Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

8 hours ago, Nicklord said:

Meni ni Državni posao ni ovaj burazer iz Niša nisu smešni

Sad sam edgy 😄 ali stvarno, razumem fore ali ne znam zašto je to smešno

 

Kad je meni bivša devojka na prvom dejtu rekla da joj se ne sviđa DP, a ja nisam "loše" reagovao, znali smo da će biti ozbiljno. 😄

 

Ja npr. Dnevnjak ne mogu da smislim, nema šanse. Može se reći da su sa istog podneblja kao DP, pa kao ajde da poredimo. 

Isto tako, Pljiž... Hoću da razbijem tv kad ih vidim. A Kesić mi kao smešan. Al' i on sve slabije. A znam par njih kod kojih je obrnuto.

Sve je to za ljude, što se kaže. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta je kome smesno (od kakvog humora, kog zanra) moze da bude stvar ukusa, ali moze da bude, i pre ce biti, do toga cemu je neko prvobitno bio izlozen, pa zatim kako mu se razvija taj ukus posle. Ja sam sa mojima prvi put gledao "Only Fools and Horses" sredinom osnovne skole. I to mi je bila prva humoristicka serija koju sam gledao. Usledile su "Black Adder", "Yes Minister", "Fawlty Towers", "You Rang M'Lord?", "The Vicar of Dibley", "The Office" (odgledao sve kroz srednju i par god posle). Neki americki hitovi me u tom periodu, za razliku od ekipe iz razreda npr, ni najmanje nisu doticali ("Friends"),  Simpsone sam naravno uvek voleo. Da sam ja preskocio sve sto je bilo standardno od domacih, popularno od americkih, i direkt uskocio u taj Essential British Sitcom, toga dugo nisam bio svestan. A takva situacija, tj skola, poprilicno postavlja standarde, slozicete se. Onda mozete da zamislite kako su mi legle domace serije, secam se sebe u nekoliko navrata, kad sam silom prilika kao gost bio primoran da gledam neke standardne pa i kultne domace, sto filmove, sto serije (jednom sam, za nekih 45min gledanja, mozda dva puta promenio grimasu, a ne da sam se nasmejao). Jesam snobovski zbog ovoga reagovao ne jednom, ali namera nije bila tu, vise nisam bio svestan svoje nesvesti sto se generalno kulture kod nas tice, a i bio sam klinac. Kao i da sam ipak operisan u velikoj meri od nase popularne kulture (zbog porodice i familije koja je ili bila Westernized - keva, cale i stric, ili Classics rule forever u svemu - tetka, teca i deda). Pominjete Dnevnjak, Drzavni Posao, to mi je skroz ok, ponajvise zbog, na nasem medijskom nebu, jeftinijeg humora. Ne mogu da ih ne cenim zbog toga, na stranu sto su mi neke epizode smesne, a neke bezveze. Znam da su mnogima samo ovo drugo, pa i iritantne.

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ni ja nisam nijedan album u celosti preslusao, odbojna mi je njegova persona, mada ima korektnih stvari zaista. Ono prozivanje Bruna Marsa gde god je stigao mu je svakako jedan od hajlajta u mojoj knjizi.

Kakav slojeviti cinizam 😄

Link to comment
Share on other sites

Buksovci su drugi univerzum za sve ostale. Napravili su gomilu legendarnih skeceva, radio emisija, reklama. 

 

Meni je Dnevnjak sasvim pristojan. Napravili su oni solidan broj dobrih stvari. Duel studenata privatnog i drzavnog fakulteta, onaj lik sa vockicama, Crnogorac, Naduvani lik itd. Drzavni posao sam pogledao samo par epizoda, bas me smorio i nijesam imao volje za vise.

 

Najgori humor ever je Jova Radovanovic, bez ikakve konkurencije.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Buksovci su drugi univerzum za sve ostale. Napravili su gomilu legendarnih skeceva, radio emisija, reklama. 

 

Meni je Dnevnjak sasvim pristojan. Napravili su oni solidan broj dobrih stvari. Duel studenata privatnog i drzavnog fakulteta, onaj lik sa vockicama, Crnogorac, Naduvani lik itd. Drzavni posao sam pogledao samo par epizoda, bas me smorio i nijesam imao volje za vise.

 

Najgori humor ever je Jova Radovanovic, bez ikakve konkurencije.

 

Jova Radovanovic i Voja Nedeljkovic😄

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...