Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

3 hours ago, djole said:

 

Hrana je super, samo ne sećam se baš nekog velikog izbora piva, zapravo ne sećam se da imaju bilo kakve kraftove. Uglavnom su to ova komercijalna manje zastupljena tipa grimbergen ili leffe.

Imaju malo domacih kraftova, ali imaju odlican izbor stranih piva koja su kod nas slabo zastpljena. Bas im je lep izbor belgijskih i nemackih piva. Grimbergen i leffe su sranje, mozda ih imaju ali ih nikad nisam pio tamo.

 

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites



Upravo gledam Velikog Lebovskog po xYz put, zakačio na AMC znam ga napamet al ne mogu da prestanem da gledam.
 ...


Kultni film [emoji106]
No nešto se čudno desilo sa tim filmom...gledao sam ga u bioskopu (velika sala, puno ljudi [emoji16]) kad je izašao, pa ima 20 god...I jedna scena mi se urezala u sećanje, kad Donny umire, Walter i Dude su oko njega u panici, Walter koristi vojni sleng nešto kao "Call the chopper, izdrži druže, chopper stiže, naši su blizu..." ono, flešbekovi iz Vijetnama... Bilo je baš komično, (zbog glume John Goodmana) a zapravo tragično jer dobar lik umire...

E, sad, pre nekoliko godina sam se (konačno) dosetio da nabavim film i guess what - the scene nigde nije bilo! Ni na DVDu koji sam nabavio ni na kopijama koje sam downloadovao. Samo se nekako fade out-ovala sa nekakvim animiranim cvetićima, bez Walterovog monologa..(?!?!)

Wtf!?!

Nisam dublje kopao koji su razlozi, možda se u međuvremenu i pojavila verzija sa tom scenom, ali eto zanimljivosti i misterije. Cenim da je scena nestala verovatno jer je neko zaključio ili da je prejako zajebavanje na temu Vijetnama ili da je scena suviše tragična da bi je presekli zajebancijom...

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:


 

 


Kultni film emoji106.png
No nešto se čudno desilo sa tim filmom...gledao sam ga u bioskopu (velika sala, puno ljudi emoji16.png) kad je izašao, pa ima 20 god...I jedna scena mi se urezala u sećanje, kad Donny umire, Walter i Dude su oko njega u panici, Walter koristi vojni sleng nešto kao "Call the chopper, izdrži druže, chopper stiže, naši su blizu..." ono, flešbekovi iz Vijetnama... Bilo je baš komično, (zbog glume John Goodmana) a zapravo tragično jer dobar lik umire...

E, sad, pre nekoliko godina sam se (konačno) dosetio da nabavim film i guess what - the scene nigde nije bilo! Ni na DVDu koji sam nabavio ni na kopijama koje sam downloadovao. Samo se nekako fade out-ovala sa nekakvim animiranim cvetićima, bez Walterovog monologa..(?!?!)

Wtf!?!

Nisam dublje kopao koji su razlozi, možda se u međuvremenu i pojavila verzija sa tom scenom, ali eto zanimljivosti i misterije. Cenim da je scena nestala verovatno jer je neko zaključio ili da je prejako zajebavanje na temu Vijetnama ili da je scena suviše tragična da bi je presekli zajebancijom...

Sent from my SM-N950F using...
 

 

 

Moguće da su skontali da je bilo dovoljno samo hintovati da je Doni umro, bez dodatne vizuelizacije. Mnogi fenovi su pizdeli što su Koenovi uopšte ubili Donija na kraju, misleći da film ništa nije dobio sa tim. 

 

Moje prvo sa iskustvom sa Lebovskim je bilo mlako. Pokušao sam da se uživim u tok radnje, misleći da se radi o nekom ozbiljnom trileru sa velikim plot tvistom na kraju, a usput mi je promakla opasna količina duhovitosti i parodije koja čini ovaj film kultnim. Mislim i da sam nabasao na neki ne baš najsrećniji prevod na naš jezik, a Lebovski ako se ne prevede kako treba, bukvalno gubi 50% na vrednosti (ono sinoć na AMC je ok prevod, mada im je promaklo par sitnica koje su morale biti bolje odrađene). Već drugi put kad sam ga gledao, bilo je pišanje od smeha, i tu sam ga pogledao još par puta u cugu, a sveukupno mislim da sam ga pogledao preko 50 puta 🤠...

 

Dva filma koje sam pogledao sličan broj puta, a takođe su bleak komedije/parodije sa presmešnim onelinerima su 

 

Withnail_and_i_poster.jpg   MV5BMjEzNzE5MDc1OV5BMl5BanBnXkFtZTYwMzQ2

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Nicklord said:

😄

Gledaj kad je Bred Pit bio

 

Upravo gledao :classic_laugh::classic_laugh: 

 

Pao sam sa stolice kad ga je pitao: Tell me of the first time that you later eyes on Angelina? Was it like classical love story? Like when Ross fist saw Rachel??

 

Pita Natali Portman: You shaved your head for V for Vendetta, did you also shave your V for Vagina?   :classic_laugh:

 

Ne znam ko mu pise skript ali jebeno razvaljuje covek. 

 

Edited by Tamburinjo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...