Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Jeste dozivljavali nekad da vas pesma koju cujete prvi put 'podseti' na neki vrlo vrlo konkretan dogadjaj iz blize ili dalje proslosti, do te mere da vam se place/smeje ili jednostavno izaziva snazan osecaj prijatnosti/neprijatnosti direktno u vezi sa narecenim dogadjajem? Znaci nema nikakvih predjasnjih asocijacija niti uslovnog refleksa kao sa stvarima koje ste slusali zilion puta u nekom kratkom vremenskom periodu pa su vam postale  sinonim za ovo ili ono...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Jeste dozivljavali nekad da vas pesma koju cujete prvi put 'podseti' na neki vrlo vrlo konkretan dogadjaj iz blize ili dalje proslosti, do te mere da vam se place/smeje ili jednostavno izaziva snazan osecaj prijatnosti/neprijatnosti direktno u vezi sa narecenim dogadjajem? Znaci nema nikakvih predjasnjih asocijacija niti uslovnog refleksa kao sa stvarima koje ste slusali zilion puta u nekom kratkom vremenskom periodu pa su vam postale  sinonim za ovo ili ono...

 

Ne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, uncletima said:

@ Pancevo

Proud @ those 30%
 


Ovo zasluzuje sitno pojasnjenje, jer ni meni treznom, skoro da nije jasno, sta sam hteo da kazem. :61:

Skoknuo sam do Lidla u pogolemu nabavku, ali ne zato sto nam apokalipsa preti, vec zato sto je bio dan u mesecu, kada moram u pazar sitne potrepstine + jeftino maslinovo ulje  (a ja bez istog ni jaje ne kuvam!).
Ocekivao sam, da ce mi se smejati, ne zato sto nosim *polu-profi masku, vec zato sto je nosim uopste...
Uparkiravam aVto sa jednom mislju: "Zajebi sitne potrepstine - ako zaboravis da kupis dva ladna. Jedno za usput, kad krenes kuci, a drugo kad stignes istoj...", kad ono - o pa la!
Prva dama, auto pored mene, nosi masku... gle i one dve iz treceg reda parkinga nose isto... I, ne samo to, vec i rukavice nose... (Smejem se ispod maske - srecan, ali to od podocnjaka niko ne primecuje!).
Ulazim u market i na momente imam osecaj kao da sam trecinom u nekoj laboratoriji - nastavljam da se smejem... U, jeb'o te, za malo da zaboravim da u korpu met'em dva ladna!
Bilo je i onih, kao na enemeksovoj slici, sto masku nose na pola koplja, da im se surla obavezno vidi, ali to je anomalija, koja ni statistiku ne zasuzuje - gori su mi od onih koji ne nose, a ubedjen sam, da bi nas bilo barem jos 1%, samo da imamo gde da je kupimo. Obezbedi mi masku - sprovedi kazne za one koji ih ne nose, a ne da mi uvodis policijske sate (osim ako virus, mucki, ne napada od 20h - 05h) i poluzatvaranje kafica.

*
 

Spoiler

uVijOXMYyU6x

Nema tog virusa/pesticida koji jedva ne ceka da se podvuce ispod ove nakarade!



PS. Honey, ne sekiraj se, mesim lebac i dalje, samo slike nisu za sveti topik...

 

Spoiler

xZ5EuGL.jpg

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@ uini

Da ne bude da samo o metalikama zvalam, navescu RHCP kao primer. Nakon BSSM albuma, osim "give me mo' money" cinjenice, ko im je branio da povremeno izbace neki singl? Kojih je, svakako bilo - AKO! Ali - Ne... Ja moram da dodam jos XY jalovih baba pride, te da obavezno izdam album...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ponosan na suPalancance. Stojimo, ispred radnje, u tisini, rastrkani, kao ispod maslacka - svakako bez da se guramo. Povremeno me neko popreko pogleda, jer od nas 20, samo ja nosim onu poluprofesionalku, ali svakako i bez izuzetka psujemo u sebi,                     i Peru, sto je pre 5 minuta usao u radnju i jos uvek se dvoumi izmedju: "Pipi" i "Gudi" virsla.

Iza mene neki zamisljeni lik, a moze i ona da bude: "Kupi pastetu, majmune!"

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...