Jump to content

Baštovanstvo


Kronostime

Recommended Posts

@Honey Badger

@John Dies at the End

@Zvezdinho

 

trade alert! 

-burazer gets rocoto manzano, buket chili (verovatno piccante guarda cielo) & sadnicu sa pijace (verovatno buket chili) 

-uini gets serrano pepper (verovatno skroz desno u prvom planu), habanero red (najmanja saksija, prvi plan levo) & dva cherry paradajza (dve najviše biljke)

 

0MtHLg6r.jpg

ovo kao kad sam mela akvizirao od debelog 2012e,pure uin. 

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

rocoto manzano

 

Je odlicna papricica. Imao sam tri vrste, u stvari samo su se pomalo razlikovale po obliku i velicini, boja i ukus isti. Vec sam redao slike, da ne ponavljam. Te rocoto mogu biti velicine jajeta ili velicine manje sljive, trebale bi biti narandzaste boje. Mesnate i socne paprike, fine ljutine ali bez pretjerivanja. Odlicne za ljute soseve i salate. Ostaje li tebi jedna? 

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

jes vala, jedna meni, jedna burazeru

 

:thumbsup:

 

Nisam ove godine sijao rocoto jer sam se zezao sa nekim bonzai projektima ali sam ih tako krvnicki potkresao da je jedna crkla, a druga ne smije ni da izbaci listice. Dacu ovoj sto je ostala jos par nedelja da se probudi ili cu je baciti.

 

Poznate su da kasno sazrijevaju mada su prosle sezone kod mene prve sazrele.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Paprike, nije bilo nekog izbora, ni blizu kao prije, tek su otvorili te prodajne centre.

Paprike inace slabo uspijevaju, ne znam ni sam zasto sam toliko i kupio, ali mozda ove godine u inat budu dobre :classic_biggrin:

 

8neiPJG.jpg

 

 

GkUUzWp.jpg

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo mali update.

Paradajz treba da povezem, luk se naveliko jede, salata takodje, izgleda da ce biti pristojna godina.

 

MAMoWst.jpg

 

Male sumske jagode

 

ET6YDqC.jpg

 

Loza koju sam negdje u martu iskopao premjestio pored ograde da ima za sta da se veze i penje. Primila se i lijepo napreduje.

 

wZnBAP9.jpg

 

Loza koja je tu vec 20 godina i sluzi kao hlad umjesto suncobrana i  tendi. Moram je non-stop sisati

 

W5wK3C6.jpg

 

Edited by Amigo
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posekla sam i lavandu i smilje.....imam utisak da ovog leta sve stize prerano i odjednom, sve je nekako....hekticno, zagrcnuto. Na pijacnim tezgama vidjam i kajsije i tresnje, visnje, sve jedno do drugog....smokve kod komsije kao kruske, samo sto se ne zazute....budi Bog s nama....

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kasnije će se sabirati štete, vjerovatno potpuno uništeno sve što je u plodu ili cvijetu(rajčice, lubenice, paprike, kruške, šipci, grožđe, šljive, jabuke, itd.).

 

Ja sam ove godine posadio dosta mladih voćaka(kaki, nashi, pistacija, kiwi, marelice, itd.) - nadam se da nema trajnih oštećenja...

 

106698272_202593174399188_49427753054204

 

106473049_996737790796167_84356565539588

 

107415521_197589024964499_86742958408007

 

Kod mene ovakva tuča(krupa) padne jednom u 20-30 godina, ove godine izgleda ništa ne zaobilazi 😂

  • Tuzno 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

To ti je najobicniji okvir u koji se naspe zemlja i posadi ono sto zelis.

Izgleda fensi, ali. po meni, potpuno nepotrebno.

Pa, hoću nešto da napravim na visini, da se gospođa tašta ne savija 😃 a i imam jedan deo dvorišta koji se ne može iskoristiti na uobičajen način. Malo me buni taj deo oko poda i drenaže, ako to radim na visini.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Referent said:

Pa, hoću nešto da napravim na visini, da se gospođa tašta ne savija 😃 a i imam jedan deo dvorišta koji se ne može iskoristiti na uobičajen način. Malo me buni taj deo oko poda i drenaže, ako to radim na visini.

tenor.gif?itemid=10147933

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...