Jump to content

Kulinarstvo


Kronostime

Recommended Posts

1 minute ago, Tomiprunet said:

Za vreme kad sam ziveo na Kipru, 2 kuce pored mene bio restoran, i imali su najbolje jagnjece kotlete, jos nigde nisam jeo tako ukusne. Jest da su bili na grilu, ali najukusniji od svih koje sam ikad jeo.

More, daj neki recept iz Tavankuta! :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

More, daj neki recept iz Tavankuta! :roflmao:

Mi u Tavankutu ne jedemo mnogo jagnjetine i jaretine. Tek u poslednjih par godina ima da se kupi. Cak ni u mesarama u Subotici jako retko. Kod privatnih "koljaca" moze da se nadje. 

Ali zato ovde u Francuskoj cesto pecem butkicu. Izbusim nozem i u svaku rupu uguram ruzmarina i belog luka. Posolim. Onda namazem puterom. Stavim u tepsiju, oko butkice krompir, nalijem malo vode, i prekrijem alu folijom. I stavim u rernu, da se tako pod folijom "kuva" jedno 2.5sata. Onda skinem foliju i pecem sa jedne strane oko 1h i kad okrenem jos 1h da bude lepa pecena. U medjuvremnu je premazivam rakijom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je file. :classic_sad:
E sad. Možda je bilo bolje da sam odmah stavio sliku. Pitao sam jer se zovu lamb chops isto kao i pork chops. To me nikada nije brinulo, al'mi eto pade na pamet.
Thx

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tomiprunet said:

Mi u Tavankutu ne jedemo mnogo jagnjetine i jaretine. Tek u poslednjih par godina ima da se kupi. Cak ni u mesarama u Subotici jako retko. Kod privatnih "koljaca" moze da se nadje. 

Ali zato ovde u Francuskoj cesto pecem butkicu. Izbusim nozem i u svaku rupu uguram ruzmarina i belog luka. Posolim. Onda namazem puterom. Stavim u tepsiju, oko butkice krompir, nalijem malo vode, i prekrijem alu folijom. I stavim u rernu, da se tako pod folijom "kuva" jedno 2.5sata. Onda skinem foliju i pecem sa jedne strane oko 1h i kad okrenem jos 1h da bude lepa pecena. U medjuvremnu je premazivam rakijom.

Ubodi i neku mrkvicu i kiseli krastavcic, a i koji crmpurasti karamfilic valja da se ubode u to - rasisto.😝

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=93]mrd[/mention] To na fotkama mi ne lici na lamb chops.
Ali ko zna kako to zovu tamo kod tebe. :)
 
Lamb chops kao ovi sa [mention=118]Kronostime[/mention] fotke, volim da spremam i kao Tagine, sa suvim sljivama, kajsijama, pa ubacim bademe, sargarepu, persun, djumbir, cili papricice, mlevene crvene paprike,....
E, ovo s'@Kronostime slike su ribs. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Ubodi i neku mrkvicu i kiseli krastavcic, a i koji crmpurasti karamfilic valja da se ubode u to - rasisto.😝

Nista ne bodem drugo, samo ovo :classic_biggrin:

 

9 minutes ago, mrd said:

E, ovo s'@Kronostime slike su ribs. emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Utipkas na google lamb chops i imas slike kao ove od Kronosa a ima kao i ove tvoje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

E, ovo s'@Kronostime slike su ribs. emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Rebarca  su nesto drugo i izazivam te na takmicenje u uredjenju janjeta (moze i jareta) od skakutanja po livadi do skakutanja po tanjiru

Komisija od probranih clanova sa Foruma ce odluciti ko je bolji.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Rebarca  su nesto drugo i izazivam te na takmicenje u uredjenju janjeta (moze i jareta) od skakutanja po livadi do skakutanja po tanjiru
Komisija od probranih clanova sa Foruma ce odluciti ko je bolji.:s_d:
Neću da se takmičim. Možemo da radimo na količini. Koj' više pojede, a posle neka nas nose na ispiranje.
Napisaću ti moju remuladu. Kad budem pri compu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Neću da se takmičim. Možemo da radimo na količini. Koj' više pojede, a posle neka nas nose na ispiranje.
Napisaću ti moju remuladu. Kad budem pri compu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Mozemo i kotlic sa ribom: kotlic ja, kotlic ti - a komisija zavija dok se ne  zavrsi.:classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ControlFreak said:

Kad bih to doručkovala, krepala bih momentalno...

Sezona alergije, pa izbegavam da duže sedim napolju...

ne baš tako tužan desk lunch 🙂

  Hide contents

spacer.png

 

Divotalno! Sta je ono ljubicanstveno, neka smokva? Moj zeludac ne trpi mesavinu voca i povrca, na zalost. U stvari, moj zeludac podnosi samo kiselo mleko i dvopek, usred zaraze kad treba jacati imunitet svezim vocem i povrcem, ja mogu da jacam samo obim struka jer vec mesecima zivim na ugljenim hidratima. 

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, pa od vas bih se baš nadala da prepoznate rotkvice...tanko sečene, baš su prelepe! 

Sastojci

Mixed greens/ tomato / radish / mixed berries / cous cous salad / honey mustard dressing

 

Da budem precizna: watermelon radish - kako to prevesti: lubenica rotkvice?

Spoiler

spacer.png

 

Edited by ControlFreak
dodala sastojke salate
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tomiprunet said:

Pa da je prava rotkvica , prepoznao bi je, ova lubenica rotkvica je neka GMO :classic_biggrin: cim tako izgleda, to ne moz bit prirodno. I jos kad dolazi iz Kine. Tamo je i beli luk plav.

Jes` vala - meni kad neko pomene rotkvice, prva pomisao bude

 

images?q=tbn:ANd9GcSN5QjAY091admYsqnGC7p

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naprotiv, my dears, ovaj restoran saradjuje sa 17 lokalnih farmi. Sve je sveže i lokalno, kao i što je pažnja posvećena ambalaži,  recikliranju, odgovornom ponašanju prema sredini. Vi bi bili iznenadjeni da vidite koliko ovde farme i mali biznisi saradjuju i koliko su popularni i podržavani od priličnog broja populacije. Naravno da su oni što čekaju u drive up za fast food mnogobrojniji, tima nema pomoći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/15/2021 at 8:29 PM, Kronostime said:

Rebarca  su nesto drugo i izazivam te na takmicenje u uredjenju janjeta (moze i jareta) od skakutanja po livadi do skakutanja po tanjiru

Komisija od probranih clanova sa Foruma ce odluciti ko je bolji.:s_d:

Prihvatam izazov.

On 3/15/2021 at 8:37 PM, Kronostime said:

Mozemo i kotlic sa ribom: kotlic ja, kotlic ti - a komisija zavija dok se ne  zavrsi.:classic_biggrin:

I ovo prihvatam.

Link to comment
Share on other sites

Dobar dan narode na forumu. Jedno pitanje za sve. Sta ste spremali za rucak danas? Cisto onako , da vidimo kakve su nam sklonosti prema hrani.

Ostalo mi od prošlog puta. I peach margaritae86054ca7c23cee254df585cc33e6191.jpg

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Postavljao sam ranije. 

link

Ja stavljam nas persun i smanjujem kolicinu mexican zacina koji mi smetaju. Morao sam da prestanem da jedem tortilje, posto mi ubijaju secer. Ako nema tortilja kod tebe, dobre su one Grcke pita lepinje. To sve moze da se umota u lepinju, ili jede iz tanjira. Ne zaboravi mileram is ljutu salsu preko svega. 🙂 

Meni je to izvaredan nedeljni rucak, posto ga spremis i sve onaku umesano stavis u frizider i samo sipas koliko ti treba tog dana.

steak-fajitas-recipe-addapinch-1245.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam slike, sve se pojelo. Sezona roštiljanja otvorena. 27C. Flank steak, salata a zet i ćera doneli pulled pork sa sosom koji je on pripremio bez recepta. Za dezert smo služili sladoled od vanile sa borovnicama, malinama i jagodama, prelili sa irish cream 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...