Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ima li zainteresovanih da ucestvuju u jednoj igrici - postavljao bih odredjenim danom rep klasike (manje ili vise poznate), po neki koji izaberem za taj dan i uz njih poll da se glasa, tj. gradiraju versovi od najboljeg do najmanje dobrog. Ohrabrio bih svakog ko zeli da izdvoji koji minut da datu pesmu poslusa, bez obzira sto mozda nije hiphop head. Bice tu i domacih stvari.

 

Odma' da ti kazem, pobedjuju Nas i AZ 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ima li zainteresovanih da ucestvuju u jednoj igrici - postavljao bih odredjenim danom rep klasike (manje ili vise poznate), po neki koji izaberem za taj dan i uz njih poll da se glasa, tj. gradiraju versovi od najboljeg do najmanje dobrog. Ohrabrio bih svakog ko zeli da izdvoji koji minut da datu pesmu poslusa, bez obzira sto mozda nije hiphop head. Bice tu i domacih stvari.

 

uz rizik da ćeš da se naljutiška, ovo me podseća na moju ćeru kada je bila jako mala, pa me pita da se igramo i onda mi ona govori šta tačno da kažem & uradim  : i

 

jasno je da nismo ni blizu knowleadgeble na temu kao ti ali zašto ne bi svako imao pravo da posadi jedan predlog npr nedeljno ili dnevno, dok bi ti mogao možda da imaš pravo da odbiješ nešto što ne odgovara na temu (već cidim kako mi ne priznaješ neke besnrtne tjune i versove sage francisa kao klasike : ))

 

?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

 

uz rizik da ćeš da se naljutiška, ovo me podseća na moju ćeru kada je bila jako mala, pa me pita da se igramo i onda mi ona govori šta tačno da kažem & uradim  : i

 

jasno je da nismo ni blizu knowleadgeble na temu kao ti ali zašto ne bi svako imao pravo da posadi jedan predlog npr nedeljno ili dnevno, dok bi ti mogao možda da imaš pravo da odbiješ nešto što ne odgovara na temu (već cidim kako mi ne priznaješ neke besnrtne tjune i versove sage francisa kao klasike : ))

 

?

 

Hvala za poredjenje tebrex, bas mi znaci

 

Nije stvar uopste u tome koliko je neko knowledgeable, cak naprotiv, napisao sam da bih voleo feedback i od onih koji uopste ne slusaju to. Fora je sto sam ja hteo neke svoje dileme da resim na ovaj nacin i generalno steknem uvid u to kako ljudi dozivljavaju cije umece da mogu da upotpunim i svoju sliku. Jedino sto sam ja iskljucivo mislio na kolaboracije i grupne stvari, tj. pre svega me zanima ko je ukrao show sto bi se reklo (sto bi dakle nacelno podrazumevalo bar 2 izvodjaca u pesmi - tipa bice NWA, ali nece solo Cubeova rstva if ju kec maj drift). A naravno da svako ima pravo da kandiduje pesmu koju zeli, ako za to ima interesovanja. Tu nema dileme.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Otvoren sam i za druge predloge, ali ne znam sta bismo sa solo stvarima - sta imamo od toga da konstatujemo da je prvi Nasov vers na Memory Lane bolji od dugog... Ili ti imas neku drugu ideju kako da se i to stavi u kontekst... Da se daju ocene nekakve za liriku u takvim stvarima, pa da se onda svode racuni..?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Otvoren sam i za druge predloge, ali ne znam sta bismo sa solo stvarima - sta imamo od toga da konstatujemo da je prvi Nasov vers na Memory Lane bolji od dugog... Ili ti imas neku drugu ideju kako da se i to stavi u kontekst... Da se daju ocene nekakve za liriku u takvim stvarima, pa da se onda svode racuni..?

 

okej, tek sada kapiram: ti bi da se glasa za verses jedne pesme, od najboljeg do najmanje dobrog.

važi al' to je baš reperski nekako

 

mislim, ajde važi. onda ne verujem da ću imati više od dvaipo predloga, ko zna zašto je to dobro :lol_2:

 

ali poenta je da oću da se igram

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod repa, iako sam daleko od nekog ko prati tu scenu danas, je li neko čitao The Rap Year Book? Odabrana je po jedna "najznačajnija" rep pesma od 1979 do 2014, zanimljiva ideja. Meni je baš prijala, knjiga je pitka, eseji o pesmama i autorima su informativni i zabavni (o DMX-u najbolji) , izbor dobar, a opet postoje i gosti koji imaju svoje predloge. Uz to sam se i podsetio nekih stvari koje sam slušao pre 15-20 godina. Eto, preporuka za ljude koji možda nisu čuli za knjigu, iako je izašla pre skoro 5 godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

okej, tek sada kapiram: ti bi da se glasa za verses jedne pesme, od najboljeg do najmanje dobrog.

važi al' to je baš reperski nekako

 

mislim, ajde važi. onda ne verujem da ću imati više od dvaipo predloga, ko zna zašto je to dobro :lol_2:

 

ali poenta je da oću da se igram

 

Kazi slobodno sta si mislio, nisam ja Sprew, a ni ti Boki da te bude sramota

Link to comment
Share on other sites

Meni je super bila ona Netflixova serija o istoriji hip-hopa. Odmah da kažem da mene užasno smara početak žanra i da mi iz ove perspektive čak i veličine poput Run Dmc, Public Enemy, NWA deluju smešno, sve je ritmički vrlo slično i naivno.

 

Pitanje za Frensisa i ostale crnje, šta mislite o Roc Marcianu? Meni tip ubija, trenutno mi jedan od najboljih aktuelnih repera.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

 

Kazi slobodno sta si mislio, nisam ja Sprew, a ni ti Boki da te bude sramota

 

ma nisam ništa mislio, samo nisam skontao iz prve šta su pravila

okej, poenta je da su klasici i da je više stihoklepaca (što valjda podrazumeva u hipidihopu da onaj ko izvodi određen deo jeste sklepao taj isti deo)

 

hoću da se igram

 

inače @Beonegro , ova franchiseova igra me potakla da pomislim kako su lennon i mcartney preteče tog hiphop pristupa pisanju-izvođenju

 

a pošto im je to bilo malo, onda su bili i preteče miksa pod imenom medley 

 

 

 

ali to je potpuno druga čupri

 

edit kao i sve što ima veze sa bitlsima i YT, ni ovo nije verodostojno do kraja iz nekog razloga, zanemarite.

 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni je super bila ona Netflixova serija o istoriji hip-hopa. Odmah da kažem da mene užasno smara početak žanra i da mi iz ove perspektive čak i veličine poput Run Dmc, Public Enemy, NWA deluju smešno, sve je ritmički vrlo slično i naivno.

 

Pitanje za Frensisa i ostale crnje, šta mislite o Roc Marcianu? Meni tip ubija, trenutno mi jedan od najboljih aktuelnih repera.

 

Ne bih metao NWA bas u tu grupu jer su upravo oni medju revolucionarima (i sto se tice tematike pesama i sto se tice muzicko-zanatskog aspekta), ali se svakako slazem u potpunosti sa tezom - Enemy sam uvek dozivljavao kao pokret, a ne nuzno rap sastav, a RUN-DMC kao pionire koji zasluzuju postovanje (iako sam smatrao i smatram i dalje da su dobrano precenjeni - EPMD je za mene head&shoulders iznad u svakom mogucem aspektu + taj nekakav rani rap-rock nikad nije bio moja soljica caja; ili recimo Whodini koji je ostavio mnogo siru podlogu i koncepte za buduce sub-zanrove).

 

Sto se Marciana tice, on je stara skola da kazemo, ima interesantnih stvari, ali ne moze da izbaci projekat za koji mozes da kazes da je u celini wow. Pomalo zna da bude dosadan, ali ono, korektan sve u svemu.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...