Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

8 hours ago, Kronostime said:

Knjiga godine na sledecem Sajmu knjiga:default_coffee:

 

Secam se jednom, ne znam tacno koje god, na jednom sajmu knjiga, ide nas nekoliko i naletimo na stand sa knjigom Sase Curcica, naslov "Ja Djani, cela istina" ili tako nesto. Od blage neverice do smeha u nekoliko sekundi. To je bio moj ovako prvi susret uzivo sa tom knjizevnoscu, posle toga ne mogu izdavaci ni sa cim da me iznenade.

40 minutes ago, Barkley#34 said:
 

Ovo nisam znao, a kao trebao sam, ma kako da je trivia, the more you know... 

Kad smo vec kod Overseas Territories, pre nekoliko meseci sedim ja u frizerskom salonu, cekam na red, i lik pre mene, neki matori, tako u 60-im, onako nasumicno trabunja sa frizerom o svemu i svacemu, naravno politika i sport najvise. I ne znam kako, ali dodje i do Falkland Islands, i tu pomene kako tamo zive siroti gaucosi pod okupacijom Britanaca, majku im imperijalisticku. Na sva njegova bulaznjenja do tog momenta sam stoicki ocutao, ali ovde sam morao u par recenica da mu objasnim neke najjednostavnije stvari, ucutao se covek kao da sam mu batinama pripretio. Mogu da zamislim naslove u nasoj stampi na temu ovog rata 1982, tako je i zvucao ovaj lik. Jbt, kakvih sve bolida ima, a silne godine nabili u dupe, ko sve ima pravo glasa (da ne zvucim izlizano).

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Crni Bombarder said:

 

Sa zakasnjenjem odgovaram. Da, Rollingstone, i readers poll. Ne bas merodavno.

Previse su biased, i naginju dosta cudno u kriterijumima sta god da je u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

@Jurgen

Bio sam u ponedeljak u Novom Sadu na sportskom Inkvizitor kvizu sa 4 kvizasa iz SM, ali su 50+ svi. Posle 5 igara smo bili prvi, al smo posle opali dosta. Specijal bio NBA draft :) ubo sam 3-4 pitanja sa starijih draftova ali ove nove nista.

Treba da se skupimo jednom kad bude neki sportski kviz u BG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Sjajno...ovo nisam znao. Znao sam za trik pitanje sa Holandijom ( to je ovih 13 km na ostrvu St. Martin u Karibima), ali ovo mi je novo.

NI ja ne bih nikad rekao, znam za te posede u Južnoj Americi, ali opet, tolika zemlja. A onda sa karte shvatim da su to granice sa više država, a da nekako uvek potcenjujem koliko je FRA okružena morem/okeanom kao i veličinu prostora Južne Amerike.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...