Jump to content
Vox92.net Forum
zoe Bg

Davis Cup & druga timska takmicenja

Recommended Posts

Pa bolje da ne citiram sta im kaze, verujem da je i zabranjeno koristiti te reci na forumu :classic_biggrin: :classic_biggrin::classic_biggrin:

Ipak ne bi bilo loše da citiras za nas koji se ne sećamo njegovih izjava na zadatu temu.

Ovih dana je čovek šovinista po potrebi, šta fali da mu dodamo još jednu etiketu ... to je bas in kad je on u pitanju.

Pa recimo meni je draze da mi neko kaze da sam pijana i da se ne razumem u tenis nego da mi *ebe majku, siru i dalju familiju i prica jos silne gadosti...ali to sam ja, mozda je tebi draze obrnuto, svi smo razliciti

Meni je recimo draže da mi neko " 'ebe majku, širu i dalju familiju"  u afektu, pod adrenalinom u specifičnom momentu, ( a dešavalo mi se x puta od ljudi sa kojima imam odlične odnose ) nego da hladnokrvno  ispred kamera izjavi da sam pijana budala koja ne razume/nema pojma o ...... dopuni po želji. 

...ali to sam ipak samo ja...

• Like 2

Da li sam jedini koji u izjavi koju je Nadal dao posle meča: “...but sometimes people from some countries they probably don't understand how the tennis goes. ..." vidim nemerljivo veći otrov i zlo od rantovanja na meču ne one koji se ponašaju kao stoka?

Ko to može uopšte da poredi je ili slep ili baš zlonameran. :classic_dry:

• Like 2

31 minutes ago, Boxy said:

Pa recimo meni je draze da mi neko kaze da sam pijana i da se ne razumem u tenis nego da mi *ebe majku, siru i dalju familiju i prica jos silne gadosti...ali to sam ja, mozda je tebi draze obrnuto, svi smo razliciti

Ok, nisam te to pitao, ali sam dobio odgovor.

Bitno je da smo rastumacili da Novak nije u 15 godina dugoj karijeri imao ovako nedostojanstvene izjave za jednog spotistu na tom nivou.

Nikad nije kao Rafa imao ispad/e negativno komentarisujuci publiku koje je pruzala podrsku njegovom protivniku.

Cak ni u Dejvis Kupu tj reprezentaivnim naastupima gde je dozvoljena malo slobodnija atmosfera.

Samo ono klasicno shatafakapovanje kao i Fed, sto je u afektu skroz na mestu tj podnosljivo je.

Meni je recimo draže da mi neko " 'ebe majku, širu i dalju familiju"  u afektu, pod adrenalinom u specifičnom momentu, ( a dešavalo mi se x puta od ljudi sa kojima imam odlične odnose ) nego da hladnokrvno  ispred kamera izjavi da sam pijana budala koja ne razume/nema pojma o ...... dopuni po želji. 

...ali to sam ipak samo ja...
Ti stvarno mislis da je on bio smiren na toj konferenciji 5 minuta posto se zavrsio mec, a posto je znao da nece igrati odlucujuci dubl.
Zar zaista mislis da se oni iskljuce cim izadju sa terena?

Mislim da prođe malo više od pet minuta. Svlačionica, tuš, masaža...Bez 45 minuta sigurno ne ide. 

8 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

Mislim da prođe malo više od pet minuta. Svlačionica, tuš, masaža...Bez 45 minuta sigurno ne ide. 

Ne, to je na igracu da odluci, da li ce direktno na konferenciju ili ce prvo sve to da odradi

Trebao je neki nas novinar da ga pita tamo "kad planirate da osvojite set protiv Novaka na betonu, interesuje se ova pijana publika?" 😁

Cobanski potez i nema svrhe opravdavati ga...

• Like 1
  • Haha 3

Jao, mesecima već nemam vremena da pišem na forumu, ali baš me vučete za jezik sad sa ovom raspravom... 

Dakle, neka je i pet minuta posle meča dao izjavu. Meni ta izjava sama po sebi ne smeta osim u tom jednom delu. Jeste, veliki deo publike ne zna da se ponaša na teniskom meču, a možda ni ne želi. I van DC mi neverovatno idu na živce idioti koji zvižde pred servise i namerno ometaju tenisere na druge načine, a ko zna šta se sve još događa što ne možemo da čujemo. Bilo je toga i protiv Kanade. Rafa nije rekao ništa što nije tačno u tom delu da je imao problem s jednim manjim delom publike i da je navijanje bilo poprilično fudbalsko. Đoković igra 80% svojih finala u takvom ambijentu, Rafi se desilo sad pa nije siroma' navikao, ko gubi ima pravo da se ljuti i tako dalje. Sve OK što se toga tiče, da je na tome ostao. Ja sam prva saglasna da ima u Australiji takvih "navijača" da me svaki put strah kad na AO treba da se sastanu Srbin i Hrvat, da neka budala ne napravi pičvajz na tribinama.

ALI. Jadno je i bedno popovati o nacijama koje se razumeju i ne razumeju u tenis i pričati o fudbalskom navijanju po zemljama svrstavano. Prvo zato što je sam osvojio DC pre par nedelja i ne sećam se da je mu je fudbalsko navijanje tada smetalo, nisu bili ništa manje oduševljeni atmosferom tamo nego Srbi ovde. Drugo zato što dolazi iz nacije sa teniskom tradicijom kakvu Srbija samo može da sanja, a na čijem najvećem turniru igrač koji igra protiv nekog Španca ne može da priđe liniji da pogleda trag, da se približi sudiji, a kamoli daleko bilo da se usudi protestuje na neku odluku, a da ga ne zaspu salve zvižduka, u skoro svakom meču. Da ne pominjem u tesnim završnicama kakva je atmosfera.

Budala ima svuda i na svim meridijanima. Na W čini mi se pre meča sa Edmundom hvalili su se neki Britanci po Tviteru kako eto, kad već ne mogu da gledaju Endija, bar će ići na mečeve da provociraju Novaka (mislim da je reč bila "heckle"). Kultura u hramu tenisa, nema šta. Pa neće niko reći da Britanci ne poznaju tenis i ne znaju kako da se ponašaju na meču. Ni da ona gomila pijanih budala na USO 2015. predstavlja komplet američku publiku. Ni Rafa ne bi to rekao sigurno, kao što i nije u situacijama kad je većina navijala za Federera u Fedal finalima. 

Ja Rafu baš volim i trudim se da imam razumevanja za njegove periodične kuknjave oko ovoga i onoga, pa i ovde mi je očigledno da je u pitanju frustracija i nedostatak perspektive posle teškog poraza (izgleda da mu je pao teže nego što sam mislila). Ali taj deo izjave koji etiketira nacionalne me baš razočarao. Nije nešto sad strašno da mu ne mogu oprostiti, ali mi je žao da to čujem od njega :classic_sad:

• Like 9

13 minutes ago, alcesta said:

Nije nešto sad strašno da mu ne mogu oprostiti, ali mi je žao da to čujem od njega :classic_sad:

Svi znamo da si ti ovde njegov no.1 fan posle steve :classic_biggrin:

• Thanks 1

11 minutes ago, Boxy said:

Svi znamo da si ti ovde njegov no.1 fan posle steve :classic_biggrin:

Lepo da mi bar neko to priznaje :classic_biggrin: lavrnja jeste veći fan od mene ali ne znam koliko je ovde... mada nisam u zadnje vreme ni ja :59:

• Haha 1

1 minute ago, alcesta said:

Lepo da mi bar neko to priznaje :classic_biggrin: lavrnja jeste veći fan od mene ali ne znam koliko je ovde... mada nisam u zadnje vreme ni ja :59:

Kakav si drug, hoces da mi se pridruzis u banovini :classic_biggrin:

Nije Rafa navikao da je publika protiv njega, preciznije, nije navikao da njegov protivnik (pa još NĐ) u meču ima toliku podršku. Ne zameram mu na izjavi.

Nije ni Novak navikao da je publika (većina) na njegovoj strani. I više je nego očigledno koliko mu je to prijalo; verovatno je, bar za malo, bolje igrao i pogađao u odnosu na gotovo klasičnu situaciju da publika nije na njegovoj strani.

Ovde bih podsetio na RG 2016 i Sinsi 2018, kada su Novakovi navijači uspeli da (u Parizu malo manje) budu glasniji od ostatka publike. Verovatno je i tada zbog toga, makar malo bolje igrao i pogađao. Klasičan ŠBBKBB je cela Novakova karijera makar sa neutralnom publikom.

Posle svih dobijenih (i izgubljenih) mečeva protiv Federera i Nadala, sa velikim naglaskom na US Open 2015 i zadnjem vimbldonskom finalu, govoriti o nacijama koje ne razumeju tenis i kako treba publika da se ponaša na mečevima je, u najmanju ruku, ko da je neko pao s Marsa, pa nije nikad video kako se publika "najvećih teniskih nacija" ponaša kad navija za nekog i protiv nekog.

• Like 8