Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

kako podnosite izolaciju braco?

 

meni treci dan i vec kriziram, prekjuce sam bio u fazonu - ok, izlezavacu se par dana, citacu, odmoricu se psihofizicki 7-10 dana i sve super

juce sam vec otkrio da postajem potpuno nezainteresovan za konzumaciju bilo kakvog audio-vizuelnog sadrzaja, muzika, filmovi, sve mi je potpuno isprazno, jedino sam odgledao onu reklamu za koktu jedno 14 puta, bas mi je do jaja

danas vec pocinjem da razmisljam koga od ukucana prvo da pojedem kada se posle godinu dana karantina potrosi svo brasno & testenina iz drzavne rezerve

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SunZero said:

kako podnosite izolaciju braco?

 

meni treci dan i vec kriziram, prekjuce sam bio u fazonu - ok, izlezavacu se par dana, citacu, odmoricu se psihofizicki 7-10 dana i sve super

juce sam vec otkrio da postajem potpuno nezainteresovan za konzumaciju bilo kakvog audio-vizuelnog sadrzaja, muzika, filmovi, sve mi je potpuno isprazno, jedino sam odgledao onu reklamu za koktu jedno 14 puta, bas mi je do jaja

danas vec pocinjem da razmisljam koga od ukucana prvo da pojedem kada se posle godinu dana karantina potrosi svo brasno & testenina iz drzavne rezerve

 

Dobro

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tja, sa jedne strane sam nikakav zato sto nema spoljnog sveta i to jos ko zna koliko dugo. Sa druge strane, od konkretnih regularnih aktivnosti, najvise mi fali rekreacija u sali (pre 10 dana imali poslednji put). Od audio-vizuelnih sadrzaja nisam ni ocekivao ne znam sta, jer to lepo dopuni coveka kad je sve manje vise ok, a ne kad treba da bude tolika zanimacija kao u tekucoj situaciji. Ali ne bi rekao da mi je home entertainment isprazan tj potpuno neinteresantan, ipak ima toliko muzike, filmova, serija, + gaming (PC&laptop standardno, a PS4 koji nam je zajednicki nije kod mene, ali konzola mi je ionako za grupnu zajebanciju koja sad bas i nije preporucljiva, pogotovo jer nas nema ni nekoliko u istim rezimima izolacjie a ne 8 ili 10). Htedoh bas da napomenem da ispada da sam konacno docekao da mi sve bude korisno, pc, laptop, tv, dvd, radio, gramofon. Na kompu, osim svega standardnog, mi je cak i Skype aktuelan ovih dana. Knjige i casopise sam nasumicno nabacao u drugu sobu, pa navratim na sat dva i tamo. Mislio sam da ce mi kuvanje uzeti vise vremena, ali ispostavilo se da nesvesno pravim samo najjednostavnije i najbrze stvari 😁 Glavno mi je da imam osnovno, slatko i alkohol sam vec potamanio (ovo drugo uz malu ispomoc komsije i prijatelja). Juce bio na rostilju u dvoristu kod najboljeg druga, nas 6-oro, za sada moj jedini prestup. Izvrsavam standardno matorima sta treba. Verovatno ce mi za koju godinu sve ovo biti presmesno, ali tako to ide. Zajebano jeste, ali jbg sta je tu je, za poveci deo dana vazi to da covek mora da stisne zube, pa mi malo zao ovih sto previse brinu i ne mogu da se vise zabave dok su unutra.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SunZero said:

kako podnosite izolaciju braco?

 

meni treci dan i vec kriziram, prekjuce sam bio u fazonu - ok, izlezavacu se par dana, citacu, odmoricu se psihofizicki 7-10 dana i sve super

juce sam vec otkrio da postajem potpuno nezainteresovan za konzumaciju bilo kakvog audio-vizuelnog sadrzaja, muzika, filmovi, sve mi je potpuno isprazno, jedino sam odgledao onu reklamu za koktu jedno 14 puta, bas mi je do jaja

danas vec pocinjem da razmisljam koga od ukucana prvo da pojedem kada se posle godinu dana karantina potrosi svo brasno & testenina iz drzavne rezerve

 

12-13 dan, vise ne znam i jesam li sposoban da procenim kako podnosim samoizolaciju, ali volim da mislim kako sam okej. :classic_biggrin:

 

prvih nedelju dana je laganica, ne osetis, ali posle krece da zulja bulja.

 

dobra stvar je sto vezbam, spremam klopu i hranim se uglavnom zdravo bar dok ne preteram sa mangom, onde se otkinem od slatkisa.

lose je sto pusim paklo ipo pluga dnevno, i sto dosta pratim ovo oko korone, cak sam i tv zbog toga poceo da gledam posle nekih 12 godina, a da nije sport u pitanju.

 

cujem se sa nekim dragim ljudima i medjusobno dizemo moral i hrabrimo se.

 

razmisljam da se vratim na posao za par dana kako ne bih odlepio nacisto, a onda sprzim mango i nesto me bas  brige da idem na sljaku u ovakvim okolnostima.

 

pripremam se da kad se vidim sa devojcicom obavimo ozbiljan razgovor, ma sta to znacilo, hoce da me sutne verovatno ili hoce da mi pozajmi kes da kupim prsten, trece nema.

 

B - ovo, jedino sto sam naterao sebe je da citam knjigu za ove skoro dve nedelje i eto da kazem da slusam muziku koje mi je obelezila neke periode i faze zivota.

 

nista serije, filmovi, igrice ... sto ti rece - sve mi je isprazno.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by kalistenika u rutini
Link to comment
Share on other sites

Strasno je koliko je ovo sranje koje nazivamo civilizacijom zapravo krhko. Decenijama tupimo o nekakvom odrzivom razvoju i napretku, a postali smo kompletno zavisni od stvari koje su izuzetno ranjive. Prakticno nijedna zajednica, bila ona manja ili veca, nije sustinski samodovoljna niti samoodrziva. Ako smo u globalnom selu, globalni su nam i vuci - ovaj sad grize i da moze da prica pitao bi gde ste bili, sta ste radili. Neverovatno je odsustvo svesti, ne samo kod prostog puka (tu bi se takvo stanje javilo kao default), vec prvenstveno kod intelektualne elite. Hoce li se prestati sa produbljivanjem zavisnosti i daljom delegacijom zivota sistemima koji u sekundi mogu da nestanu? Hocemo li i dalje slusati o potrebi napustanja gotovog/papirnog novca i prelaska na elektronski centralizovan sistem? Kako je moguce da smo kao covecanstvo posle svega jos uvek totalno nepripremljeni za reset?

 

Znam da je ovo poprilicna papazjanija i daje tesko za pracenje i snalazenje, ali morao sam da izbacim iz sistema

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Isto kao sto ja drvim kako se za 30 godina svet najnaprednijih tehnologija promenio od ping pong igrica do smart telefona bez kojih je nemoguce zamisliti zivot, a automobil radi po istom principu vec sto godina, ne mogu cak ni da izbace neke delove nego stalno ubacuju nove. 

E to je zavera koja ima uporiste. 

Edited by Tamburinjo
Link to comment
Share on other sites

Sve je u vasim glavama. Ko je navikao da zivi ovako ne pada mu tesko. Onome ko je navikao da bude napolju i bude fizicki aktivan pada mnogo teze, naravno.

 

S tim sto ti i u svojoj kuci mozes da okacis recimo dzak, nabavis bucice ili sobni bajs i da se rekreiras, a da izgubimo internet, ili jos gore, struju, nastupio bi potpuni krah civilizacije.

 

Ovo sad nije nikakav krah niti ima ijednog razloga da psihicki zdrav pojedinac posebno kuka jer je zatvoren u kucu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pricao sam malocaske, sa (hmmm) drugaricom, koja je od novembra na privremenom radu u Danskoj, a usput ni K od Sopenhavena nije videla. Slusao sam je, svakako, pazljivo... Kako muke su to, a usput misli mi lete ka Sagi i to onoj neispravljenoj do cetvrte sezone.

 

Spoiler

MV5BMTY5NzQyMzA2M15BMl5BanBnXkFtZTgwNTQx

Ovoj! :heart:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...