Jump to content

Kulinarstvo


Kronostime

Recommended Posts

4 minutes ago, mrd said:

Sto si drugima dao da jedu. :lol_2:

Covece, ja se taman naostrio na nogice, to je jedino sto me interesuje, kad ovi slepci sto su pekli bacili nogice. Posle tog razocaranja, izgubio interesovanje za prase.:classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Covece, ja se taman naostrio na nogice, to je jedino sto me interesuje, kad ovi slepci sto su pekli bacili nogice. Posle tog razocaranja, izgubio interesovanje za prase.:classic_smile:

To dugo pecenje je izvanredno. Ja sva pecenja kad pecem u rerni pecem od 6-8 sati na 90-110c, zavisi od debljine mesa. Meso se raspada posle takvog tretmana toplotom. πŸ™‚Β 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala Bogu, zaladnilo.

Β 

Kuvani goveΔ‘i jezik


Β Β Β  1 goveΔ‘i jezik od oko 1,5 kg,
    1 veći crni luk,
Β Β Β  1 glavica belog luka,
Β Β Β  2-3 dl belog vina,
Β Β Β  po 1 perΕ‘un, paΕ‘trnak i Ε‘argarepa,
Β Β Β  kaΕ‘ikica bibera u zrnu,
    2-3 karanfilića,
Β Β Β  so.

Jezik dobro operite i stavite u Ε‘erpu sa malo vode, tek da ogrezne i kuvajte ga nekih desetak minuta.
Nakon toga vodu prospite, őerpu properite i vratite nazad jezik i nalijte čistom hladnom vodom.
U lonac dodajte korenasto povrΔ‡e, začine i vino. Kuvajte u ekspres loncu 1-1,5 sat, a u običnoj poklopljenoj Ε‘erpi na laganoj vatri 2-3 sata, ili onoliko dugo koliko je potrebno da jezik sasvim omekΕ‘a.

GoveΔ‘i jezik izvadite na drvenu dasku da se malo prohladi i skinite mu koΕΎu.
Kuvan i očiΕ‘Δ‡en jezik nareΕΎite na parčad debljine 0,5 - 1 cm i posluΕΎite uz kuvani krompir (ili pire krompir) i uz neki sos kao npr. sos od rena, viΕ‘anja ili paradajza.


Sos od rena

Β Β Β  1 kaΕ‘ika ulja,
Β Β Β  1 kaΕ‘ika braΕ‘na,
Β Β Β  3 kaΕ‘ikice narendanog rena,
Β Β Β  oko 2 dl mleka, ako je potrebno dodati i viΕ‘e u zavisnosti od toga da li volite reΔ‘i ili guΕ‘Δ‡i sos,
Β Β Β  so i biber.

Na ulju kratko propržite braőno. Kada braőno počne da žuti, skinite őerpicu sa vatre i dodajte ren i mleko. Posolite, pobiberite. Sve dobro promeőajte, vratite na ringlu i kuvajte uz stalno meőanje dok se sos ne zgusne.

Sos od viΕ‘anja

Β Β Β  1 kaΕ‘ika ulja,
Β Β Β  1 kaΕ‘ika braΕ‘na,
Β Β Β  200 g očiΕ‘Δ‡enih viΕ‘anja,
Β Β Β  oko 2 dl vode - dodati po potrebi u zavisnosti od toga koliko soka ima u viΕ‘njama i koliko gust sos volite,
Β Β Β  so, biber,
Β Β Β  na vrh noΕΎa naribanog muskatnog oraőčiΔ‡a i isto toliko ljute tucane paprike,
Β Β Β  1 kaΕ‘ika Ε‘eΔ‡era (količina Ε‘eΔ‡era zavisi od toga koliko su kisele viΕ‘nje i da li volite slaΔ‘i ili kiseliji sos).

Na ulju kratko propržite braőno. Kada braőno počne da žuti, skinite őerpicu sa vatre i dodajte viőnje i vodu. Posolite, pobiberite i dodajte začine. Sve dobro promeőajte, vratite na ringlu i kuvajte uz stalno meőanje dok se sos ne zgusne.

Β 

yKzhKHmaaS_mYDcGMkfENXGbgy8Cdt66LjXZZvgQ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ko voli picu?

Β 

Ja volim, ali najvise volim moju, prostu i jednostavnu koju napravim za par minuta.Β 

Β 

Testo (ja koristim vec polu peceno tanko testo tako da se brze zavrsi), ulje od belih tartufa (ali ne sinteticko nego maslinovo sa uljem od tartufa i komadicem tartufe u ulju da mirise), sveza mocarela (obavezno sveza mocarela, ne ona rendana ili nesto slicno) i iseckane crne masline.Β 

Nauljim testo na obe strane, poredjam mocarelu i crne masline, ispecem da hrska i njam... Nikakvi sosovi, samo ulje.Β 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

Ko voli picu?

Β 

Ja volim, ali najvise volim moju, prostu i jednostavnu koju napravim za par minuta.Β 

Β 

Testo (ja koristim vec polu peceno tanko testo tako da se brze zavrsi), ulje od belih tartufa (ali ne sinteticko nego maslinovo sa uljem od tartufa i komadicem tartufe u ulju da mirise), sveza mocarela (obavezno sveza mocarela, ne ona rendana ili nesto slicno) i iseckane crne masline.Β 

Nauljim testo na obe strane, poredjam mocarelu i crne masline, ispecem da hrska i njam... Nikakvi sosovi, samo ulje.Β 

Pa Baby svi vole svoju pizzu.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koca popovic said:

Ovo sam mislio ozbiljno. Jedan moj drugar kad je narucio pizzu bez paradajz sosa konobar ga je bijelo gledao. Morao je dva puta da kaze sta je mislio.

Baby,Baby.........

Β 

Kad svi vezuju picu sa paradajz sosom, a ustvari moze sa svacim da se premaze... necu vise, postaje cudan razgovor πŸ˜„Β 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni najbolja pizza je ona sa tankim tijestom( kad je peceno) sirom,sunkom,sampinjonima.....

1 minute ago, Baby said:

Β 

Kad svi vezuju picu sa paradajz sosom, a ustvari moze sa svacim da se premaze... necu vise, postaje cudan razgovor πŸ˜„Β 

Ma nije cudan razgovor. Na gastronomiji se prica o hrani. Ja volim da jedem i da spremam jela.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, koca popovic said:

Β 

Ma nije cudan razgovor. Na gastronomiji se prica o hrani. Ja volim da jedem i da spremam jela.

Β 

Ja sam prestala da volim da spremam kada je moje dete odlucilo da ce da bude vegan, pa sam je ubedila nekako da bude bar vegeterijanac, sada mi ponestaje ideja za spremanje, imam utisak da stalno isto jedemo. Vec sam usavrsila kinesku hranu gde je sve povrce i ponekad tofu... pa vise ni to ne mozemo da jedemo. Pecem, kuvam... povrce do iznemoglosti, dosadno do boga miloga.Β 

Β 

Evo, upravo mi salje poruku da kupi nudle i susi... ne mogu susi da vidim na oci.Β 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, koca popovic said:

Na primjer sutra ili danas cu da sp

Pa reci mi nacin kako da spremim takvu....

Β 

Napisala sam. Uzmes ulje od belih tartufa (ne sinteticko jer nema nikakav miris), namazes testo na obe strane uljem. Od gore stavis svezu mocarelu i iseckane crne masline, stavis u rernu, ispeces i gotovo. Prosto. Jedino da nadjes dobro ulje da ima miris.Β 

Β 

Mocarela se istopi, ulje ima miris i testo postane hrskavo, a masline daju smek. Niposto obicnu rendanu ili tvrdu mocarelu, totalno je bezveze onda.Β 

Β 

Mogla bih to da jedem svaki dan.Β 

Β 

Ja ovde imam dobro polugotovo testo, veoma tanko i ukusno, brzo ispecem, 5 minuta. Verovatno sa svezim testom traje malo duze.Β 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...