Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Meni su sad bili na slavi kumovi iz Velsa. On je naš i baš je ovde našao da proba sa vegeterijanstvom, i nastavio je tamo kad se vratio, a ona je Brazilka i već je duže vreme vegeterijanka. I sad, keva i ja razmišljamo kakve zajebancije da pravimo. Kad skontamo u podrumu ajvara, kiselog kupusa, cvekle, turšije, krastavaca... Reko' kevo vadi SVE, kum nije dugme!
Uglavnom, sreća jer se zadovoljavaju tim salatam koje ja pojedem u istim količinama samo plus mesina.

Bio sam na nekoliko veganskih večera i stvarno bude dobra klopa, i slano, a i kolači, a i takođe kad sam bio u Velsu, tamo mnogo furaju vege fazon i stvarno je sve super, ali ja uopšte nemam problem sa jedenjem mesa, tj. neki osećaj krivice i šta zna, u smislu da bih zbog toga promenio način ishrane.

Na kraju slavu završismo sa ruskom, nekoliko vrsta pita, gravče na tavče i eto. Al' kad sam rekao kevi da su vegeterijanci pretrnula. 😄
 

Link to comment
Share on other sites

Nerealno dobar tekst o tome kako su CIA i Zapadno Nemacka tajna sluzba spijunirale preko 120 zemalja u svetu skoro 40 godina, preko "privatne firme" iz Svajcarske. O sudbinama ljudi, istorijskom kontekstu i jos mnogo toga.

 

Iako je dug clanak, procitao sam u jednom dahu..

 

https://www.washingtonpost.com/graphics/2020/world/national-security/cia-crypto-encryption-machines-espionage/?fbclid=IwAR0bJAswhaAQA9zNSQoa1v-JRPx24Mmpmh7za2AWJ_9ofHx_iU8-rlcTrcA

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uvrnuto said:


Bio sam na nekoliko veganskih večera i stvarno bude dobra klopa, i slano, a i kolači, a i takođe kad sam bio u Velsu, tamo mnogo furaju vege fazon i stvarno je sve super, ali ja uopšte nemam problem sa jedenjem mesa, tj. neki osećaj krivice i šta zna, u smislu da bih zbog toga promenio način ishrane.
 

 

stekao sam utisak da je ovih dana puno više ljudi koji su motivisani strahom od konzumacije mesa krcatim antibioticima i svakakvim govnima koja na koncu mogu da proizvode raznorazne mutacije i izlažu rizicima grdnih bolesti nego nekim moralnim dilemama. s' druge strane, sama nutritivna vrednost konzumacije mesa je diskutabilna

 

da se razumemo, ja obožavam razna mesa i ribu ali ima tu neke logike

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/What_the_Health

Link to comment
Share on other sites

Ja sve vise meso jedem radi meraka, (tipa 2 puta nedeljno u proseku, jednom piletinu, drugi put ribu) a ne zato sto osecam da mi treba kao takvo. Zato mogu sebe da zamislim kao vegetarijanca (jer sa jajima i sirom bi mi bilo lako da zamenim meso). Vegan bi vec dosta teze postao zato sto volim sireve i  jaja, ali ne bi bila nemoguca misija, jednom sam cak i zaredjao nekoliko nedelja bez mesa, jaja, mlecnih proizvoda, raznoraznih preradjevina. Ranije nisam znao koliko mogu lagano da zivim na zelenisu i varivima, jeste mi falilo sve pomenuto, ali ne znam koliko mi je stvarno bilo potrebno, a koliko je to zbog navike. Tako da ono, mogao bi, ali naravno da izbegavam da solim pamet drugima. Odavno nije slucaj da mi fali meso samo po sebi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Nicklord said:

@Stoned Laki21

 

Kakav Battle of Vienna se odigrao upravo 😄 Uspeo sam dva komada da uzmem na kraju

 

Prodaju se za 250€ na viagogo trenutno

 

Qrčenje level max sad upravo ide:

 

Meni stigla ona slika u inbox sa porukom: srećan dan zaljubljenih (avansno jbga).

 

Ima zlatna pačupuč svojih prednosti ( i mana).

Link to comment
Share on other sites

Quote

Puerto Rico’s government has lost more than $2.6 million after falling for an email phishing scam, the agency sent the money to a fraudulent account. The government agency transferred the money on Jan. 17 after receiving an email that alleged a change to a banking account tied to remittance payments, according to a police statement.

🙂 🙂 
Ovo za Shaqtin a fool

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Puerto Rico’s government has lost more than $2.6 million after falling for an email phishing scam, the agency sent the money to a fraudulent account. The government agency transferred the money on Jan. 17 after receiving an email that alleged a change to a banking account tied to remittance payments, according to a police statement.

 

 

 

A možda je novi način pranja para?!

Zvuči glupo, al može i naša vlastela da slučajno uplati nekim nigerijcima i bude - jbg, zajebali se

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...