Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

18 hours ago, mrd said:

Ne treba se zaletati, posto mnoge nove feature ne mozes da koristis, jer tvoj provider nema tu tehnologiju. 

Uvek uzimam pretposlednje modele, posto to mogu odmah da koristim, a cena je i do 50% novih. 🙂

Pa ne gledaju ljudi samo kablovsku na televizoru. Kod nas samo Sport klub može da emituje 4K sliku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2020 at 9:47 PM, Del Piero said:

ja bih kupio neki oko 40", do 25k, maks 30 i uglavnom sto nalazim su vox, fox i tesla marke

 

sta je najbolje?

 

On 8/4/2020 at 9:50 AM, Del Piero said:

Ne znam tacno na sta mislis, ako mozes da pojasnis.

 

Ja sam prilicno bazican korisnik tva, tek ponekad ga povezem sa laptopom preko hdmia i to je otprilika to. Ne treba mi nista puno, zato i ne zelim da dam neke vece pare.

 

Filtrirao sam prema rezoluciji full hd, sto je osnovna stavka, prema velicini ekrana koju si naveo i da nije no name, i prema ceni koju si naveo. Imas ova dva kod bc grupe.Jednom je prednost dijagonala, a drugom sto je smart. 

https://www.bcgroup-online.com/televizori/sharp-40bg2e-full-hd-smart-led-64151

 

https://www.bcgroup-online.com/televizori/toshiba-43l1863dg-led--full-hd--dvb_t2.-51664

 

ovaj vise nije dostupan u web shopu, a povoljan je https://www.emmezeta.rs/toshiba-40l1863dg-led-televizor-626537.html

 

Prednost no name tv-a je sto za iste pare mozes kupiti specifikacije kao sto su smart, android (chromecast built-in), ultra hd, bluetooth. Npr ovaj tesla, nzm kako se pokazao. Procitao sam po webu da su se prve generacije lose pokazale, a da su u medjuvremenu napredovali, i da ok sljakaju.

 

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/tesla-smart-televizor-43s605bfs.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ja kupio vec sutradan nakon sto sam pisao, u gigatronu tesla 40'' 21k. ako bude sljakao fino ovih 5 godina garancije to ce se isplatiti. Nisam napisao da mi je prethodni tv u sobi bio neki telefunken, zvuci kao da je iz doba Hitlera. Mala plazma, samo 24'', a ja kad se zavalim u krevet tu ima oko 3 metra razdaljine, pa je stvarno bio potreban veci. Tako da mi je to bio primarni kriterijum, da bude veci, a ostalo, kao ti dodaci, ne toliko jer ih i ne koristim.

edit - hvala na predlozima svakako

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Ja sam dva televizora kupio preko KP, jedan Samsung i jedan LG. Brat je kupio LG, sestricina isto LG, komsija LG, svi preko KP

Nikakvih problema, moj je vec jedno 7godina Samsung i jos uvek radi.

 

edit: da napomenem da je do sada vazila LG garancija i kod nas. Znaci kupis ga preko KP i vazi internacionalna garancija kod nas u Srbiji. 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

Po meni LG je best buy na našem tržištu. Do sada sam kupio 3 komada i svi rade bez ikakvih problema. Najstariji je LA serija, 42" 3D, kupljen u Rodi pre nekih 7 i po godina. Još pamtim cenu, 70k dinara. Nisam imao keš, uzeo ga na 12 rata preko pika kartice. Pre dve i po godine sam isto kod nas, zbog garancije od 5 godina kupio 55UJ670V, za dnevnu sobu. Bio je oko 50e skuplji nego na kp pa je garancija presudila. On je bio 80k dinara. I na kraju sam prošle godine u oktobru ćerki kupio 43UK6300MLB na KP, donešen iz Mađarske. 310e je bila njegova cena. Svi su smart i stvarno nemam nijednu zamerku. Uvek i svakome ću preporučiti LG TV.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se kupuje donja klasa po meni nema razlike između brendova, ja bih tu pre uzeo nekog kineza nego neki jači brend. U srednjoj klasi nema pravila jer u principu najčešće zavisi da li je neki model na akciji tako da tu može da se probere kod svih marki, a ako pričamo bez akcija modeli Hisense vam daju prilično dobar izbor za cenu. Kod kvalitetnih televizija definitivno ne treba se kockati, tu treba ići na proverene brandove tipa Samsung, LG, Sony, Philips, Panasonic. Svi televizori iz gornje klase su kvalitetni kod tih proizvođača jer ne smeju da se igraju sa imidžom. Ja kad kupujem TV ja obično tražim TV koji je pre par godina bio u toj klasi najkvalitetnijih pa je posle par godina pao u srednju klasu.

 

Trenutno imam jedan stari Panasonic kome je vreme da ga menjam ali on i posle 7-8 godina radi kao sat pa mi prosto žao jer ako ga budem prodavao mogu dobiti tepsiju ribe za njega.

Link to comment
Share on other sites

Kod smart tv-a, a većina ljudi sada kupuje smart, operativni sistem je jedan od najbitnijih faktora a LG webos i Samsung tizen su ubedljivo najbolji. Tako da je velika razlika i u najnižem segmentu u odnosu na sve osim Sonija koji je jedno vreme ubedljivo držao prvo mesto po kvalitetu. Panasonic nisam viđao na našem tržištu poslednjih godina tako da ne znam kako se kotiraju. Philips ima velike probleme sa operativnim sistemom i imaju bolju reklamu nego kvalitet. Mislim da je Hisense bolji od Philipsa. Sad su na naše tržište ušli i Xiaomi televizori koje dosta hvale. LG je za nijansu jeftiniji od Samsunga i zato mu dajem malu prednost.

 

Ostale marke koje se mogu naći na našem tržištu kao što su fox, wox, vivax, tesla, sharp, toshiba, grundig i slične se prave na istom mestu i istog su kvaliteta. Fabrika u Kini i Turskoj.

Link to comment
Share on other sites

Ja npr imam negativno iskustvo sa sharpom. Imam 2 tv-a istog modela, neki sharp aquos, jedino sto je mala razlika u dijagonali. Ali kod oba dva ista falinka, jako sporo pokrece sistem, ako ga kojim slucajem ugasis nemas sanse odmah da ga upalis vec moras da cekas koji minut. Zatim se desava neki error kad pustis youtube, pa ti se moze desiti da se ugasi iz cista mira. A onda naravno moras da ga cupas iz uticnice da bi ga odmah upalio. Sve u svemu ne bih preporucio sharp, barem ovu marku. Srecno mr clatchu koji je pazario sharp. :classic_smile: Mozda samo ovaj moj model ima tu falinku.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Crni Bombarder said:

Da li neko koristi usluge Total tv? Dakle,ne SBB kao kabl,vec bas Total tv sistem sa tanjirom?
Prvenstveno me zanima kvalitet internet signala..mislim da je doslo vreme da raskrstim sa Telekomom i njihovim uslugama..

Kvalitet internet signala ti je isti kao i Telekomov sada, tj. koriste isti sistem, naravno, zavisi i od brzine koje uzmeš. Jačina interneta preko telefonskih parica zavisi od mnogo faktora. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MrTripleDouble said:

Ja npr imam negativno iskustvo sa sharpom. Imam 2 tv-a istog modela, neki sharp aquos, jedino sto je mala razlika u dijagonali. Ali kod oba dva ista falinka, jako sporo pokrece sistem, ako ga kojim slucajem ugasis nemas sanse odmah da ga upalis vec moras da cekas koji minut. Zatim se desava neki error kad pustis youtube, pa ti se moze desiti da se ugasi iz cista mira. A onda naravno moras da ga cupas iz uticnice da bi ga odmah upalio. Sve u svemu ne bih preporucio sharp, barem ovu marku. Srecno mr clatchu koji je pazario sharp. :classic_smile: Mozda samo ovaj moj model ima tu falinku.

Kasno se javljas 😜. Za sada sam imao samo jedan ozbiljan problem nije hteo da se upali na daljinski, pa sam morao da ga cupam iz struje i onda upalim, old scool method. Jednom nije hteo da ocita youtube mislio sam da baguje, medjutim nije bilo signala od interneta. Vreme ce pokazati, za sada mogu biti zadovloljan, vrlo dobar 4.

22 minutes ago, Crni Bombarder said:

Da li neko koristi usluge Total tv? Dakle,ne SBB kao kabl,vec bas Total tv sistem sa tanjirom?
Prvenstveno me zanima kvalitet internet signala..mislim da je doslo vreme da raskrstim sa Telekomom i njihovim uslugama..

Imam 3o premium paket godinu i po dana https://totaltv.tv/sr/trio-paketi/. Za sada sam zadovoljan protokom interneta. Zadovoljniji sam od korisnika telekom interneta, tu iz mojega huda. Nisam ih ispitao koji telekomov paket koriste. Medjutim sto kaze Green koriste isti distribucioni sitem kao telekom, tako da ne bi trebalo da bude razlike u kvalitetu interneta.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2020 at 11:50 AM, Knipex said:

Kod smart tv-a, a većina ljudi sada kupuje smart, operativni sistem je jedan od najbitnijih faktora a LG webos i Samsung tizen su ubedljivo najbolji. Tako da je velika razlika i u najnižem segmentu u odnosu na sve osim Sonija koji je jedno vreme ubedljivo držao prvo mesto po kvalitetu. Panasonic nisam viđao na našem tržištu poslednjih godina tako da ne znam kako se kotiraju. Philips ima velike probleme sa operativnim sistemom i imaju bolju reklamu nego kvalitet. Mislim da je Hisense bolji od Philipsa. Sad su na naše tržište ušli i Xiaomi televizori koje dosta hvale. LG je za nijansu jeftiniji od Samsunga i zato mu dajem malu prednost.

 

Ostale marke koje se mogu naći na našem tržištu kao što su fox, wox, vivax, tesla, sharp, toshiba, grundig i slične se prave na istom mestu i istog su kvaliteta. Fabrika u Kini i Turskoj.

moj predlog je uvek da se gleda kvalitet panela, pa tek onda kvalitet os-a. Smart funkcionalnosti uvek mozes dobiti uz pomoc chrmocasta za 2-3k dinara.

 

Imam ja panasonic star 2 godine i za sada se odlicno pokazao. Slika je odlicna, mada ne blista bas u pogledu smart funkcionalnosti.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mr clutch said:

Imam 3o premium paket godinu i po dana https://totaltv.tv/sr/trio-paketi/. Za sada sam zadovoljan protokom interneta. Zadovoljniji sam od korisnika telekom interneta, tu iz mojega huda. Nisam ih ispitao koji telekomov paket koriste. Medjutim sto kaze Green koriste isti distribucioni sitem kao telekom, tako da ne bi trebalo da bude razlike u kvalitetu interneta.

Bio danas u poslovnici. Imaju i neku akciju do kraja meseca. Bila neka guzva,a ja u zurbi pa sam odgodio odluku za nekoliko dana do kada cu se detaljnije raspitati,a li mislim da cu preci kod njih.
Mooka mi je od Telekoma i njihovih ponuda i cena...

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da napisem jedino sa cime nisam zadovoljan kod totala je sto odredjeni kanali(nova s, nova sport, fight channel nemam vec dva meseca, i jos neki manje mi bitni kanali) cesto gube signal, pogotovo kada je nevreme, ali im se nisam zalio jer imam eon u paketu, pa mogu da gledam te kanale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mr clutch said:

Zaboravih da napisem jedino sa cime nisam zadovoljan kod totala je sto odredjeni kanali(nova s, nova sport, fight channel nemam vec dva meseca, i jos neki manje mi bitni kanali) cesto gube signal, pogotovo kada je nevreme, ali im se nisam zalio jer imam eon u paketu, pa mogu da gledam te kanale.

Moram priznati da je Supernova podigla kvalitet usluge na normalan nivo u odnosu na predhodni Kopenikus.

SBB mi funkcionise bez ikakve zadrske preko njihove i Orion mreze, tako da ne mogu da se pozalim.

SBB tehnicku podrsku sam psovao vise puta - deco, vise ja znam o povezivanju urejaja nego sto vi imate godina i nemojte mi srati o tome!

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mr clutch said:

Kad sam vec ode da pokrenem novu tematiku.

Sluske. Vec skoro 2 godine sam bez njih, vreme je da se uzmu. Max cena 10 soma, znaci budzet mi je od 5-10 soma, naravno dinara 😁

 

 

Koje sluske uzeti?


Koja je namena tih sluski? Da li je NC must have feature? Ako hoces NC onda je to malo para. 😄

Otvori se oko 250-300e za Sonijeve XM3 sluske i zavrsio si posao (upravo su izasle XM4 pa ti preporucujem jeftiniju/stariju verziju zbog budzeta 😄)

Pre nekoliko godina sam se pitao, koji to ludaci daju oko 400e za slusalice ali evo, nakon godinu i po dana koriscenja XM3 slusalica mogu samo reci da je to najbolja investicija ikada. Da su stavili cenu 800e opet bi vredele svake pare. Tako da, moj savet ti je, bolje sacekaj koliko god je potrebno da povecas taj budzet i onda daj koliko traze za XM3/XM4 ili koji vec model bude bio a do tada prespoji sa nekim slusalicama od 4-5e.

Ja sam u svom okruzenju ubedio njih troje da kupe XM3 a jedan ortak ceka XM4 pa ce njih da uzme... jednostavno ono sto je Sony uradio, vredi platiti i uzivati.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:


Koja je namena tih sluski? Da li je NC must have feature? Ako hoces NC onda je to malo para. 😄

Otvori se oko 250-300e za Sonijeve XM3 sluske i zavrsio si posao (upravo su izasle XM4 pa ti preporucujem jeftiniju/stariju verziju zbog budzeta 😄)

Pre nekoliko godina sam se pitao, koji to ludaci daju oko 400e za slusalice ali evo, nakon godinu i po dana koriscenja XM3 slusalica mogu samo reci da je to najbolja investicija ikada. Da su stavili cenu 800e opet bi vredele svake pare. Tako da, moj savet ti je, bolje sacekaj koliko god je potrebno da povecas taj budzet i onda daj koliko traze za XM3/XM4 ili koji vec model bude bio a do tada prespoji sa nekim slusalicama od 4-5e.

Ja sam u svom okruzenju ubedio njih troje da kupe XM3 a jedan ortak ceka XM4 pa ce njih da uzme... jednostavno ono sto je Sony uradio, vredi platiti i uzivati.

Namena sluski je za slusanje muzike. Znam da NC moras da se odresis, ali se kao i ti pitam koje budale daju velike pare za sluske. Sad me bacas u nedoumicu jer volim kvalitetan zvuk, al mi se ne daju nese ogromne pare. 😅

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mr clutch said:
Quote

Kasno se javljas 😜. Za sada sam imao samo jedan ozbiljan problem nije hteo da se upali na daljinski, pa sam morao da ga cupam iz struje i onda upalim, old scool method. Jednom nije hteo da ocita youtube mislio sam da baguje, medjutim nije bilo signala od interneta. Vreme ce pokazati, za sada mogu biti zadovloljan, vrlo dobar 4.

 

A jbg, tek danas sam video ovu temu, da sam video ranije rekao bih ti da bezis glavom bez obzira od sharpa. Izgleda da su poceli i prvi simptomi, mozda nije samo do mog modela.:smiley26: Kad pomenu internet, zaboravih da kazes da je jos jedan minus i wi fi signal. Jedan tv mi dva zida dele od rutera, a signal nikada ne prelazi dve crte za jacinu, pa se stalno desava da gubi konekciju. Doduse, da ne gresim dusu mozda je to i velika udaljenost za jedan ovakav uredjaj.

 

Sto se tice slusalica ja nekoliko godina koristim stariji Logitech model G430 i mogu reci da sam prezadovoljan. Tada mi je glavna stavka pri kupovini bila udobnost i mogu reci da je to na vrhunskom nivou. Evo ima par godina kako me uvo nije zabolelo usled visecasovnog nosenja sto se stalno desava kod onih slusalica nizih klasa. Zvuk je takodje odlican, imaju i surround sistem koji se podesava po potrebi. Naravno ima i novijih modela koji su vizuelno identicne.

653056_l.jpg

 

btw, kad ste vec kod Supernove zna li neko koja je fora sa njima i njihovom agresivnom kampanjom? To je ceo grad izlepljen posterima, zovu i nude se i po par puta dnevno, dolaze cak i na kucu... i meni za 3 meseca istice net ugovor sa mts-om pa sam blizu odluke da uzmem isti kod Supernove, navodno imaju kablovski. Neka iskustva?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MrTripleDouble said:

A jbg, tek danas sam video ovu temu, da sam video ranije rekao bih ti da bezis glavom bez obzira od sharpa. Izgleda da su poceli i prvi simptomi, mozda nije samo do mog modela.:smiley26: Kad pomenu internet, zaboravih da kazes da je jos jedan minus i wi fi signal. Jedan tv mi dva zida dele od rutera, a signal nikada ne prelazi dve crte za jacinu, pa se stalno desava da gubi konekciju. Doduse, da ne gresim dusu mozda je to i velika udaljenost za jedan ovakav uredjaj.

 

 

Nisu ucestali problemi, tako da je podnosljivo. Stoji da nesto losije prima wi fi signal.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MrTripleDouble said:

 

btw, kad ste vec kod Supernove zna li neko koja je fora sa njima i njihovom agresivnom kampanjom? To je ceo grad izlepljen posterima, zovu i nude se i po par puta dnevno, dolaze cak i na kucu... i meni za 3 meseca istice net ugovor sa mts-om pa sam blizu odluke da uzmem isti kod Supernove, navodno imaju kablovski. Neka iskustva?

To što su masu korisnika izgubili nakon prestanka emitovanja kanala United grupe, pa onda privlače ljude sa televizorima na rate, velikim akcijama itd. A Telekom, tj. svi mi, je pukao ozbiljnu lovu na akviziciju svih tih kablovskih operatera. 

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče supernove, sve zavisi u kom delu se nalazite, tj. kom bivšem provajderu pripadate. Najviše problema imaju bivši korisnici radijus vektora a i to nije isto svuda. Ja sam ex kopernikus. Imam paket super par plus koji plaćam 3300 mesečno i tv po tvom 118din mesečno. Net je 120/15. Uglavnom sve radi ok, jedino net ne radi baš najbolje u večernjim satima. Klinac se žali na packet loss u igricama a i ja sam primetio na kanteru sličan problem. Ima još jedan problem, gotovo sve adrese su im pod natom pa kome to pravi problem ili da traži drugog provajdera ili da doplati za statičku ip adresu. Na bench forumu ima odlična tema vezana za super novu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mr clutch said:

Namena sluski je za slusanje muzike. Znam da NC moras da se odresis, ali se kao i ti pitam koje budale daju velike pare za sluske. Sad me bacas u nedoumicu jer volim kvalitetan zvuk, al mi se ne daju nese ogromne pare. 😅


Sve jasno... ako je samo slusanje muzike u kuci ispred kompa onda stoji pitanje vredi li povecati budzet 3-4 puta za kvalitetne NC slusalice.

Uglavnom, ukoliko se odlucis da razmotris i tu opciju poenta je da te slusalice vrede apsolutnog svakog dinara.

Link to comment
Share on other sites

Neki savet za novi monitor u smislu koja velicina, koja rezolucija, frekvenca osvezavanja, zakrivljen ili ravan ...... ovaj Asus mi je izbacio neke vertikalne linije posred ekrana posle nekih 2,5 godine, znaci menjam firmu. Samsung? LG?

 

Sto vise citam sta da kupim sve mi je manje jasno ........ opet 27 ili 32 inca. Neki kazu da je 32 prevelik za citanje/gledanje za radnim stolom. Da li je 4K danas jedini ispravan izbor? Vidim da postoje i neki sa manjom rezolucijom od 4K ali duplo vecom od full HD. Brzina i frekvenca mi verovatno nisu bitne jer ne igram igrice.

 

Znaci, sta je optimalno za jednog uglavnom citaca interneta, cak ni video osim ponekad youtube ne gledam. Osim nekih funkcija koje ne naprezu oci, a koje vecina izgleda ima, to mi je izgleda jedino bitno, oci moje drage.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mr clutch said:

Namena sluski je za slusanje muzike. Znam da NC moras da se odresis, ali se kao i ti pitam koje budale daju velike pare za sluske. Sad me bacas u nedoumicu jer volim kvalitetan zvuk, al mi se ne daju nese ogromne pare. 😅

 

Imas ove na KP su oko 150evra https://www.kupujemprodajem.com/audio/slusalice/akg-k702-slusalice-novo/oglas/95738769

u zvanicnim prodavnicama je ova cena pa se ti sad sam odluci https://www.musiccentar.com/proizvod/akg-k702-slusalice/

 

Ove linkove sam nasumice izabrao, nije nikakva reklama.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...