Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Imam ugwonu garnituru kojoj je sredisni deo tacno ispred tv-a na 3.8m. Kupio sam pre 4 meseca tv od 65 inca i savrseno je legao. Kutija je jedva stala u karavan od drugara i kad sam ga doneo mislio sam da sam se zajebao, ali brzo sam ukapirao da sam doneo pravu odluku. Navikao sam se za 2 dana i nema sanse da bih uzeo sada manji.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo i krasno, ali ja u regalu gde čuči 32" još od Olimpijade 2012. imam tačno metar mesta s leva na desno. Da nasekiram regal jeli biste mi žito (ženin miraz, puno drvo, cirka za pola jake zime loženja, metiljavu bi izgurao celu). Pitagora kaže može da stane okolo 40-42 coli dijagonale, valja li išta 4K na tu kratkoću i od koje firme bi valjalo ako bi valjalo?

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo i krasno, ali ja u regalu gde čuči 32" još od Olimpijade 2012. imam tačno metar mesta s leva na desno. Da nasekiram regal jeli biste mi žito (ženin miraz, puno drvo, cirka za pola jake zime loženja, metiljavu bi izgurao celu). Pitagora kaže može da stane okolo 40-42 coli dijagonale, valja li išta 4K na tu kratkoću i od koje firme bi valjalo ako bi valjalo?
Ženu u regal, regal u dvorište i 80" na zid. Ovo je normalno šala, ja sam uvek smatrao da je zadovoljna žena, mir u kući. Što se marki tiče, ne znam da li je Vizio na marketu tu, ali je jeftin i dobar, Samsung ima dobru sliku, ali mu je i cena skočila. 4k je put ka dobroj slici.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Sve je to lepo i krasno, ali ja u regalu gde čuči 32" još od Olimpijade 2012. imam tačno metar mesta s leva na desno. Da nasekiram regal jeli biste mi žito (ženin miraz, puno drvo, cirka za pola jake zime loženja, metiljavu bi izgurao celu). Pitagora kaže može da stane okolo 40-42 coli dijagonale, valja li išta 4K na tu kratkoću i od koje firme bi valjalo ako bi valjalo?

42" se ne pravi više a i novi modeli 43" imaju uži ram pa su većinom uži u globalu od starih 42". Što se tiče marke, moja preporuka je LG. Najbolji odnos cena-kvalitet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

drugari jedan savet

na prvom spratu kuce imam SBB modem koji emituje wifi

u prizemlju u nekim delovima soba taj signal se malo malo pa gubi

 

tu je resenje wifi repeater koji cu da uparim sa modemom i postavim u hodnik (u hodniku se ne gubi signal) u uticnicu ? ovako nesto ?
spacer.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2020 at 3:12 PM, estranged said:

drugari jedan savet

na prvom spratu kuce imam SBB modem koji emituje wifi

u prizemlju u nekim delovima soba taj signal se malo malo pa gubi

 

tu je resenje wifi repeater koji cu da uparim sa modemom i postavim u hodnik (u hodniku se ne gubi signal) u uticnicu ? ovako nesto ?
spacer.png

 

Ako ti treba da samo imas jaci signal po kuci, to ce ti raditi bilo koji extender, i onaj najjeftiniji bez antena.

Ne vidim razlog zasto trositi pare na skuplje varijante. ( mislim da predloge iz posteva iznad ovog mog ).

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Ako ti treba da samo imas jaci signal po kuci, to ce ti raditi bilo koji extender, i onaj najjeftiniji bez antena.

Ne vidim razlog zasto trositi pare na skuplje varijante. ( mislim da predloge iz posteva iznad ovog mog ).

Ovaj sa moje slike kosta oko 2000 dinara.

Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2020 at 8:11 AM, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Ako ti treba da samo imas jaci signal po kuci, to ce ti raditi bilo koji extender, i onaj najjeftiniji bez antena.

Ne vidim razlog zasto trositi pare na skuplje varijante. ( mislim da predloge iz posteva iznad ovog mog ).

ja sam imao taj neki manji, i imao je problem da dobaci na sprat

posle sam uzeo tp-link malo jaci i sad sljaka bez problema

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2020 at 9:29 PM, John Dies at the End said:

Kakav je Xiaomi TV ? Zna li tko? Smart, kako fercera Yt , za klince kupijem, to je najbitnije ( naravno kupujem ga imam poklon karticu 😄 )

Mislim da su dobri televizori generalno, za xiaomi je najveci problem servisna podrska i uvoznik za srbiju. 

Od jeftinijih televizora vidim da se dosta hvali hisense i TCL (najjeftinijih od ovih).

Inace i ja imam dobro iskustvo sa TCL, imam jedan 32inca koji radi vec 6-7godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
4 minutes ago, realno *w said:

Pitanje za SBB korisnike?

 

 

Pošto sam uzeo novi TV, smart, vredi li uzeti EON? Kontam da su ti risiveri bolji ili šta već, ovaj moj je star sigurno 4-5 godina.

Da, čak ti je najbolja solucija ukoliko ti televizor ima aplikaciju EON, a uređaj možeš koristiti za neki TV koji je stariji 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Da, čak ti je najbolja solucija ukoliko ti televizor ima aplikaciju EON, a uređaj možeš koristiti za neki TV koji je stariji 🙂 

 

Da, imam staru, ali dobru, Sony Braviu, koju ću staviti u spavaću sobu, ali je moja ideja bila da probam da zadržim postojeći D3 risiver i njega stavim na taj TV.

 

Ne kontam kako bi onda koristio EON na novom TVu, samo preko apk za smart? Možda nisam shvatio dobro, ali to mi ne zvuči previše praktično?

 

Inače, odnos starog i novog :D   Postavka nije konačna, pošto ću novi fiksirati na zid, menjam i tu policu i ostalo, al nije bitno sada...

 

 

Spoiler

Untitled.png

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

 

Da, imam staru, ali dobru, Sony Braviu, koju ću staviti u spavaću sobu, ali je moja ideja bila da probam da zadržim postojeći D3 risiver i njega stavim na taj TV.

 

Ne kontam kako bi onda koristio EON na novom TVu, samo preko apk za smart? Možda nisam shvatio dobro, ali to mi ne zvuči previše praktično?

 

Inače, odnos starog i novog 😄  Postavka nije konačna, pošto ću novi fiksirati na zid, menjam i tu policu i ostalo, al nije bitno sada...

 

 

  Hide contents

Untitled.png

 

Kako nije praktično? Umesto kablova i risivera, koristiš samo aplikaciju, a EON risiver, ukoliko imaš kablove u toj sobi (koaksijalni+lan kabl), možeš da koristiš na starom TV-u, i pretvoriš ga u smart 😄 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Green23 said:

Kako nije praktično? Umesto kablova i risivera, koristiš samo aplikaciju, a EON risiver, ukoliko imaš kablove u toj sobi (koaksijalni+lan kabl), možeš da koristiš na starom TV-u, i pretvoriš ga u smart 😄 

 

Pošto su mi dnevna i spavaća zid na zid, imam kanalicu sa kojom je provučen koaksijalac i mrežni u spavaću sobu, tako da to nije problem.

 

A koji daljinski koristim za upravljanje EONom, redovni od TVa?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Pošto su mi dnevna i spavaća zid na zid, imam kanalicu sa kojom je provučen koaksijalac i mrežni u spavaću sobu, tako da to nije problem.

 

A koji daljinski koristim za upravljanje EONom, redovni od TVa?

Ako pričamo o ovom novom, gde bi koristio aplikaciju, da.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...