo trazis? 😄

ma noob sam totalni za fonove.  ja mslio da je tehnicka karakteristika direktno uslovljna cenom pa da izvucem every bang for a buck. znaci ako sam te dobro shvatio xiaomi ima upravo taj najbolji odnos cena i tehnikalija i u visim klasama od redmi modela koji si naveo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mečka je mečka, Samsung je Samsung.
Budžet dovoljan za S9, malo dodaš za S9 plus.

Eksperimentisao sam sa jakim Kinezima sa puno memorije, velikim ekranima, čudima i mudima, alii uvek sam se vraćao Samsungu.

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fancy said:

Mečka je mečka, Samsung je Samsung.
Budžet dovoljan za S9, malo dodaš za S9 plus.

Eksperimentisao sam sa jakim Kinezima sa puno memorije, velikim ekranima, čudima i mudima, alii uvek sam se vraćao Samsungu.

Sent from my SM-N950F using...
 

Samsung je preskup u poređenju sa svim ostalima već nekoliko godina. Ne mislim samo na Xiaomi i tako to. Već LG, Motorola, Nokia i slične 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fancy said:

Mečka je mečka, Samsung je Samsung.
Budžet dovoljan za S9, malo dodaš za S9 plus.

Eksperimentisao sam sa jakim Kinezima sa puno memorije, velikim ekranima, čudima i mudima, alii uvek sam se vraćao Samsungu.

Sent from my SM-N950F using...
 

neki konkrekatan razlog gde si primetio razliku u koriscenju fona ili samo zbog urcenja 😁

Link to comment
Share on other sites

Prilikom odabira telefona treba postaviti standarde koji ti trebaju. Meni je bitno da radi fluidno, što podrazumeva da ima solidan procesor i dovoljno memorije. Da kamera bude dobra do odlična. Da baterija izdrži makar jedan dan. Da ekran bude između 5 i 6 inča. Da bude što čistiji android operativni sistem. Ovo poslednje je navika od nekoliko modela nexusa koji su prošli kroz moje ruke. Na sve te predispozije dodajem da ne želim da preplaćujem nešto. Istim se principom vodim i kada klincima kupujem telefone. Zato sam klincu u februaru uzeo Xiaomi Mi A2 preko vipa a posle sam ga preporučio nekoliko kolega koji su ga kupili sebi ili svojoj deci. Čist android, 4GB RAM-a, 64GB ROM-a, Procesor iz srednje-više klase i odlična kamera. Best by u tom trenutku. Mi A2 košta oko 185e. Za 330e se može uzeti Xiaomi A8 koji je iz high end ponude telefona.

 

Ja imam Honor 9 i prezadovoljan sam sa njim. Ali to je model od prošle godine i naravno da ga ne preporučujem sada. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

neki konkrekatan razlog gde si primetio razliku u koriscenju fona ili samo zbog urcenja [emoji16]

Zašto kurčenje? Nisam baš klinac da mi je stalo da ikog fasciniram telefonom...

Zadnji slučaj... Uzeo sam novi Mate 10 pro, ono, ugovor, blabla... Samsung Note 4 pre toga sam kupio polovan na KP kad mu je pala cena, imao ga 3 godine bez greške. Ajde reko da se častim novim... Dakle Huawei, brz, bez greške, sjajan fotoaparat... 128GB,6GB, double sim... Ima IR... Ma pesma. A onda sitnice... Bluetooth mu nije zadnja generacija, slabije se povezivao sa multimedijom u kolima, dok je Note 4, 4 godine star radio perfektno! Onda glupost kao... Kalendar Huaweija nije dozvoljavao pamćenje lokacija pa klik i direktnu navigaciju... Navikao sam... Skinuo Google cal. OK, nema veze, softver koji je uz njega išao je uvek negde kaskao za onim na Note 4, (Samsung zaista ima zaokruženiji, kvalitetniji SW) ali sam se tešio da bar imam shiny new android... Smrtni udarac... 2.5 godine snimam utakmice klinca, kad je tajm aut pauziram pa nastavim... E, Huawei je imao neverovatan običaj da potpuno random kad se nastavi snimanje videa posle pauze razdesi zvuk i sliku, kao da počne da snima zvuk 30sec. do minut, minut ipo pre videa... I to ne uvek. Nisam mogao da reprodukujrm kod kuće. Možeš misliti kakav je to pakao bio kad posle 2.5 godine rada bez i jednog glitcha moram da ponovo editujem snimke i spajam zvuk i sliku... A ne znam kad će se to desiti. A, da... Dok sam za vreme snimanja zumirao, Mate 10 pro je to radio skokovito dok je stari Note 4 radio perfektno glatko. Pa jebem li ga, toliko su se kurčili sa Leica optikom, 2 kamere... Pisao sam Huaweiju, uputili me na ovdašnje, iskoristio veze da ga zamenim... Dočekao sw update i - Ništa! Isto. Posle 7, 8 meseci digao sam ruke, doplatio 100 eura, menjao se sa čovekom za Note 8 slične starosti 64GB, single SIM... I ni trenutka nisam zažalio.

 

Možda su moje potrebe specifične (posebne [emoji12]) možda niko ne naleti na te problemčiće, ali računao sam da kad sam odlučio da dam 600 jura za fon, bar dobijem nešto što mi radi posao. Ako ne bolje, bar jebeno isto kao stari fon...

 

Gospođa i klinac imaju po S6 takođe uzete polovne pre 2 god... I rade perfektno, mali srećan jer mu rade neke igrice...odlučio sam da im pre 2 god uzmem radije polovni Samsung S6 nego nekog novog kineza u tom rangu cene. I naravno nisam pogrešio.

 

Sve u svemu to je moj point of view. Ne novi telefon i naravno NE novi Samsung... zbog budžeta. Eventualno Samsung A serija, odlična je, nije kao S ali je zato dobrano jeftinija. I verujem kvalitetnija od Kineza :)

 

Koji god da uzme, nek je sa srećom i da ga fura bar 3-4 god. [emoji106]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yi Sun Shin said:

Ja  skoro mesec dana vozim  P30. Ne postoji način da dovoljno nahvalim telefon. 

P30 je jedan od najboljih telefona na tržištu trenutno, ali cena mu nije baš pristupačna.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Knipex said:

P30 je jedan od najboljih telefona na tržištu trenutno, ali cena mu nije baš pristupačna.

 

Dobih neku skromnu povišicu relativno skoro, pa sam pomislio da mogu još dve godine živeti kao da je nisam dobio, a da ista u tom periodu ide na otplatu paket+telefon kod provajdera :classic_biggrin:. Bez toga naravno mi ne bi sada vodili ovaj razgovor. 

 

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ekran na P30 je totalno average za danasnje standarde. Pored toga, Huaweiev UI je toliko ruzan da nemam texta.

 

Ne slažem se. Evo recimo mobilna verzija EON-a na P30 kod mene daje bolju sliku nego je imam na TV. 

Edited by Yi Sun Shin
Link to comment
Share on other sites

Meni račun za telefon oko 7k mesečno. Doduše plaćam tri paketa i dva telefona. Klinac i ja na neo 4 a klinka na neo 2. Plaćam moj honor 9 do jula ove godine i Mi A2 za klinca do februara 2020-te. Ako klinka uspe da bude odlična sad na kraju školske godine uzeću joj neo 4 sa novim telefonom.

 

Inače njoj sam dao moj stari P10 lite koji je posle bio kod klinca par meseci, po kazni jer me je nešto nervirala 😄 očajan telefon.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...