Jump to content

Kulinarstvo


Kronostime

Recommended Posts

13 minutes ago, Kolbas said:

Hmmm...meni je bešamel nešto drugo...njega radim kad recimo hoću da zapečem karfiol...tu ne ide luk, ide dosta maslaca/putera i on ide kao preliv (recimo za lazanje), a ovo sa zaprškom je da kreneš od ulja, luka, brašna pa se onda u to postepeno dodaje povrće i mleko...rezultat je vizualno sličan, ali je ukus malko drugačiji...kad sljedeći put odem u Bulk Barn vidjet ću da nadjem neku alternativu za ove naše standardne sastojke

 

Razlike izmedju ta dva nacina su minimalne. Zajednicko im je da su osnovni sastojci masnoca, brasno i mlijeko, a to je botno ako pricamo je li to zdravo za jesti ili ne. Da li je u pitanju puter ili ulje, manje je vazno. Mozes u to dodati i sir, bude jos bolje, pogotovo kad radis lazanje, tad je i neizbjezno. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoran59 said:

 

Procitao sam recept. Na 5 l vode 1 kg secera!? Ne bih... Dakle, da popijem 1 l boze, to je 200 g secera. Pijem 2 do 4 l tekucine dnevno, od boze bih se pretvorio u marcipan. A da bozu pijem malo po malo, kao viski - toliko mi zanimljiva nije...

 

A da napravis bozu bez secera?

 

Eto, rijesio sam ti problem. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zoran59 said:

Moze i to. No, ako nema secera, cemu sluzi kvasac? Je li okus boze prema opisanom receptu rezultat kvasca ili brasna?

Ozbiljno pitam, bozu sam kao kinac pio u slasticarni, ali je moji kod kuce nisu nikad radili.

 

Kvasac mozda potrosi dobar dio secera tokom fermentacije mada u kukuruzu ima dosta prirodnog secera pa bi se fermentacija svakako desila.

 

Bozu kao klinac nisam volio, radije sam pio limunadu po slasticarnama ili spricer (pola limunada, pola boza), nismo je ni mi pravili kuci. Nije niko koga znam, ko ce se s tim zezati po nekoliko dana? Meni se cini kao interesantan projekt, pa taman i slatko, nekoliko dana i potrosice se, ne vjerujem da bih to stalno pravio, previse je zahtjevno za slatko pice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gravče na tavče-zapečeni pasulj sa kobasicom

 

Sastojci
500 g pasulja tetovca
500 g crnog luka
3 cena belog luka
so biber lovor list
400 g svežih kobasica
3 kašike ulja
crvena mlevena paprika


Priprema

Pasulj potopiti dan ranije.
Kuvati pasulj dok ne omekša (prvu vodu od ključanja baciti).
Crni luk izdinstati na ulju, dodati beli luk, posoliti, pobiberiti i začiniti mlevenom, slatkom i ljutom, crvenom paprikom.
U tepsiju ređati red pasulja, red luka, prekriti pasuljem, i preko pasulja staviti kobasice.
Pasulj peći u rerni zagrejanoj na 180*C, oko 30 minuta.

 

9CfHD1G.jpg

 

MjYHSqS.jpg

Edited by Kronostime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pre svega sta NE raditi u odnosu na ostale nacine spremanja kako bi bilo jelo ukusno.

 

Jedem meso sa povrcem na razne nacine tako da cu da kombinujem dosta toga ali kako sam nesto citao ne treba mnogo vode da se stavi onda ukus nije kako treba, sto je i logicno jer ne isparava tecnost.

Link to comment
Share on other sites

Ako zelis da pravis kolenicu s  kupusom ili da lagano peces butku ili da pravis sarmu... krcko je idealan - stavis uvece na Slow, poklopis i mirno spavas: niti ce zagoreti, niti ce pokipeti.

Temperatura u njemu je do 100 stepeni Celzijusa - sto je dovoljno da se i zilavo meso lepo raskuva i omeksa.

Posmatraj ga kao elektricnu verziju kotlica ili saca - samo za kucnu upotrebu i sve ce ti se samo kasti.

Fantasticna alatka u kuhinji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje groblje kuhinjsih gadgeta je za sad ispod kreveta. Tako uglavnom zavrse novotarije. Napravis nesto u tom krcku jednom - dvaput i onda skontas da i nije bas tako praktican. Pa ga prvo drzis medju ostalim serpama ali nakon izvjesnog vremena skontas da nije upotrebljen mjesecima i onda ide u ostavu ili pod krevet. :classic_biggrin:

 

Imam masinu za mljevenje mesa koju niti jednom nisam upotrijebio. Plan je bio da kupim pola svinje i da sa nekim drustvom napravim kobasice. Nikad se nije desilo, masina pod krevetom cuci jedno 6 godina. Anova Sous-Vide sokocalo, takodje pod krevetom. Upotrebljeno mozda 5 puta, na zalost, jer mislim da je dobra stvar ali koliko puta mogu cekati 3-4+(up to 48h) sata da se meso omeksava u kesi.

 

Jednom mi je neko donio neko njesra sto ima 5 nekih umetaka za rezanje povrca. Htio sam odmah da bacim cim je gost otisao ali mi zena nije dala. Sjedilo je to u kredencu, smetalo mi kad god sam vadio drugo sudje koje mi je trebalo, dok na kraju nisam popizdio i bacio u kantu. Zao mi je sto sam bio mekan i dozvolio da mi mjesecima pegla zivce potpuno beskorisna stvar. Ovo iznad, sto je Kronos postavio... To mi ne bi uslo u kucu.

 

Treba nabaviti dobro sudje - teske serpe i tave od livenog celika (Le Creuset i sl), nekoliko kvalitetnih nozeva razlicitih funkcionalnosti, dobra daska za sjeckanje i jos par stvarcica zavisno od velicine i afiniteta porodice ali sto manje, to je lakse i jednostavnije.

 

Krcko? Nije za mene ali vidim zasto neki misle da je dobra stvar. Sada za te lonce ima i app pa mozes pratiti i kad si na poslu, moze se startati par sati prije nego krenes kuci s posla, pa da je gotovo taman kad dodjes. Mene to ne interesuje jer ja volim da kuham ali vidim appeal za ove koji ne vole ili nemaju vremena. Meni bi bilo interesantno u tome napraviti black garlic ali nije mi toliko napeto da bih kupio taj stroj. 

 

Ima i jos jedna stvar, a to je da je taj krcko stvoren za zimska jela, a zima je na izmaku i uskoro ce doci vrijeme salata i lagane hrane i gdje ce onda kabasti krcko da stanuje?

 

Edited by Honey Badger
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Honey Badger said:

Moje groblje kuhinjsih gadgeta je za sad ispod kreveta. Tako uglavnom zavrse novotarije. Napravis nesto u tom krcku jednom - dvaput i onda skontas da i nije bas tako praktican. Pa ga prvo drzis medju ostalim serpama ali nakon izvjesnog vremena skontas da nije upotrebljen mjesecima i onda ide u ostavu ili pod krevet. :classic_biggrin:

 

Imam masinu za mljevenje mesa koju niti jednom nisam upotrijebio. Plan je bio da kupim pola svinje i da sa nekim drustvom napravim kobasice. Nikad se nije desilo, masina pod krevetom cuci jedno 6 godina. Anova Sous-Vide sokocalo, takodje pod krevetom. Upotrebljeno mozda 5 puta, na zalost, jer mislim da je dobra stvar ali koliko puta mogu cekati 3-4+(up to 48h) sata da se meso omeksava u kesi.

 

Jednom mi je neko donio neko njesra sto ima 5 nekih umetaka za rezanje povrca. Htio sam odmah da bacim cim je gost otisao ali mi zena nije dala. Sjedilo je to u kredencu, smetalo mi kad god sam vadio drugo sudje koje mi je trebalo, dok na kraju nisam popizdio i bacio u kantu. Zao mi je sto sam bio mekan i dozvolio da mi mjesecima pegla zivce potpuno beskorisna stvar. Ovo iznad, sto je Kronos postavio... To mi ne bi uslo u kucu.

 

Treba nabaviti dobro sudje - teske serpe i tave od livenog celika (Le Creuset i sl), nekoliko kvalitetnih nozeva razlicitih funkcionalnosti, dobra daska za sjeckanje i jos par stvarcica zavisno od velicine i afiniteta porodice ali sto manje, to je lakse i jednostavnije.

 

Krcko? Nije za mene ali vidim zasto neki misle da je dobra stvar. Sada za te lonce ima i app pa mozes pratiti i kad si na poslu, moze se startati par sati prije nego krenes kuci s posla, pa da je gotovo taman kad dodjes. Mene to ne interesuje jer ja volim da kuham ali vidim appeal za ove koji ne vole ili nemaju vremena. Meni bi bilo interesantno u tome napraviti black garlic ali nije mi toliko napeto da bih kupio taj stroj. 

 

Ima i jos jedna stvar, a to je da je taj krcko stvoren za zimska jela, a zima je na izmaku i uskoro ce doci vrijeme salata i lagane hrane i gdje ce onda kabasti krcko da stanuje?

 

Gde ce no u svojoj kutiji i u ormaru gde je i do sada stanovao?

Kuhinjski gadzeti su dobri u onoj meri u kojoj ti skracuju vreme nekog postupka u pripremi (secenje, seckanje, mlevenje.....) ili vreme pripreme celog obroka.

Kvalitet ne gubi ni jednim nacinom pripreme..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

U gravce 

Za toj li me pitujes, cora?

Koje god kobasice da stavis, ako tebi odgovara - neces pogresiti.

Ne spremas za ziri na medjunarodnom takmicenju, vec za ukucane - koji su gori ziri od prvopomenutog.:lol_2:

Varijacije dovode do savrsenstva, ne puko pravljenje po zapisanom receptu.

Link to comment
Share on other sites

Ručak za muža koji radi od kuće.

 

Thai, prženo (do pola) mešano povrće. Nema recepta osim da su sosovi isti. Šta god se god od povrća  zatekne u kući.
Bili su mali kukuruzići, mali kupusići (kao oveća trešnja), pečurke, šargarepa i rakovi.

 

2020thaidelicious01.jpg

 

Bolje nego Thai restoran. Istina, pomaže da je supruga chef u Thai restoranu u Nagoji, Japan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...