Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

48 minutes ago, uvrnuto said:

Je l' neko kupovao cipele marke Quechua? Prodaju ih u Dekatlonu, vidim da su jako jeftine, a imaju dobre komentare i ocene. Pa mi je sve jako čudno. Pa me interesuje ako je neko od vas pazario. 

Toliko su jeftine da neću žaliti pare i da kratko potraju, al' čisto da prijupitam. 

To je Dekatlon marka. Kao premia u Maksiju 😄 Za te pare nema boljih stvari ali nisu vrhunske. Možda je primer i IKEA, napravljeno je da radi pos'o 

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Ukratko, mnogo više konceptualni audio-vizuelni i scenografski projekat sa jakim, pametnim i koherentnim marketingom nego neko muzičko padanje u nesvest. Slušao sam ih dva put uživo, smorio se kao bulja oba puta, all style no substance. Film o nastupu u Sev.Koreji vredi pogledati, kulturološki jako interesantno, doduše s dosta opštih mesta. 

 

laibach je zapravo zamišljen kao ogranak kolektiva koji se bavi angažovanom  umetnošću, koji je zbog prirode medija (muzika) razumljiviji i možda uzbudljiviji široj populaciji.

 

teško je posmatrati ih strogo kao muzički bend, jer oni to nikada nisu ni bili - bez obzira da li je tema sadržaj koji nude, tajming, mesto ili stil&ton kojim nastupaju.

 

 

edit

narafski, ne pišem ovo zato što mislim da te treba nešto podučavati i korigovati u stavu, naprotiv, plus što kaže fancy, wiki stranica na engleskom je neuobičajeno sadržajna 

 

uglavnom, te naizgled crowd-pleaser obrade kao life is life, across the universe, final countdown, jesus christ superstar, kao i ceo koncept occupied europe, nsk države je za mene lično dovoljno jasna a opet precizna i tada (a i danas još više) aktuelna kritika društveno-političkog konteksta.

 

sve u svemu, imam samo srcad za laibach :lol_2:

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uvrnuto said:

Je l' neko kupovao cipele marke Quechua? Prodaju ih u Dekatlonu, vidim da su jako jeftine, a imaju dobre komentare i ocene. Pa mi je sve jako čudno. Pa me interesuje ako je neko od vas pazario. 

Toliko su jeftine da neću žaliti pare i da kratko potraju, al' čisto da prijupitam. 

Decathlonove stvari su generalno dosta kvalitetne. Jesu li to otvorili u Beogradu i gdje?

5 hours ago, uncletima said:

Ko god mi je poklonio ovo, smece, slobodno neka se, vrati...

Cekaj-do-proleca-Bandini-Dzon-Fante_slik

Pogresna slika, jeb'o te!

lm7hwSC.jpg

Jedna od boljih knjiga koje sam pročitao.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Decathlonove stvari su generalno dosta kvalitetne. Jesu li to otvorili u Beogradu i gdje?

Jedna od boljih knjiga koje sam pročitao.

Otvaraju ga već godinu dana i nikako da otvore. Prvo je bilo do proleća ove godine, pa u drugom kvartalu, a poslednja vest je do kraja godine, ali čisto sumnjam da će to ostvariti. Trebalo bi da bude otvoren u okviru Big Fashion centra na Karaburmi, a najavljeno je da će nakon toga otvoriti jedan kod Ikee i još jedan u Novom Sadu.

 

@uini Najbliži je u Temišvaru, pa u Mađarskoj a tek onda ide ZG. Ko je tebe učio geografiju? :classic_tongue:

 

@uvrnuto Kao što reče Nicklord, to je jedna od njihovih marki, u celini solidna roba, kao i sve u Dekatlonu, mada imam različita iskustva. I u robi te marke postoje različiti nivoi kvaliteta (i cene, razume se, samo što često daju popuste pa može da se napravi dobar ulov) - za neke stvari prave gradaciju kvaliteta po brojevima, tipa 100, 200, 500, 1000, pa se lakše snađeš. Pojedine stvari, npr. neka obuća su po ceni slične robi poznatijih marki, plus namunjene po spisku karakteristika, ne znam da li opravdano.

 

Pogledaj karakteristike tih cipela, uporedi ih sa sličnim te marke i tvojim potrebama, pa proceni da li vredi tih para i da li ti pokriva potrebe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

bliži je zato što u zg odem jednom-dvaput godišnje. shut ur piehole  : i

Fali nam Informer tema na forumu, pa da složim post:

 

Nećete verovati, uini finansira ustaše!!! FOTO VIDEO (bez sisa) Bliži mu Hrvati od Rumuna!!! :05:

 

Sad sam video, i u Osijeku su otvorili jedan.

 

Bio sam par puta u ZG Decathlonima (doduše, pre nekoliko godina) i nisam bio oduševljen ponudom, kao ni u Rijeci, pa mislim da će i ovaj naš prvi da bude slične veličine i ponude. Kažu da je i u Temišvaru isto siromašan ali da je u Budimpešti pravi. Možda ovaj najavljeni kod Ikee bude na tom nivou.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fancy said:


Jbg, ja sam ih pratio od početka karijere, da ne kažem da smo otprilike generacija...
Puno toga ima... Sve u svemu, nađi članak na engleskoj Wiki, odličan je i informativan. Originalno deo jednog šireg projekta NSK (Neue Slowenische Kunst), originalni pevač (Tomaž Hostnik) je izvršio samoubistvo u 21. godini (obesio se ritualno - paralela sa Joy Division neminovna) a par godina posle toga slede albumi i proboj koncepta Laibach na evropsku i svetsku scenu. Čak je neko vreme i Draža iz Urbane Gerile svirao bubnjeve sa njima...

Meni lično prva 3-4 albuma su za ozbiljno slušanje - Laibach, Nova Akropola i Opus Dei. I Rekapitulacija, sa ranim snimcima.

Posle Opus Dei oni su konačno našli svoj finalni / komercijalni zvuk, i sve nakon toga mi je više manje slično. Mada ne sumnjam da je to upravo deo njihovog opusa koji je najprijemčiviji za slušanje i sticanje velike internacionalne baze fanova... Sve što je 90ih i 2000ih nastalo sa žestokim industrijskim zvukom, koketiranje sa arijevskim imidžom i otpevano/izvikano na nemačkim jeziku na muzičkoj sceni su samo razne vrste dokomercijalizacije i poentiranja na Laibach konceptu (oni što pevaju Du Hast npr...)

Za casual listener-a, početi sa Opus Dei i nastaviti u tom maniru sa Let It Be, Sympathy for the Devil, Kapital, NATO...itd. Možda naći kompilaciju Slovenska Akropola sa ranijim radovima, ali...pažljivo s tim emoji2.png

Za ozbiljne slušaoce, od početka, od Laibach / Rekapitulacija, pa odmoriti mozak posle Opus Dei emoji106.png

Ostavljam drugima da pošalju Anju Rupel emoji12.png u Accross The Universe, od mene Geburt Einer Nation (One Vision, Queen)

 

 

 

 



Sent from my SM-N950F using...
 

 

Prije svega, hvala svima na odgovorima, a da ne bih dve kvotovao uzeo sam ova dva posta.

Procitao sam wiki, pogledao par spotova prije nego sto sam i postavio pitanje. Kasnije sam pogledao jos par videa i tekstova i to je samo pojacalo moj prvobitni utisak o njima, koji je uini lijepo opisao u postu ispod.

 

A kako sam dosao do razmisljanja o njima. Pregledao sam videa iz serijala Rokovnik, koji prati razvoj nase muzicke scene od 50-tih naovamo (meni je taj serijal sjajan i za preporuku). I tako u jednoj epizodi doticu se njih, Laibacha. Epizoda je pod nazivom Tanz mit Laibach. Ali ne lezi vraze, nema zvuka, ne moze se odgledati na youtube pa sam onda pokusao na drugi nacin da se informisem o njima. Cisto da popunim prazninu. Znao sam samo da su kontrovezni, da im je muzika nesvakidasnja i nista vise. I nakon par odgledanih spotova stekao sam dva dojma.

 

Da je to u muzickom smislu neka vrsta pretece Rammsteina, na sta si se i sam referisao, te da se oni meni kao konzumentu obracaju na vise nacina i medija, ne samo zvukom i muzikom. Cak muzikom i najmanje. Ali i iz tih prvih radova vidljiv je zaokruzen umjetnicki izraz. Jasan vizuelni identitet, izgled njih samih posebno pjevaca, jezik simbola, osmisljen scenski nastup, spotovi koji govore nesto drugo, a ne neku za kameru reprodukovanu verziju nastupa sa bine. U sustini, ostavilo me sa pitanjima nad glavom slicno Jokeru koji odgledah koji dan ranije. A kako mi se pred ocima vrti nedavno odgledana ju rok istorija upada u oci koliko su oni drugaciji, jedinstveni od svega tada popularnog, da se zapravo pitas koliko su oni zapravo pop kultura i umjetnost, a koliko su taj pop segment koristili da bi dosli do sire publike.  

 

45 minutes ago, uini said:

 

laibach je zapravo zamišljen kao ogranak kolektiva koji se bavi angažovanom  umetnošću, koji je zbog prirode medija (muzika) razumljiviji i možda uzbudljiviji široj populaciji.

 

teško je posmatrati ih strogo kao muzički bend, jer oni to nikada nisu ni bili - bez obzira da li je tema sadržaj koji nude, tajming, mesto ili stil&ton kojim nastupaju.

 

 

edit

narafski, ne pišem ovo zato što mislim da te treba nešto podučavati i korigovati u stavu, naprotiv, plus što kaže fancy, wiki stranica na engleskom je neuobičajeno sadržajna 

 

uglavnom, te naizgled crowd-pleaser obrade kao life is life, across the universe, final countdown, jesus christ superstar, kao i ceo koncept occupied europe, nsk države je za mene lično dovoljno jasna a opet precizna i tada (a i danas još više) aktuelna kritika društveno-političkog konteksta.

 

sve u svemu, imam samo srcad za laibach :lol_2:

 

Konacno, meni taj njihov umjetnicki i muzicki izraz nije toliko prijemciv. U sustini i ne treba da bude. Ali bice prije da to govori o meni nego o njima. Ja sam manje vise jedan obican konzument pop kulture, koji na neki nacin hoce da mu se ugodi, a oni su koliko vidim u agendi, bar dok su bili u socijalistickom okruzenju, imali neke druge interese, sto im je na kraju i donijelo priznanje. Ostala mi je dilema da li i danas imaju tu tezinu ili im je samo to sto je sve globalno omogucilo da na staru slavu imaju postovaoce sirom svijeta.

Link to comment
Share on other sites



 
... Ostala mi je dilema da li i danas imaju tu tezinu ili im je samo to sto je sve globalno omogucilo da na staru slavu imaju postovaoce sirom svijeta.


Stara slava :)





Nikad neću zaboraviti jedan prastari intervju kad su ih, očito aludirajući na njihov imidž, negde 87, 88 pitali "Da li planirate posetu Izraelu?"
Laibach: Ne.
Novinar: Zašto?!?!?
Laibsch: pa Jugoslavija nema diplomatske odnose sa Izraelom.

Kraljevi.

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, pepe sancez said:

Konacno, meni taj njihov umjetnicki i muzicki izraz nije toliko prijemciv.

Nisi sam, ima na YT video mlohave doike Manu Chaoa kako negdje 1989. godine objasnjava da je Laibach opasan jer su oni braon gamad (francuski naziv za naciste) 😄 

1 hour ago, 34Barkley said:

Otvaraju ga već godinu dana i nikako da otvore. Prvo je bilo do proleća ove godine, pa u drugom kvartalu, a poslednja vest je do kraja godine, ali čisto sumnjam da će to ostvariti.

Kao oca da slusam, on ceka da otvore u BG da kupi stolice za pecanje (odusevio se ovdje istima, ali nam je ipak previse da to transportujemo avionom) i sto vise pomijeraju otvaranje to on jace hejtuje 😄 

 

EDIT/ Kakav kombo od posta ovo ispade, od Laibacha do stolica za pecanje 😄 A fino sam napisao odvojene postove, nego to ovaj Metalhead zajebava 😱

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod tih marki od supermarketa... Pre 10-ak godina sam radio preko raspusta u futoškoj firmi Aroma. Punili sve živo. Beli luk u prahu, puding, sladoled, cimet, origano, mlevenu papriku... 

Između ostalog smo punili za Aromu, bašbaš, 357(Maxi isto), premia-u, itd. 

Uglavnom, kažu ti koliko treba da napuniš, uzmeš sledeći kotur za "ambalažu" , samo zameniš i puniš istu robu. 😄 Mislim, nisu to neke razlike u ceni, koji dinar samo. Al' eto, da znate.

Svega sam se tamo nagledao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...