Jump to content

Baštovanstvo


Kronostime

Recommended Posts

Jutros sam dovukao 100L svjezeg komposta, malchirao paradajz i papricice i posijao nesto boba i graha. Krastavce, tikvice i bundeve jos cekam, danas sam malo raskopavao da vidim je li sta krenulo i ocekujem prinove s te strane za 3-4 dana. 

 

Trebace mi jos jedno 100L komposta za kuce na koje cu usaditi krastavce, a grah i bob ostavljam u saksijama. Nikad tako nesto nisam vidio ali to mi je sto mi je, moram tako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Honey Badger

evo lidera na tabeli 😕

zelena saksija je orange jalapeño, crvena je žuta feferona a siva sugar rush. u pozadini je sadnica sa pijace, uzeo jednu za burazera i jednu za mene, da mi se ne smeje kada mu poklonim par mojih. naravno, zovu je "chili paprika" na pijaci, može biti da je to onaj buketic 

 

 

thisBjKr.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

evo lidera na tabeli 😕

zelena saksija je orange jalapeño, crvena je žuta feferona a siva sugar rush. u pozadini je sadnica sa pijace, uzeo jednu za burazera i jednu za mene, da mi se ne smeje kada mu poklonim par mojih. naravno, zovu je "chili paprika" na pijaci, može biti da je to onaj buketic 

 

A gdje su ti ljute papricice, je li ista o toga prezivjelo?

 

Sugar rush je slatka papricica, jalapeno vise nego blaga, tanko je to. Gdje su ti borg9, bbm, paper lantern, bilo ih je 10ak?

 

Danas nastavljam poljske radove. Moram travu pokosit da se ne skupljaju zmije i mozda posijem jos malo boba. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jedino se odjavila jedna carolina reaper kada sam je presadio a lemon drops nešto cigulja (ova najbliža bela saksija na fotki). 

 

evo ovde su 2x rocoto manzano, carolina reaper, borg9, buket i pomenuta lemon drops. 

 

7ZoVVKjr.jpg

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:thumbsup:

 

Ocigledno je da su krenule otkako si ih presadio i samo da vrijeme posluzi brzo ce one. Najbitnije je da izadju iz ove faze kada imaju po 3-4 lisica, da se malo razgrme, da ne strepis svaki put kad padne malo jaca kisa.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Honey Badger said:

:thumbsup:

 

Ocigledno je da su krenule otkako si ih presadio i samo da vrijeme posluzi brzo ce one. Najbitnije je da izadju iz ove faze kada imaju po 3-4 lisica, da se malo razgrme, da ne strepis svaki put kad padne malo jaca kisa.

 

nije frka za to. ako se secas, fotkao sam onaj providni sto od mediapana ispod kojeg ih stavim kada je kisa ili vetar

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od jutros krcim i kosim, sav sam izujedan od boktepito kakvih buba, a jedva se vidi da sam ista radio. Ovo izgleda nije projekt koji se moze odraditi za jedno prije podne, pogotovo sto nemam kud sa iskrcenim, pune su mi kante. 

Barem travnjak izgleda uredno, sto je ipak bolje od udarca u zube.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7MmW7sp.jpg

 

zomnhOZ.jpg

 

Paradajz Crni Rus u saksijama od 12L, za sad presadjeno 8 komada, imam jos toliko da ne znam kud cu s njima.

 

Ali jebes to, ovo je spektakl:
 

JlpFXQt.jpg

 

GkyrbOp.jpg

 

XNESD9z.jpg

 

Jabukovo drvo, nista ugalj. Imam jedan komadic janjetine da se pocastim prije krompir-dijete.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moram opet da pitam: da li je normalno da smilje i lavanda cvetaju u prvoj polovini Maja?!! To sto je lavanda isterala 2, 3 cvetica u Januaru - stoji svo vreme na terasi - na to sam zazmurila, desilo se....neprirodno je ali svako ima pravo da zabrlja, valjda se i lavanda zabrojala, zima je bila bas nikakva, vishe kao neka pozna jesen. Medjutim, em lavanda, em sad i smilje, da li je to neka zavera na mojoj terasi? Sirota moja glava, nista vishe ne razumem, u sta se pretvara ovaj svet? 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Pletilja said:

Moram opet da pitam: da li je normalno da smilje i lavanda cvetaju u prvoj polovini Maja?!! To sto je lavanda isterala 2, 3 cvetica u Januaru - stoji svo vreme na terasi - na to sam zazmurila, desilo se....neprirodno je ali svako ima pravo da zabrlja, valjda se i lavanda zabrojala, zima je bila bas nikakva, vishe kao neka pozna jesen. Medjutim, em lavanda, em sad i smilje, da li je to neka zavera na mojoj terasi? Sirota moja glava, nista vishe ne razumem, u sta se pretvara ovaj svet? 

 

Moja lavanda samo sto nije procvjetala. Ne cini mi se nista neobicno ali nisam nesto pratio kada obicno cvjeta. Primjecujem da je svake godine drugacije. Ranijih godina sam znao imati behar u februaru, ove godine jabuke obeharale tek u aprilu. Ove godine zima bila nikakva, ranijih godina je znalo da stegne ispod nule. 

 

QNDMxce.jpg  gyM16yV.jpg

 

Samo sto nije.

 

~~~

 

Da fuck is this? :classic_blink:

 

9Y9iXHi.jpg

 

:lol_2:

Edited by Honey Badger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kod mene je lavanda odavno procvijetala

 

98104036_252748599263003_868575468530853

 

Smilje 

 

99150389_2844994208903270_50504313545089

 

Bit će krušaka(nashi) 

 

98597015_713934632706981_150875085206663

 

Crni dud, počeo je rumeniti

 

97763232_678916476230547_523209603290444

 

Šipak, slučajno izrastao pored kuće, nekad u ratnim godinama, bude na njemu 10-ak kg ploda

 

97423379_2495702060742199_39086320972118

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je i kod vas tako, da ne brinem. Ipak, iz vishegodisnjeg iskustva sa moje 2 saksije smilja i lavande, stvarno su poranili najmanje 4 nedelje, lavanda narocito. Gledam lipe u mojoj ulici, ne pada im na pamet da cvetaju pa me buni sto cu pre da oberem smilje i lavandu nego lipu. Budi Bog s nama....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

S obzirom da je i kod vas tako, da ne brinem. Ipak, iz vishegodisnjeg iskustva sa moje 2 saksije smilja i lavande, stvarno su poranili najmanje 4 nedelje, lavanda narocito. Gledam lipe u mojoj ulici, ne pada im na pamet da cvetaju pa me buni sto cu pre da oberem smilje i lavandu nego lipu. Budi Bog s nama....

Ne trebate brinuti.

 

Fenofaza(ciklus razvijanja) lipe, bagrema, bazge, loze itd. je mnogo manje podložna vremenskim uvjetima(temperatura, dužina dana, padaline...) nego fenofaza smilja, lavande, ljubičica, konoplje, paprike itd.

 

Zima je bila blaga, prosli mjesec iznadprosjecno topao, neke biljke su malo požurile s cvijetanjem...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

Liči na oca ili na majku? 😃

Nek je živ i zdrav.

 

 

Hvala. Na majku je, nadam se. Oca i nema. 

 

Btw, zensko je. Kad sam jutros pogledao u saksiju, uocio sam da je nikla, (a ne nikao ili niknuo).

 

Doduse, vidjecemo kad malo odraste kako ce se osjecati, u danasnje vrijeme se pol odredjuje po osjecaju. :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...