Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Opet ponavljam sreto-steto vec kazano:

 

A za djuturume u Beogradu i Pristini koji ce nas ubjedjivat kako je to ko fol dobro za nas i nije mnogo tesko da palamude, nece njima granate padat na glavu, vec samo nama.

 

Zar ti vjerujes u bajke da ce cijepanje bilo koje zemlje na Balkanu proc bez krvoprolica? Gdje si ti bio jarane 90-ih? U Americi, Kanadi, Rusiji, Kini, pa lijepo iz fotelje gledo sta se u Jugi desava i palamudio sta nam valja cinit? De ba mani me suplje i floskula, nisam tolki djeriz da ne vidim sta bi nove radikalne promjene na Balkanu opet donijele.

 

A sto se tice Mile, nit Milo moze pobjec od mene, ni ja od njega, i da u Bosni napravis 10 novih drzava, da Bosnu pripojis kakvoj drugoj drzavi, da opet bude okupirane od velikih stranih sila a i ovo je sada protektorat, meni i Mili je zivit zajedno, trgovat, poselamit jedan drugog i vikat pomoz bog. Svi ce se izredjat, doc u ovu Bosnu, prdit u njoj, otic iz nje, a Bosnjo, Srbin i Hrvat opet ostase jedan drugom preko tarabe da gledaju kako ce skrpit kraj s krajem.

E tako i vi i Albanci koliko god se trudili ne mozete se odvojit jedni od drugih, ista vam se nafaka hvata, iste su vam brige, i obicnom Srbinu i Albancu prvo je do normalnog zivota na ovom dunjaluku, bez rata, pa tek onda svega drugog. Kome je drugo prioritet, il je lud il je ratni profiter, treceg nema!

Pusti ti mog Milu i Dragana i Baketa na miru, nece oni nigdje jedni od drugih, a vi s Albancima gledajte da gradite suzivot. Dzaba ti ''drzava'' i ''neovisnost'' bez kore hljeba i sa redovima friskih groblja i mezara zavedenih u katastrima.

 

Podsjecas me na sandzacke doslje u Sarajevo koji bi da nam se pripajaju i cijepaju Sandzak od Srba. :lol_2:

A u Sarajevu je lakse raspoznat po prezimenu starog Bosnju od Sandzaklije, nego Srbina, Hrvata i Bosnjaka po prezimenu u samoj BiH.

 

Nit ce Banja Luka bit srce Srbije.

Nit ce Mostar bit srce Hrvatske.

Nit ce Novi Pazar bit srce Bosne.

Nit ce Pristina bit srce Albanije.

Nit ce Tetovo bit srce Albanije.

Nit ce Kosovo bit prava i priznata drzava. Kosovo je patrljak kome je sa Beogradom pod ruku, a ne s Tiranom.

A zajedno svi mogu samo u nekoj novoj sveobuhvatnoj drzavnoj zajednici i nikako drukcije.

Edited by Mensur Dogan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mama_mia said:

 

a pre toga prvo da se medjusobno priznaju jer `sveobuhvatna drzavna zajednica` nije moguca bez toga

 

sto cini zacarani krug...

 

Mislio sam samo na model Jugoslavije, neki medjurepublicki savez, zajednicu, a to je u narednih 50 godina nemoguce.

Ostaju ove hantrage od drzava. A Kosovo je prava hantraga, nesposobna na samoodrzanje. Imitacija od ko fol drzave, jad, bijeda i cemer, od cega ce ta harabatija dugorocno da zivi i opstaje? Da im uvedu bezvizni rezim, pa raselice se brze od seobe Carnojevica po Zapadu...

Ta priznanja valjaju samo malom sloju lopurdi u vrhu i medjunarodnim posmatracima i izaslanicima na Balkanu. U dure da se nahapaju, napljackaju, da ojade i onako goli narod.

Evo gledam Aljinog malog i snahu mu sta sa Bosne rade i ostale SDA-uhljube, ''borce za neovisnost''. Dinastija nastala na kostima stradale sirotinje, a oni implementiraju, koordiniraju, serendaju... E za te SDA-borce i velike Bosnje mogu samo da izgovori jednu jedinu rijec koja glasi - MRS!

Edited by Mensur Dogan
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mensur Dogan said:

Opet ponavljam sreto-steto vec kazano:

 

A za djuturume u Beogradu i Pristini koji ce nas ubjedjivat kako je to ko fol dobro za nas i nije mnogo tesko da palamude, nece njima granate padat na glavu, vec samo nama.

 

Zar ti vjerujes u bajke da ce cijepanje bilo koje zemlje na Balkanu proc bez krvoprolica? Gdje si ti bio jarane 90-ih? U Americi, Kanadi, Rusiji, Kini, pa lijepo iz fotelje gledo sta se u Jugi desava i palamudio sta nam valja cinit? De ba mani me suplje i floskula, nisam tolki djeriz da ne vidim sta bi nove radikalne promjene na Balkanu opet donijele.

 

A sto se tice Mile, nit Milo moze pobjec od mene, ni ja od njega, i da u Bosni napravis 10 novih drzava, da Bosnu pripojis kakvoj drugoj drzavi, da opet bude okupirane od velikih stranih sila a i ovo je sada protektorat, meni i Mili je zivit zajedno, trgovat, poselamit jedan drugog i vikat pomoz bog. Svi ce se izredjat, doc u ovu Bosnu, prdit u njoj, otic iz nje, a Bosnjo, Srbin i Hrvat opet ostase jedan drugom preko tarabe da gledaju kako ce skrpit kraj s krajem.

E tako i vi i Albanci koliko god se trudili ne mozete se odvojit jedni od drugih, ista vam se nafaka hvata, iste su vam brige, i obicnom Srbinu i Albancu prvo je do normalnog zivota na ovom dunjaluku, bez rata, pa tek onda svega drugog. Kome je drugo prioritet, il je lud il je ratni profiter, treceg nema!

Pusti ti mog Milu i Dragana i Baketa na miru, nece oni nigdje jedni od drugih, a vi s Albancima gledajte da gradite suzivot. Dzaba ti ''drzava'' i ''neovisnost'' bez kore hljeba i sa redovima friskih groblja i mezara zavedenih u katastrima.

 

Podsjecas me na sandzacke doslje u Sarajevo koji bi da nam se pripajaju i cijepaju Sandzak od Srba. :lol_2:

A u Sarajevu je lakse raspoznat po prezimenu starog Bosnju od Sandzaklije, nego Srbina, Hrvata i Bosnjaka po prezimenu u samoj BiH.

 

Nit ce Banja Luka bit srce Srbije.

Nit ce Mostar bit srce Hrvatske.

Nit ce Novi Pazar bit srce Bosne.

Nit ce Pristina bit srce Albanije.

Nit ce Tetovo bit srce Albanije.

Nit ce Kosovo bit prava i priznata drzava. Kosovo je patrljak kome je sa Beogradom pod ruku, a ne s Tiranom.

A zajedno svi mogu samo u nekoj novoj sveobuhvatnoj drzavnoj zajednici i nikako drukcije.

Em đuturum, em ijekavica ne ide sa prištevačkim slengom, bac😎

Link to comment
Share on other sites

Reciprocitet ???

Quote

 

Prvo na ulicama pre meča, kada su u nekoliko navrata napali gostujuće navijače, a onda su na "Dosan" areni, kada je počelo intoniranje himne tzv. Kosova istakli srpske zastave i transparente "Kosovo je Srbija", te skandirai "Srbija, Srbija".

 

Tokom meča se ova scena više puta ponavljala, a fudbaleri iz Prištine su u tome videli rasizam! Epilog svega biće najverovatnije kazna UEFA.

- Insistirao sam kod sudije Đanluke Rokija da obrati pažnju na rasističke povike. Rekao mi je da ne razume šta skandiraju, na šta sam uzvratio da ja razumem. Pričali smo na italijanskom i rekao mi je da će prekinuti sledeći put, ali nije to učinio - rekao je Amir Rahmani, igrač Kjeva.

 

Ispovest golmana Arijaneta Murića je bila posebno zanimljiva, jer u jednoj izjavi daje kontradiktorne informacije:

- Češki navijači su me rasistički vređali. Nisam čuo ništa što su rekli, reagovao sam kao profesionalac.

 

jedan od linkova

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šta je tu skrnavljenje svetinja? I kome to? Nama?

Jel problem što je re albanska ili što je pevačica ili što je polugola?

Može tu da se postavi pitanje vlasništva objekata SPC, i to je pravno pitanje, treba da ga rešavaju Kosovo i SPC.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Div said:

Šta je tu skrnavljenje svetinja? I kome to? Nama?

Jel problem što je re albanska ili što je pevačica ili što je polugola?

Može tu da se postavi pitanje vlasništva objekata SPC, i to je pravno pitanje, treba da ga rešavaju Kosovo i SPC.

 

Svetinje su svetinje! Ne treba ih tako vulgarno i volsebno skrnaviti! 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

Nisam ja to tako napisao " Da pohvalimo Vucica" - to si mi ti isvukao iz konteksta! 

 

U suštini, ti si u kafani hteo da naglasiš da si sam u nadi da će neka devojka lepa prići tvome stolu, pa si malo glasnije rekao: STO ZA JEDNOG...  i zlikovci to zloupotrebiše kako zloupozrebiše.

 

 

Edit

 

Da ne kazem izvukose iz konteksta.

Edited by Stondisha
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

alo @McLeod

 

http://www.glassumadije.rs/arno-gujon-sutra-na-pravnom-fakultetu/

 

Počelo je u 3 ali kapiram da stižeš na Q&A. Ovo će biti neki naci spektakl

 

Quote

U organizaciji Saveza studenata Pravnog fakulteta u Kragujevcu, u sredu (20. novembar) u 15 sati predavanje će održati Arno Gujon.

 

Predavanje će biti održano u ucionici B115 na Pravnom fakultetu u Kragujevcu, a Gujon će, kako najavljuju organizatori, “najviše o KiM”.

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...