Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

33 minutes ago, Pristevac said:

Sa ovim bljuvotinama koje Dačić momentalo govori u UN, Srbija i njena vlast dokazuje da je i dalje u 90-tima.  Za ovo slušati treba zaista dobar stomak. Svi su krivi, UNMIK, NATO, EU, samo Srbija nije kriva.

Bogo mili Bogo, pa bolje da je Srbija poslala onog Fašistu Obradovića Zverjanina, nego ovo krme iz Žitorađu

 

Šta Dačić priča?

Link to comment
Share on other sites

On ne radi za Srbiju nego za centralu. Da EU otkaci skroz Srbiju i narodu zamandali emergency exit on bi bili najsrecniji. Ta imaju koga da rentaju za kikiriki u sted Evrope i proviziju trpaju u dzep. Spinuju konflikt namerno. Sto napisa neko da li na ovoj ili nekoj drugoj temi mogu sa Ramisem i Tacijem na olimpijadu u sinhronom plivanju. Ko god pamti ‘90te ovo je vec vidjeno.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Plavi Golub said:

On ne radi za Srbiju nego za centralu. Da EU otkaci skroz Srbiju i narodu zamandali emergency exit on bi bili najsrecniji. Ta imaju koga da rentaju za kikiriki. Spinuju konflikt namerno. Sto napisa neko da li na ovoj ili nekoj drugoj temi mogu sa Ramisem i Tacijem na olimpijadu u sinhronom plivanju. Ko god pamti ‘90te ovo je vec vidjeno.

 

On je na današnjoj sednici  savate bezbednosti UN-a govorio u ime države Srbije, a ne nekakve centrale. Inače EU je odkačio Srbiju. Srbija otvorila sijaset poglavlja,a nijedno nije zatvorila. Ponaša se kao da EU hoće da uđe u Srbiju. 

Link to comment
Share on other sites

Mislila sam na Ruse. Jedno je sta on radi drugo je sta time hoce da postigne. A nije ni da na Kosovu nema partnere za taj posao. Pokusavam da zamislim da se nekim cudom nadje neko resenje, ne bi umeli da organizuju normalan zivot.  

Usput budi receno nesankcionisanje incidenata na samom Kosovu i napada na to malo ljudi sto je ostalo pogotovo u enklavama ne doprinosi bilo cemu. Sta o ovima mislim da napisem dobila bih dozivotni ban, ali uz svo postovanje i druga strana je daleko od cistih ruku. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pristevac said:

Trebao si da ga slušaš. Priča isto što država Srbija priča od 1987. godine. 

Nije valjda da smo opet pred bitkama koje nisu oružane?

Edited by Bejbl
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, GlennGould said:

 

bold #1 - ovde si lepo sazeo stanje duha ovog drustva i ilustrovao primerom moju drugu stavku iz gore citiranog posta: umesto da se pozabavi tim "nasim" problemom, jer ga iskljucivo mi mozemo resiti i time sebe oprati od te sramote, te uspostaviti princip (pravni) zastite svih nas od buducih takvih i slicnih, "mi" skecemo paznju na nepravde, upiremo nacionalni prstic i okrecemo glavu... Dokle bre sa tom riturnelom?

 

bold #2 - ovo je notorna laz, koja ponavljana hiljadu puta postaje istina u tvojoj glavi i koja sluzi iskljucivo da se nastavi tapkanje u Labirintu Sutnje. I da budemo kristalno jasni, ne treba njima tvoje postovanje - onim zrtvama pocinjenim u tvoje ime, premestanim iz jedne u drugu, pa u trecu grobnicu, tovarenim u hladnjace i vozenim sve do Batajnice, da. Ali za to, izgleda, nema snage niti volje. E kada to, kao drustvo smognemo da (za nas -nasu savest, nasu buducnost) uradimo, onda moze o Hagu i Haradinaju. Vazi?

 

Ovo vec spada u licne uvrede i trebalo bi sam da se prijavis ali znam da za to nemas snage.Lakse je kad nema argumenata nalepiti nekom sagovorniku da ne postuje zrtve. Kao sto vec napisah nisam ja taj koji deli zrtve po nacionalnoj pripadnosti,niti o zlocinima pisem jer me za to placaju odredjeni sponzori. Povraxa mi se od price " gledajmo u nase dvoriste" u trenucima kad se na 300km od Beograda i dalje krse osnovna prava na zivot nasih drzavljana. I to vec vise od 20 godina.

Link to comment
Share on other sites

 

prvo...praštajte ako je bilo...

drugo...ja ne znam stvarno....Dačić koji se sa Vlorom Čitaku pičkara u Ujedinjenim nacijama

 

i završava sa AJDE NE SVIRAJ KURCU

 

:lol_2::lol_2::lol_2::lol_2::lol_2: :Hail::Hail::Hail::Hail:

 

Majko mila.... ministar inostranih poslova

 

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Krmcic je u svom elementu, niste valjda ocekivali nesto sto bi licilo na diplomatiju od njega?

Gospodza Vlora se  inace odlicno snalazi na drustvenim mrezama ali mi je ovo sa   sa ovim Starkovim znakovljem  nje i ovih dama oko nje ono bas meh.

Level onih majica sa saljivim natpisima za devojacko vece.

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2019 at 12:51 PM, GlennGould said:

 

bold #1 - ovde si lepo sazeo stanje duha ovog drustva i ilustrovao primerom moju drugu stavku iz gore citiranog posta: umesto da se pozabavi tim "nasim" problemom, jer ga iskljucivo mi mozemo resiti i time sebe oprati od te sramote, te uspostaviti princip (pravni) zastite svih nas od buducih takvih i slicnih, "mi" skecemo paznju na nepravde, upiremo nacionalni prstic i okrecemo glavu... Dokle bre sa tom riturnelom?

 

bold #2 - ovo je notorna laz, koja ponavljana hiljadu puta postaje istina u tvojoj glavi i koja sluzi iskljucivo da se nastavi tapkanje u Labirintu Sutnje. I da budemo kristalno jasni, ne treba njima tvoje postovanje - onim zrtvama pocinjenim u tvoje ime, premestanim iz jedne u drugu, pa u trecu grobnicu, tovarenim u hladnjace i vozenim sve do Batajnice, da. Ali za to, izgleda, nema snage niti volje. E kada to, kao drustvo smognemo da (za nas -nasu savest, nasu buducnost) uradimo, onda moze o Hagu i Haradinaju. Vazi?

 

 

Kakve se ovde sve besmislice mogu pročitati... 🤣

 

Čuj, gledajmo mi samo u svoje dvorište a za ostalo boli nas kurac.  Hau jes nou. I onda kao posledicu imaš to da pregovaraš sa govnima koja su lično klala ljude, klala svedoke tih zločina, potplaćivali parama, položajima, koncesijama, čime sve ne... To nije nivo razmišljanja malog Perice nego...teško je i napraviti poređenje. A tek o nortornim lažima.. 😂 Daj, saberi se, pa ko je i iz kojih izvora finansirao te gospođe, svega ti, od čijih para su hleb jele i stanove kupovale? I sve to da bi šta? Pazile da budu nepristrasne? Piš u ove kasne sate 😆

Link to comment
Share on other sites

Ja jos ne znam da se neka zemlja/teritorija odbranila na fejsbucima i forumima. Izgleda ce Kosovo biti prva. 

 

Zna se da je to dugotrajna i krvava borba i trazi mnogo spremih da zrtvuju vise od tastature. I opet ne mora da znaci da ce uspeti.

 

Ne znam koliko takvih ima, niti ja to preporucujem, naprotiv, samo kazem ono sto svako zna, ali izgleda svi izbegavaju da se podsete te cinjenice, potiskuju. neprijatna je.

 

Napisao bih i moje misljenje o tome …… ali necu :classic_biggrin:

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Šta je tačno problem sa tim tekstom?

Činjenica da ni u jednoj NATO zemlji nikad nije bilo rata i stoga želja da se pristupi tom savezu?
Ili možda to što ne ližu rusku bulju kao Srbija?

Haradinaj kao takav? Sredi prvo svoje dvorište pre nego kreneš da se busaš zbog drugih.

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klintona bi neko trebao da obavesti pošto se pravi Koštuinica da je na Kosovu izvrđeno etničko čišćenje nakon dolaska snaga NATO i tom prilikom proterano preko 200.000 stanovnika Kosova( nije im ni dan danas omogućen povratak) uz hiljade ubijenih i još toliko onih koji se i dalje vode kao nestali . . Takođe bi trebalo da ga obaveste i o kršenju osnovnih prava na život stanovnika Kosova koji nisu Albanci. Mogli su Ramuš i Hashim da ga odvedeu u Veliku Hoču, Štpce ili Gornje Kusce da vidi sjajne uslove života tih ljudi. Ili da se podsete ko je slao specijalce UQK da naprave pobunu u susednoj državi.

    

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

Ali Šampioni demokratije... 🤗

 

Šteta što nije poveo i ženu, cenim da bi i ona imala što šta pametno da zbori, pošto je i ona jedna od šampionki demokratije, ko i Madlen Olbrajt.

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

 

Kakve se ovde sve besmislice mogu pročitati... 🤣

 

Čuj, gledajmo mi samo u svoje dvorište a za ostalo boli nas kurac.  Hau jes nou. I onda kao posledicu imaš to da pregovaraš sa govnima koja su lično klala ljude, klala svedoke tih zločina, potplaćivali parama, položajima, koncesijama, čime sve ne... To nije nivo razmišljanja malog Perice nego...teško je i napraviti poređenje. A tek o nortornim lažima.. 😂 Daj, saberi se, pa ko je i iz kojih izvora finansirao te gospođe, svega ti, od čijih para su hleb jele i stanove kupovale? I sve to da bi šta? Pazile da budu nepristrasne? Piš u ove kasne sate 😆

 

postoji li neka sudska presuda koja potvrdjuje ove optuzbe za licna klanja? mislim, isto se u Hrvatskoj i BiH govori i za bivseg Predsednika Nikolica, i za sadasnjeg Predsednika Vucica, jer obojica su bili, kako ono vi u Srbiji kazete, na ratistima. i to kao dobrovoljci cetnickog pokreta. medjutim, jesu li oni ratni zlocinci? po meni je ratni zlocinac svako onaj ko je sa politicke govornice zagovarao etnicki cistu Srbiju do linije Virovitica-Karlovac-Karlobag. ali tjorak, obzirom da moje uznosito misljenje ne prihvaca Haski tribunal (vidjeti presudu Seselju). prema tome, ako ne postoji sudska presuda za Tacija i Haradinaja koja izrijekom govori da su oni licno klali, i da su oni ratni zlocinci, onda su takve kvalifikacije izlisne. a mozda cak i Pravilnikom zabranjene.

 

hajde, kad sam se vec ukljucio (mada nisam glasao jer ja nisam gradjanin Srbije pa ne bi bilo korektno), da napisem jos koju crticu.

 

  • "I teško je, zbilja je teško jednom mirnom narodu [poput našega] srediti odnose s [Albancima] jednim narodom u previranju, s jednim narodom koji je svoje potrebe podmirivao na način kako ih ni jedan drugi evropski narod nije podmirivao. (Glasovi: Pljačkom i krađom!)"

Ljuba Davidović na kongresu Demokratske stranke, 1921.  

 

...

 

vecinskoj Srbiji nije odgovarao cak ni jedan Rahim Rugova, koji je bio izraziti pacifist, tako da ja ovo sablaznjavanje nad predstavnicima Kosova gledam kao na cistu (shovensku) hipokriziju. ocigledno je da ne postoji taj albanski politicar s Kosova kojega ce vecinska Srbija prihvatiti kao sebi ravnopravnog. cak ni danas, u 21. stoljecu. i bas zato Kosovo i jeste moralo biti "oteto" vojnom silom, mada ga je svako civilizirano bice u Jugoslaviji priznalo jos 1974. godine, u paketu sa Vojvodinom (a jednom stecena gradjanska prava ne bi se smjela negirati / vracati unazad). priznati Kosovo nakon ovih posljednjih ratova, koji dobrim dijelom i nastaju zbog konstantnih problema Srbije sa Kosovom, odnosno problema Srbije sa samim sobom, u biti znaci priznati i rasisticki sovinizam srpstva prema Albancima. zato je valjda toliko i tesko. medjutim identicna problematika postoji i kod hrvatstva, koje gaji takav (shovenski) odnos prema Srbima i Srbiji. da li je to iz neke podsvjesne mrznje prema svom balkanskom (turskom) Ja, koje se onda manifestira / kanalizira prema Srbima, ili pak kod Srba, prema Albancima, vrag ce ga (palanacki) znati. medjutim jasno je da tu postoje razlike naspram odnosa recimo Nijemaca i Francuza. ako gledamo koliko je ko (kroz historiju) dugo ratovao, sukob Nijemaca i Francuza daleko nadmasuje sukobe Srba i Hrvata, pa cak i sukobe Srba i Albanaca. medjutim ako gledamo kako se ko odnosi prema svom "vjekovnom neprijatelju", da li ga priznaje kao sebi ravnopravnog, ili na njega gleda kao na nize vrijednog, onda su tu, dakle u shovinizmu, palanacka plemena ubjedljivi pobjednici. i premda i shovinizam i nacizam originalno ne poticu s ovih prostora, vec su uvezeni upravo iz Napoleonove Francuske i Hitlerove Njemacke, prokletstvo palanke je da svoj identitet pronalazi u forsiranju ideja koje joj stizu iz njenog (kulturnog, politickog, ekonomskog, itd. itd.) centra. cak i onda kada su te ideje odavno (u centru) napustene / prevazidjene. radilo se tu o modnim / likovnim / glazbenim / kulturnim / ekonomskim / sportskim, ili pak politickim "krikovima", palanka uvijek zeli biti "veci Papa od Pape".

 

mora li tako, drugari?

 

...

Edited by Vjekoslav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...