Jump to content

Kulinarstvo


Kronostime

Recommended Posts

45 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Nisi ga valjda ubio? Sirote te divlje zivotinje.

Nisam ja. drugaru izleteo pred kola na delu puta koji vodi kroz sumu, pa nije zeleo da ga ostavi da ga zivotinje razvlace i doneo ga da ga uredimo.:s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja. drugaru izleteo pred kola na delu puta koji vodi kroz sumu, pa nije zeleo da ga ostavi da ga zivotinje razvlace i doneo ga da ga uredimo.:s_d:
Doneo ga u humane svrhe. Pozdravljam gest. Razmena materija u prirodi je veoma važna.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Doneo ga u humane svrhe. Pozdravljam gest. Razmena materija u prirodi je veoma važna.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Gde ces humanije od druzenja uz kotlic uz pokoju casicu radi dezinfekcije?

PS. Njegova Lada Niva je navikla na takve susrete na putu.

:s_d:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gde ces humanije od druzenja uz kotlic uz pokoju casicu radi dezinfekcije?
PS. Njegova Lada Niva je navikla na takve susrete na putu.
:s_d:
Kako guliš kožu?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

Kako guliš kožu?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Detaljan opis ciscenja od iznutrica i skidanja koze bas i nije za pisanje na kulinarstvu - ima ih dosta sa slabim stomakom ovde.:classic_rolleyes:

U principu - treba ti ostar noz (najbolje filetar, mada neki koriste i noz sa kratkim i sirokim secivom), testera i strpljenje i skines mu kozu kao kosulju.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Detaljan opis ciscenja od iznutrica i skidanja koze bas i nije za pisanje na kulinarstvu - ima ih dosta sa slabim stomakom ovde.:classic_rolleyes:

U principu - treba ti ostar noz (najbolje filetar, mada neki koriste i noz sa kratkim i sirokim secivom), testera i strpljenje i skines mu kozu kao kosulju.

Imas li dobre nozeve?

Link to comment
Share on other sites

Detaljan opis ciscenja od iznutrica i skidanja koze bas i nije za pisanje na kulinarstvu - ima ih dosta sa slabim stomakom ovde.:classic_rolleyes:
U principu - treba ti ostar noz (najbolje filetar, mada neki koriste i noz sa kratkim i sirokim secivom), testera i strpljenje i skines mu kozu kao kosulju.
Neki compressorom odvajaju kožu, zato sam pitao. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, koca popovic said:

Imas li dobre nozeve?

Solingen i Zwilling naostreni ko zilet

6 hours ago, mrd said:

Neki compressorom odvajaju kožu, zato sam pitao. 🙂

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Moze i kompresorom, ali ja vise volim staromodno dranje nozem.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni tako komso malo , malo pa zove na srneca ledja ( ne kolac). Pitam ga ja otkud ti stalno? Kaze on , isao ujutro na posao autom kad ono u travi pored puta neko udario u Bambija i on se muci siroma, tako da mu bilo zao i on mu slomio vrat, da se ne muci. 

I tako pojedemo mi ta srneca ledja i posle par dana ja sedim pod terasom i vidim neki suv palmin list u dvoristu. Rekoh otkud sad ovaj palmin list, sigurno se Sandra slikala za Instagram ( da ima preko tela senku od palme kao da je na Maldivima) . Odem da vidim, kad ono kost srnecih ledja (kicma i rebra) koje smo pojeli.  :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najveca je gre`ota ostaviti udarenu ili ranjenu zivotinju da skapava u bolu. Ako si je udario i vidis da se nece oporaviti  - prekrati joj muke.

Ako je jestiva - prekrati joj muke i nosi je kuci da je spremis, gre`ota da je druga divljac i ptice razvlace.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2021 at 11:12 PM, realno *w said:

Je l spremao ko Škarpinu?

 

Jedem je već neko vreme u restoranima, ali sada želim i sam da spremim. Video sam neke jednostavne recepte na YT, ali ako ima neko savet, slušam 🙂

 

 

Moze da se sprema u rerni,na rostilju,u peki...ne znam sta preferiras?

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mrd said:

Kako se kažu jagnjeće krmenadla po naški. Koji god Ju jezik može?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Kaze se: Ne odvajaj mi to od spricera, priloga i salate - da te ni bih vodio na "Pesnicko Vece": ti pesnik, a svi te pesnice! :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Kaze se: Ne odvajaj mi to od spricera, priloga i salate - da te ni bih vodio na "Pesnicko Vece": ti pesnik, a svi te pesnice! :classic_biggrin:
Jbt, umeš li ti da budeš ozpiljan. Ja lepo pitam krme nije jagnje. Ne mo jangnjadle.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tomiprunet said:

Jagnjeci kotleti

Jos sos od nane ili brusnica uz njih - mljac!

Da ne pricram o mladjahnom janjetu sto se odmara na krompiricima, luku i ostalom povrcu u udobnoj crepulji, a odozgo metalni poklopac, u narodu poznat kao SAC, pokriven zarom - cisto da janjetu ne bude hladno......

:s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Jos sos od nane ili brusnica uz njih - mljac!

Da ne pricram o mladjahnom janjetu sto se odmara na krompiricima, luku i ostalom povrcu u udobnoj crepulji, a odozgo metalni poklopac, u narodu poznat kao SAC, pokriven zarom - cisto da janjetu ne bude hladno......

:s_d:

Za vreme kad sam ziveo na Kipru, 2 kuce pored mene bio restoran, i imali su najbolje jagnjece kotlete, jos nigde nisam jeo tako ukusne. Jest da su bili na grilu, ali najukusniji od svih koje sam ikad jeo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...