Jump to content

Baštovanstvo


Kronostime

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ziv sam, isprijecio se RL. :classic_smile:

 

Kod mene je sezona gotova, nemam sta ni da prijavim. Trebao bih pokupiti lisce sa travnjaka i orezati ljesnik jer me komsija Paul zamolio. Imao sam borbu sa ogromnim pacovom koji je od prije dva dana bivsi. Veliki braon-ridji pacovcina koji je kopao tunele koje sam zatrpavao izlomljenim staklom ali je svaki dan samo iskopao drugu rupu i tako smo se nadmudrivali par mjeseci. Konacno je pojeo nesto sto mu nije odgovaralo i valjda ce biti OK neko vrijeme.

 

Imam jos sansi da spasim par papricica, da ih unesem u sobu i odrzim za iducu godinu ili pretvorim u bonzai chili. Imam jos vremena do prvog mraza ali se neckam jer se bojim da cu unijeti i neke parazite (biljne vaske i sl) pa je onda borba protiv njih do proljeca. Bonzai chili je super hobi pogotovo za zimske dane i volio bih ali nikako da se odlucim. 

 

A izgleda super fun: https://www.fatalii.net/Bonsai_Chiles_Bonchi

 

Kako kod vas? Dive, kako bob? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Honey Badger said:

Ziv sam, isprijecio se RL. :classic_smile:

 

.....

 

Kako kod vas? Dive, kako bob? 

 

E, neka si ti živ i zdrav, lako ćemo i za paprike i za veverice i za pacove.:thumbsup:

I za bob. Ni ja nisam desetak dana na placu, u Beogradu sam. Ostavio sam ga onako lepo izniklog, bujnog, veselog, milina ga je videti, opet, strah me je od mrazeva kad dođu. predugo je trajalo ovo babje leto, tek je zadnjih dana temperatura pala pa će i rast prestati, ako bude sreće, ojačao je da preživi do proleća. Za svaki slučaj, obezbedio sam još semena za prolećnu setvu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Div said:

 

E, neka si ti živ i zdrav, lako ćemo i za paprike i za veverice i za pacove.:thumbsup:

I za bob. Ni ja nisam desetak dana na placu, u Beogradu sam. Ostavio sam ga onako lepo izniklog, bujnog, veselog, milina ga je videti, opet, strah me je od mrazeva kad dođu. predugo je trajalo ovo babje leto, tek je zadnjih dana temperatura pala pa će i rast prestati, ako bude sreće, ojačao je da preživi do proleća. Za svaki slučaj, obezbedio sam još semena za prolećnu setvu.

 

 

 

Ima i kod mene toga jos, ja necu to sijati pa ako zatreba, poslacu.

 

Jos ne znam sta cu iduce godine, mozda necu nista. Malo sam istrazivao kako bi bilo uzgojiti kafu ili biber i izgleda kafa tesko, a biber bi mozda i moglo ali nije lako. 

 

Volio bih tako nesto, egzoticno ali najvjeroivatnije cu samo one tikvice i bundeve, one ne traze previse brige, samo dobro djubrivo.

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi pokusaj bonsai papricice:

 

39jdafY.jpg

 

Ovo je Cumari Alongado sorta, polu-divlja papricica, sitnog zutog ploda i malih listica i mislim da je proporcionalno idealna za bonsai. Bas ova biljka je nastala prije par godina iz slucajno polomljene grancice koju sam zabio u saksiju sa zemljom i primila se. Ako se primi i ovaj put, iduce godine ce joj biti 3. rodjendan. 

 

Ako sve bude OK sa ovom biljkom, mozda investiram u ljepsu posudu ali za sad ovaj plasticni kontejner od gljiva je perfektan. Sve ovo mi je uzelo manje od 10 minuta i kostalo me £0.00. Mozda preko vikenda napravim jos par komada, imam jedan serrano i jedan rocoto, taman da popune prostor na prozoru. Sad samo da se ne pojave stetocine poput biljnih usiju... Mozda sam mogao skuhati zemlju i oprati korijenje u blagom rastvoru deterdzenta za sudje ali nije mi se dalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hmC9CPr.jpg

 

Sad imam tri bonzo chili drvceta u pokusaju. Uz malo srece, mozda nesto i bude od njih, sve su sanse jer ima naznaka zivota i novih pupoljaka. Osim ako ovoliko obrezivanje i grana i korijena nije dovelo do prevelikog soka.

 

Imam jos par interesantnih papricica za koje bih mogao naci mjesta na prozoru ali nemam vise ovih kontejnera od gljiva pa cu morati do ducana. 

 

Eto, imao sam sansu da si ne zadajem posla bez razloga ali ne htjede me mraz. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

Jel to znači da paprika nije jednogodišnja biljka?

 

 

Paprika je visegodisnja biljka i bice ok sve dok joj nije previse hladno, ima dovoljno svjetla i hrane. Poznat mi je slucaj paprike stare 40 godina, a u chili grupi na FB ima jedan lik koji odrzava jednu papriku 9 ili 10 godina vec. 

 

Ovo sto sam ja uradio je jedan od nacina kako se biljka pripremi za prezimljavanje. Ako prezive i krenu sa novim pupoljcima, na proljece bi ih mogao prebaciti u velike saksije i izrasti ce u regularnu biljku, kakva jke bila i do sad. Samo urednim potkresivanjem i drzanjem u maloj posudi ce rast da bude ometen i ostace kao bonsai pa imam izbora ako mi dosadi.

 

Imam jos 4 biljke koje bih volio spasiti od mraza i sklonio sam ih za sad u greenhouse i ako ove sto sam vec odradio krenu sa rastom, podijelicu, a sebi ostaviti najatraktivnije. 

 

Eto, taman da se imam cime zezati narednih nekoliko mjeseci i voditi zurnal. :classic_smile: 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Honey Badger said:

 

Paprika je visegodisnja biljka i bice ok sve dok joj nije previse hladno, ima dovoljno svjetla i hrane. Poznat mi je slucaj paprike stare 40 godina, a u chili grupi na FB ima jedan lik koji odrzava jednu papriku 9 ili 10 godina vec. 

...........

 

Hvala ti za ovo, nisam to znao. Ja sam preselio, ali jos imam pristup prijasnjem vrtu. Ovdje jos nije bilo mraza ili temperarature ispod smrzavanja, pa bih mozda mogao spasiti one neke paprike koje sam posadio u proljece.

 

Da li da ih samo iskopam, prebacim u tegle i obrezem?

Ako ih prebacim u tegle, da li bih trebao staviti svjezu zemlju (kupovnu "garden soil") ili da ih prebacim zajedno sa zemljom u kojoj su?

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, zoran59 said:

 

Hvala ti za ovo, nisam to znao. Ja sam preselio, ali jos imam pristup prijasnjem vrtu. Ovdje jos nije bilo mraza ili temperarature ispod smrzavanja, pa bih mozda mogao spasiti one neke paprike koje sam posadio u proljece.

 

Da li da ih samo iskopam, prebacim u tegle i obrezem?

Ako ih prebacim u tegle, da li bih trebao staviti svjezu zemlju (kupovnu "garden soil") ili da ih prebacim zajedno sa zemljom u kojoj su?

 

 

Imas link u jednom od prethodnih postova sa svim uputstvima. Ja sam staru zemlju sa korijena svu skinuo i oprao sam korijen pod cesmom. Negdje sam vidio da je preporucljivo umociti tako cist korijen u blagi rastvor deterdzenta za sudje i onda presaditi u svjezi kompost. Ja se nisam toliko cimao i to je mozda greska jer je moguce da sam prebacio i neke stetocine, parazite i statijaznam bestije. Imam jos nekoliko papricica da za popravni ako se ispostavi da sam trebao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja krecem na prolece sa novim rasadom: spremio sam klijarnik sa 50 mesta - pa sta Bob odredi da raste.

Vlasac cu morati malo da proredim napolju, kao i Mojito nanu - previse su se rasirili.

Obzirom da sam menjao gume na kolima - imam neku ideju sa njima i jagodama, ali o tom potom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/6/2019 at 11:58 AM, Honey Badger said:

hmC9CPr.jpg

 

Sad imam tri bonzo chili drvceta u pokusaju. Uz malo srece, mozda nesto i bude od njih, sve su sanse jer ima naznaka zivota i novih pupoljaka. Osim ako ovoliko obrezivanje i grana i korijena nije dovelo do prevelikog soka.

 

Imam jos par interesantnih papricica za koje bih mogao naci mjesta na prozoru ali nemam vise ovih kontejnera od gljiva pa cu morati do ducana. 

 

Eto, imao sam sansu da si ne zadajem posla bez razloga ali ne htjede me mraz. 

 

Cetiri.

 

g9W3Pje.jpg

 

Cetvrta, koju sam unio prije mozda 10 dana je vec oporavljena od strickanja i definitivno raste. Jos jedna izgleda kao da ce pustiti nove listice, a za preostale dvije (desno)sokiranje agresivnim trimom je bilo previse i mislim da od njih nema nista. Ostavicu ih tu jos neko vrijeme, just in case ali sumnjam.

 

C5d0LYt.jpg

Ne znam koliko se novi izdanci razaznaju na slici ali to je to.

 

Takodje, interesantan clanak:

 

9DNdz09.jpg

 

 

~~~

 

Sta ima kod vas? Neke pripreme, sjetva, nabavke sjemena? Prosle godine sam posijao chili papricice bas u ova doba, danpred Bozic. Mozda je to malo prerano ali super-hot varijante cesto ne niknu po 2-3 sedmice pa je ranije sijanje preporucljivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moji planovi su uglavnom vezani za rad na otvorenom, samo priprema rasada u kontrolisanim uslovima. Kao što sam već pisao, nenormalno toplo, evo već do nove godine, učinilo je da posejano iznikne, izraste, više nego što bi valjalo za biljke koje treba da prezime na mrazu i ispod snega, ali nazad nema, šta je tu je, čekam i nadam se da če biti sreće, brine me ustvari bob, nemam nikakvog iskustva sa njim, a vidim da je izrastao toliko da se će i sneg, zbog težine, pretstavljati problem.

 

IMG_20191214_120004.th.jpg     IMG_20191214_120018.th.jpg

 

U zadnjih mesec dana tek par dana sam proveo u selu, nisam ništa mogao da radim, neki zdravstveni problemi, a i ne znam šta bih osim pripreme zemlje, freziranje, čišćenje od ostataka biljaka, lišća.

Setvu rasada mislim da počnem negde u februaru, mada mi je ovo što kažeš za chili papricice novo, moga bih da ih posejem za rasad, možda bi bilo pametno pola sad, do nove godine, pola kasnije, za 15-20 dana. Nabavio sam supstrat, posuda za sejanje, saksija imam od ranije, ako zatreba još, to je najlakše, skoknem do prodavnice. 

Kupio sam nekoliko kg semena trave, trebao sam da posejem po dvorištu, i to me čeka, kad budem mogao da izfreziram, kažu da trava može da se seje u bilo koje doba, mada je u jesen najbolje.

Neću da pravim više planova, radiću kad šta stignem, sve do proleća nema ni potrebe za nekim intenzivnim radovima, koliko kad stignem. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo jednom sijao bob i ne sjecam se da sam imao problema preko zime. Kasnije ga je napala crna musica i to se rjesava tako sto se otkine vrh biljke i pored se posije nasturtium kao zrtveni jarac. Sta god da bude od sad pa do proljeca, ne vrijedi ti da se sikiras oko toga jer nema nista sto mozes uraditi da se stanje promijeni. Ako se povaljaju pod snijegom, ner mora znaciti da nece prezivjeti, a na kraju krajeva, mozes ga posijati i na proljece, nece biti velike razlike. jedino sto ces ih brati nesto kasnije.

 

Rano je za sijanje papricica ali bih ti preporucio da napravis ekperiment, da provjeris je li sjeme ispravno i da znas koliko mu treba da isklija. Uzmi po par sjemenki od svake vrste i stavi ih u vlaznu papirnu maramicu i to spremi u najlon kesicu. Oznaci da znas koja je koja vrsta i stavi negdje na toplo, npr na frizider i nakon 3-4 dana pocni da provjeravas je li proklijalo.

 

Pretprosle godine sam posijao tek u martu i imao sam odlican prinos, a prosle godine sam posijao u ovo doba i ova godina i nije bila bogzna kako unosna. Najvise je doprinijelo sto je ove godine proljece i topliji dani kasnili i bilo je veoma hladno skoro do juna mjeseca. Ako posijes papricice sada, one ce rasti i zauzimati prostor pa trebas racunati i na to. Ako u martu i aprilu bude hladno, a ti imas 20 ili vise biljki koje dzikljaju kao lude, neces ih moci izbaciti napolje i ako si kao i ja kratak za prostor, onda nastaju problemi. Meni je tako propalo dosta ove godine.

 

Iduce godine cu posijati samo neke tikve i krastavce, mozda poneki bob pored njih, nece smetati jedni drugima, a sto se tice papricica, par ovih ako prezive bonsai tretman cu presaditi u veliku saksiju i pustiti da izraste u normalnu biljku i to ce mi biti dovoljno. Jos imam zalihe od pretprosle godine, a i od ove i da ne sijem nista, imam dovoljno ljutine sigurno jos 5 godina. Jedino sto je uzgajanje papricica zarazan hobi, biljke su lijepe, pogotovo kad krenu plodovi da sazrijevaju, pa se usareni, bas super izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Honey Badger said:

........

Sta ima kod vas? Neke pripreme, sjetva, nabavke sjemena?

........

 

Jbm li ga, ludnica. Napisah ranije da sam ove godine opet preselio (samo na lokalu, 5 milja). Posla k'o u prici, napisacu nesto ovde, samo da uhvatim vremena i uploadujem fotke.

Bice nesto.

Dogovorio sam sa tinejdzerom iz komsiluka da mi jeftino iskopa rupe, uz bastu hocu i vocnjak pa sam narucio neka mlada stabla - jer sam razvio neke zdravstvene probleme pa mi kopanje slabije ide.

 

Ako nije prerano, srecna Nova svima, i da bude jos bolja nego ova!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Div

 

DUXwDYJ.jpg?1

 

4TI6ket.jpg?1

 

Eto, taman i da ti sjetva propadne, mozes ih posijati i kasnije ako ne bude mraza vani ili ako je previse hladno i unutra. A svakako nije strasno posijati i kasnije, samo ces kasnije imati berbu, nije ni bilo neophodno sijati ga na jesen. Bijeli luk jeste neophodno sijati na jesen jer mora proci kroz taj hladni period inace se nece razdvojiti u cehna niti ce razviti glavicu, pa ako je neko planirao bijeli luk na proljece, onda je malo kasno. Ima trik i za to, bijelu luk namijenjen za sjetvu se drzi u frizideru mjesec-dva ili do proljeca i trebalo bi biti ok.

 

~~~

 

Preko puta mene zivi jedan simpaticni i dobrocudni cikica koji se zove William. On je Irac i prica sa teskim irskim akcentom i tesko ga je razumjeti ali se sporazumijevamo nekako. Ne komuniciramo preko tarabe kao sto komuniciram sa komsijom Paulom, nego sretnem Williama na ulici dok on seta svoja dva mala psa. I on ima veliku bastu i stare jabuke kao i ja i pozvao je Paula i mene da dodjemo kad hocemo i naberemo kojiko god, stvarno je odlicno rodila jabuka, dok su moje ove godine skroz pobacile. I otisli smo Paul i ja prije jedno mjesec dana, Paul je ponio dugacki teleskopski stap kojim smo skidali krupne jabuke i dobro smo se snabdjeli, po 5-6 kila svaki. Na drvetu je ostalo jos puno jabuka, kao da nismo nista ni dirali. Kod mene bi vjeverice to davno razbucale, inace one nemaju mjeru i ogromnu stetu prave jer zagrizu jabuku i odbace je, pa onda drugu pa trecu... I vrlo brzo ne ostane nista. E, kod Williama to nije slucaj. On nekako uspijeva da ih drzi dalje od drveta i iako je svo lisce sa drveta opalo, neobrane jabuke i dalje vise:

 

UoZJQUu.jpg

 

Ne vjerujem da su psi neka smetnja, uglavnom su u kuci s njim, a vjeverice inace ne jebu zivu silu, ne boje se boga-oca i jos te zajebavaju kada bacis nesto na njih. Bas cu ga pitati kako mu uspijeva jer iduce godine ocekujem da ce se moje jabuke probuditi i volio bih da mi vjeverice naprave manje stete.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imacu garantovano jedan chili bonsai:

 

q5zr2XT.jpg

 

Ostali se jos neckaju. Ovaj je Rocoto Guatemalan, jako interesantna sorta. Krupni plodovi, velicine jajeta, debelih, socnih zidova i sjeme je potpuno crno. Nisu previse ljute, bas paprika kako treba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

Kod mene je vec sve  zaledilo, do proljeca pauza. Jedino bih trebao neke vocke da obrezem, pa ne znam da li je bolje sada ili pred proljece:smiley33:

 

Zavisi koje vocke; jabuke i kruske se obrezuju sada, tj mozes sacekati i do februara, bitno je da nisu olistale, a sljive, tresnje, breskve, mislim da moras sacekati da olistaju. Za ove prve sam siguran jer imam jabuke i redovno ih sisam preko zime ali ove druge provjeri. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jutros imam sta i da vidim:

 

LHL5ZPc.jpg

 

Ranijih godina u dva navrata sam imao slican slucaj kada jastreb donese i ocerupa goluba meni pred ocima. Ovoga puta sam zakasnio i nasao samo razbacano perje nekad oko 10 jutros, pa ne znam kad se ovo moglo desiti. Mada, mogla bi biti i lisica... 

 

~~~

 

Bonsai papricice nisu totalna katastrofa, od 4, jedna je ziva, jos jedna ima sanse, a dvije sam izbacio jer su preminule. Malo sam previse divljacki potkresao i nisu se oporavile. Zadnju koju sam radio sam bio malo pazljiviji. Ostavio sam par grancica sa nekoliko listica i nisam previse sisao korijen pri presadjivanju pa se brzo privikla na nove uslove i pocela da razvija nove pupoljke. Jutros sam poskidao stare listove i skinuo grane koje mislim da ne trebaju i to sad izgleda ovako:

 

DlNStVg.jpg

 

LPjjNH8.jpg

 

Makar sad mogu da iskoristim sva svjetla i da ih uperim u ove dvije biljke pa bi novi izdanci trebalo da rastu cvrsci i jaci, a ne da se izduzuju i rastu tanki u potrazi za slabim zimskim suncem.

 

VbffMc0.jpg

 

Danas sam poceo skidati neko granje sa jabuke, drvo je staro i pada, najradije bih ga se rijesio ali vidjecu kako ce roditi iduce godine pa cu se po tome ravnati. Ove godine nije rodila uopste.

 

ReD6vzj.jpg

 

Nista posebno, nema sad mnogo posla u basti, a rano je ista i da se sije. Papricice ako i budem sijao necu pocinjati prije februara ali me brine sto je i ovdje neprimjereno toplo za ovo doba godine. Jos nikad nije bilo da nema barem malo mraza ujutru, nego temperature i ne padaju ispod 10C. Bojim se da ce opet zima kasniti i da necemo vidjeti toplijih dana do juna.

 

Kod vas? Radi li neko nesto?

Link to comment
Share on other sites

Ovde nije više toplo, najzad je počela zima, palo je i malo snega. Jutros je -3, tokom naredne noći se očekuje -8.

Biljke mi, zasad izgledaju dobro, čal i bob koji se malo povio, deluje mi kao da nije oštećen, mada, nemam iskustva, ranije sam bob sejao u proleće.

 

bob-pod-snegom-30-12-19.jpg

 

Grašak se drži savršeno, kao da mu prija mraz, bilo bi mu još bolje kad bi napadao sneg, ispod snega su idealni uslovi za rast svega što se u jesen poseje.

 

 

 

gra-ak-pod-snegom-30-12-19.jpg

 

I luk je dobar. 

 

luk-pod-snegom-30-12-19.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da se grasak sije na jesen, kao ni za luk. Za bijeli luk mi je poznato, on mora da prodje kroz hladni period da bi se cena razdvojila i da bi uopste formirao glavicu ali za crni luk nisam znao ili sam zaboravio. Sjecam se da sam prve godine sijao luk ali se ne sjecam je li na jesen ili proljece. Sjecam se da su ptice i vjeverice non-stop cupkale mlade izdanke da sam pi*dio svaki dan. Nije mi to dobro rodilo i nisam vise nikad ni pokusavao. 

 

Edit: Fakat moze

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...