Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Najbolja muzicka godina?
1969
67 by far


Glava mi kaže da se složim s kolegama, srce razmišlja o '77 i '79.

Ipak, iako su ne za ceo život obeležili Animals / Low / Bollocks I 2 godine kasnije London Calling...Neka bude glava ovog puta i Piper / Pepper.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nisam mislio na najdrazu, nego najkvalitetniju godinu throughout iz ugla muzike koju slusate.

Ne mogu danas da naprezem mozdane vijuge narocito,ali bas zbog ovoga sto si napisao sam se slozio sa realnim:1991. Taj neki '89-'93 period mi je uber dobar,pa neka bude 1991 kao "sredisnjica".

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nisam mislio na najdrazu, nego najkvalitetniju godinu throughout iz ugla muzike koju slusate.

 

Sto se mene tice, '95 sasvim sigurno, a za podijum se bore '93, '94 i '96 sasvim ravnopravno i tesko bih mogao da ih poslozim sa ubedjenjem.

Pa napisao sam najkvalitetnija 1969, a meni licno omiljena 1994.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, realno *w said:

I da naglasim, napisao sam godinu koja je meni (verovatno) bila najdraža, ne ona koju mislim da je bila najbolja u smislu kvaliteta...

Jasno,ali...

...1991 je npr.izasao "Nirvanin" Nevermind album..i nista vise nije bilo istotm 
Ovo pisem kao neko ko nikad nije ni bio Nirvana die-hard fan,ali ne moze se ignorisati ne samo uticaj,vec i suvi kvalitet ovog albuma. Tako da devesprva nije samo top godina po pitanju nekih licnih preferencija,ona je znacajna po nekim realnim merilima. Vrlo,vrlo znacajna.

(ovaj srednji pasus nije 'replika' tebi,naravno)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, uini said:

 

šta tek reći za 1896u i tako je govorio zaratustra i wagnera 

Ovaj Zaratustra je izašao 1973:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Zarathustra_(album)

Kažu da je jako dobar, ali nikad nisam bio fan italijanskog roka.

Zato sam u prethodnom postu zaboravio Sabbath bloody sabbath i Igijev Raw power, pa Tubular bells i ko zna šta još...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Crni Bombarder said:

Jasno,ali...

...1991 je npr.izasao "Nirvanin" Nevermind album..i nista vise nije bilo istotm 
Ovo pisem kao neko ko nikad nije ni bio Nirvana die-hard fan,ali ne moze se ignorisati ne samo uticaj,vec i suvi kvalitet ovog albuma. Tako da devesprva nije samo top godina po pitanju nekih licnih preferencija,ona je znacajna po nekim realnim merilima. Vrlo,vrlo znacajna.

(ovaj srednji pasus nije 'replika' tebi,naravno)

 

 

Slažem se sve.

 

Iz mog ugla, Nirvana, Metalika, pa u to vreme i Gansi sa 2 "Iluzije"... Sve stvari koje su me držale godinama, u stvari decenijama. Pa čak ni Makl Đeksona ne bih otpisivao, recimo "Jam" je zvanično izašao 92. ali se album zbig singlova vodi kao 91. Kao mladom NBA i posebno MJ fanu, "jam" je bilo nešto zbog čega je vredelo gledati par sati MTVa...

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^^
Apslolutno.

+ (ovako iz glave pisem): Metallica i cuveni album bez zvanicnog naziva (kojeg su fanovi zbog omota nazvali Black),U2 Achtung Baby, RHCP Blood,Sugar,Sex,Magik,R.E.M. - Out of Time (pa odmah iza Automatic for the People), George Michael - Listen Without Prejudice (doduse izasao 1990,ali singl Freedom izasao 1991), INXS - Live Baby Live... Madonnin prvi singl za album Erotica izasao 1991 (Justify My Love)...bas plodan period i nekako znacajni albumi..

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Crni Bombarder said:

^^
Apslolutno.

+ (ovako iz glave pisem): Metallica i cuveni album bez zvanicnog naziva (kojeg su fanovi zbog omota nazvali Black),U2 Achtung Baby, RHCP Blood,Sugar,Sex,Magik,R.E.M. - Out of Time (pa odmah iza Automatic for the People), George Michael - Listen Without Prejudice (doduse izasao 1990,ali singl Freedom izasao 1991), INXS - Live Baby Live... Madonnin prvi singl za album Erotica izasao 1991 (Justify My Love)...bas plodan period i nekako znacajni albumi..

 

Prekinuše me 2 puta u pisanju posta, pa slučajno ne napisah RHCP BSSM, suvišno pričati o tome.  Pa i "one" i "mysterious ways" ...

 

Već sam pisao na forumu šta je iz mog ugla tada bio "Freedom". 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ps. Voleo bih da imam neku evidenciju u kojim godinama sam otkrivao već tada stari rok. Sećam se kako smo tada otkrivali stvar po stvar od nekih matoraca. Pa kako otkrijemo nešto novo, tako slušamo samo to ko zna koliko dugo. 

 

I tako čujem ja prvi put "child in time", razbolim se odmah. Snimi se pesma u krug na kasetu i sluša se satima. Jedna drugarica me "proklinje" što sam joj otkrio tu pesmu, ne može da prestane da sluša. Ja je pustio da se malo zasiti, pa joj donesem "When the blind man cries". Kaže ona "joj kakav naslov, opet ću da plačem"...

 

I kreće

"If you're leaving, close the door,  

I'm not expecting people, anymore"

 

a usna joj već podrhtava... 

 

 

Veliko uživanje je bilo slušanje muzike tada. Em izlazila top muzika, em otkrivali stare stvari. Uživam i danas, ali uglavnom u istim tim stvarima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...