Jump to content

Baštovanstvo


Kronostime

Recommended Posts

4 hours ago, Div said:

I ovde se vrsta ribe zove klen, ali i vrsta drveta iz porodive javora.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Клен

 

 

 

Vidio sam, i ja sam postavio link iz wikipedije na drvo. 

 

~~~

 

Imam jos da oberem papricice i ova sezona je zavrsena. Prosle godine sam pokusao spasiti skoro sve i skoro sam i uspio, nego sam zeznuo sto sam prerano, nekada u martu nesto cackao oko njih, zalio ih i pocrkale su. Da ih nisam dirao, prezivjele bi sve. Primijetio da ipak nisu dale bolji urod od ovih koje sam svjeze posijao pa se ove zime necu zamlacivati sa toliko, pokusacu spasiti samo onoliko koliko ce stati u ovaj mali green house sto imam, tek toliko da vidim sta ce biti. Definitivno prednost imaju ove sto su proslu zimu prezivjele. 

 

Link to comment
Share on other sites

Nastavljam sa pripremom sjemena za iducu sezonu. Ove male crvene biquinho papricice prvi puta sam probao danas i nikad nisam okusio sladju papricicu. Jake slatkaste arome, podsjeca pomalo na  malinu. Bas sam se prijatno iznenadio. 

 

nSBkUvq.jpg?1

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja bih na ove futrolice sa sjemenkama kacio i isprintane fotke ploda s opisom bitnih stvari, tipa ukusa i ljutine. ili barem napravio takvu datoteku na kompu s fotkama. mali milijun razlicitih naziva papricica, vrag ce ga na proljece znat sta je bilo sta prosle sezone.

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

To bi, moj Vjeko bilo, sto bi kolege Englezi rekli, over egging the pudding. :classic_smile: 

 

Sjeme sam namijenio slati u Srbiju, forumasima sa topika, zato postavljam ove slike, da ne moram etikete printati. Usput opisem malo ukus ako sam probao papricicu, pa je sva potrebna informacija na forumu. 

 

Kad dodje vakat sijanja, opet cemo imati o cemu forumasiti umjesto da je cijelo uputstvo i opis na etiketi. 

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

Uv63R44.jpg?1

 

Priprema sjemena za iducu sezonu, continued: Orange Jalapeno, Bhut Jolokia, Sugar Rush i Serrano. 

 

Jalapeno i Bhut Jolokiu nisam probao, za jalapeno znam da su dosta blage, a Bhut ujedaju za srce i nemam ni namjeru probavati za sad. Sugar Rush nisu uopste ljute ili vrlo malo ali imaju jako dobar ukus i lijepa je biljka, a plod mesnat i socan. Serrano su za mene perfektne papricice, perfektnog ukusa i ljutine koje definitivno sijem i iduce godine.

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

Moracu ovih dana da oberem sve papricice da ne propadnu. Pocele su kise i zemlja u kojoj su paprike je suvise mokra i plodovi su poceli pucati:

 

jK0rDcS.jpg

 

Ovo drvce sam skoro obrao, ostalo je jos nesto zelenih ali cu ostaviti jos neko vrijeme jer rocoto podnose hladnocu puno bolje od svih ostalih tipova paprike.

 

tBLqk7c.jpg

 

Ove cu pokiseliti malo kasnije, ne znam samo da li da napravim brine od sirceta ili da pokiselim u slanoj vodi, da pustim da fermentira kao tursija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PROTIV

Unatoč brojnim dokazima o pozitivnim učincima ljute hrane, postoje i oni koji govore da ona, naročito ako se jede u prevelikim količinama, može biti i štetna. Primjerice, ljuta hrana sama po sebi ne izaziva žgaravicu, ali je može pogoršati ako taj problem već postoji. Uz to, kod nekih ljudi takva hrana može imati laksativni učinak te izazvati proljev. Naime, jedna od nezgodnih nuspojava ljute hrane je to što djeluje nadražujuće te odmah pokreće crijeva, čim u njih uđe hrana, što za posljedicu ima "trčanje na zahod".

Boli, boli, ali ne osjetite

Još jedna nezgodna pojava jest to što oštri začini, iako jelu daju intenzivan okus, s vremenom mogu otupjeti okusne pupoljke zbog čega osjet okusa postaje oslabljen te razlikovanje nijansi u okusima postaje otežano ili posve izostaje.

Istraživanje provedeno na Sveučilištu Kalifornija pokazalo je da, osim što utječe na signale za okus u mozgu, kapsaicin umrtvljuje i senzore za bol na jeziku. Takvo je stanje samo privremeno, no dugotrajnim i čestim konzumiranjem ljute hrane može doći do trajnog oštećenja okusnih pupoljaka.

Baš vam se i ne spava?

Jedan od dokazanih negativnih učinaka ljute hrane, a za koji mnogi možda ne znaju, jest to da izaziva nesanicu, posebno ako se jede u večernjim satima. Istraživanje provedeno na australskom Sveučilištu Tasmanija i objavljeno u stručnom časopisu The International Journal of Psychophysiology pokazalo je da je kod ispitanika koji su jeli ljutu hranu došlo do promjene u obrascu spavanja. Bilo im je potrebno više vremena da usnu i spavali su kraće nego inače te su provodili kraće vrijeme u dubokoj fazi sna. Razlog je to što kapsaicin podiže tjelesnu temperaturu i ubrzava metabolizam, a to remeti smirivanje tijela u fazi pripreme za spavanje. Kako je jedna od neželjenih posljedica jedenja ljute hrane pojačano znojenje, neugodna popratna pojava je intenzivan miris znoja, a valja spomenuti i to da ljuta hrana može izazvati neugodan miris tijela i loš zadah.

Oprezan treba biti ne samo pri jedenju nego i pri rukovanju ljutom hranom, jer ako prstima kojima držite ljutu papriku dok je režete dodirnete oko, izazvat ćete vrlo intenzivan pa čak i bolan osjećaj pečenja i suzenje oka. No, kod nekih ljudi ta se reakcija može javiti i od isparavanja tijekom kuhanja ili pečenja ljute paprike.

Problemi s kožom

Izuzetno ljuta hrana može izazvati osjećaj pečenja na koži i sluznicama, većinom u usnoj šupljini, a ponekad može ostaviti i ranice od pečenja na usnicama i desnima. Može izazvati i kontaktni dermatitis na koži ruku s oteklinom, crvenilom i osjećajem boli. Inače, nije preporučljivo jesti ljutu hranu ako patite od hemoroida jer naše tijelo ne može razgraditi kapsaicin pa, pri izlasku iz tijela, može oštetiti sluznicu rektuma.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cumari Alongado, neke polu-divlje sitne kojih ima par stotina na drvcetu koje je nekako prezivjelo proslu zimu. A pocelo je kao grancica sa glavnog stabla koju sam nehatno odlomio i bilo mi je zao te sam je zabio u saksiju sa zemljom i primila se. 

 

1QQnzXe.jpg

 

U poredjenju sa najvecom, rocoto paprikom:

 

42nnR9w.jpg?1

 

:classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

 

1. ukiseli

2. ispeci i sacuvaj u ulju

3. ajvar, pinjur i slicno...

 

Ma jok. To sam sve radio prosle godine, pa razdijelio i prijateljima i neprijateljima i opet mi ostalo da jos nisam potrosio. Mislim da jos od prosle sezone imam svega da si svaki dan zaljutim jelo iducih 5 godina.

 

Od ovih novih cu ostaviti poneko sjeme, ostalo cu razdijeliti, mozda nesto zamrznem, mada je zamrzivac pun ljutine. Papricice su zabavne i lijepe da se uzgajaju ali nisu bas siriko upotrebljive kao neke druge vrste povrca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2019 at 2:21 PM, Honey Badger said:

 

NUxgGu0.jpg?1

 

 

On 10/3/2019 at 2:16 PM, Honey Badger said:

Uv63R44.jpg?1

 

 

On 10/7/2019 at 2:43 PM, Honey Badger said:

 

tBLqk7c.jpg

 

 

ovo su vec fotke za naslovnicu nekog prestiznog bastovanskog casopisa. 

ova bi fotka:

 

On 10/9/2019 at 2:21 PM, Honey Badger said:

 

X1iMLtr.jpg

 

 

bila No1, samo da nema saksija na stolu.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vjekoslav said:

hmmm...

previse centrirano, nema dinamiku. 

a da priblizis kameru i zumiras na sam pladanj iz nizeg, dijagonalnog kuta?

 

Kasno je za to, pocinje oluja. 

 

 

Veci problem mi je sta da radim sa ovih papricica. Nemam vise ni kome da ih dam, a pocele su pomalo da se kvare. Mogao bi ih prodati u mojoj chili grupi na FB ali mi se ne da zezati sa tim. 

Link to comment
Share on other sites

Danas sam prvi put sejao na foliji. Seme je ustvari, ispod folije, kad nikne biće na foliji. Napravio leju, razvukao traku za zalivanje kap po kap, preko toga folija sa otvorima na 30 cm, kroz otvore utisnuo semenke u zemlju. 
Posejao sam bob, dve sorte po 31 semenku.

 

bank.jpg folija.jpg

zalivanje-20-10-19.jpg 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mnogo brže nego što sam očekivao, bob počeo da niče, izgleda samo jedna sorta, drugu ćemo sačekati. Zaliveno par puta, folija čuva vlagu, ovo babje leto baš potrajalo, sve do danas preko 20, čak i preko 25 stepeni, idealno za klijanje.

 

IMG_20191029_142246.md.jpgIMG_20191029_142254.md.jpg

 

Grašak je posjan 7-10 dana ranije ali na otvorenom, nije zalivan, mislim da je samo jednu kišu imao, ali eto i njega.

 

IMG_20191029_144221.md.jpgIMG_20191029_144235.md.jpg

 

Danas sam posejao nešto belog luka, 35-40 čenova i stotinak glavičica crnog, ali ononog crveno-ljubičaste boje. Beli i manji deo crnog pod foliju, ostalo slobodno. Ovo sa lukom je potpuno neplanirano, pre podne sam naleteo na beli luk i arpadžik za sejanje, kupio, doneo kući, napravio leju, razvukao traku za zalivanje, postavio foliju, povezao traku na postojeće crevo, foliju sam i sekao da bi sejao na manjem rastojanju.


IMG_20191029_160147.md.jpg

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Produžilo se leto, bojim se da nije na dobro. 

Kad sam sejao bob bila je najava zahlađenja, pa sam mislio da je pravo vreme za setvu, međutim, par dana je bilo hladno, onda opet ide do i preko 20 stepeni, biljke rastu kao da je proleće, hoće li izdržati kad dođe prava zima:

 

bob-10-11-19.jpg

 

Evo, niče i beli luk, za njega ne bi trebalo da bude problema sa zimom:

 

beli-luk-10-11-19.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...