Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Meni su Coldplay posle 2008 baš otišli u neku š komercijalu.
Pozdravljam povratak "gitarskijem" zvuku, ali mi, priznajem, Orphans nije ulivala neko poverenje...Aj skinuću danas pa da vidimo o čemu se tu radi [emoji2]

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Luchifer89 said:

X&y jedino što je valjalo.
Znači ništa Bijons ,Rijana i Guetta nego gitara?

Nisam siguran je li ti post konstatacija,pitanje ili oboje? :classic_biggrin:

I ja sam vise voleo te njihove ranije radove,mada mi je i Viva La Vida Or Death and All His Friends isto bio ok album..

Link to comment
Share on other sites

Skinuo i odslušao Everyday Life od Coldplaya... odmah sam isključio Sunrise (suviše tipski gudački intro, pogodan za neki soundtrack italijanske drame, ne naročito ubedljiv na početku albuma), When I Need A Friend (50's-like horski gospel sa christian radio stanica, not my cup of tea) i Bani Adam koja je tu kao da postavi neku ravnotežu hrišćanstva i islama (instrumentalno OK, ali... čitao sam ideju pesme na netu, nije to moja priča...) Generalno provejava dosta nekog angažovanog stava i poruka koje su svojevremeno pokopale U2. Orphans (bolji utisak ovaj put nego pre neki dan na YouTubeu), Trouble In Town, Guns su tu negde ta priča, mada mi zvuče skroz korektno i rado ću ih slušati ponovo. Church (ide posle uvodnog instrumentala) mi je opet koketiranje sa religijom i arapskim zapevavanjem na kraju (?!) ... na tragu zadnja dva albuma, i pored dobre produkcije, uplašio sam se da se tako ne nastavi...

Ipak, dobre muzike  ima - pomenuti Trouble In Town, veseli gospel BrokEn, posebno veličanstvena Arabesque, Guns (Chris Martin psuje?! Džizs, kuda ide ovaj svet...) zadnje dve Champion Of The World i naslovna Everyday Life... Par minijatura sa akustičnom gitarom u prvom planu uopšte nisu loše - WOTW/POTP, Old Friends, Guns, Eko...

Cry Cry Cry refren je blatantna krađa refrena Cry Baby od Janis Joplin, jbg, baš im to nije trebalo. Zvuk vuče na pop produkciju 70ih, ono Jackson Browne, Chicago...  šta ja znam, nije ni tako loše, ali refren, jebote, iritantan je sa sve pich shifterom koji se proteže i kroz strofe, kao da neki patuljak peva sa Martinom 😮

Daddy je lepa stvar, melanholična u najboljem maniru. Klasika.

 

Da, ima i 5 mini isečaka Big Ben zvona po 4-5  sec. i jedan od 9 sec. sve to je zapakovano u Sunrise/Sunset Interlude #1-#6 i ja sam ih instantno zalepio u jedan fajl od čak 31 sec.  😄

 

Zvuk je definitvino različit, produkcija mutnija nego obično, sve to zapravo i nije loše. Verujem da će pravim obožavaocima (kao što ja nisam, jer meni su oni pre svega Violet HIll, God Put a Smile... , i par ranijih singlova 😉) da legne ko Nicklordu novi Cave,  da ne kažem ko budali šamar :s_w:

 

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...