Jump to content

Investiranje za pocetnike


Amigo

Recommended Posts

20 hours ago, Darth Bane said:

Ekspertska analiza!

 

Ako si na mene mislio ja sam daleko od eksperta i ekspertske analize svetlosnu godinu. Pomalo trgujem i posmatram sta se na marketu desava, iznosim svoje amatersko misljenje, kao i svi ovde. Bio je ovde neki eksperAt, pod nikom DayTrader, taj se nalupetao za sve pare, ja ga zajebav'o, drugi ga uglavnom kovali u zvezde, niko vise nije cuo za njega, pobeg'o bez pozdrava, a srbske novine pisale o njemu "prorok sa foruma B92". Njemu se pre 12 godina ukazala "propas' Amerike i kraj dolara", kao i cena zlata od 5000$ za uncu ......... evo, 12 godina posle njegovog predskazanja zlato je konacno preslo 2000$. :s_d: Bice ono i 5000, jednog dana, kada nas vise ne bude.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Ako si na mene mislio ja sam daleko od eksperta i ekspertske analize svetlosnu godinu. Pomalo trgujem i posmatram sta se na marketu desava, iznosim svoje amatersko misljenje, kao i svi ovde. Bio je ovde neki eksperAt, pod nikom DayTrader, taj se nalupetao za sve pare, ja ga zajebav'o, drugi ga uglavnom kovali u zvezde, niko vise nije cuo za njega, pobeg'o bez pozdrava, a srbske novine pisale o njemu "prorok sa foruma B92". Njemu se pre 12 godina ukazala "propas' Amerike i kraj dolara", kao i cena zlata od 5000$ za uncu ......... evo, 12 godina posle njegovog predskazanja zlato je konacno preslo 2000$. :s_d: Bice ono i 5000, jednog dana, kada nas vise ne bude.

 

Znam da nisi ekspert, ali u prethodnom postu si dao odlicnu analizu trenutnih trzisnih kretanja.

Na bih imao sta da dodam. Osim da ce zlato mozda jos malo da raste ( recimo do oko 2500 $ za uncu) i da od akcija mozdaza neku farmaceutsku kompaniju.Od nekretnina, mozda zemlja ili negde neki kondo, ali treba dobro poznavati lokaciju. Ali i tu bi , mislim, trebalo sacekati jos malo. 

To je to. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, Down With The Sickness said:

Iz tog razloga cenim da ce uskoro doci do velikog povlacenja u kesh i zlato, sto znaci predizborna rasprodaja :). E sad, tu vec treba imati huuuuuge cojones da se uleti. Najave sa obe strane da se rezultati ne bi morali priznati imaju veci razarajuci potencijal i od pandemije. Nisam pametan.

Ovo diskutujem sa bankarima, nista nije sigurno. Wall St se trenutno ne ponasa u skladu sa ekonomijom, zato sto i jedna i druga strana guraju pare u ekonomiju. Sve to ce da stane nakon izbora - bez obzira ko izadje pobednik. Medjutim bold je veliki problem, taj scenario bi bio poguban.

Link to comment
Share on other sites

Moj australijski penzioni fond (privatna firma, AMP) je uvek donosio bar 10,000 dolara godišnje. Ove godine, manjak od 800 dolara. Kako stvari stoje, to će ići još na dole.

Kolega, koji je trebao da se penzioniše 1. marta 2020. je to odložio dok se tržište ne oporavi.

 

Japanski penzioni fond ne ide na dole ali nikada nije ni išao na više.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Moj australijski penzioni fond (privatna firma, AMP) je uvek donosio bar 10,000 dolara godišnje. Ove godine, manjak od 800 dolara. Kako stvari stoje, to će ići još na dole.

Kolega, koji je trebao da se penzioniše 1. marta 2020. je to odložio dok se tržište ne oporavi.

 

Japanski penzioni fond ne ide na dole ali nikada nije ni išao na više.

Nema nista od australijskog privatnog penzionog fonda. Scomo ce sve to da spicka na infrastrukturne projekte u Americi. Oko 2 biliona  dolara ukupno. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2020 at 7:57 PM, Amigo said:

Tesla stok i dalje yebe kevu, danas skok 12% :s_w:

 

Kao sto rekoh, pade 10% za dva dana, klinci koji nisu imali 2 soma da kupe 1 akciju potrcali da kupe splitovanu po 500 kinti. Ali dobro, da nije takvih ne bi niko pravio pare. Pri cemu ne kazem da je los stock, ali je debelo hipsterski precenjen. Ja radije kupujem kompanije za groblja i sahrane i slicne, stabilne biznise. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Down With The Sickness said:

Kao sto rekoh, pade 10% za dva dana, klinci koji nisu imali 2 soma da kupe 1 akciju potrcali da kupe splitovanu po 500 kinti. Ali dobro, da nije takvih ne bi niko pravio pare. Pri cemu ne kazem da je los stock, ali je debelo hipsterski precenjen. Ja radije kupujem kompanije za groblja i sahrane i slicne, stabilne biznise. :classic_biggrin:

 

Ma znam, ja nisam jos ni napravio US account, cekam da mi to zavrse ovih dana, pa da malo i tu gubim pare :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Nema nista od australijskog privatnog penzionog fonda. Scomo ce sve to da spicka na infrastrukturne projekte u Americi. Oko 2 biliona  dolara ukupno. 

Mislim da smo i ranije pricali o penzionim fondovima koji su sarena laza. Nema nista dobro da se kaze za fond, koji ti kad se penzionises vraca do $3,000 mesecno. To nije dovoljno ni za deset (10) dana, ako ne zivis u nekoj njam-njam drzavi tipa tavan, srbija, etc.

Edited by mrd
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mrd said:

Nema nista dobro da se kaze za fond, koji ti kad se penzionises vraca do $3,000 mesecno. To nije dovoljno ni za deset (10) dana, ako ne zivis u nekoj njam-njam drzavi tipa tavan, srbija, etc.

 

Ja mislim da ti odavno nisi izasao iz te kalifornije :classic_biggrin:, 3000 US$ za 10 dana, znaci 9 somica mesecno, odnodno 12 kanadskih? Evo odmah mogu da ti kazem da u Kanadi mozes sa tim parama ziveti kao haile selasije, retko ko to ovde ima. A nije bas njam-njam drzava.

Link to comment
Share on other sites

Kakvih gluposti se sve ovde moze procitati, cuj nije mu dovoljna 3000 za deset dana.

To je odlicna i plata, a kamoli peMzija.

 

The average Public School Teacher salary in California is $65,093 as of July 27, 2020, but the range typically falls between $56,827 and $75,147.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Mislim da smo i ranije pricali o penzionim fondovima koji su sarena laza. Nema nista dobro da se kaze za fond, koji ti kad se penzionises vraca do $3,000 mesecno. To nije dovoljno ni za deset (10) dana, ako ne zivis u nekoj njam-njam drzavi tipa tavan, srbija, etc.

U Australiji to drugacije funkcionise: u privatni penzioni fond ti uplacuju kompanije. 10% on the top of your salary ( before tax). 

Tako da ljudi ne moraju da izdvajaju "iz dzepa" u privatni penzioni fond. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Ja mislim da ti odavno nisi izasao iz te kalifornije :classic_biggrin:, 3000 US$ za 10 dana, znaci 9 somica mesecno, odnodno 12 kanadskih? Evo odmah mogu da ti kazem da u Kanadi mozes sa tim parama ziveti kao haile selasije, retko ko to ovde ima. A nije bas njam-njam drzava.

Nisam, naravno. Samo je porez na nekretnine prosecno po kuci $1k. 

Ok fokus je bio na penzione fondove, koji po mome nisu nikakva sigurnost. 😉 

Link to comment
Share on other sites

Nisam, naravno. Samo je porez na nekretnine prosecno po kuci $1k. 
Ok fokus je bio na penzione fondove, koji po mome nisu nikakva sigurnost. [emoji6] 
Zaboravio sam da napišem da je to $1k mesečni porez.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/19/2020 at 6:52 PM, djole said:

S&P 500 na istorijskom maksimumu.

 

tenor.gif?itemid=17266014

Očekujem krah uskoro, ovo je neodrživo. Ekonomija u kurcu, a S&P na istorijskom nivo-u i Dow Jones index malo manji od Januara. 

 

On 9/2/2020 at 9:57 PM, Yoyogi said:

Moj australijski penzioni fond (privatna firma, AMP) je uvek donosio bar 10,000 dolara godišnje. Ove godine, manjak od 800 dolara. Kako stvari stoje, to će ići još na dole.

Kolega, koji je trebao da se penzioniše 1. marta 2020. je to odložio dok se tržište ne oporavi.

 

Japanski penzioni fond ne ide na dole ali nikada nije ni išao na više.

 

On 9/2/2020 at 11:29 PM, Darth Bane said:

Nema nista od australijskog privatnog penzionog fonda. Scomo ce sve to da spicka na infrastrukturne projekte u Americi. Oko 2 biliona  dolara ukupno. 

 

Ja sam svoj fond stavio na conservative, razlog iznad.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2020 at 8:52 AM, Amigo said:

Kakvih gluposti se sve ovde moze procitati, cuj nije mu dovoljna 3000 za deset dana.

To je odlicna i plata, a kamoli peMzija.

 

The average Public School Teacher salary in California is $65,093 as of July 27, 2020, but the range typically falls between $56,827 and $75,147.

Zbog cega si naveo ovaj bold? Ne znam zbog cega je to vazno za diskusiju da $3000 nije dovoljno za deset dana?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...