Jump to content

Kulinarstvo


Kronostime

Recommended Posts

Eto prilike, zamolila hanuma da napravim gibanicu za sutra pošto imaju potluck na poslu, pa da imaju i nešto konkretno za pojesti pošto njene kolege uglavnom donose macaroni salad ili kupe fruit tray🙄

20190514_231028.thumb.jpg.4a209dd32623aaa772e69ac4b9b52e23.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne samo što moja žena radi kao licencirani  "Chef" u  Thai restoranu nego i šta se u kući jede.

Njena kulinarska umetnost, da, kuvanje  je umetnost a Thai su kulinarska super sila.

 

Do danas, ćerka (15 godina stara)  zna da napravi 30 dana različitih obroka, doručak, ručak i večera, cilj nam je da ih napravi dovoljno da se ništa ne ponovi 90 dana. Možda, da rasturi svoju buduću svekrvu.

 

Mogu ja da stavim topik "Azijska kuhinja", ako se ovaj panel slaže.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Nidje veze sa cetnicima, ovde se obicno tako pravi gibanica - da nadodje u tepsiji i da bude masnija zbog sira koji je u nju stavljen.

 

To i kazem, masna k'o cetnicka gibanica. 

 

Ovaj izraz je jedan od usputnih proizvoda partizanskih filmova u kojima su četnici jeli gibanicu tako masnu da mast sve curi niz bradu i kad se ispod lakta na stolu stvori jezerce masti.... dok su se jadni partizani patili po šumi glodjući brezovu koru i kožu od opanka 

 

Ma nije vazno, trebao sam mozda iskulirati. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, srbija do tokija said:

Ne samo što moja žena radi kao licencirani  "Chef" u  Thai restoranu nego i šta se u kući jede.

Njena kulinarska umetnost, da, kuvanje  je umetnost a Thai su kulinarska super sila.

 

Do danas, ćerka (15 godina stara)  zna da napravi 30 dana različitih obroka, doručak, ručak i večera, cilj nam je da ih napravi dovoljno da se ništa ne ponovi 90 dana. Možda, da rasturi svoju buduću svekrvu.

 

Mogu ja da stavim topik "Azijska kuhinja", ako se ovaj panel slaže.

Stavi ovde, kuvanje je kuvanje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Honey Badger said:

 

To i kazem, masna k'o cetnicka gibanica. 

 

Ovaj izraz je jedan od usputnih proizvoda partizanskih filmova u kojima su četnici jeli gibanicu tako masnu da mast sve curi niz bradu i kad se ispod lakta na stolu stvori jezerce masti.... dok su se jadni partizani patili po šumi glodjući brezovu koru i kožu od opanka 

 

Ma nije vazno, trebao sam mozda iskulirati. 

Gibanica je starija i od cetnika, i od partizana (jebo ih Bulajic koji ih je tako prikazao) i samo zavisi od kvaliteta sira.

Ponegde je jos zovu i guzvara.

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2019 at 3:32 PM, Honey Badger said:

Vrhunski sam opet odradio. Ne znam koji mu je rok trajanja ali ne vjerujem da ce trajati duze od 2 dana. Probati ovo bez case vina bi trebalo biti krivicno djelo ali sta sad da radim.

 

 

a083e3313d38d1d2a2c8bf7433612f2b.jpg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

I ja ponekad pravim pesto, sve ove sastojke kao i ti, samo bez sremusa jer ga ne mogu naci ovde u tavankutu, pa stavim beli luk. Ako hoces da ti duze traje, onda ga zali sa maslinovim uljem

Link to comment
Share on other sites



Ne samo što moja žena radi kao licencirani  "Chef" u  Thai restoranu nego i šta se u kući jede.
Njena kulinarska umetnost, da, kuvanje  je umetnost a Thai su kulinarska super sila.
 
Do danas, ćerka (15 godina stara)  zna da napravi 30 dana različitih obroka, doručak, ručak i večera, cilj nam je da ih napravi dovoljno da se ništa ne ponovi 90 dana. Možda, da rasturi svoju buduću svekrvu.
 
Mogu ja da stavim topik "Azijska kuhinja", ako se ovaj panel slaže.

Daaaaa...slazemo seeee..

Thai [emoji173]
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Gibanica je starija i od cetnika, i od partizana (jebo ih Bulajic koji ih je tako prikazao) i samo zavisi od kvaliteta sira.

Ponegde je jos zovu i guzvara.

Nije samo, ali se slažem da je to najbitnija komponenta i meni najveći problem jer ovde je teže doći do kvalitetnog sira...btw, upravo zbog toga nisam hteo da bude debela jer je ova trebala biti konzumirana sledeći dan... inače, najbolje je da se jede čim se ispeče, u tom slučaju pravim je baš kao što je Div rekao, da preliva...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kolbas said:

Nije samo, ali se slažem da je to najbitnija komponenta i meni najveći problem jer ovde je teže doći do kvalitetnog sira...btw, upravo zbog toga nisam hteo da bude debela jer je ova trebala biti konzumirana sledeći dan... inače, najbolje je da se jede čim se ispeče, u tom slučaju pravim je baš kao što je Div rekao, da preliva...

Mlad sir, sto masniji - to bolji.

 

Inace, cesto se zezam i sa ovim po kujni

 

spacer.png

 

Posle me psuju kad se prejedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kolbas said:

What the hell is this? Jel to neka mini giros sprava? Šta je to nabodeno?

Mini giros - visina oko 40 cm, staje do 2.5 Kg mesa, ima i 8 zica za raznjice koje se rotiraju.

Za kucu - dusu dalo.

Zauzima prostor 30x30 cm i kontrolise se pomocu tajmera.

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Vjekoslav said:

 

prije neki dan, probao s korama od integralnog brašna

 

gib.jpg

 

Curi li mast niz bradu? :lala2::classic_biggrin:

Hocu reci, je li masan sir? :s_w:

 

Lijepo si ovo sve spremio, svidja mi se integralna jufka element. Moracu pogledati kod Chiefa ima li kod njega i ako nema, neka (mi) naruci. 

 

Dobre su ti i te sarmice, lijepo si ih zavio. Kod Chiefa imaju listovi loze u tursiji da se kupe, a prosle godine je imao i svjezih ali nisam bio zainteresovan. Cinimise da sam pravio jednom ali se ne sjecam jesam li imao nekog uspjeha ili ne. Vjerovatno nije predobro ispalo cim je i sjecanje maglovito. Nee uspije ni meni bas sve i uvijek.

 

Ti listovi su, ako me sjecanje ne vara pomalo kiselkasti i hrapavi na jeziku, poderu se u ustima. Za mene su to malo cudne teksture i senzacije, barem ovo sto sam ja probao. Sad kad si postavio, moracu i ja uskoro posavijati jednu turu, taman da utvrdim opet da nije za mene, samo ce moje biti vegetarijanske. U zadnje vrijeme jedem 90% plant based i prilicno sam zadovoljan.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ovo je loza iz naseg dvorista, tek nekoliko godina stara, nikada spricana. grozdje se bas (barem dosad) i nije pokazalo kao nesto ekstra (led, ptice, susa), medjutim listovi su stvarno lijepog okusa,  taman za japrag. tanki, a cvrsti, ne kidaju se. prosle godine smo ih u nekoliko navrata tokom sezone probali, od lipnja do rujna,  ispostavilo se da sto su stariji, to su oporijeg okusa. ovo su proljetni, taman lijepo zazelinili, i najfiniji. jucer odrezao 16 velikih, nisam htio previse, da ne zeznem lozu. kupovati ne zelim, jednostavno ne vjerujem da to sto prodaju nije nikada spricano. probat cemo ovih dana i sa (mladim) listovima kelja, i to bi trebalo biti fino. 

 

a gibanica sa korama od integralnog brasna je, hmmm, kako to uopce nazvati, pa recimo cejenski hipsteraj.

okusom identicna kao i obicna, ali se, eto, "osjecas dijetalno". :ajme:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Vjekoslav said:

ovo je loza iz naseg dvorista, tek nekoliko godina stara, nikada spricana. grozdje se bas (barem dosad) i nije pokazalo kao nesto ekstra (led, ptice, susa), medjutim listovi su stvarno lijepog okusa,  taman za japrag. tanki, a cvrsti, ne kidaju se. prosle godine smo ih u nekoliko navrata tokom sezone probali, od lipnja do rujna,  ispostavilo se da sto su stariji, to su oporijeg okusa. ovo su proljetni, taman lijepo zazelinili, i najfiniji. jucer odrezao 16 velikih, nisam htio previse, da ne zeznem lozu. kupovati ne zelim, jednostavno ne vjerujem da to sto prodaju nije nikada spricano. probat cemo ovih dana i sa (mladim) listovima kelja, i to bi trebalo biti fino. 

 

a gibanica sa korama od integralnog brasna je, hmmm, kako to uopce nazvati, pa recimo cejenski hipsteraj.

okusom identicna kao i obicna, ali se, eto, "osjecas dijetalno". :ajme:

 

Vjeko, sta bi od onih biljaka sto ti je HB slao? Izraste li ista?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Vjekoslav said:

a gibanica sa korama od integralnog brasna je, hmmm, kako to uopce nazvati, pa recimo cejenski hipsteraj.

okusom identicna kao i obicna, ali se, eto, "osjecas dijetalno".

 

 

Kod mene je sve od integralnog brasna barem 50%. Heljda, raz, jecam, spelta, sta god da nadjem od toga kupujem. Nije to nista 'dijetalno', nego prirodno stanje, mnogo korisnije u smislu hranljivih sastojaka, vitamina i sl. Mene uopste nije blam da kazem da jedem plant based (meso, sir i jaja jedem rijetko), skoro sam vadio nalaze i nikad zdraviji nisam bio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vjekoslav said:

 

  prije neki dan, probao s korama od integralnog brašna

 

 gib.jpg

Izgleda kako valja i trebuje:thumbsup:, ova moja ciljno tanja verzija je položila ispit jer se supruga vratila sa potluck-a sa praznom tepsijom...još pitam dal' su je barem podgrejali, veli, nismo,  jeli smo je 'nako hladnu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2019 at 6:07 PM, Kronostime said:

Mini giros - visina oko 40 cm, staje do 2.5 Kg mesa, ima i 8 zica za raznjice koje se rotiraju.

Za kucu - dusu dalo.

Zauzima prostor 30x30 cm i kontrolise se pomocu tajmera.

Ovako je meni ispalo kada sam poslednji put pravio nesto slicno girosu.

Koliko kosta, koliko dugo se pece i koja jacina?

_20190518_004711.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...