Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

1 hour ago, n4l1m said:

meni ne "smeta" taj koaksijalani sto ide iz resivera u tv, vec sam mislio da ce sa hdmi-om iz resivera u tv biti reseno to da mi ne treba ovaj koaksijalni iz zida u resiver, al koliko sam vas ja skapirao, preko tog koaksijalnog iz zida dolazi signal i bez njega nema nista..

opet kaem, ja sam kontao da je resiver sam po sebi dovoljan da pravi sliku, al ocigledno ne moze bez toga koaskijalnog iz zida jelte..

Moras necime da snabdes receiver. Coax iz zida u receiver mora da ide.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, n4l1m said:

resiver u sebi ima karticu, zato sam pomislio da bi mogao bez coaxa iz zida.. tj da je coax iz zida  davao samo  analogne  kanale..

Polako do optickih kablova cemo se uglavnom baviti anaglonim signalom. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

resiver u sebi ima karticu, zato sam pomislio da bi mogao bez coaxa iz zida.. tj da je coax iz zida  davao samo  analogne  kanale..

Kartica je samo dekoder. 

1 hour ago, mrd said:

Polako do optickih kablova cemo se uglavnom baviti anaglonim signalom. 🙂 

Kod nas već dve godine nema analognog signala. 

Link to comment
Share on other sites

Treba mi mala pomoć oko kupovine monitora.
Treba mi za posao, programiranje.
Hteo bih 27" da je. Mislim da mi je dovoljan fullHD, ne treba mi 2k, 4k. 
Ne bih sad da puknem ne znam koliko, vidim da ima za 20-ak hiljada gomila. Vidim takođe i da su u tom cenovnom rangu karakteristike slične, pa ono, čisto ako imate neku preporuku za neku marku, model...

 

Pre svega bih u Gigatronu uzeo, jer tamo ima na gomilu rata.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

Bilo koji, samo izbegavaj Teslu i slične brendove. Ostali su svi tu negde, od ovih najjeftinijih ja bih uzeo ovaj Philips :

 

https://gigatron.rs/monitori/philips-monitor-27-v-line-ips-273v7qdab00-380504

 

Moj ti je savet da pogledaš na YT ili ako nekog ko ga ima znaš kako izgleda full hd na 27 inča. Nekim ljudima smeta a nekima je ok. Za 24 inča praktično 99% ljudi će ti reći da je full hd odličan ali već na 27 inča ćeš naići na dosta njih kojima nije odgovarao. Ja nemam 27 inča nigde pa ti tu ne mogu pomoći. Jednom sam spojio 32 inča na komp i to je bilo katastrofa koliko je to iritantno gledati kada radiš na kompu. Ni blizu isti filing kao kod televizora koga ipak gledaš sa par metara.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

opet ja kiki..

lm, na kucistu imam dva hdmi ulaza (ili izlaza,  kako se vec to gleda), al ispade da je validan samo ovaj iz graficke bilo da hocu sliku na monitoru ili tv-u..

posto na grafickoj pored hdmi imam i dvi ulaz, uzeo sam dvi to hdmi da bi imao sliku sa kompa na tv-u, al koliko sam primetio daje mi samo 2k piksela...

a prilicno sam siguran da je slika sa kompa na tv-u bila daleko bolja, dok sam taj hdmi-hdmi sto mi je bio u monituru stavio u tv..

long story short, el moze 4k slika sa kompa na tv(a da ostane preko tog dvi to hdmi)?

Link to comment
Share on other sites

dvi maksimum je 2560 X 1440. Za 4k treba ti HDMI ili Display port.

 

Kod HDMI ako uzmeš high speed HDMI on podržava 4k na 30Hz a premium i ultra HDMI podržavaju sve 4k varijante. Display port nisi pominjao pa neću u detalje. Ako ti monitor nije 4k iskoristi DVI za njega.

 

HDMI portovi na "kućištu" rade za integrisani grafičku kartu. Ljudi obično isključe tu grafičku kada podešavaju komp. Znači proveri specifikacije tvoje ploče i procesora i vidi da li i koju integralnu grafičku imaš pa vidi da li podržava 4k. U principu ne nadaj se jer ogromna većina integruša idu maksimalno do full HD rezolucije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Klotzen said:

dvi maksimum je 2560 X 1440. Za 4k treba ti HDMI ili Display port.

 

Kod HDMI ako uzmeš high speed HDMI on podržava 4k na 30Hz a premium i ultra HDMI podržavaju sve 4k varijante. Display port nisi pominjao pa neću u detalje. Ako ti monitor nije 4k iskoristi DVI za njega.

 

HDMI portovi na "kućištu" rade za integrisani grafičku kartu. Ljudi obično isključe tu grafičku kada podešavaju komp. Znači proveri specifikacije tvoje ploče i procesora i vidi da li i koju integralnu grafičku imaš pa vidi da li podržava 4k. U principu ne nadaj se jer ogromna većina integruša idu maksimalno do full HD rezolucije.

zamenio sam hdmi-hdmi sa monitora na tv, al nista kae 2,1k p sa 30hz..

nie integrisana graficka..ZOTAC GeForce GT 1030, 2 GB GDDR,5 HDMI / DVI

ploca je MSI A320M-A PRO, kae da bi trebalo da podrzava 4k  

Quote

1 x DVI-D port, supports a maximum resolution of 1920x1200@60Hz - 1 x HDMI™ port 1.4, supports a maximum resolution of 4096x2160@30Hz

 

procesor AMD Ryzen 3 3100, Quad Core

 

edit: il mi taj hdmi nije high speed elte?

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Ta ploča i procesor nemaju integralnu grafičku tako da zanemari sve osim tvoje grafičke kartice. Znači moraš da se snađeš sa jednim HDMI i jednim DVI portom. Grafička podržava 4k znači samo ti treba dobar kabl i da ti komp prepoznaje televizor. Naravno proveri koji ti je HDMI kabl mora biti mininalno high speed (ili 1.4). Kada povežeš TV prebaci sliku samo na TV (četvrta opcija). Zatim otvori display settings u win pa klikni na TV i onda će ti ponuditi u padajućem meniju da promeniš rezoluciju.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, MrTripleDouble said:

Crko mi ekran na sharpov smart tv. Mislim nisu prosle ni 4 god kad je kupljen, bas cu da pogledam. Zvuk ima, ali sliku ne emituje. Sta mislite, ima li vajde nositi kod nekog majstora ili ne? 

Ako nije u garanciji onda mislim da se ne isplati. Ali mozes da odnese kod nekog majstora pa da on vidi i da ti da preporuku, tj cenu ako se moze popraviti.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, MrTripleDouble said:

Crko mi ekran na sharpov smart tv. Mislim nisu prosle ni 4 god kad je kupljen, bas cu da pogledam. Zvuk ima, ali sliku ne emituje. Sta mislite, ima li vajde nositi kod nekog majstora ili ne? 

Odnesi čisto da proveriš šta je u pitanju jer može da se desi da nije ništa ozbiljno. Kontam da je lcd pa je moguće da su samo crkle sijalice. Ako je samo to onda nije skupo. Svakako neka urade dijagnostiku i jave ti pre popravke.

Link to comment
Share on other sites

Led je tv, ali zanimljivo je da je slika samo odjednom prestala da se prikazuje. Obicno kad se kvari ekran pocnu one crte sa strane, ili da se suzava slika, ili boje da se mesaju. Nije u garanciji, ali nije ni mnogo preko toga. Bas sam se neprijatno iznenadio zbog kvara, ali nije da se vec nisam zalio na ovaj model oko sistema, pisao vec ovde.

 

https://gigatron.rs/televizori/sharp-televizor-3d-lc-43sfe7452e-smart-led-43-1092-cm-1080p-full-hd-dvb-tt2css2-90925

 

Ovaj model je u pitanju, jos moji kupili dva identicna u razmaku od nekoliko dana samo sto je jedan 40 inca. Znaci sad da ocekujem i on da rikne. :classic_smile:  Doduse taj nije maltretiran kao ovaj, koji nije gasen dan-noc.

 

Na stranu sve ovo, ovaj model ni bi pozeleo ni najgorem neprijatelju, toliko je frustrirajuc za koristiti.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, MrTripleDouble said:

Crko mi ekran na sharpov smart tv. Mislim nisu prosle ni 4 god kad je kupljen, bas cu da pogledam. Zvuk ima, ali sliku ne emituje. Sta mislite, ima li vajde nositi kod nekog majstora ili ne? 

Imao sam sličnu situaciju, samo što je kod mene LG. Nosio kod majstora na servis, ispostavilo se da je pregorilo par LED dioda. Bilo je nekoliko varijanti za popravak - zamjena samo pregorjelih dioda, zamjena svih dioda i zamjena traka i svih dioda. Izabrao sam drugu opciju i dobio garanciju majstora na godinu dana. Platio sam 60KM (~30€), s tim da je kod mene TV od 32''.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTripleDouble said:

I ja mislim da nije ekran crko, garancija je istekla tek pre 3, 4 meseca. Iako je radio bas dosta, tesko mi je da poverujem da mu je samo ovoliki radni vek.  Odnecu ga kod majstora u svakom slucaju. 

Obavezno kod ovlašćenog servisera

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Zbog cega, ionako je garancija istekla? A i gde da nadjem ovlascenog servisera za sharp televizore? 

https://www.tehnomanija.rs/pages/ovlasceni-serviseri

 

Spisak ovlašćenih servisera za sve što možeš naći u Tehnomaniji, što znači za gotovo sve od tehnike kod nas. Zato što će ovlašćeni serviser verovatno znati bolje šta ti je sa uređajem, možda je to neki čest kvar kod tih televizora. Moja preporuka je uvek ovlašćeni servis.

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Treba mi preporuka za tv od 40, 43".

Za dedu je, tako da nije bitno da je bog zna kakav, ali je bitno da može da se koristi eon aplikacija na njemu. 

Naravno, ako je par hiljada razlika između nekog prosečnog i nekog jako dobrog preporučite i te skuplje.

 

Čitao sam prethodne postove, vidim da od tih jeftinijih Hisense preporučujete. 

Našao sam ovaj

https://gigatron.rs/televizori/hisense-televizor-h40b6700-smart-crni-325253

Šta kažete za njega? 

Međutim, na sbb sajtu ne vidim Hisense među preporučenim za njihovu app, ali pretpostavljam da podržava. 

 

Takođe, jeste li uzimali u bc group? Izgledaju malo skrnavo, ali sve češće nalećem na njih i imaju niže cene, kao i duže garancije od konkurencije. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, uvrnuto said:

 

 

Takođe, jeste li uzimali u bc group? Izgledaju malo skrnavo, ali sve češće nalećem na njih i imaju niže cene, kao i duže garancije od konkurencije. 

Sve preporuke do sada za njih. Uzeo laptop, veš mašinu, štampač, uskoro usisivač, verovatno i frižider. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svi televizori sa android OS mogu da pokrenu EON ili bilo šta drugo. To je i razlog zašto se oni najviše preporučuju jer ako imaš android TV ne moraš da misliš da li ćeš moći ovo ili ono. Ko god pravi aplikacije Android i Windows su must a sve ostalo je veliko pitanje da li postoji verzija za njih. Ovaj je android znači radiće EON.

 

Taj što si izabrao je sasvim ok. Što se tiče BC i od mene imaju preporuku. Do sada sam kupio dve stvari kod njih i još dve preporuke koje sam davao znam da su na kraju kupili od njih. Niko od nas nije imao problema sa opremom a isporuka je bila za manje od nedelju dana što je gotovo nemoguće kada se kupuje od ovih najvećih radnji.

 

S tim u vezi vidi i ovog, malo veći ekran i 4k slika i takođe android 9 a čak je i jeftiniji par stotina dinara :

 

https://www.bcgroup-online.com/televizori/xiaomi-mi-led-tv-4s---43"-android--smart-wifi-4k-ultra-hd-65721

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...