Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Da li  zna neko neki monitor koji bi mogao da posluzi i kao monitor za komp i TV ( da se nakaci mtsTV ili da moze da se nakaci konzola PS3 ili PS4 nije bitno koja) i kako to da se izvede, ne mora da bude veliki .

 

Mora verovatno da ima hdmi ulaz to znam, za ostalo ne znam :classic_tongue: Verovatno i spostvene zvucnike.

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Knipex said:

Uvek možeš staviti adapter na priključak. Tebi je bitno da monitor ima više od jednog priključka i da jedan od njih bude hdmi zbog konzole.

 

A na primer za MTS TV, jel je bitno da monitor ima zvucnike, na primer za komp ga povezem klasicno, a MTS TV preko HDMI kabla, da li cu imati zvuk preko monitora za MTS TV ili bi mi trebalo jos nesto.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sprivel said:

Pazi, ti zvucnici na monitorima nisu mnogo glasni. Moras biti bas blizu monitora da bi ih cuo.

 

Koje je onda resenje za audio ako hocu mts tv ili igram konzolu , da mi pored normalnog koriscenja kompa koristi za to. Za komp imam zvucnike, kako onda ide audio za mts tv i konzole.

 

Izvinjavam se sto sam dosadan, numb sam, a i ne volim ove savremene monitore , sad po cenu da mi se smejete i dalje koristim crt:classic_tongue:

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Može umesto slušalica da spoji neki set zvučnika 2.0 ili 2.1 u ovom slučaju obrati pažnju da monitor ima "audio output" priključak (conectivity). Negde piše i samo headphone out.

 

Ili ako naletiš na monitor sa minimum 10w zvačnika a po mogućstvu bar 20w.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdinho said:

 

A na primer za MTS TV, jel je bitno da monitor ima zvucnike, na primer za komp ga povezem klasicno, a MTS TV preko HDMI kabla, da li cu imati zvuk preko monitora za MTS TV ili bi mi trebalo jos nesto.

Nemam pojma iskreno. Prvo nađi model koji ćeš da kupiš pa da vidimo šta i kako dalje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Oko MTS pitanja, da uprostim da ti bude jasno. Tvoj MTS Box šalje zvuk monitoru to znači da ako monitor nema zvučnik ili na monitor nisu spojeni zvučnici nećeš imati zvuk. Vidi da li imaš audio out na monitoru pa tu spoji zvučnike ako možeš. U tom slučaju samo na kompu prebacio audio na monitor speakers ili kako se već vode na kompu.

 

Sad mi pade na pamet spajanje zvučnika na MTS box ali to nikad nisam čuo niti ga imam pa možda neko drugi ko je vičniji da isproba to pa da nam kaže da li je i to jedna od opcija.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Evo slika priključaka mts boxa. Uobičajeno zvuk ide preko hdmi zajedno sa slikom. Spdif je optički izlaz, ali zvučnici koji imaju taj priključak su skupi pa to otpada. Ne znam šta je ovaj IR skroz desno na kraju. Nema nigde u uputstvu bilo šta vezano za to.

 

i2uO6nG.jpg

Link to comment
Share on other sites

Naso sam neki monitor koji po specifikacijama ima sve, i zvucnike i mogucnost da se ubace zvucnici ( ako sam ja dobro shvatio).

 

Ali me brine za igrice ( bilo komp bilo konzola) ovih 5ms. Doduse to je VA panel, a ako uzmem sa TN koji je dobar za gejming onda pod nekim uglovima gledanje nece da mi budu dobre boje.

 

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/monitor/benq-gw2280.html#data

 

http://www.vdsoft.rs/artikal/benq-215-gw2280-led-monitor

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zvezdinho said:

Naso sam neki monitor koji po specifikacijama ima sve, i zvucnike i mogucnost da se ubace zvucnici ( ako sam ja dobro shvatio).

 

Ali me brine za igrice ( bilo komp bilo konzola) ovih 5ms. Doduse to je VA panel, a ako uzmem sa TN koji je dobar za gejming onda pod nekim uglovima gledanje nece da mi budu dobre boje.

 

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/monitor/benq-gw2280.html#data

 

http://www.vdsoft.rs/artikal/benq-215-gw2280-led-monitor

 

Kupi jedan za gaming,  jedan za MTS box :classic_tongue:

 

Sve ispod 5ms "ljudsko oko" ne primeti razliku. Bitnije je da gledas "koliko" osvezenje ima :classic_biggrin:

 

Ja kupio pre 3-4 meseca HP 27fw 27'' LED Monitor, samo ga raspakovao  :lol_2:..   nije los 😴, moja preporuka

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Knipex said:

Evo slika priključaka mts boxa. Uobičajeno zvuk ide preko hdmi zajedno sa slikom. Spdif je optički izlaz, ali zvučnici koji imaju taj priključak su skupi pa to otpada. Ne znam šta je ovaj IR skroz desno na kraju. Nema nigde u uputstvu bilo šta vezano za to.

 

i2uO6nG.jpg

 

Zar ne mogu zvucnici u ovaj AV izlaz?

Link to comment
Share on other sites

 
Kupi jedan za gaming,  jedan za MTS box :classic_tongue:
 
Sve ispod 5ms "ljudsko oko" ne primeti razliku. Bitnije je da gledas "koliko" osvezenje ima :classic_biggrin:
 
Ja kupio pre 3-4 meseca HP 27fw 27'' LED Monitor, samo ga raspakovao  [emoji38]_2:..   nije los [emoji42], moja preporuka
Uzo ja za poso - 75hz refresh ftw
Link to comment
Share on other sites

Sad nešto razmišljam spajanje zvučnika na box je u stvari najgore rešenje jer bi onda morao stalno da ih prebacuje kada mu trebaju za kompjuter. Bolja je ona opcija da ih spoji na monitor pa da zvuk na kompu prebaci na monitor speakers i onda će mu u oba moda raditi zvuk sa minimum cimanja kada menja izvor.

 

VA panel ima bolje uglove gledanja od TN ali ima problem sa ghostingom i blurom kod brzih scena što zna da smeta kod igranja. No ako se ne igra neki multiplayer nije to toliko gadno koliko ljudi pričaju o tome. Dakle VA je nešto između IPS i TN. Ako uglovi gledanja neće biti veći od 30 stepeni VA je ok izbor a ako će biti veći onda definitivno IPS. TN je ok za klasičan desktop gde ste uvek na idealnoj poziciji u odnosu na monitor.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Luchifer89 said:
14 hours ago, John Dies at the End said:
 
Kupi jedan za gaming,  jedan za MTS box :classic_tongue:
 
Sve ispod 5ms "ljudsko oko" ne primeti razliku. Bitnije je da gledas "koliko" osvezenje ima :classic_biggrin:
 
Ja kupio pre 3-4 meseca HP 27fw 27'' LED Monitor, samo ga raspakovao  emoji38.png_2:..   nije los emoji42.png, moja preporuka

Uzo ja za poso - 75hz refresh ftw

 

I, utusci ?

 

Ja kupio, raspakovao, proverio da li je sve OK , i trenutno skuplja prasinu...

 

E da, od njega koristim HDMI kabl da prikljucim lap na 📺   😄

Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2021 at 8:14 PM, Kronostime said:

Moje iskustvo sa Supernovom je odlicno - povremeno im se iznapominjem milosna prva 3 reda na sa`rani i odma` stigne ekipa da resi poblem.

:s_d:

jos uvek ih cekam da mi zamene karticu za resiver, ocigledno se mora ici licno poceti deliti batine..

 

ko je kriv kad je jacina signala 20-40% pa slika, malo malo "puca"? i to je slucaj na sva 3 tv-a..  negde sam pricatao da jacina signala ne bi smela biti ispod 60%?!

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...