Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

8 minutes ago, Div said:

 

Ti se, kao, čudiš što neka opozicija, koja ne postoji kao nešto jedinstveno, jasno definisano ima jedinstven stav, da zna šta hoće, a šta neće, ne videh da ti je zasmetalo, barem da si to iskazala na ovom, ili onom, forumu, to što jedan AV ne zna šta hoće, da prizna, da ne prizna, da drugi priznaju umesto njega. Doduše, on ima plan, samo neće nikome da ga pokaže, da ga ne bi pokrali, preupredili, pa da oni urade ono što on ne zna da li bi ili ne bi...

 

Gresis da nisam iskazala. Mozda samo nisi ispratio da sam najmanje sedamnaest puta napisala da se od AVa neke stvari ne ocekuju

jer to je naprosto AV koga ljudi znaju od ranije i smatraju ga samovoljnim, bolesnim, neadekvatnim, nedemokratskim unistvacem svega dobrog u srb.

(to sta je dobro u srb je posebna tema)

 

ali od nekoga ko hoce da ga ukloni i smeni, ocekuje se mnogo vise nego sto je neartikulisano avlje ponasanje

 

nemoj da pesacim do fb92 i donosim postove koje sam pisala o opoziciji koja ima nameru da postane vlast ali tom zadatku nije dorasla inace bi se do sada pokazala boljom od predmeta zelje za smenjivanjem

Link to comment
Share on other sites

Kakav plan opozicije o Kosovu ocekujete? Pa ljudi jos nisu ni svoj savez uredili a vi hocete unapred da znate sta oni hoce. Po meni nema šta tu bilo ko da hoce ili nece. Polozi zakletvu na Ustav Srbije i ponaša se u skladu sa njim. Ili zatrazi referendum da promeni Ustav.  Wve ostalo su žèlje i nadanja pojedinaca

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Mama_mia said:

 

Gresis da nisam iskazala. Mozda samo nisi ispratio da sam najmanje sedamnaest puta napisala da se od AVa neke stvari ne ocekuju

jer to je naprosto AV koga ljudi znaju od ranije i smatraju ga samovoljnim, bolesnim, neadekvatnim, nedemokratskim unistvacem svega dobrog u srb.

(to sta je dobro u srb je posebna tema)

 

ali od nekoga ko hoce da ga ukloni i smeni, ocekuje se mnogo vise nego sto je neartikulisano avlje ponasanje

 

nemoj da pesacim do fb92 i donosim postove koje sam pisala o opoziciji koja ima nameru da postane vlast ali tom zadatku nije dorasla inace bi se do sada pokazala boljom od predmeta zelje za smenjivanjem

 

Pa, i to za opoziciju, da je nedorasla, a da želi da postane vlas si napisala barem sedamnaest plus jedanput, ako pešačiš do fb92 izbroj, pa ništa, ne mrzi te da ponavljaš po sedamnaest plus koznakoliko puta. Verovatno očekuješ da ćeš beskonačnim ponavljanjem da ih osposobiš, da će dorasti svom cilju. To je jednako realno kao kad si verovalla da će se sve promeniti na bolje samo da BT ode, kad narod vidi da može da menja vlast na izborima, demokratiji neće biti granica, procvetaće. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čitajući pobornike različitog mišljenja često se susrećem sa tezom da je integracija Srbije i Kosova u EU zapravo potpuno sporedna, odnosno nevažna stavka od stvarnih izazova ovog društva koji su razborito i odlučno obrazloženi, i koje ovde možemo staviti pod sintagmu neophodnih reformi reprezentativnih demokratskih institucija, zakonodavstva, pravosuđa, i ekonomije. 

Ono što me iznenađuje je što se tako olako previđa ili namenski ignoriše da nam nema boljeg benchmark u težnji za istinskim razvojem tog društva i njegovom putu u izgradnji onoga što se podrazumeva pod (namerno ću upotrebiti meni dragoceniji koncept) l’état de droit, koji je jedini garant da se sve one lepe želje jednog dana mogu ostvariti, od procesa priključivanja i integraciji u EU. 

Ovaj, nadam se zajednički i jedni cilj delovanja svih politički relevantnih faktora u državi koja odgovara na ime Srbija, se može vrlo lako izmeriti, kvantifikovati i oceniti, te ne predstavlja nikakvu tajnu za one koji su upućeni u rad europskih institucija. Ujedno, učestale publikacije EU koje su svima dostupne i namenjene predstavljaju i najbolju kritiku izvršne vlasti, te plan i program onoga što bi se trebalo podrazumevati u naporu da se od Srbije konačno stvori moderna država.

With that in mind...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • GlennGould featured and unfeatured this topic
On 6/2/2019 at 9:32 AM, Kronostime said:

Da smo ostali u zajednici s turcima - sad bi bili u NATO.:s_w:

 

Najvjerojatnije da, što se tiče NATO/OTAN/NAVO, ali poput Turske (koja to pokušava skoro 40 godina), to može biti istina, ali teško bi Srbija u takvoj uniji ušla u Evropsku uniju. Zapravo, teško da bi imala ikakve šanse, čak ni teoretske, dok ovako ima praktične (osim ako se opet ne dogodi neko kraljo - ili premijero - ubojstvo).

 

Znam da je ovo, za neke sudionike foruma sigurno vrlo traumatična tema, no ja se ne mogu osloboditi poriva, da sve ozbiljne teme izoriniziram.

Politika mi je, osim u rijetkim slučajevima, tipa Nizozemca koji peče rakiju u dvorištu, te par likova koji veličaju lokalne vukojebine tipa.

Link to comment
Share on other sites

"Regionalne integracije dezintegracijama" 😄 LOL.

 

Glasao sam, iako od ponuđena dva odgovora nijedan u potpunosti ne odgovara mom mišljenju. Jesam za priznanje, ali ne pod trenutnim uslovima, odnosno za priznanje nakon dogovora jedne i druge strane, ali dogovora koji nije pod prijetnjom bombardovanja ili masovnog protjerivanja.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, e4_guy said:

"Regionalne integracije dezintegracijama" 😄 LOL.

 

Glasao sam, iako od ponuđena dva odgovora nijedan u potpunosti ne odgovara mom mišljenju. Jesam za priznanje, ali ne pod trenutnim uslovima, odnosno za priznanje nakon dogovora jedne i druge strane, ali dogovora koji nije pod prijetnjom bombardovanja ili masovnog protjerivanja.

 

 

Trenutni uslovi su znači “bez dogovora jedne i druge strane i pod pretnjom bombardovanja ili masovnog proterivanja” 

Dobro. 

Link to comment
Share on other sites

Ako se sklapa dogovor ili sporazum onda bi trebalo da iza toga obe strane stanu maximalno. Ako se pak nametne brutalnom silom ili malo manjom silom onda neka se to nazove pravim imenom. Da se ne igramo žmurke decenijama ... 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, GlennGould said:

 

Trenutni uslovi su znači “bez dogovora jedne i druge strane i pod pretnjom bombardovanja ili masovnog proterivanja” 

Dobro. 

Dejton je potpisan nakon bombardovanja VRS, a svi su pristali jer je prijetnja prosirena na sve. Srbima je receno da ce bombardovanje biti nastavljeno ako ne potpisu, a Hrvatima i Bosnjacima da ce bombardovati i njih ako ne stanu i potpisu.

To mi se cini dosta fer.

 

U slucaju Kosova Srbija mora dobiti nesto pa da ima interes da potpise, jer je. valjda i idiotima jasno da do nekog novog bombardovanja ne moze doci.

Dakle, na Albancima je da se saberu i vide cega se mogu odreci, inace ce izgubiti stanovnistvo zbog iseljavanja.

 

Inace, mislim da je vjerovatniji novi rat nego priznanje.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, e4_guy said:

Dejton je potpisan nakon bombardovanja VRS, a svi su pristali jer je prijetnja prosirena na sve. Srbima je receno da ce bombardovanje biti nastavljeno ako ne potpisu, a Hrvatima i Bosnjacima da ce bombardovati i njih ako ne stanu i potpisu.

To mi se cini dosta fer.

 

U slucaju Kosova Srbija mora dobiti nesto pa da ima interes da potpise, jer je. valjda i idiotima jasno da do nekog novog bombardovanja ne moze doci.

Dakle, na Albancima je da se saberu i vide cega se mogu odreci, inace ce izgubiti stanovnistvo zbog iseljavanja.

 

Inace, mislim da je vjerovatniji novi rat nego priznanje.

 

Pre ce Srbija izgubiti stanovnistvo nego Kosovo.

 

Mozda bi novi rat bio izvestan da ima ko da ratuje. Ratovi su za Srbiju proslost, jednostavno ne postoji demografski potencijal za tako nesto, cak i da postoji volja medju stanovnistvom, a ne postoji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, A sad said:

 

Pre ce Srbija izgubiti stanovnistvo nego Kosovo.

 

Mozda bi novi rat bio izvestan da ima ko da ratuje. Ratovi su za Srbiju proslost, jednostavno ne postoji demografski potencijal za tako nesto, cak i da postoji volja medju stanovnistvom, a ne postoji. 

Mirno spavajte, rata neće biti . . .

:classic_tongue:

 

Šta misliš koliko časova bi bilo potrebno da se raspoloženje promijeni, da se kojim slučajem NATO povuče sa Kosova ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GlennGould said:

Interes će biti ulazak u EU i za jedne i za druge i ... mir (sloboda & razvoj).

Ulazak u EU je manje vjerovatan od novog rata, uprkos raspoloženju. Raspoloženje unutar EU drastično opada za takve avanture.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, e4_guy said:

Šta misliš koliko časova bi bilo potrebno da se raspoloženje promijeni, da se kojim slučajem NATO povuče sa Kosova ?

 

Jedini casovi koje mozemo brojati su oni za koje bi se Srbija do kraja ispraznila, ako bi se oni povukli, a ovi pomislili da krenu dole sa nekakvom imaginarnom vojskom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, e4_guy said:

Mirno spavajte, rata neće biti . . .

:classic_tongue:

 

Šta misliš koliko časova bi bilo potrebno da se raspoloženje promijeni, da se kojim slučajem NATO povuče sa Kosova ?

 

Nema ko, gotovo je. Verujem da je medju onima koji ne mogu da ratuju i sada preovladjuje proratno raspolozenje, a oni koji bi mogli gledaju kako da nadju posao preko grane i ne intresuje ih ni Kosovo, ni NATO, ni Albanci...

 

Srbija je uz Japan i Nemacku najstarija drzava na svetu. Vojska se raspada jer vojnici je masovno napustaju zato sto su plate mizerne. Vise u inostranstvo ne beze samo mladi, vec sve generacije gledaju kako da se dokopaju inostranstva. Nije vise bitno gde i za koje pare, samo da se ode. Nema tu vise rata...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, e4_guy said:

Mirno spavajte, rata neće biti . . .

:classic_tongue:

 

Šta misliš koliko časova bi bilo potrebno da se raspoloženje promijeni, da se kojim slučajem NATO povuče sa Kosova ?

Za 20 minuta bi pobegli iz kamiona svi koje bi skupili na mobilizaciju, zajedno sa Vulinom - ne bi ni stigli da zaduze oruzje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, e4_guy said:

Srbi ce uci u EU al Srbija nece:)

 

Mnogo ste bre defetisti, za najvise dve godine...

 

Rat je oduvijek bio prvi izbor za promasene zivote, za izlazak iz krize i dugova. 

Srbi su vec u EU - svaki dan udje po neki za stalno u potrazi za boljim zivotom.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, perkos said:

Rat je uzas i ne bi ga ni u jednoj priči ovde trebalo pominjati. Dajte neku pametniju diskusiju od toga sta bi bilo ako dodje do rata.

Rat je neizbjezan, pa makar i sestodnevni.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...