Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Jedna anegdota: tamo početkom dvijetisućitih, kad smo se pomalo okućili u Belgiji, pozovemo na večeru supruginog kolegu s posla i ženu mu, oboje Sarajlije.

Kako su ušli odmah (duhoviti su bili, ne znam gdje su sada) primijete da je sva bijela tehnika (pećnica, waschmaschine, sudjerica, frižider, toaster, mikrovalna) ili Bosch ili AEG ili Miele.

"Jasno - što Zagrepčani ne bi imali nešto nenjemačko!" Televizor je bio Grundig. A pred kućom parkiran naš BMW, čak su i oba mobitela bili Siemens.

 

Sad je već malo drukčije: mobiteli su iPhone, frižider je Whirlpool, pećnica je Electrolux, televizor je Samsung, čak i Kärcher usisavač je zamijenjen Hooverom.

Bojler je, doduše i dalje Vaillant. Boljih jednostavno nema.

Edited by ironside
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Tako itreba da bude. ne kao ovi sad ne cujes ih a ne moze maciju dlaku da podigne sa poda 😁

Ovde u BG koristim ovaj

spacer.png

 

HEPA filter koji moze da se pere u masini za ves (uz`o 2 komada za rezervu:classic_ninja:), a dize prasinu sa sve tepihom.

Nema kese, vec se kutija prazni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

Ovde u BG koristim ovaj

spacer.png

 

HEPA filter koji moze da se pere u masini za ves (uz`o 2 komada za rezervu:classic_ninja:), a dize prasinu sa sve tepihom.

Nema kese, vec se kutija prazni.

 

Ja imam ovakav Dirt Devil https://www.dirtdevil.de/infinity-vs8-turbo-bagless-vacuum-cleaner-m5036?___store=dirtdevil_de_english

 

vec nekoliko godina radi bez greske, ima razne cetke za usisavanje, kao i posebne za usisavanje u automobilu. 

Kod usisivaca nije bitna sama snaga oni 1800w ili 2200w, vec je bitna snaga usisavanja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Ovo je, bre, usisivac.:s_d:

 

spacer.png

 

Ovaj beše onaj koji, kada ga rasklopiš pa opet sklopiše, ispadne mitraljez?:s_d:

 

36 minutes ago, Kronostime said:

Ovde u BG koristim ovaj

spacer.png

 

HEPA filter koji moze da se pere u masini za ves (uz`o 2 komada za rezervu:classic_ninja:), a dize prasinu sa sve tepihom.

Nema kese, vec se kutija prazni.

 

17 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Ja imam ovakav Dirt Devil https://www.dirtdevil.de/infinity-vs8-turbo-bagless-vacuum-cleaner-m5036?___store=dirtdevil_de_english

 

vec nekoliko godina radi bez greske, ima razne cetke za usisavanje, kao i posebne za usisavanje u automobilu. 

Kod usisivaca nije bitna sama snaga oni 1800w ili 2200w, vec je bitna snaga usisavanja

 

06-kako-je-biti-papucar2.jpg

 

-Draga, da podigneš noge da prođem?

-To me i komšija juče pitao...

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

narucih na kraju ovaj od madjara

 

 

 

inicijalno sam mislio da sacekam jos koji mesec da mozda jos malo padne cena ili eventualno uhvatim popust za black friday

ali sam onda kontao da to moze da ode i u kontra smeru, i da se sa pogorsanjem epidemioloske situacije, mozda i granice opet zatvore = visa cena

 

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam jedan koji mi je daljinski u krevetu kada gledam YT 🙂 . Skroz ok jedino što moraš da paziš na punjenje baterija ili da keširaš nove baterije kada se ove istroše. Kao što rekoh trenutno ga koristim kao daljinski i dve baterije traju i do dva meseca tako da koristim jednokratne baterije. Ako se miš koristi intezivno onda definitivno mora da se uzme punjač i četiri baterije na punjenje jer u tom slučaju svake nedelje moraju da se menjaju iste. Jednom do dva puta godišnje moraju i te baterije da se menjaju jer posle određenog broja punjenja počinje da im se smanjuje kapacitet.

 

E sad imaš i ove sa baterijama kao mobilni ali nikad nisam davao veće pare za miševe pa nemam iskustva sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka je procesor 10. generacije (da se prištedi ako je baš dobra ponuda može i 9. generacija), SSD, minimum 12 GB RAM-a i 15 inči monitor. Nisi rekao koji zahtevniji posao će ti raditi ali ako planiraš da radiš nešto ozbiljnije ili da igraš novije igre onda nikako integrisanu grafiku. Evo ovaj na primer iz te radnje :

 

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/dell-3593-i3-1005g1-12gb-256gb-1tb-black-5y5b.html#data

 

Link to comment
Share on other sites

Vise ovako, generalnu upotrebu, mozda filmovi itd...ne igram igrice niti koristim neke komplikovane programe. Ovaj desktop racunar je crkao, rekoh da uzmem lap top pa da imam ako idem negde na put na primer.

Moja sestra bi ga koristila za word, excell tid...

 

Imam vec od firme lap top za posao.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...