Jump to content

Kulinarstvo


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, Eddard said:

To se kod nas zove pauflek, ali dry aged ne znam da li ćeš naći. Uostalom, precenjen komad emoji12.pngemoji4.png.

To je najbolje za fajitu. Izeckas ga na rezance i pomesas s'fajita marinadom. 

Meni fajita od toga najukusnija.

 

Eh, @Eddard @DJORDJE Hvala

Link to comment
Share on other sites

To je najbolje za fajitu. Izeckas ga na rezance i pomesas s'fajita marinadom. 
Meni fajita od toga najukusnija.
 
Eh, [mention=3]Eddard[/mention] [mention=785]DJORDJE[/mention] Hvala
E dobro, to je već drugo, to ti verujem. Ja sam govorio više u svetu steak-ova.
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2021 at 6:28 AM, Eddard said:

To se kod nas zove pauflek, ali dry aged ne znam da li ćeš naći. Uostalom, precenjen komad emoji12.pngemoji4.png.

Carsko meso precenjeno?:krstipd4:

To je, bre, najukusnije kad se `rskavo ispece.

qZcKX4D.jpg

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Možda u srpskoj varijanti kao pauflek, to ti verujem, ali kao flank steak ja nisam bio oduševljen, meni je Ribeye/Cowboy/Tomahawk daleko ukusniji.
Od govedine t-bone, filet-mignon, ostalo je suvo i mora da se davi u marinadu. I fajitu moraš da napiješ. Nisam preterani ljubitelj govdine. Ovca i svinja su za mene. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Ovca i svinja su za mene. emoji14.png


Ovde se slažem 100%. Otkrio sam nedavno dry aged svinjeće kotlete iliti leđa, za mene daleko lepšeg ukusa od goveđih, a o onom gore Krustenbratenu da ne govorim. Volim i dobar goveđi steak da pojedem, ali u svako doba dana i noći bih pre odabrao praseće ili jagnjeće pečenje 😀. Ma i dobra gurmanska pljeskavica bi pre došla u obzir 😁. Zato i volim one komade govedine koji imaju više masti, pa kad se to lepo sprži na 800° na mom Sizzle Zone, bude ukusno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ControlFreak said:


spacer.png

meni je ovo sasvim dovoljno za glavni obrok ❤️

 

Ups...zaboravila da stavim u spoler i pokvarila dan mesarošima 😁

 

 

 

To je zato sto si ti mala, treba napuniti 100kg. :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2021 at 8:01 AM, Eddard said:


Ovde se slažem 100%. Otkrio sam nedavno dry aged svinjeće kotlete iliti leđa, za mene daleko lepšeg ukusa od goveđih, a o onom gore Krustenbratenu da ne govorim. Volim i dobar goveđi steak da pojedem, ali u svako doba dana i noći bih pre odabrao praseće ili jagnjeće pečenje 😀. Ma i dobra gurmanska pljeskavica bi pre došla u obzir 😁. Zato i volim one komade govedine koji imaju više masti, pa kad se to lepo sprži na 800° na mom Sizzle Zone, bude ukusno. 

Koliko ti bjese kilaza jesenas???

Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2021 at 1:01 AM, Eddard said:


Ovde se slažem 100%. Otkrio sam nedavno dry aged svinjeće kotlete iliti leđa, za mene daleko lepšeg ukusa od goveđih, a o onom gore Krustenbratenu da ne govorim. Volim i dobar goveđi steak da pojedem, ali u svako doba dana i noći bih pre odabrao praseće ili jagnjeće pečenje 😀. Ma i dobra gurmanska pljeskavica bi pre došla u obzir 😁. Zato i volim one komade govedine koji imaju više masti, pa kad se to lepo sprži na 800° na mom Sizzle Zone, bude ukusno. 

Ne moze da se poredi sa :classic_smile:

 

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo još malo svinje... Ovaj put Iberico secreto, secret cut od iberico svinje, samo posoljen i na jakoj vatri prvo zapečen, pa još malo da indirektnoj vatri do dostizanja temperature od oko 67°. Vrlo lepog ukusa, dosta prožet masnim prugama koje kad sagore na 800° daju odličnu aromu. 58010c7816856b877927d30988941cfa.jpg8ff92bcc6857ca65b8cfd2674f483a49.jpg

 

Da ne bude zabune, porcija je od moje supruge, ostatak je završio u mom tanjiru [emoji16].

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

To mu dodje kao neka snicla od plecke? Moj drugar ,koji je ujedno i kolega po srcanim tegobama,to ne jede i voli samo " posnu stranu od vrata".:roflmao:

Nikada nisam uspeo da skontam koja je to" posna strana". Ako dolazis u ove krajeve obavezno probaj cips od svinjske kozure, meksicki specijalitet. Ukiseljene svinjske nogice sa americkog juga, ne bih preporucio.:whistling:

 

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

To mu dodje kao neka snicla od plecke? Moj drugar ,koji je ujedno i kolega po srcanim tegobama,to ne jede i voli samo " posnu stranu od vrata".:roflmao:

Nikada nisam uspeo da skontam koja je to" posna strana". Ako dolazis u ove krajeve obavezno probaj cips od svinjske kozure, meksicki specijalitet. Ukiseljene svinjske nogice sa americkog juga, ne bih preporucio.:whistling:

 

`rskava kozica je i ovde rasprostranjena - najcesce  nusproizvod pri pripremi cvaraka.:s_d:

Link to comment
Share on other sites



To mu dodje kao neka snicla od plecke? Moj drugar ,koji je ujedno i kolega po srcanim tegobama,to ne jede i voli samo " posnu stranu od vrata".[emoji23]
Nikada nisam uspeo da skontam koja je to" posna strana". Ako dolazis u ove krajeve obavezno probaj cips od svinjske kozure, meksicki specijalitet. Ukiseljene svinjske nogice sa americkog juga, ne bih preporucio.:whistling:
 


This piece is “hidden” between the shoulder, ribs and fatback, for this reason we call to this part: “secret”. The cut to get this piece must be very accurate in order to keep the exact amount of fat. This highly grained piece stands out for its wonderful flavor and texture. Secreto could be called a pork skirt steak due to its similar properties to beef skirt steak.

Što se čipsa tiče, ima i ovde, nisam neki fan.
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kronostime said:

`rskava kozica je i ovde rasprostranjena - najcesce  nusproizvod pri pripremi cvaraka.:s_d:

Samo sto je ta nasa kozura dusu dala da slomis socijalce. Meksikanci to naprave da bude vruskava ali i vazdusasta. Imaju oni i cvarke ali ih krupnije seku.

 

spacer.png

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJORDJE said:

Samo sto je ta nasa kozura dusu dala da slomis socijalce. Meksikanci to naprave da bude vruskava ali i vazdusasta. 

Tajna je u tome da je koza dobro ociscena od masnoca, isece se na trakice i prvo susi u rerni na 125o C oko 2h, a zatim 30s przi u dobro zagrejanoj masti. Tada nabubri i dobije mehurice. Nakon toga, na papirni ubrus da se ocedi od masti i u neku mesavinu zacina cisto da dobije ukus po zelji.

To ti je osnovni recept, a zadnja smesa zacina zavisi od tvojih afiniteta.

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo mexicans kad te kožure naprave, to je jestivo, a ovi otpaci od čvaraka su em neukusni, em kamenje. Slično bi bilo porediti proju, s'corn-bread, ili corn cake. Ipak se priča o različitim proizvodima. Ne vidim zbog čega uvek mora da se uleće s'imamo i |i ovde to, slično. Naravno da imamo, ali druge stvari. Rocim svinjarije (svinjske proizvode) koje mi imamo nisam nigde našao. To je verovatno zbog toga što je svinja kod nas najplemenitija životinja. Za govedinu, ne mogu to da kažem, tu, u Srbiji nikada nisam jeo govedinu, da mi je bila ukusna. Jednostavno svaka kultura i|a svoje. Hawajci kad ispeku svinju i umešaju je s'voćem, ne znam da li da počnem od pečenjare, i da se zaustavim na mesu koje se zbog svih tih sokova raspada.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Edited by mrd
edit: da dodam nisam negativac, nego neke se stvari ne mogu porediti.
Link to comment
Share on other sites

Prasetina je nas nacionalni specijalitet ali sam  najbolju prasetinu u zivotu jeo na Jamajci. Prase su pekli na nekoj njihovoj verziji sacha, a pece se sa  liscem koje daje aromu mesu. Restoran od dasaka i plehova, ali klopa je bila nezaboravna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Eddard said:

Evo još malo svinje... Ovaj put Iberico secreto, secret cut od iberico svinje, samo posoljen i na jakoj vatri prvo zapečen, pa još malo da indirektnoj vatri do dostizanja temperature od oko 67°. Vrlo lepog ukusa, dosta prožet masnim prugama koje kad sagore na 800° daju odličnu aromu. 58010c7816856b877927d30988941cfa.jpg8ff92bcc6857ca65b8cfd2674f483a49.jpg

 

Da ne bude zabune, porcija je od moje supruge, ostatak je završio u mom tanjiru emoji16.png.

Mi kad u Tavankutu pravimo disnotor, onda za dorucak se pece sveze svinjsko meso.nTo je za mene nesto najukusnije. svi ovi stejkovi su ok, ali ono za disnotor je nesto najbolje. Cak nije isto ni kad se ispece kasnije to meso.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2021 at 11:50 AM, Tomiprunet said:

Mi kad u Tavankutu pravimo disnotor, onda za dorucak se pece sveze svinjsko meso

Pogrešno 😎... doručak ide kad se svinja ošuri i raspoluti...glava se prepolovi i izvadi se mozak i moždina sa kičme...to se isprži sa jajima kao prilog uz svežu džigericu sa belim lukom...meso se peče za ručak, a paprikaš ide za večeru kad se završi posao sa kobasicama i hurkama... tako ja barem pamtim😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jao Kolbas

 

nesto sam bila gladna pa skocila na temu...

 

54 minutes ago, Kolbas said:

kad se svinja ošuri i raspoluti...glava se prepolovi i izvadi se mozak i moždina sa kičme...to se isprži sa jajima kao prilog uz svežu džigericu sa belim lukom.

ali vise nisam ...niti cu ikad vise biti gladna :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...