Jump to content

Baštovanstvo


Kronostime

Recommended Posts

Konacno su i papricice krenule:

 

njGc4KH.jpg

 

Ovo je Hot Cheyenne sorta. Papricica je prilicno blage ljutine, pogodna za sve recepte, a moze i sirova da se jede kao dodatak salatama i slicno. Jednu papricicu sam oslobodio kada sam prosle godine, bas nekada u ovo vrijeme posjetio Royal Botanic Gardens - Kew, pa mi je posebno draga. Svo sjeme koje sam povadio iz tog ploda sam razdijelio i otislo je na vise strana svijeta, a obavezno opet sijem i dogodine jer je stvarno ukusna papricica i vrlo dobro radja. Drvce je, iako zbog prvobitne hladnoce kada sam ih prerano istjerao vani, ostalo sokirano, ipak puno prilicno krupnim, mesnatim plodovima.

Edited by Honey Badger
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kod svih vas je krenulo prije nego kod mene. Cak i Amigo u ledenoj Kanadi uspio prije mene pocrveniti paradajz. :lol_2:

 

Iduca sedmica ce biti bez padavina i topla, tako kazu na BBC. Valjda ce i ostalo poceti da sazrijeva jer nioje bas puno ostalo do hladnoca i mrazeva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Honey Badger ja kada sam posao u Kanadu mislio sam da necu nikada vise nositi majice kratkih rukava, :smiley33: medjutim ljeta su ovde, bar u Ontariju, jako vruca i sparna i bez klima uredjaja bi bilo nemoguce zivjeti, tako da nije cudo za paradajz.

Klima bi bila slicna nasoj da zima ne traje dva mjeseca duze :classic_biggrin:

Tako i basta kasni i onda kada dodje vrijeme za paradajz u prodavnicama ga prodaju skoro za dzaba :whistling:ali zadovoljstvo je u procesu. 

Sad je luk ponovo posadjen, to brzo raste.:classic_cool:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

Klima bi bila slicna nasoj da zima ne traje dva mjeseca duze :classic_biggrin:

 

E, tu je kvaka. Kontam da to otprilike izgleda kao 2 mjeseca ljeta i 10 mjeseci zime razlicitog intenziteta. :lol_2:

 

Ovdje godisnjih doba skoro da i nema, u stvari ima, ali u jednom danu se cesto znaju izredati sva 4. Proljece i jesen naidju i prodju jako brzo, zima je mokra i duga ali nije hladna, mada bi mi draze bilo da je hladno, nego mokro ali ne zalim se.

 

Nego, da se vratimo poljoprivredi i programu Znanje-imanje; berba je uveliko u toku, obaramo sve granice produktivnosti:

 

pY4M6HS.jpg

 

Mada, opet nije sve bez svojih problema:

 

U3PKnfG.jpg?1

 

Ova odvratna fleka na zutom paradajzu je, koliko sam uspio istraziti, zbog nepravilnog oprasivanja, odnosno nije se cvijet oprasio kako treba i neki dijelovi ploda su se nepravilno razvili, doslo je do pucanja, srtastanja i ruzno plod izgleda. Nije to veliki problem, ovaj dio se odreze i baci, ostatak je sasvim dobar za jelo. Fleke na crvenom paradajzu su druge prirode i to je blossom end rot, a do toga dolazi ako biljka radi suse ne moze da apsorbuje kalcijum i zidovi celija oslabe i onda kad biljka dodje do vode, zidovi celija pucaju i plod je ostecen. Ni ovo nije toliko strasno, baci se ovaj dio, ostatak ide regularno u salatu. Eto, mozda se ovo nekome isto desi, pa da zna sta je. :classic_smile: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

m0AbsZu.jpg

 

Za ovu vrstu iznad, znam samo da je capsicum pubescens, Rocoto. Ima ih vise vrsta i ja nemam pojma koja je ovo. kad sam dobio sjeme nije podvrsta navedena. Elem, par plodova je polako pocelo da mijenja boju na ovoj biljci, najvjerovatnije ce skroz pocrveniti za nekoliko dana.

 

f6LkQ4F.jpg

 

Ova je takodje capsicum pubescens, Rocoto - Rojo, sto bi trebalo znaciti da ce biti crvena. Plodovi su nekoliko puta vece od prethodne, ovdje su velicine pacjeg jajeta i ova mijenja boju odozdo prema gore, suprotno od prethodne.

 

2d4zzdq.jpg

 

Zrelog paradajza na sve strane. Prvi sam ubrao tacno 1. augusta, a nadam se da ce potrajati barem do polovine septembra jer paradajz koji se moze kupiti se ne moze porediti sa ovim. Iduce godine cu umjesto papricica u velike saksije imati patuljaste sorte cherry paradajza, a na mjesto gdje je sada paradajz ce morati neka druga kultura, moram samo da skontam sta bi bilo inbteresantno.

Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2019 at 1:12 PM, Honey Badger said:

YhjlRjY.jpg

 

Da i ja vidim cvijet bamije. :classic_smile:

 

nevjerojatno, izgleda skoro identično kao cvijet sljeza.

 

IMG-20190824-070935.jpg

IMG-20190824-065829.jpg
IMG-20190824-065844.jpg
IMG-20190824-070923.jpg
 

baš sam jučer ujutro u šetnji malo fotkao po susjedstvu.

 

IMG-20190824-070113.jpg
IMG-20190824-070118.jpg
IMG-20190824-070102.jpg

 

ove trubice mi se posebno sviđaju.


IMG-20190824-065647.jpg
IMG-20190824-065703.jpg

 

el zna neko šta je ovo? miriše intenzivno kao jasmin, cvjeta još od proljeća. Lonicera caprifolium? bilo bi zgodno na mom balkonu, kao penjačica po onoj drvenoj rešetkastoj ogradi na zidu. 

 

IMG-20190824-070738.jpg
IMG-20190824-070726.jpg

 

svašta ima u mom susjedstvu, pa i podivljalog grožđa. ovo sam skužio tek jučer, a šećem tuda godinama. :ajme:

 

 

Edited by Vjekoslav
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vjekoslav said:

nisam pratio, ispricavam se. :classic_blush:

 

Prihvata se isprika ovaj put, potrudi se da se vise ne desava. :smiley13:

 

:lol_2:

 

7 minutes ago, Vjekoslav said:

ove trubice mi se posebno sviđaju.

 

Njih sam vidjao u Portugalu, ograda svake kuce je pokrivena ovim ljubicastim trubicama. Div cinimise onaj nas obicni bijeli zove Ladolez. Ovdje kod mene je to bindweed i teski je korov. Nisam uspio da ukradem par cvjetova u Portugalu, a palo mi je napamet da pokusam oprasiti ovaj obicni bijeli, pa da mozda iduce godine imam interesantniji korov ali nije se dalo.

Link to comment
Share on other sites

Kao ruka.

 

Jzwbavp.jpg

 

Kad me infarkt ne strefi...:classic_ninja:

 

Nisam imao dovoljno siroku casu da ga poklopim, morao sam zdjelu da uzmem. Pobjeze tamo pod zivu ogradu, vjerovatno se hrani sitnim glodarima i pticama. 

Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Bem ti prokletinje - obrstise nanu i bosiljak na prozoru za jedno prepodne.:smiley12:

Samo grancice ostase.:classic_sad:

Pokupio sam ih sve do jedne i podavio gamad u vreloj vodi.

Napravio sam neku tecnu smesu djubriva za ozelenjavanje, a biljcice su me nocas i iz onih tuznih grancica nagradile mirisom.

Zalecicu ja njih, mile moje.

Lavandu i ruzmarin nisu ni takle - za to bi ih palio jednu po jednu na vatri.

Edited by Kronostime
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nikako da uspijem sa bosiljkom, sve ove godine. Uvijek ga nesto napada i jede, listovi zakrzljali, skvrceni, a stabljike drvenaste. Imam genoveze i thai i oba su prilicno tuzni i beskorisni. Osim mozda sto imaju odbojni efekt za kojekakve stetocine koje napadaju paradajz i paprike. Kad sam kod paradajza, pocele su pticice da kljucaju i pave stetu pa danas-sutra cu sve obrati, neka zavrse zrijenje u zdjeli. Nema druge.

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

sezona gotova.

 

Manje-vise. 

 

E5n1ZjP.jpg

 

Nije 100% zreo paradajz ali sam morao pokupiti jer iskljucase ptice, pa ce morati ovako da dozrije. Nesto sam podijelio sa komsijom Paulom, a ponesto je jos ostalo, jos je prerano da se bere pa cu ostaviti jos par dana... Ili pokiselim jednu teglicu? Vidjecu jos.

 

Papricice su krenule mijenjati boju stidljivo, tek po jedna ili dvije i to ne na svakom zbunu. Posebno mi je drago sto sam juce ubrao jednu polu-sazrelu super-hot papricicu, Big Black Mama, cokoladne boje i dao kolegi koji stvarno ima stomak za ljuto ali ni njemu nije bilo lako. Zasuzio je i poceo je nekontrolisano da podriguje, nije ni njemu lako bilo, a za njega znam da podnosi te stvari. Moruge je jeo kao kokice, morao se siliti da stane. Lik je fenomen, a izgleda mu je BBM zadala probleme. Bice zabavno za 15-20 dana, valjda ce sazreti do kraja iduceg mjeseca.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

spacer.png

 

Bem ti prokletinje - obrstise nanu i bosiljak na prozoru za jedno prepodne.:smiley12:

Samo grancice ostase.:classic_sad:

Pokupio sam ih sve do jedne i podavio gamad u vreloj vodi.

Napravio sam neku tecnu smesu djubriva za ozelenjavanje, a biljcice su me nocas i iz onih tuznih grancica nagradile mirisom.

Zalecicu ja njih, mile moje.

Lavandu i ruzmarin nisu ni takle - za to bi ih palio jednu po jednu na vatri.

 

U nekoj fazi razvoja su lepši:

 

leptir-na-kadifici.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...