Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

4 hours ago, Tamburinjo said:

U nekoj poslovnoj arhivi sasvim slucajno.... orginalna pisma i slike iz prvog svetskog rata. Nekakvi reversi za topove i popisi municije. 

Bas neverovatno da drzis u ruci pisma koja su pre 100god pisali ljudi na sred Solunskog fronta... 

rusi 1.jpg

rusi2.jpg

Ima li toga jos?

Link to comment
Share on other sites

Od ovoga perioda, iz rata, a sto se tice moje familije, sve sto imam su slike, (konkretno njih nekoliko u vojnickoj uniformi), i par predmeta (bajonet npr), pisma su se zagubila ako su i bila. Sam od sebe otvorim kutiju sa tim stvarima jednom u nekoliko godina, sto mi je dovoljno, a cesce ako bas neko hoce da vidi.

 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Squabbit said:

Ima li toga jos?

 

 

Ima verovatno. Za ovo niko nije imao pojma, nadjeno je oko 25 stvarcica. Treba jos neke arhive da se otvore i pregledaju, mogu da se pohvalim da sam neke raritete (doduse ne iz WWI) pronasao i sacuvao od ljudi koji bi samo to bacili u djubre jer nemaju nikakav odnos prema nekim stvarima zato sto su... da ne duzim...

Orginalni negativi tih fotki iz tog perioda, dal je to staklo il neka vrsta plastike nisam siguran. 

Dosta pisama, sa datumima koji se poklapaju sa probojem Solunskog fronta, npr ova fotka ako se uvelica mislim da se vidi major Gavrilovic ili mi barem lici na njega. 

 

Nezvanicno istorijski muzej je potvrdio autenticnost. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

Ima verovatno. Za ovo niko nije imao pojma, nadjeno je oko 25 stvarcica. Treba jos neke arhive da se otvore i pregledaju, mogu da se pohvalim da sam neke raritete (doduse ne iz WWI) pronasao i sacuvao od ljudi koji bi samo to bacili u djubre jer nemaju nikakav odnos prema nekim stvarima zato sto su... da ne duzim...

Orginalni negativi tih fotki iz tog perioda, dal je to staklo il neka vrsta plastike nisam siguran. 

Dosta pisama, sa datumima koji se poklapaju sa probojem Solunskog fronta, npr ova fotka ako se uvelica mislim da se vidi major Gavrilovic ili mi barem lici na njega. 

 

Nezvanicno istorijski muzej je potvrdio autenticnost. 

Sta da ti kazem sem blago tebi.. Slikaj to makar ako ne moz' kopije da napravis

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...