Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

1 hour ago, ObiW said:

@DownUnderHajde nadji Ustav SRH iz 1974 pa citiraj taj deo gde se spominju Srbi kao konstuitivni narod zemlje. Nema ga. 

 

Srbi se spominju, zajedno sa Hrvatima, kao učesnici oslobadjanja Hrvatske. U nastavku se Hrvatska definiše kao država Hrvata i svih naroda i narodnosti koji u njoj žive. Srbi se tu eksplicitno ne spominju.

narod - konstitucije

narodnosti - manjine

 

 

"Socijalisticka Republika Hrvatska je nacionalna drzava hrvatskog naroda, drzava srpskog naroda u Hvatskoj i drzava narodnosti koje u njoj žive."

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, DownUnder said:

ako je tako onda ja nisam u pravu i izvinjavam se 

Ja sam mozda pogresno razumeo 

Iste 1974. g. donesen je i Ustav Socijalističke Republike Hrvatske, s jednakom strukturom kao i Ustav SFRJ. U osnovnim načelima stajalo je da je «Hrvatski narod, zajedno sa srpskim narodom i narodnostima u Hrvatskoj (...) izvojevao u zajedničkoj borbi s drugim narodima i narodnostima Jugoslavije (...) nacionalnu slobodu, vlast radničke klase te uspostavio svoju državu – Socijalističku Republiku Hrvatsku» te se dobrovoljno ujedinio u SFRJ temeljem prava na samoodređene, koje uključuje i pravo na odcjepljenje. SRH je određena kao «nacionalna država hrvatskog naroda, država srpskog naroda i država narodnosti koje u njoj žive». Iako je ovim Ustavom Hrvatska prvi put određena kao «nacionalna država hrvatskog naroda», spominjanje srpskog naroda u definiranju Hrvatske kao države, dovelo je do ustavno-političkih rasprava o njihovom konstitutivnom značenju. Odnosno, postavilo se pitanje imaju li Srbi u Hrvatskoj legitimaciju na korištenje prava na samoopredjeljenje i odcjepljenje.

http://www.hkv.hr/izdvojeno/komentari/d-dijanovi/5729-ustavi-laovi-i-sluge.html

 

 

procitaj Ustav SFRJ iz 1974., a ne necija tumacenja tog Ustava. nema tamo ni Srba ni Hrvata ni ostalih (materina). radnici, seljaci, napredni ljudi, socijalisticki narod, republike i pokrajine, radnicka klasa i samoupravljanje, Partija. nikakva Ustavom definirana prava ti kao Hrvat ili Srbin nisi imao, niti je vlast bila tako strukturirana da netko dolazi u Sabor ili u Vladu zato sto je nesto po (etnickoj) nacionalnosti. i to je bilo dobro. mislim, barem ovaj zadnji dio. posve bizaran ustavni detalj je da su radni ljudi bili nositelji ustavnosti u Jugoslaviji. a ispostavilo se da je Jugoslavija na koncu propala zbog prevelikog broja neradnih ljudi, odnosno zbog prevelikog nerada. epizoda s Kosovom, koja je bila triger urusavanja te nase klimave (ne)radnicke piramide (zvane SFRJ), u svojoj sustini nosila je, uz jogurt, zastave, i autobuse, upravo to. preveliki nerad. danas za preveliki nerad imamo druge, finije rijeci, ovisno u kojoj republici zivimo. ako zivimo u Hrvatskoj preveliki nerad cemo zvati hrvatstvom, a prevelike neradnike Hrvatima, ako zivimo u Srbiji srpstvom i Srbima, itd. u Bosni preveliki nerad ima cak tri imena. dugorocno rjesenje tog naseg zajednickog neradnickog problema ja vidim samo u Europskoj uniji, gdje prevelike neradnike slobodnim protokom roba, ljudi i kapitala konacno zamijenjuju oni koji uistinu zele (i znaju) raditi.

 

..

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
12 minutes ago, Vjekoslav said:

 

procitaj Ustav SFRJ iz 1974., a ne necija tumacenja tog Ustava. nema tamo ni Srba ni Hrvata ni ostalih (materina). radnici, seljaci, napredni ljudi, socijalisticki narod, republike i pokrajine, radnicka klasa i samoupravljanje, Partija. nikakva Ustavom definirana prava ti kao Hrvat ili Srbin nisi imao, niti je vlast bila tako strukturirana da netko dolazi u Sabor ili u Vladu zato sto je nesto po (etnickoj) nacionalnosti. i to je bilo dobro. mislim, barem ovaj zadnji dio. posve bizaran ustavni detalj je da su radni ljudi bili nositelji ustavnosti u Jugoslaviji. a ispostavilo se da je Jugoslavija na koncu propala zbog prevelikog broja neradnih ljudi, odnosno zbog prevelikog nerada. epizoda s Kosovom, koja je bila triger urusavanja te nase klimave (ne)radnicke piramide (zvane SFRJ), u svojoj sustini nosila je, uz jogurt, zastave, i autobuse, upravo to. preveliki nerad. danas za preveliki nerad imamo druge, finije rijeci, ovisno u kojoj republici zivimo. ako zivimo u Hrvatskoj preveliki nerad cemo zvati hrvatstvom, a prevelike neradnike Hrvatima, ako zivimo u Srbiji srpstvom i Srbima, itd. u Bosni preveliki nerad ima cak tri imena. dugorocno rjesenje tog naseg zajednickog neradnickog problema ja vidim samo u Europskoj uniji, gdje prevelike neradnike slobodnim protokom roba, ljudi i kapitala konacno zamijenjuju oni koji uistinu zele (i znaju) raditi.

 

..

 

Hvala na savetu

pokusao sam da nadjem ustav ali nisam uspeo i ovo je najblize sto sam uspeo(posto je hr izvor nadao sam se da je tacan)

Daj mi link jer bih voleo da ga procitam (pogotovo sta sam ocigledno lupio ovo za ustav) 

 

 

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Vesić želi da uništi Kalemegdan, Stara Planina u cev stavljena cela, vazduh u Srbiji ne može da se diše, naknade porodiljama smanjene domovi zdravlja i bolnice, mladi odoše...  jednom rečju ugasi se Srbija u dogledno vreme...  "mi" raspravljamo o položaju srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj...

 

 

Edit:

 

 

A ista ta Hrvatska se polako gasi kao i Srbija jer mladim ljudima je pun qrac veliko hrvata, lovaca na srbo-ćetnike, jugo-komuniste i ostale apstraktne kategorije, dok njihovi vršnjaci širom razvijenog sveta žive život punim plučima.

Edited by Stondisha
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Vjekoslav said:

 

procitaj Ustav SFRJ iz 1974., a ne necija tumacenja tog Ustava. nema tamo ni Srba ni Hrvata ni ostalih (materina). radnici, seljaci, napredni ljudi, socijalisticki narod, republike i pokrajine, radnicka klasa i samoupravljanje, Partija. nikakva Ustavom definirana prava ti kao Hrvat ili Srbin nisi imao, niti je vlast bila tako strukturirana da netko dolazi u Sabor ili u Vladu zato sto je nesto po (etnickoj) nacionalnosti. i to je bilo dobro. mislim, barem ovaj zadnji dio. posve bizaran ustavni detalj je da su radni ljudi bili nositelji ustavnosti u Jugoslaviji. a ispostavilo se da je Jugoslavija na koncu propala zbog prevelikog broja neradnih ljudi, odnosno zbog prevelikog nerada. epizoda s Kosovom, koja je bila triger urusavanja te nase klimave (ne)radnicke piramide (zvane SFRJ), u svojoj sustini nosila je, uz jogurt, zastave, i autobuse, upravo to. preveliki nerad. danas za preveliki nerad imamo druge, finije rijeci, ovisno u kojoj republici zivimo. ako zivimo u Hrvatskoj preveliki nerad cemo zvati hrvatstvom, a prevelike neradnike Hrvatima, ako zivimo u Srbiji srpstvom i Srbima, itd. u Bosni preveliki nerad ima cak tri imena. dugorocno rjesenje tog naseg zajednickog neradnickog problema ja vidim samo u Europskoj uniji, gdje prevelike neradnike slobodnim protokom roba, ljudi i kapitala konacno zamijenjuju oni koji uistinu zele (i znaju) raditi.

 

..

 

Pokusao sam jos jednom da nadjem ustav Hrvatske is 74 ali sam uspo samo da nadjem sliku koja je mozda falsifikat tako da ako imas link bilo bi lepo da mi ga das

Image result for ustav hrvatske 1974

Link to comment
Share on other sites

... A ista ta Hrvatska se polako gasi kao i Srbija jer mladim ljudima je pun qrac veliko hrvata, lovaca na srbo-ćetnike, jugo-komuniste i ostale apstraktne kategorije, dok njihovi vršnjaci širom razvijenog sveta žive život punim plučima. 

 

  

 

"Pun mi je kurac više praznih priča

I malog macchiata i velikih Hrvata

Večeras me pred zgradom čeka ekipa

I sutra ćemo zauvijek zalupiti vrata...

 

 

  

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, perkos said:

Ustav SFRJ je inače jedna jako demokrarska tekovina pa treba da nam sluzi kao neki primer.  Zanimljivo je kako odredjeni likovi kad im ide u korist priznaju faktičko stanje na terenu bez obzira na proterivanje na stotine hiljada Srba iz HR i sa Kosova ali kad je Republika Srpska u pitanju tu se koriste drugim argumentima cak i Ustavom Sfrj

 

Dočim nekako uspevaš da zaboraviš i faktičko stanje na terenu da je država Srbija pobila i proterala na hiljade (desetine/stotine/kao da je bitno) Albanaca sa Kosova dok je imala vlast tamo. Da ne govorimo o sistematskom ugnjetavanju pre 1998. Pa u priči o nezavisnosti određeni likovi tu činjenicu prenebregavaju. Zanimljivo. Ako već hoćeš da gledaš faktičko stanje, onda iznesi sve fakte.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

 

Dočim nekako uspevaš da zaboraviš i faktičko stanje na terenu da je država Srbija pobila i proterala na hiljade (desetine/stotine/kao da je bitno) Albanaca sa Kosova dok je imala vlast tamo. Da ne govorimo o sistematskom ugnjetavanju pre 1998. Pa u priči o nezavisnosti određeni likovi tu činjenicu prenebregavaju. Zanimljivo. Ako već hoćeš da gledaš faktičko stanje, onda iznesi sve fakte.

 

 

Hocu tebe da pitam posto se gura nesto jos sa starog foruma, kad grupa,nacija,narod sta god uzme oruzije u ruke pritom ne priznajuci drzavu u kojoj zivi/nalazi se (imamo primer srba iz HR i BiH) kako se to zove?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vjekoslav said:

a vi i dalje dvojite treba li ga priznati, i pod kojim uvjetima. pa koliko mrtvih Srba je vama potrebno da dodjete pameti?

 

Srbi, da dođu pameti ?

 

Nije lako Srbin biti, devet dana valja piti

I deseti - nastaviti.

 

--

Tvoj problem je što nisi u stanju da razumiješ Srbe (a i zašto bi bio ? ) i koliko duboko u nacionalnu svijest je utisnuta "tapija na Kosovo". 

Moj đed i braća mu su rođeni za austrougarskog vakta, njihov otac za turskog itd.

Misliš da su guslali o bilo čemu drugom osim o Kosovu ? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Eddard said:

 

Dočim nekako uspevaš da zaboraviš i faktičko stanje na terenu da je država Srbija pobila i proterala na hiljade (desetine/stotine/kao da je bitno) Albanaca sa Kosova dok je imala vlast tamo. Da ne govorimo o sistematskom ugnjetavanju pre 1998. Pa u priči o nezavisnosti određeni likovi tu činjenicu prenebregavaju. Zanimljivo. Ako već hoćeš da gledaš faktičko stanje, onda iznesi sve fakte.

 

 

Pokusavas da me uvučes u blatnjav teren posto to nije uspelo stondiši i pristevcu. Podmeces mi iako dobro znas da niko od.mene nije vise pisao.o stradanju Albanaca na.Kosovu na starom forumu. Medjutim problem je sto ja pisem i o stradanju Srba na Kosovu. To stradanje je bilo u vise perioda a zadnji traje od 1998 do danas. Posto si.vlast i na ovom forumu uvedi pravilo da se o srpskim stradanjima ne sme pisati i onda da znamo barem na čemu smo. Nemoj se skivati iza neke tolerancije kad se.na.svakom

 tvom upisu vidi mrznja prema odrdjenoj naciji.

Link to comment
Share on other sites

Perkose, ne preteruj, molim te. Stradanja Srba na Kosovu su činjenica, na žalost nekažnjena još uvek i o njima će se uvek smeti pisati i diskutovati i niko ih ne sme negirati. Moj post se odnosio samo na to da si u citiranom postu izbegao jedno bitno činjenično stanje da pomeneš.

 

a što se moje “mržnje” tiče, neću te ni udostojiti odgovora. Ali učitavati mi da mrzim naciju u kojoj sam rođen, čiji pripadnici su mi porodica, prijatelji, kolege koje volim... je malo nisko.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, e4_guy said:

 

Srbi, da dođu pameti ?

 

Nije lako Srbin biti, devet dana valja piti

I deseti - nastaviti.

 

--

Tvoj problem je što nisi u stanju da razumiješ Srbe (a i zašto bi bio ? ) i koliko duboko u nacionalnu svijest je utisnuta "tapija na Kosovo". 

Moj đed i braća mu su rođeni za austrougarskog vakta, njihov otac za turskog itd.

Misliš da su guslali o bilo čemu drugom osim o Kosovu ? 

 

On 6/13/2019 at 10:36 AM, Stondisha said:



Ovo tvoje pisanje me zasmejava da budem iskren i tera me na banalizaciju 😄

Elem ti si se srećno oženio 1912,. godine, dolazili ti na svadbu Francuzi, Englezi ma milina jedna kakva je to svadba bila... medjutim kao što to obično biva kod takvih velikih i javnih svadbi posle nekog vremena ljubav se potroši i dodje do "nepomirljivih razlika" i supruga tvoja (Kosovo), podnese zahteve za razvod... e sad postoje razni mehanizmi pre razvoda, razgovori sa medijatorima, sa socijalnim radnicim i sve... al neće mlada da se pomiri pa to ti je...  i ode mlada, napusti zajednički stan, ode u podstanare... a ti veseli (Srbija) i dalje mašeš venčanim listom iz crkve i pozivaš se na neku tradiciju i suverenitet/legitimitet, a mlada se već uselila kod drugoga (Albanija), a ti i dalje ideš po kafanama polu pjan, do potpuno pjan, pokazujući gostima i osoblju venčani list iz crkve/opštine i objašnjavajući isto tako polu pjanim gostima kako je:  "qrva i dalje tvoja zakonita žena i da ćeš joj....   čim joj sud naredi da mora da živi s tobom."   i umesto sutra da kad se onako mamuran probuš, sedneš razmisliš i kažeš sebi: 'ebo te koliko sam bio pijan sinoć... kao magarac neki i smarao sam celu kafanu." ne, ti opet onako na prazan somak dovaćaš se vlaše i pravac kod pripitih drugara u kafanu na dozu istog " qrva majku joj 'ebem...."  smaranja,  a kuća prokišnjava, dvorište nepokošeno, oluci začepljeni i septička jama preljeva pa po nekošenoj travi plivaju snikers čokoladice.

 

 

Pri tom, da kažem samo da moji đedovi, jedan Eercov, drugi šumadinac nikad kosovo pominjali nisu, nit se u našim kućama o Kosovu ikad pričalo, jedan đed bio četnik, a drugi partizan. Ma pomenuto nikad nije bilo, niti ga je ikad ko u mom okružwnju guslao ikad, tako da zajebi tu priču o Kosovu utkanom u nacionalano biće i ostale nebuloze kojima pokušavaš da "objasniš" nama koji ne razumemo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

Perkose, ne preteruj, molim te. Stradanja Srba na Kosovu su činjenica, na žalost nekažnjena još uvek i o njima će se uvek smeti pisati i diskutovati i niko ih ne sme negirati. Moj post se odnosio samo na to da si u citiranom postu izbegao jedno bitno činjenično stanje da pomeneš.

 

a što se moje “mržnje” tiče, neću te ni udostojiti odgovora. Ali učitavati mi da mrzim naciju u kojoj sam rođen, čiji pripadnici su mi porodica, prijatelji, kolege koje volim... je malo nisko.

Niti znam koje si.nacije niti mi je to bitno. Ono sto vidim iz tvojih komentara to i komentarisem. Apsolutno nepotrebno si uleteo na moj komentar sa stavom da se ne moze pisati o stradanju.Srba a da se ne pomenu prvo i stradanja Albanaca. Juriš veštice.tamo gde ih nema.

Link to comment
Share on other sites

Niti znam koje si.nacije niti mi je to bitno. Ono sto vidim iz tvojih komentara to i komentarisem. Apsolutno nepotrebno si uleteo na moj komentar sa stavom da se ne moze pisati o stradanju.Srba a da se ne pomenu prvo i stradanja Albanaca. Juriš veštice.tamo gde ih nema.
Zato sto neki ne znaju kako je sve pocelo nego ko papagaji ponavljaju nauceno, evo skoro su Demaciju i Hodzaju dali ulice a od njih pocinje i ovk i ta sistematizacija koju konstantno vrte. Ajde sto su srbe maltretirali imali i jesu razlog ali albance i rome niko i ne pominje.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Apsolutno nepotrebno si uleteo na moj komentar sa stavom da se ne moze pisati o stradanju.Srba a da se ne pomenu prvo i stradanja Albanaca.

 

Netačno. Da pokušam još jednom - ne može se sagledavati pitanje i problem nezavisnosti Kosova a da se kao faktičko stanje (koje si ti pomenuo) pomenu samo stradanja Srba, već se mora uzeti kompletna slika. A o stradanju Srba se naravno sme pričati, bez i da se pomene stradanje Albanaca, dok god ne pričamo o značaju istih (kao faktičkom stanju) na razrešenje trenutnog problema.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

 

Jesi ti ozbiljan il’ se sprdaš, ne mogu da pohvatam?

14608107_1180665285312703_1558693314_n.j

32 minutes ago, Eddard said:

 

Dočim nekako uspevaš da zaboraviš i faktičko stanje na terenu da je država Srbija pobila i proterala na hiljade (desetine/stotine/kao da je bitno) Albanaca sa Kosova dok je imala vlast tamo. Da ne govorimo o sistematskom ugnjetavanju pre 1998. Pa u priči o nezavisnosti određeni likovi tu činjenicu prenebregavaju. Zanimljivo. Ako već hoćeš da gledaš faktičko stanje, onda iznesi sve fakte.

 

 

 

Daj da malo govorimo o tom ugnjetavanju, i npr kvalitetu života Albanaca u Srbiji u odnosu na kvalitet života u njihovoj matičnoj državi, Albaniji u datom vremenskom periodu ?

Koliko Albanca je izbjeglo u Albaniju od '45 do '89, vjerujem da je ogroman broj ?

 

Činjenica jeste da su Albanci bili žrtve diskriminacije, na istom ili sličnom nivou kao Romi.

Zbog drugačije kulture, jezika, temperamenta. U isto vrijeme, ipak su bili značajno integrisani u strukture vlasti, naravno ako su bili u KPJ i ideološki podobni.

 

Ne znam koliko dobro se sjećaš terorističkog napada koji je izvršio neki Keljmendi, u jesen '87 u kasarni u Paraćinu. 

Ja sam u to vrijeme već bio u JNA i sjećam se uzbune, naredbe da se Albancima oduzme oružje, da ih se spriječi da se okupe u grupe veće od dva, da im se zabrani da razgovaraju na albanskom međusobno i sl.

Ja sam taj teroristički napad doživio naivno, tipa momak se iznervirao jer su ga maltretirali, puko mu film i izrokao ih.

Maltretiranje u JNA je bilo široko rasprostranjeno, kao i u svakoj vojsci/zatvoru/logoru - i ni na kraj pameti mi nije bilo da je u pitanju terorizam i unapred isplanirana akcija, na istoj ravni kao i ona iz '70ih koju su organizovali potomci ustaša.

Za razliku od nekih drugih, ja nisam dozvoljavao da mojim drugarima  bilo ko ugrožava dostojanstvo i da ih vrijeđa. Od njih sam za uzvrat dobio iskreno poštovanje i odanost.

Albanci, kao narod, su imali dva izbora - da trpe i čekaju bolja vremena (kao što @Vjekoslav sugeriše da su Srbi u Hrvatskoj tebali uraditi) ili da se pobune.

Odabrali su ovo drugo (uslovno rečeno, svakako su neki od njih bili za taj izbor) a Srbija, kao država, se prema pobuni odnosila onako kako se odnosila. 

Pa '80ih su na Kosovo išli panduri iz cijele SFRJ da uguše proteste i pobunu koja se tamo dešavala. Nije ih slala Srbija nego SFRJ. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa ti uopste ne uzimas kompletnu sliku kad kreces u ovu polemiku. Napisao je Vjekoslav da Republika Srpska cak nije ni bila u Ustavu SFRJ a da HR i Kosovo koje jesu  pa zato mogu svoju nezavisnost dobiti uprkos proterivanju vise stotina hiljada Srba sa tih prostora. Ja sam odreagovao da taj Ustav nije nesto što je za ponos bilo kome na ovim prostorima i da se on.izvlaci iz fioke po potrebi. Totalno znaci nrma veze sa tvojom zeljom da prikazes da ja ne.pisem o.stradanju.Albanaca. Samo to sto su stradali ne daje im za pravo da dve decenije sprovode teror nad Srbima i neAlbancima

Neka Pristevac barem jednom smogne hrabrosti i.kaze koliko danas u Pristini zivi Goranaca i Roma i ko ih je odatle proterao.

 

Edited by perkos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Stondisha said:

 

 

 

Pri tom, da kažem samo da moji đedovi, jedan Eercov, drugi šumadinac nikad kosovo pominjali nisu, nit se u našim kućama o Kosovu ikad pričalo, jedan đed bio četnik, a drugi partizan. Ma pomenuto nikad nije bilo, niti ga je ikad ko u mom okružwnju guslao ikad, tako da zajebi tu priču o Kosovu utkanom u nacionalano biće i ostale nebuloze kojima pokušavaš da "objasniš" nama koji ne razumemo...

Možda nisu imali gusle ?

 

Moji su guslali, tvoji nisu - ne bih lupao glavu zbog čega nisu, vjerujem ti na riječ.

No, to nije nebuloza, to je činjenica, inače se na Kosovu ne bi dešavalo sve što se dešavalo, i Srbija bi davno priznala Kosovo kao državu, bez ikakvih problema i straha da će "izgubiti izbore" neka vlast koja bi to uradila.

 

Ako misliš da je tačno to što ti tvrdiš  - zbog čega onda Srbija čeka sa priznanjem ? Možeš li objasniti ?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vjekoslav said:

 

vrijeme dogadjanja: 08-09.07.1989.

mjesto dogadjanja: SR Hrvatska, Knin

 

http://k007.kiwi6.com/hotlink/wekkdegr1t/lazarica-knin-1989.pdf

 

 

 

...

 

to se dakle dogadjalo prije tocno 30 godina. u Socijalistickoj Republici Hrvatskoj. sljedece godine stize Tudjmanov HDZ na vlast, zatim slijedi tzv. Balvan revolucija, i naravno, naoruzavanje socijalistickog naroda (i njihovih vjekovnih neprijatelja). da bi na koncu borba za Kosovo (u Hrvatskoj) zavrsila ovako:

  • popis 1981. / Srbi / 531.502 (11.55%)
  • popis 1991. / Srbi / 581.663 (12,16%)
  • popis 2001. / Srbi / 201.631 (4,54%)
  • popis 2011. / Srbi / 186.633 (4,36%)

https://www.dzs.hr/Hrv/censuses/census2011/results/htm/usp_03_HR.htm

 

...

 

dakle, cak i da Srbija danas, ljeta Gospodnjeg 2019., nekim vanzemaljskim slucajem, ima vojnu kontrolu i civilnu (zakonodavnu, izvrsnu, sudbenu) vlast na Kosovu, to Kosovo bi, samo sto se Srba u Hrvatskoj tice, bilo preskupo placeno. medjutim, Srbija danas, 30 godina nakon kosovskih mitinga po Hrvatskoj i dizanja na oruzje socijalistickog naroda, nema bas nikakvu ni kontrolu ni vlast na Kosovu. to Kosovo dakle nije preskupo placeno, to je jednostavno... (ne znam, nemam rijeci).

 

a vi i dalje dvojite treba li ga priznati, i pod kojim uvjetima. pa koliko mrtvih Srba je vama potrebno da dodjete pameti?

 

 

Pa procenat Srba bi se smanjivao i da nije bilo sukoba 90-tih. U velikim gradovima bi se islo na njihovu postepenu asimilaciju, a iz Krajine bi se iseljavali u inozemstvo zbog besperspektivnosti- jer se radi o ekonomski slabo razvijenim krajevima! Tako da bi ih danas bilo ... mozda ne bas 4 % ali tu negde oko 7-8 % ali svakako ne predratnih 12 %!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, e4_guy said:

 

 

Ako misliš da je tačno to što ti tvrdiš  - zbog čega onda Srbija čeka sa priznanjem ? Možeš li objasniti ?

 

On 6/14/2019 at 12:50 PM, Stondisha said:




Naravno da postoje i alternativni prelazi, koje ne možemo koristiti ti i ja niti moji klijenti ne IZVOZE robu na Kosovo putem alternativnih administrativnih prelaza i zna se kome su ti prelazi namenjeni i ko te prelaze koristi. 

 

 

On 6/14/2019 at 10:55 AM, Stondisha said:


A sad ćemo da se pravimo deca i da kao šatro ne znamo da su organizovane albanske krimi grupe sa Kosova u talu sa srpskim organizovanim kriminalnim grupama, koje su u stvari podružnica SNS koja se predstavlja pod imenom Srpska Lista i da na vlasti u Prištini nisu organizovani kriminalci na vlasti (Tači i Čeku), koji tesno saradjuju sa srpskim organizovanim kriminalcima na vlasti (Dačić i Vučić), koji najtešnije moguće saradju medjusobno pri raspirivanju medjuetničkih i medjunacionalnih tenzija zarad opstanka na vlasti...  videti samo poslednju akciju hapšenja Radojičića na severu Kosova, dok je on u direktnom prenosu skupštinskom... i ja nemam šta da kažem više na temu saradnje vlastiju i prištinskih i beogradskih. Ko ne vidi... jebi ga, džabe crtati.

https://www.slobodnaevropa.org/a/29969831.html

https://www.krik.rs/milan-radoicic-na-sednici-skupstine-o-kosovu-i-metohiji/

 

14 minutes ago, Sprivel said:

Kad smo vec kod tatine serpice punjenih lignji u sosu:

dd271f9573f46a73a910bdad75a5f3d3.jpg

 

 

Nije da nije ovo bilo na prethodnim stranama, sve osim ove poslednje sličice

Link to comment
Share on other sites

@Stondisha

Dakle, tvrdiš da Srbija odugovlači/sabotira priznavanje Kosova isključivo jer tako odgovara kriminalnim krugovima koji na međugraničnom švercu mlate milione/milijarde ?

Prekogranični šverc se inače ne dešava između međusobno priznatih država ? Kriminalci ne prelaze granicu, na prave fiktivne izvoznice, ne pumpaju vodu u cisterne sa gasom ?

 

Nevezano za trenutnu temu, mogu li te zamoliti da javno, ovdje, potvrdiš ili negiraš, da li sam ili ne napisao da si antisrbin/srbomrzac ? Jedan od moderatora tvrdi da sam te nazvao "antisrbinom".

 

Hvala.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Pa procenat Srba bi se smanjivao i da nije bilo sukoba 90-tih. U velikim gradovima bi se islo na njihovu postepenu asimilaciju, a iz Krajine bi se iseljavali u inozemstvo zbog besperspektivnosti- jer se radi o ekonomski slabo razvijenim krajevima! Tako da bi ih danas bilo ... mozda ne bas 4 % ali tu negde oko 7-8 % ali svakako ne predratnih 12 %!

Jos ce ispasti da Srbi iz HR treba da slave "bljesak" i "oluju" posto su pre ili kasnije morali u selidbu.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, e4_guy said:

@Stondisha

Dakle, tvrdiš da Srbija odugovlači/sabotira priznavanje Kosova isključivo jer tako odgovara kriminalnim krugovima koji na međugraničnom švercu mlate milione/milijarde ?

Prekogranični šverc se inače ne dešava između međusobno priznatih država ? Kriminalci ne prelaze granicu, na prave fiktivne izvoznice, ne pumpaju vodu u cisterne sa gasom ?

 

Nevezano za trenutnu temu, mogu li te zamoliti da javno, ovdje, potvrdiš ili negiraš, da li sam ili ne napisao da si antisrbin/srbomrzac ? Jedan od moderatora tvrdi da sam te nazvao "antisrbinom".

 

Hvala.

 

 

 

Evo ovako da ti kažem ja onako otvoreno kao što mi bitange srbomrsci znamo, dve reči: Funkcionalna Pismenost.

 

E a sad ti probaj da skontaš...

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

Jos ce ispasti da Srbi iz HR treba da slave "bljesak" i "oluju" posto su pre ili kasnije morali u selidbu.

Pa .... tako nesto! Jer Hrvatska bi te krajeve ostavila nerazvijenim. Pucanstvo bi pre ili kasnije moralo trbuhom za kruhom! 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Darth Bane said:

Pa .... tako nesto! Jer Hrvatska bi te krajeve ostavila nerazvijenim. Pucanstvo bi pre ili kasnije moralo trbuhom za kruhom! 

Hoces da kazes da je Hrvatska drzava koja bi namerno svoje drzavljane dovodila u bezizlaznu situaciju sve dok ne odu iz HR?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...