Jump to content

Baštovanstvo


Kronostime

Recommended Posts

Srećno sa bamijom. Pokušaću i ja da nađem nešto semena, vidim da se nudi samo u oglasima, nema ga kod legalnih prodavaca ili proizvođača, barem ja nisam našao.

Kako radiš zalivanje, ima li neke automatizacije ili, analogno:classic_smile:, kanta, crevo, česma?

 

edit: Ja se mislim, neki hidropak, pumpa sa senzorima, rezervoar na vrhu pa slobodni pad, prskalice, kap po kap. Mnogo toga valja promisliti, odabrati neko optimalno rešenje. Naravno, razlikuju nam se bašte, ti imaš manji prostor, kompaktan, jamogu više da se razmašem, ne moram da štedim prostor, ali zato moram više hodat, tamo-amo.

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Div said:

Srećno sa bamijom. Pokušaću i ja da nađem nešto semena, vidim da se nudi samo u oglasima, nema ga kod legalnih prodavaca ili proizvođača, barem ja nisam našao.

Kako radiš zalivanje, ima li neke automatizacije ili, analogno:classic_smile:, kanta, crevo, česma?

 

edit: Ja se mislim, neki hidropak, pumpa sa senzorima, rezervoar na vrhu pa slobodni pad, prskalice, kap po kap. Mnogo toga valja promisliti, odabrati neko optimalno rešenje. Naravno, razlikuju nam se bašte, ti imaš manji prostor, kompaktan, jamogu više da se razmašem, ne moram da štedim prostor, ali zato moram više hodat, tamo-amo.

 

Imam cesmu i crijevo vani pa ponekad tako ali najcesce kantica u koju stavim i nekih fertilizatora (N, P, Ca) i posto to nije mnogo, nije ni problem.

 

Posalji mi neku adresu na PM, poslacu ti ja sto ostane ovog sjemena bamije, meni treba 4-5 sjemenki, pise tamo da dodje 75 u kesici. Imam jos kojesta sto ne namjeravam iskorstiti ove godine, a zao mi da propadne pa ako si zainteresovan, javi. 

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Honey Badger said:

 

Imam cesmu i crijevo vani pa ponekad tako ali najcesce kantica u koju stavim i nekih fertilizatora (N, P, Ca) i posto to nije mnogo, nije ni problem.

 

Posalji mi neku adresu na PM, poslacu ti ja sto ostane ovog sjemena bamije, meni treba 4-5 sjemenki, pise tamo da dodje 75 u kesici. Imam jos kojesta sto ne namjeravam iskorstiti ove godine, a zao mi da propadne pa ako si zainteresovan, javi. 

 

 

 

Hvala, velikodudšno. Poslao sam adresu na PM, uporedićemo rezultate, kakv će biti prinos od istog semena u različitim uslovima.

Link to comment
Share on other sites

Mozete da pravite navodnjavanje pomocu Arduina, ima za njega senzori za vlaznost zemljista, i masa projekata na netu (na primer https://www.instructables.com/id/Arduino-Auto-Watering-Garden-Project/) , a svako moze da napravi samo prateci uputstva. Ko hoce da ima hi-tech basticu :)  

 

Ja sam pravio najjednostavnije, obican tajmer  sa uticnicom, ventil za ves masinu, i rebrasto crevo za elektroinstalaciju preklopljeno na kraju, da ne curi sva voda tamo, pa gde treba napravite mu rupicu malim eksercicem ili debljom iglom, a cesmu odvrnete da samo lagano curi, ne do kraja, i postavite da ventil pusta vodu jednom dnevno na 15 minuta  :)  Kraj creva sa malo vecom rupom da odlazi visak vode moze da ide u travu ili nesto :) Kod mene je bilo da taj kraj creva zaliva hortenzije koje i tako traze vodu :)

 

Kod ovog na instructables ima i one korpe oko biljke, mozda na nesto slicno moze da se  postavi mreza, pa da bude zastita od tih veverica  :)  

 

24-Hour-Programmable-Timer-Switch-Univer

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Mozete da pravite navodnjavanje pomocu Arduina, ima za njega senzori za vlaznost zemljista, i masa projekata na netu (na primer https://www.instructables.com/id/Arduino-Auto-Watering-Garden-Project/) , a svako moze da napravi samo prateci uputstva. Ko hoce da ima hi-tech basticu :)  

 

Ja sam pravio najjednostavnije, obican tajmer  sa uticnicom, ventil za ves masinu, i rebrasto crevo za elektroinstalaciju preklopljeno na kraju, da ne curi sva voda tamo, pa gde treba napravite mu rupicu malim eksercicem ili debljom iglom, a cesmu odvrnete da samo lagano curi, ne do kraja, i postavite da ventil pusta vodu jednom dnevno na 15 minuta  :)  Kraj creva sa malo vecom rupom da odlazi visak vode moze da ide u travu ili nesto :) Kod mene je bilo da taj kraj creva zaliva hortenzije koje i tako traze vodu :)

 

Kod ovog na instructables ima i one korpe oko biljke, mozda na nesto slicno moze da se  postavi mreza, pa da bude zastita od tih veverica  :)  

 

..

I to mi je jedna od ideja, imam neki osnovni komplet Arduina,  Starter kit, za vežbu, tek sam probao ono paljenje led lampica u krug, ali sam dosta gledao čega sve ima po Netu, mislim da će biti interesantna igračka ako ništa drugo. Mnogo ideja, da ne kažem planova, videću šta će da ispadne. Naravno, znam da treba dosta i da se uči, zasad nisam svestan ni šta sve neznam, ali polako, prvih 50 penzionerskih godina je teško, posle će biti lakše.

Link to comment
Share on other sites

Nemam ja racuna da se bakcem navodnjavanjem. Kod mene je svega 20ak saksija sa papricicama i 3 kvadrata paradajza. Ne treba zanemariti cinjenicu da je ovo Engleska i da kisa nije bas tako rijetka kao recimo u Chadu, Saudijskoj Arabiji ili Namibiji. :classic_smile:

 

Kanticom prodjem jednom u 3-4 dana kada su vrucine (ovdje je sve preko 21°C vrucina) ako i toliko i OK je. Ako nisam kuci, zamolim komsiju Paula, on jedva ceka da nesto pomogne i veselo svima. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

...svaki Windows (bilo koja verzija, jos od neolita) ima standardno "Paint" krajnje jednostavan graficki program...a tamo ima i Resize...pa odaberes jal' Percentage jal' Pixels...i na kraju pohranis (save as)...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bljax said:

...svaki Windows (bilo koja verzija, jos od neolita) ima standardno "Paint" krajnje jednostavan graficki program...a tamo ima i Resize...pa odaberes jal' Percentage jal' Pixels...i na kraju pohranis (save as)...

Mescini da si promasio topik.

 

Link to comment
Share on other sites

...mozda...ja sam razumio da par forumasa ima problem sa upload picture zbog original picture size...Paint je jednostavan za upotrebu, slike se lako dovedu u zeljene dimenzije...da cujem tebe, koji su zapravo problem imali?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, bljax said:

...mozda...ja sam razumio da par forumasa ima problem sa upload picture zbog original picture size...Paint je jednostavan za upotrebu, slike se lako dovedu u zeljene dimenzije...da cujem tebe, koji su zapravo problem imali?

Ovde smo mi bastovani, vidi gore na Pitanjima - nama je dovoljno parce plodne zemlje i dobra volja.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, bljax said:

...fino...opet se nismo razumjeli...moja "pomoc" nije ni bila vezana za bastovanstvo...ma nema veze, nije ni bitno...svako dobro tebi i ostalim bastovanima...

 

Rijesen je taj problem, hvala. :classic_smile:

 

cu-al.jpg

 

Ovo je grancica Cumari Alongado papricice koju sam slucajno prelomio prosle godine i samo utaknuo u ovu saksiju. Prezivjela je zimu samo tako, sampionski. Inace, ovo je neka poludivlja Capsicum Praetermissum ali je slucajno ukrstena sa necim pa sam prosle godine na njoj umjesto ljubicastih cvjetica i crvenih, sitnih plodova dobio bijele cvjetice i zute plodove, veoma nalik na Capsicum Baccatum varijante. Bice interesantno vidjeti sta ce ove godine biti. Mozda se vrati u izvorni oblik, a mozda se kod mene opet sa necim ukrstila? Ove papricice su jako promiskuitetne, da pazim na genetiku, morao bih oblaciti vrecice za caj preko cvjetica da pcele i drugi insekti ne mogu kontaminirati sa drugim polenima ali ja sam covjek tolerantan i volim slobodnu ljubav pa necu. :classic_biggrin:

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...hehehe...gle, ima ko razumije...mozda meni budu potrebni tvoji savjete, al' nemora bas sad...nije bas bastovanstvo (hocu reci povrcarstvo) u pitanju, to sam probao prije 3 godine kad sam otisao u penziju pa posadio neke minijaturne paprike i mikro-minijaturni paradajz...nemoguce je opisati sta je tu sve izraslo...komsiluk mi se smije i danas...a tek kad sam probao one minijaturne paprike...uzas...morao sam u wc da ugradim aircondition...sad se (uz studio) zanimam cvjecem, pcelama i malim pticama sto lice na one nase kosove, samo su mnogo manje i strasno su isprepadane, al' imam utisak da su mene sevdisale...ovo je skupa zemlja, do poslednjeg milimetra isparcelisana pa ovdje nema tako basti ko' kod tebe...al' zato ima gigantskih zardinjera na balkonu pa tu experimentisem...nego vidi ako mozes nekako da mi posaljes te tvoje vjeverice...sve po mogucnosti...da se najebem mame ovim komsijama...   

Link to comment
Share on other sites

Na slici dole su dvije serrano papricice. Naprijed je ovogodisnja generacija nastala iz sjemena ploda ove ogoljene iza, koja je uspjesno prezimila i pocela je pustati nove izdanke. Serrano su srodnice Jalapeno, slicnog su ukusa i oblika ali su nesto manje i za nijansu - dvije, ljuce. Ukusne su i zelene i posto su mi bile na raspolaganju trosio sam redovno, a dopadale su mi se i kad skroz sazriju i iz zelene predju u jarko crvenu kao karmin boju.

 

serrano-fam.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lovage (Selen)

 

Visegodisnja biljka, koja se pred pocetak zime povuce i nanovo isklija na proljece. Jakog ukusa i arome koja me podsjeca na nesto izmedju persuna i celera i dok imam ovoga, ne kupujem ni jedno ni drugo. Ovaj moj selen imam vec nekoliko godina i ove godine izgleda najzdraviji i energicniji. Ranijih godina ga je nesto napadalo, ja sam skidao ostecene listove i ove godine je izgleda potpuno zdrav. Naraste skoro 2 metra i ovo sada je tek pocetak. 

 

lovage.jpg

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Lovage

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2019 at 12:18 PM, Honey Badger said:

.....

 mozda pokusam uzgojiti bamiju? Vidio sam da ima i jako lijep cvijet. Hm, odluke, odluke. :classic_smile:

 

On 4/30/2019 at 1:32 PM, Div said:

Bamiju sam sejao pre 20-30 godina ...

.....

 

Prosle godine, sto nisam uspio ubrati na vrijeme i pocelo se stvrdnjavati, ostavio sam plodove - za sjeme, za slijedecu godinu. No, ove godine necu moci pa se nadam da ce sjemenke jos biti necemu slijedece.

Ostavio sam plodove na biljci dok se sve nije skroz posusilo, a onda ih spremio u kantu:

 

DQdEXcu.jpg

 

Kantu sam samo izvadio da je uslikam, inace stoji na suhom i hladnom mjestu, u garazi. Samo se nadam da je nece otkriti nekakvi kukci ili mozda misevi - garaza bas i nije hermeticki nepropusna...

Edited by zoran59
slovca
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, zoran59 said:

 

 

Prosle godine, sto nisam uspio ubrati na vrijeme i pocelo se stvrdnjavati, ostavio sam plodove - za sjeme, za slijedecu godinu. No, ove godine necu moci pa se nadam da ce sjemenke jos biti necemu slijedece.

Ostavio sam plodove na biljci dok se sve nije skroz posusilo, a onda ih spremio u kantu:

 

DQdEXcu.jpg

 

Kantu sam samo izvadio da je uslikam, inace stoji na suhom i hladnom mjestu, u garazi. Samo se nadam da je nece otkriti nekakvi kukci ili mozda misevi - garaza bas i nije hermeticki nepropusna...

 

Pa mogao si poslati malo tog sjemena Divu i meni, da ne kupujemo... tststs Zorane, Zorane. 

 

Bice ti OK sjeme i iduce godine ali posij vise jer nece bas svako niknuti. Svake naredne godine klijavost opada pa ako ne stignes ni iduce godine, ja bih to bacio i nabavio novo sjeme. Mozes nekoliko tih i da ocistis, izgledaju potpuno suhe i da ih pohranis u zamrzivacu. Pa imas eksperiment za iducu godinu, posijes nesto iz te kante, a nesto iz zamrzivaca, oznacis biljke i posmatras kako rastu, biljezis data, observacije i utiske, kao neki profesor. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Honey Badger said:

 

Pa mogao si poslati malo tog sjemena Divu i meni, da ne kupujemo... tststs Zorane, Zorane.

.....

 

Vrlo rado cu poslati i sada, ako jos nije kasno i ako je moguce - sto me dovodi do drugog problema.

Ovdje su drzavne sluzbe poprilicno paranoidne. Ili ih muci trgovina drogama ili potencijalni paraziti i zaraze ili ne zele "sumnjivu" vrstu. Kad narucim sjeme iz kataloga, to dostavlja ili FedEx ili UPS. Drzavna posta nece. Valjda da ne ispadne kao uvoz burmanskih pitona na Floridu, koji su se razmnozili i sad su opasna posast.

(offtopic, par puta sam prosvercao neku kobasicu ili domacu rakiju vracajuci se iz posjete domaji, al' kad su mi nasli - uzeli su i bacili)

A u par navrata su mi prijatelji poslali sjemenke sa Balkana - tako tvrde. Jednom u onoj debeloj tapeciranoj koverti, kao kad saljes nesto delikatno i lomljivo. Samo tu kovertu sam bobio, ali - praznu! Bez ikakvog objasnjenja. A par drugih posiljki nikada nisu stigle.

Nisam se nikada mucio da istrazujem, ali me sad zanima da li za slanje sjemena preko oceana trebaju nekakvi atesti ili certifikati ili kako to ide.

Kad si ti onomad slao sjeme Vjekoslavu, kako si ga spakirao i slao?

Edited by zoran59
nepismen i nesposoban tipkaros - slovca!
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na desetine puta slao postom, a i licno nosio sjeme, nikad nisam imao nikakvih problema. Kada nosim na postu, normalno upakujem u jiffy kovertu, baba salterusa pita sta je u koverti, ja kazem seeds, ona ne cuje dobro pa pita - jel' beads? Ja kazem, yes, it's beads i ona uzme kovertu, nalijepi markicu i stavi u onu vrecu koju kasnije nose na sortiranje. Valjda je bitno da ne kazes da je u koverti droga ili oruzje. Kao da bi anyways... 

Sve sto sam do sad slao postom stiglo je kome je trebalo.

 

Na aerodromima me nikad nisu pretresali, a da jesu odmah bi nasli jer ja to nisam krio. 

 

Za tvoju USA ne znam, mozda su kontrole tu rigoroznije, mada znam kroz moju chilli grupu na fejsbuku da su neki uspjesno razmjenjivali sjeme papricica i paradajza i sa Australijom pa se pitam da ti tvoji prijatelji mozda tebi nisu i poslali praznu kovertu, a ti pomislio da ti carina oduzela? Cudnije stvari su se desavale od toga.

 

Salio sam se za tvoju bamiju, ja volim kupiti sjeme, nije to skupo, a imam garanciju da je zdravo. Posij i ti sad par komada, pa da nas je trojica, do vidimo kome ce biti veci. Grm.

 

 

:classic_smile:

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, zoran59 said:

 

 

Prosle godine, sto nisam uspio ubrati na vrijeme i pocelo se stvrdnjavati, ostavio sam plodove - za sjeme, za slijedecu godinu. No, ove godine necu moci pa se nadam da ce sjemenke jos biti necemu slijedece.

Ostavio sam plodove na biljci dok se sve nije skroz posusilo, a onda ih spremio u kantu:

 

DQdEXcu.jpg

 

Kantu sam samo izvadio da je uslikam, inace stoji na suhom i hladnom mjestu, u garazi. Samo se nadam da je nece otkriti nekakvi kukci ili mozda misevi - garaza bas i nije hermeticki nepropusna...

 

...ovo bamja?...bamja od pola metra?...ja nisam nikakav strucjnak za bastovanstvo al' sam iskusan poguzija a bamja je osnovni sastojak prave bosanske kuhinje...osusena bamja koja je veca/duza od 1cm je definitivno dupljak...vi koji bi ste ovo jeli, pripazite da ne pocnete svjetlit u mraku...svako dobro...

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2019 at 3:34 PM, Honey Badger said:

Na slici dole su dvije serrano papricice. Naprijed je ovogodisnja generacija nastala iz sjemena ploda ove ogoljene iza, koja je uspjesno prezimila i pocela je pustati nove izdanke. Serrano su srodnice Jalapeno, slicnog su ukusa i oblika ali su nesto manje i za nijansu - dvije, ljuce. Ukusne su i zelene i posto su mi bile na raspolaganju trosio sam redovno, a dopadale su mi se i kad skroz sazriju i iz zelene predju u jarko crvenu kao karmin boju.

 

serrano-fam.jpg

 

...ja sam probao da nesto slicno "uzgojim" prije tri godine...to je bio jedan grozan blam koji se trudim da zaboravim...tako to uvjek biva kad se rukovodis maximom: imo' pop masla pa se i po guzici mazo'...hajde sto sam se u komsiluku izblamiro nego sto su mi se smijali i u prodavnici gdje se kupuje sjeme, zemlja i svi ostali zerzervati...kad sam dolazio da kupim sve sto mi treba nastupio sam ko' car hajleselasije...sta ima oni meni da objasnjavaju, to je sve jednostavno, sve sam vidio na televiziji...njihovo je samo da odrade sta ja kazem...zardinjera je ogromna, a moji zahtjevi angro...plus sto su mi se ucinile korisnim one razne hemikalije...na kraju ljeta sam morao da klapim usima i odem ponovo u tu prodavnicu da narucim da pokupe tu zemlju  (jedno pola tone) i sve sto je u njoj i da to negdje nose jer ovdje se nista nemoze bacat nekontrolisano...tad sam i saznao da to nije zemlja nego nekakva specijalna mjesavina koja se samo po vrhu pospe da se pospjesi rast...sljedece godine sam u toj prodavnici uz savjet strucnjaka kupio odgovarajucu zemlju i sve sto mi treba za uzgoj cvjeca pa su onda oni to i odradili...da nebi bilo opet kakvog belaja, odlucio sam se za plast lavende i hrpu onih malih cvjetica sto se sade ovdje po alpskim balkonima a oni su mi preporucili i neka dva super zbuna...jedino sto moram nac neki forum gdje mogu nesto pitat ako zatreba...najgora stvar se je ipak desila godinu dana kasnije...dok su one papricice rasle ko' mahnite ja sam to skupljao u jednu veliku staklenu teglu koja je ostala na balkonu zaturena a papricice u njoj su se sasusile...u neko doba se je skupilo drustvo mog sina pa su trazili da im se naprave pizze...moja supruga je stvarno kuhar i po' (ja tek to nista ne umijem) pa je pristavila dvije velike a onda sam se ja sjetio da ih obogatimo onim papricicama...nastavak je jednostavno grozan, bolje da to preskocim...nemam pojma koja je to sorta a ne mogu shvatiti kakvi ljudi mogu trazit & konzumirat takav otrov...sada sam sa cvjecem miran, dodju pcele, dodju ptice...ma ljepota jedna...ja sam definitivno odustao od povrcki, nije to za mene il' ja nisam za njih...tebi honey volim citati i hvala ti za ove interesantne postove...svako dobro...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, bljax said:

...ovo bamja?...bamja od pola metra?...ja nisam nikakav strucjnak za bastovanstvo al' sam iskusan poguzija a bamja je osnovni sastojak prave bosanske kuhinje...osusena bamja koja je veca/duza od 1cm je definitivno dupljak...vi koji bi ste ovo jeli, pripazite da ne pocnete svjetlit u mraku...svako dobro...

 

Nemam pojma da li je status "poguzije" dovoljan za procjenu povrca... :lol_2:

 

Ali 1cm!? Evo kako to izgleda kod mene:

 b3yUequ.jpg

 

S tim da se bamija bere zelena/nezrela. Ako je ostavis da dozori/osusi se, plodovi su i duplo veci...

Link to comment
Share on other sites

U Bosni se bamja prodavala suha, koliko se sjecam, nanizana na konac. Plodovi su bili 1-2cm tako sasuseni, mozda su bili duplo veci kad su svjezi ubrani za susenje. Velicina plodova moze biti uzrok nasoj klimi koja i nije bas najpgodnijaza bamju koja se najcesce uzgaja u dosta toplijim krajevima (Afrika, JI Azija, Americki Jug i dr.) ili je do krzljavije sorte od ove koju prikazuje Zoran na slici iznad ovog posta. Nista u Bosni ne raste veliko i raskosno, uvijek je to zilavo i krzljavo, zivotari nekako, uglavnom iz inata. :classic_smile:

 

Nisam volio bamju kao dijete. Tekstura sluzava i dlakava, kao mali kuhani misevi. Grozio sam se. Danas mi ta sluzavost ne smeta, a ova bamja koju u zadnje vrijeme cesto kupujem nije toliko dlakava. 

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

Oregano. Prosle godine posijao u ovo vrijeme u malu saksijicu i kad je ojacao presadim u ovu u kojoj je i danas. Kako je prosla zima, tako je i buknuo. Odlicno ide uz paradajz i drugo povrce i naravno kao zacin mesu. Zastupljeniji je u grckoj kuhinji od italijanske, grci ni kolace ne znaju napraviti bez oregana. 72f61ae8db06cad34c38e6ab21fb9a51.jpg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoran59 said:

 

Nemam pojma da li je status "poguzije" dovoljan za procjenu povrca... :lol_2:

 

Ali 1cm!? Evo kako to izgleda kod mene:

 

 b3yUequ.jpg

 

S tim da se bamija bere zelena/nezrela. Ako je ostavis da dozori/osusi se, plodovi su i duplo veci...

 

...vec sam ranije napisao da sam nula od bastovana...sto se tice manipulacija u kuhinji, tu sam jos gori...ali za procjenu kvaliteta & validnosti bamje status poguzije je vise nego dovoljan...porjeklom sam iz kraja u kome je ta povrcka dio nacionalne kuhinje...pa moze se reci stoljecima...i savrseno dobro znam kako se konzumira (pa samim tim i kako izgleda)...kupuje se osusena, nanizana na konac (nisku) i ona koja prelazi 1cm je dvostruko ili vise jeftinija...one od 3-4 cm nisu uopce u konkurenciji...

...nevezano za bamju i moju seprtljavost  kada su u pitanju vocke & povrcke, jedno skorasnje iskustvo...pojave se prije mjesec dana u lokalnom lancu prodaje hrane neke super-duper jagode...nevjerovatno izgledaju - svaka je velicine omanje jabuke, miris neopisiv, svaka pojedinacno upakovana u celofan...ma nema sanse da odolis...prevarima se ja (...uobicajeno) pa kupim hrpu "toga" al' zaboravim (...i bolje sto sam zaboravio) kad sam dosao kuci staviti ih u frizider...krenem popodne da se "osladim" a ono one pocele truhnut odozdo...pravac kanta za smece...imam je svoje teorije o medjusobnim uticajima proizvodnje, isporuke & prodaje hrane i logistike koja je neophodna za distribuciju recenog u velikim urbanim centrima...naravno i o presudnom uticaju majki svih sjebavanja - hemiji & genetici al' necu sad o tome, mozda neki drugi put...ja kad legnem u krevet i ugasim svjetlo, necu da mi ista "svjetli"...a ovi tvoji guliveri (neznam kako drukcije da ih nazovem) su mi pravi kandidati za to...svako dobro...  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...