Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, fancy said:


Samsung je Samsung.
A serija (2019) je sjajna, izaberi šta ti upada u budžet.

Kupio sam premijum Kineza (Huawei Mate 10 pro), pre 2 god dao za njega više od 2 tvoja budžeta .. kroz 4, 5 meseci se pokajao zbog dosta sw sitnica i jedne stvarno velike stvari...pisao sam o tome da se ne ponavljam. Na kraju sam ga zamotao u 100 evra i menjao za Note 8 sa duplo manje ROMa ali otherwise perfektnog.

Kupio moj ortak skoro neki novi Žao mi (tako interno zovemo Xiaomi) emoji6.png i gle qrca...secka mu omiljena igra, neki bilijar...(on je poseban slučaj, troši samo iPhone, matorcima uzeo Androida, ja isto predlagao Ax0, on se zainatio s Kinezom...) Ja mu kažem Hold my Samsung... ne secka, jebote ajfon.

Sent from my SM-N950F using...
 

 

A sta znam, nisam nesto za samsung.  😕

Link to comment
Share on other sites

Dobro. Nevermind [emoji1]


To je kao ono koji je bolji auto, Mercedes ili BMW? Zavisi koju klasu automobila upoređuješ. Tako je i sa telefonima, Galaxy serija je vrhunska ali su precenjeni, uzimajući u obzir koliko brzo se menjaju tehnologija i trendovi/dizajn kod mobilnih telefona.
Što se tiče Xiaomi-ja, to je ambiciozna firma koja je odavno prestala da prati trendove već je počela da ih uspostavlja uvodeći prva neke stvari, pa je K20 pro/Mi 9t pro jedan od prvih telefona, ako ne i prvi koji je u sebi imao procesor SD855. Sa 6 ili 8 gb RAM-a ne postoji ništa što ne može da uradi bez ikakvih poteškoća.
Upravo izlazi i gejmerska verzija istog telefona sa 12gb RAM-a i SD855+ koji će imati i vodeno hlađenje.
Tako da A70 sa skromnim SD675 teško da može da se meri i sa običnim Mi9t koji ima SD730, koji će početi da se ugrađuje tek u A80.


Ma sve 5, u pravu si skroz.
Ja sam 2 puta eksperimentisao sa ambicioznom Kinezima (2014 sa Zoppo, sa prvim 8 core procesorom i 2017 sa Huaweijem) i oba puta uzimao nove telefone da bih posle nekog vremena (6-8 mes.) prebegao na polovne Note (4 pa 8).

Ima nešto i u optimizaciji softvera ne samo u brojkama ram, rom, GHz... što čini Samsung privlačnim out of the box...znam da su S i Note serija preskupi i zato sam oba Notea uzimao kad im je cena dobro pala. U zadnje vreme im je A serija dosta dobila na kvalitetu, a cena je pristojn(ij)a.

Ok, može jači hw da se dobije od Kineza za iste pare, (uvek bilo) ali sâm sw, implementacija Androida, Launcher i aplikacije koje idu uz njega (kad se poskida / disejbluje neminovni bloatware) su nekako mnogo bolji i kvalitetniji kod Big S. Barem meni. O podršci posle "nekog vremena" da i ne govorim.

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Dobro. Nevermind [emoji1]

 

 

 

 

 

Ma sve 5, u pravu si skroz.

Ja sam 2 puta eksperimentisao sa ambicioznom Kinezima (2014 sa Zoppo, sa prvim 8 core procesorom i 2017 sa Huaweijem) i oba puta uzimao nove telefone da bih posle nekog vremena (6-8 mes.) prebegao na polovne Note (4 pa 8).

 

Ima nešto i u optimizaciji softvera ne samo u brojkama ram, rom, GHz... što čini Samsung privlačnim out of the box...znam da su S i Note serija preskupi i zato sam oba Notea uzimao kad im je cena dobro pala. U zadnje vreme im je A serija dosta dobila na kvalitetu, a cena je pristojn(ij)a.

 

Ok, može jači hw da se dobije od Kineza za iste pare, (uvek bilo) ali sâm sw, implementacija Androida, Launcher i aplikacije koje idu uz njega (kad se poskida / disejbluje neminovni bloatware) su nekako mnogo bolji i kvalitetniji kod Big S. Barem meni. O podršci posle "nekog vremena" da i ne govorim.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

Nema bloatware-a uopšte kod dve tri najjače kineske firme. Kinezi su pravilno procenili da im je to godinama bilo kontraproduktivna i došli su čak do toga da izbacuju telefone sa stock Androidom( Mi A1, Mi A2, Mi A3). Vidi šta je Huawei uradio, ugrozio američku ekonomiju, proizveo trgovinski rat (ok, ne samo oni ali dobrim delom), kvalitetnim i cenom povoljnim proizvodima.

Launcher je najmanji problem, skineš sa play store-a koji hoćeš, a ako ti se ne sviđa global verzija telefona koju Kinezi izbacuju za tržišta van Kine i Indije, imaš na netu gomile developera koji custom- izuju Android do najmanje sitnice, flešneš telefon za 10 minuta i imaš bukvalno prilagođen Android onako kako ti hoćeš, ali i ne moraš, 90% ljudi može da ga koristi što ti kažeš out of the box bez ikakvih smetnji.

Bloatware je stara priča, nema više toga, takođe i podrška za nove verzije Androida. Evo, meni stiže Android 10 za dve, tri nedelje na Mi9t, a na K20pro/Mi 9t pro je već stigao.

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, ni ja nisam baš mislio na stari dobri bloatware, meni su to Twitter, FB, Google play music, Gmail (koristim aquamail), game launcher, news, Chrome (nekome normalne [emoji12] i korisne app) u stvari bloatware [emoji6]

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

@Squabbit

 

Amerikanac, jel mozes nama u Srbadiji malo da priblizis termin - borio se za ovu zemlju (USA) u Koreji, Vijetnamu, Iraku, Avganistanu? 

Pre neki dan dokumentarac u kome zena objasnjava kako je njen muz heroj jer je branio USA i borio se za decu i sve potomke. Negde na jebenom Bliskom istoku.

Ta americka fascinacija odrzavanjem svetske slobode ubijanjem ljudi sirom planete proistice iz njihovog obrazovanja ili ispiranjem mozga mas medijima? 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

@Tamburinjo

 

hm hm hm... Ne znam da li sam prava osoba da nakon 3 1/2 godine u USA dam koncizan odgovor.
Ja bih rekao da je kombinacija. Mediji su gori no nashi. Njihove vesti nisu vesti neko vishe kao neka predstava, pozorishni komad..

Pumpaju ih kako su oni kao nacija predodredjeni da zastite nejake, obespravljene i ugrozene. Iz razloga jer su greatest nation in the world. I onda se oni loze da to i rade.

Kada bi u Srbiji toliko isticali zastave, ljubav prema zemlji i sl, trubilo bi na sve strane kako su Srbi nacionalisti, da ne kazem sovinisti.. (neko rekao patriote?)

 

mada u mom okruzenju ljude u principu zabole za to. S' obzirom da sam ja u SoCal, kapiram da je podosta drugacije u ostatku USA.

SoCal je specificna. Previshe fake ljudi koji se oslanjaju iskljucio na materijalizam. Svi (90%) su jaaako fini. Homelessi takodje. Iscimaju te za lovu ti kazs samo kartica druze on kao no worries thnx.

 

Obrazovanje? Pa znas kako meni se ne dopada sto npr sede sami u klupama od "jaslica". Nisam 100% siguran, ali mislim da menjaju razred svake godine. I tone i tone (i tone) eseja. Od elementary do Master i PhD, bes mi sve samo pishu eseje.

 

Zakljucak:
Moje misljenje je da je ovde bas izrazen nedostatak kritickog (ili bilo kog) razmisljanja. Lakse je ici gde te struja nosi, kud svi Turci tu i ...
Sport 24/7/365 samo se menja na traci, na kablovskoj 3288 kanala, samo piche..

Kod mene na poslu u kujni za ruckom nas 5, 6oro.

Miccoske imaju po 190 pounda svaka, a samo se gleda kitchen reality. Te deca do 10god spremaju steak, pa onda teen i na kraju poznati sefovi.

Al' zato sinoc setalishe uz plazu, svaka 2ga osoba trchi. Cudna je Cali, nije dzabe republika, totalno drugacije od ostatka. Do dushe nisam bas obisao pola amerike, mozda neku 1/8 jer me Nebraska i Montana bas ne zanimaju mnogo, za sada..

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

raPk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

Vesic: "Pouzdano znam da ce biti gore, skroz u 3 PM..."

 

t32k9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

 

Novovic: "Da da, eno tamo je fender uzeo sezonsku.."
NC: "Skroz tamo?"
Boza: "Ispraznite mi ceo golubarnik!!"
Vesara (misli): "uh svrbi me levi dlan, ima da zavaljam SVEEEEE!!! 

Edited by Squabbit
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Squabbit said:

                                                                                      

 

Osim velicine LA i satelita mu, (i ajd' klime), sta te je najvise privuklo da se odselis bas tamo? Zanima me, posto meni je tamo bilo lepo kao turisti, a cenim da bi mi kao citizenu/residentu bilo lepo samo ako bi bas dobro zaradjivao (ne znam koliko bi mi, kad se sve uzme u obzir, legla Ca osim da bas uspem), pitam te naravno jer mojih 3 meseca zajebancije na grbaci familije svakako nije isto kao tvojih 3 godine zivota tamo, with all that comes with the territory

 

1 hour ago, Squabbit said:

Videh na krajnjem severu, u gradicu koji se granici sa Canada u posti markice sa posvetom iz bombradovanja Srbije '99
Smrzoh se...

pokusacu da nadjem ne izbacuje mi trenutno..

 

Koji gradic na krajnjem severu? Nemoj mi reci da je WA, po ovome sto si rekao takav gradic mi lici da je pre u MN, ND, MI, NY nego west coast (cenim da osim MT nisi bio u ID)

 

55 minutes ago, Squabbit said:

Novovic: "Da da, eno tamo je fender uzeo sezonsku.."

 

Fender jos nije stigao do sezonske, jer se petlja sa salterima, uplatnicama i sl, ali cim resi sve te rebuse odmah uzima sezonsku 😄 

Edited by Marko
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Marko said:

 

Osim velicine LA i satelita mu, (i ajd' klime), sta te je najvise privuklo da se odselis bas tamo? Zanima me, posto meni je tamo bilo lepo kao turisti, a cenim da bi mi kao citizenu bilo lepo samo ako bi bas dobro zaradjivao (ne znam koliko bi mi, kad se sve uzme u obzir, legla Ca osim da bas uspem), pitam te naravno jer mojih 3 meseca zajebancije na grbaci familije svakako nije isto kao tvojih 3 godine zivota tamo, with all that comes with the territory

 

 

Pa privuklo me je sto zenka i ja znamo neke ljude ovde pa je uz njih bilo lakse da krenemo jovo nanovo. To je prvo i osnovno bilo.
Zatim, najvishe posla je upravo u SoCal.
Plate u mojoj profes. sferi su skoro pa najvece u Cali. Ali avaj troskovi zivota su veci smo na Havajim, cini mi se.
Mada smo ovo offsetovali lepo jer smo imali srece sa nalazenjem stana.
Vreme je definitivno jos jedan razlog. Kupanje od Juna do Novembra, ostatak godine moze isto u okean ako se ima wetsuit. Kisha u tragovima, mada kad padne kisa u LBC momentalno nastaju poplave. 🙂

 

Sad jedan preokret, da smo dosli prvo da "izvidimo", makar po recima moje polovine, ne bismo ostali/dosli ovde nikako..
Jbg imali smo pogresnu predstavu o LA baziranu na medijima..
Kao sto znas LA nije grad, vec skupina od 'bem li ga 80+ gradova. Jaaaako rasiren, gradjen u sirinu.. Sve ima, samo moras znati gde je. Ne vole da stavljaju svetlece reklame pa iako imas adresu necega, mozda to nesto neces primetiti.

Jos da dodam nesto, posle 3+ god ovde, definitivno ako budem morao da zivim vishe od 15-20 milja od obale vracam se hmmm... negde drugde. Jer ipak je ovo sve bila pustinja, bude pretoplo za moj ukus..
Kako vreme odmiche, sve sam blizi da idem u Orange County. Poprilicno je monoton, al' je zato sredjen, uredjen i ima bolja mesta za bleju koju ja preferiram..

 

Quote

Koji gradic na krajnjem severu? Nemoj mi reci da je WA, po ovome sto si rekao takav gradic mi lici da je pre u MN, ND, MI, NY nego west coast (cenim da osim MT nisi bio u ID)

ahaha WA nego sta.
Blaine, WA, bas na samoj granici..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...