Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

3 hours ago, uvrnuto said:

'Vako... Do druge kuće sam, uz vašu pomoć, razvez'o interneta, sad je ostalo još u sopstvenoj da namestim. 😄 

Gore u kući mi je sbb modem, pa je wifi dole jako slab.

Po čitavoj kući je razvedena kablovska. Da li je moguće pomoću tih koaksijalnih kablova namestiti ruter i dole u kući ili moram od modema da razvedem utp kabl do dole?

A drugo, pošto bih svakako morao da uzimam novi ruter, a pošto vidim da su cene pojačivača koliko i cene rutera, da li biste možda pre predložili da uzmem pojačivač?
Pretpostavljam da bi sa pojačivačima bio slabiji signal u odnosu na to da postavim ruter dole, ali čisto da čujem iskustva, ako ih imate.

Možeš prikačiti ruter na koaksijalni kabl. Pojačivač ili ruter, zavisi šta tebi treba, recimo, da li bi u sobi u kojoj imaš kabl i taj novi ruter koristio net, ili ti recimo treba jači internet na drugoj strani kuće, ali tamo nemaš kabl. Ja bih svakako pre ruter koristio. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Možeš prikačiti ruter na koaksijalni kabl.

 

Je l' treba onda da nađem ruter sa ulazom za koaks ili postoji neki adapter za prebacivanje sa koaks na lan i onu žabicu? Jer svi ruteri što sam pogledao imaju lan ulaze, ali ne i ulaz za koaks. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uvrnuto said:

 

Je l' treba onda da nađem ruter sa ulazom za koaks ili postoji neki adapter za prebacivanje sa koaks na lan i onu žabicu? Jer svi ruteri što sam pogledao imaju lan ulaze, ali ne i ulaz za koaks. 

Ne ide ti direktno koaksijalni, već idu oni mali adapteri, antenski. Pogledaj recimo kako ti je taj koji već imaš povezan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uvrnuto said:

da l' da sačekam...



bolje nemoj. Danas mi je zenama divan dan!
 


:61:

PS: 

Spoiler

Juce sam dobio neku cudnu poruku: "Tillykke med fødselsdagen!!!! De bedste ønskner!! Og ja, jeg elsker dig.", pa ako ima neki Skandinavac da prevede...

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uvrnuto said:

 

Je l' treba onda da nađem ruter sa ulazom za koaks ili postoji neki adapter za prebacivanje sa koaks na lan i onu žabicu? Jer svi ruteri što sam pogledao imaju lan ulaze, ali ne i ulaz za koaks. 

Zasto ne probas sa wifi extenderima?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...