Jump to content

Investiranje za pocetnike


Amigo

Recommended Posts

2 minutes ago, Sprivel said:

Neki su slusali maga?

1bec0fe664d49a8df852bd145be1fe01.jpg

 

Ko je Eric Trump?

Just now, Yoyogi said:

 

Pa ni to ne znaš? Kao da to zoveš srbistanima? Kao onaj tvoj koj Thailand zove Taiwan. Fundamental lack of understanding.

 

NIKKEI berza.

 

Ona cuvena NIKKEI berza sto je pukla pre 30 godina i nikada se nije oporavila :roflmao:???

Link to comment
Share on other sites

"Centralni komitet" koji ne postoji upravo upumpava pare. Vjerovatno ce se desiti isto kao i prosli put, liberalna super-kapitalisticka ekonomija ce da koristi metode ljevice, sto je sasvim ok.

Bio bi idiotluk dopustiti da se unisti mnostvo kompanija zbog najobicnije panike, sto bi jaran ladno dopustio i jos gore obradovao bi se, sta ima veze neka propadnu., ko ih jebe.

Link to comment
Share on other sites

Sigurno, sada će CK Amerike, svojim oprobanim metodama kopiranim iz SSSR da spašava gubitnike iz ludila, kao što su spašavali kriminalce sa Wall Street. Niko nije ni oprtužen za to, kamo li otišao na robiju. Dick Fuld, Lehman Brothers, našao novi posao, udomio se negde.

 

Pare bato štampati u Americi, kao što su nekada u SFRJ pekarski TAM-ići nosili tovare para za isplate plata gigantima kao tada Crvena Zastava, Goša, Prva Petoletka.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Doorn said:

 

To je teško predvideti.  Dobar viski, skup i vredan investiranja u njega,  treba da odleži 12 godina pa i više. Pre 12 godina Yamazaki nije mogao da predvidi da bi danas, tačno da mu je proizvodnja  500% veća, sve mogao da proda. Kako će biti za 12 godina?

Oni su, oprezno, povećali kapacitete (20%) pa ako krene na loše, može njihov viski da ide i posle 6-8-10 godina, ne mora da se čeka.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Yoyogi said:

 

To je teško predvideti.  Dobar viski, skup i vredan investiranja u njega,  treba da odleži 12 godina pa i više. Pre 12 godina Yamazaki nije mogao da predvidi da bi danas, tačno da mu je proizvodnja  500% veća, sve mogao da proda. Kako će biti za 12 godina?

Oni su, oprezno, povećali kapacitete (20%) pa ako krene na loše, može njihov viski da ide i posle 6-8-10 godina, ne mora da se čeka.

Ne radi se ovdje o novom tek radjenom viskiju vec o rare viskiju. Recimo viski 25 godina i stariji. Ulagati u to je je isplativije nego u vino, umjetnost, a citao sam i zlato.

 

Quote

Produced by analysis firm Knight Frank, The Wealth Report found that rare whisky grew in value by 5% over 2019 and in the past 10 years has increased at a faster rate than cars, art and wine.

The Wealth Report said that while the value of whisky has increased by 564% in the 10 years to the end of 2019, the value of cars rose 194%, art by 141% and wine by 120% during the same period.

According to Knight Frank, rare whisky also became one of the most “coveted objects of desire” in 2019.

Whisky sales on the secondary market have made headlines in recent months, with bottles and barrels from Scotch distilleries such as Macallan and Bowmore breaking records. However, auctioneer Cask Trade warns that these aged whiskies are becoming a “weaker” investment as they become “very rare [and] very expensive”.

Cask Trade instead suggested that bottlings from distillers such as Miltonduff, Caol Ila, Craigellachie, GlenAllachie, Glenrothes, Glen Moray, Fettercairn and Glen Garioch could provide investors with a better return.

Simon Aron, owner of Cask Trade, said: “Whisky will always be drunk in times of celebration and in times of crisis. Cask whisky is the best long term alternative investment with no free fall.

“Casks from these distilleries have all got a fantastic price point and make very good whisky but don’t have the capacity, global reach [or] the marketing power yet. But the demand is there and people want to know more.”

 

Moze se investirati i u nesto mladje viskije. Treba obratiti paznju na small batch releases malih destilerija koje nisu u vlasnistvu velikih korporacija kao Diageo, Chivas Brothers, Suntory itd. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Doorn said:

Ne radi se ovdje o novom tek radjenom viskiju vec o rare viskiju. Recimo viski 25 godina i stariji. Ulagati u to je je isplativije nego u vino, umjetnost, a citao sam i zlato.

 

 

Moze se investirati i u nesto mladje viskije. Treba obratiti paznju na small batch releases malih destilerija koje nisu u vlasnistvu velikih korporacija kao Diageo, Chivas Brothers, Suntory itd. 

 

Treba se u to udubiti kao investitor koji možda i ne pije alkohol, čak i kao insitucionalni investor kao penzioni fond a ne kao ljubitelj viskija. Čitao sam i ja to.

Ako Yamazaki to nije predvideo, kako bih ja? Mislim, to je kao "futures" akcije, kupovati žito žetve recimo 2032, unapred. A može svašta da se desi - suša, uragani, zemljotresi, ovaj virus.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Yoyogi said:

 

Treba se u to udubiti kao investitor koji možda i ne pije alkohol, čak i kao insitucionalni investor kao penzioni fond a ne kao ljubitelj viskija. Čitao sam i ja to.

Ako Yamazaki to nije predvideo, kako bih ja? Mislim, to je kao "futures" akcije, kupovati žito žetve recimo 2032, unapred. A može svašta da se desi - suša, uragani, zemljotresi, ovaj virus.

Kao i obicno masis poentu. 

Link to comment
Share on other sites

Nevjerovatno je ovo mesetarenje. Strmoglavljuju se akcije cak i lanaca supermarketa, koji su ostvarili rekordnu prodaju, prodavnice ispraznjene.
Costco je danas vec pao skoro 6%. :59:
Prodaj sve i čekaj da se situacija smiri, da ponovo prfitiraš! Nemoj da rizikuješ. Sram ih bilo šta rade.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Amigo said:

Nevjerovatno je ovo mesetarenje. Strmoglavljuju se akcije cak i lanaca supermarketa, koji su ostvarili rekordnu prodaju, prodavnice ispraznjene.

Costco je danas vec pao skoro 6%. :59:

 

Ne postoji kompanija koja u ovom trenutku moze da ostvari porast akcija, izuzev mozda nekih specijalizovanih za vakcine ili zastitu protiv ove zaraze.  Kupovna moc ce otici dole i na tome se kretanje berzanskih akcija bazira, na predvidjanju, a ne na tome sto su rasprodali zalihe toalet papira. :roflmao:

 

Costco se ne bavi samo vele i maloprodajom, on ima jaku turisticku ponudu ...... a tu ce izgubiti bukvalno milijarde.

 

No ..... ti to ionako ne mozes shvatiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

 

Ne postoji kompanija koja u ovom trenutku moze da ostvari porast akcija, izuzev mozda nekih specijalizovanih za vakcine ili zastitu protiv ove zaraze.  Kupovna moc ce otici dole i na tome se kretanje berzanskih akcija bazira, na predvidjanju, a ne na tome sto su rasprodali zalihe toalet papira. :roflmao:

 

Costco se ne bavi samo vele i maloprodajom, on ima jaku turisticku ponudu ...... a tu ce izgubiti bukvalno milijarde.

 

No ..... ti to ionako ne mozes shvatiti.

 

Posto ti to sve shvatas, ti mora da si neki bogat covjek. Uvijek na pravom mjestu, u pravo vrijeme, sve kontas i unaprijed povlacis poteze kao Gari Kasparov.

Jeste Costco je pao na turizmu :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Nevjerovatno je ovo mesetarenje. Strmoglavljuju se akcije cak i lanaca supermarketa, koji su ostvarili rekordnu prodaju, prodavnice ispraznjene.

Costco je danas vec pao skoro 6%. :59:

 

.

 

 Amigo, zasto bi neko kupovao ako sve pada , i ne vidi se dno...zamisli ti investitor, zasto da kupis sad ako vidis da ce to isto biti jos jeftinije?..Nije to mesetarenja, na berzi se zaradjuje i na rastu i na padu...znas ono bikovi i medvedi...

 

Sasvim je druga stvar zasto se sve ovo desava...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Amigo said:

 

Posto ti to sve shvatas, ti mora da si neki bogat covjek. Uvijek na pravom mjestu, u pravo vrijeme, sve kontas i unaprijed povlacis poteze kao Gari Kasparov.

Jeste Costco je pao na turizmu :lol_2:

 

 

Rekoh da ti ne mozes shvatiti i vaistinu ne mozes.

 

Ti zaista mislis da je berza trenutni pokazatelj koliko se toalet papira proda u toku dana. :roflmao:

 

To sto je Costco prodavac godisnjih odmora svojim 100 miliona clanova, drugi prodavac automobila u USA, veliki prodavac auto i property osiguranja je za tebe totalna nepoznanica, sto je i za ocekivati, ti si ovde sasvim slucajno.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, attolini said:

Amigo, zasto bi neko kupovao ako sve pada , i ne vidi se dno...zamisli ti investitor, zasto da kupis sad ako vidis da ce to isto biti jos jeftinije?..Nije to mesetarenja, na berzi se zaradjuje i na rastu i na padu...znas ono bikovi i medvedi...

 

Sasvim je druga stvar zasto se sve ovo desava....

 

Sve je ovo nadrealno i nema veze sa poslovanjem. Unistavaju se penzioni fondovi, ljudi godinama posteno radili u uplacivali i sada im to propada. Sta drugo reci nego pljacka.

 

23 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Rekoh da ti ne mozes shvatiti i vaistinu ne mozes.

 

Ti zaista mislis da je berza trenutni pokazatelj koliko se toalet papira proda u toku dana. :roflmao:

 

To sto je Costco prodavac godisnjih odmora svojim 100 miliona clanova, drugi prodavac automobila u USA, veliki prodavac auto i property osiguranja je za tebe totalna nepoznanica, sto je i za ocekivati, ti si ovde sasvim slucajno.

 

Ti kao podstanar pred penziju si dokaz svoje strucnosti u oblasti finansija. :whistling:

To sto ce ovo i tebe da dotakne, boli te Donald. 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Amigo said:

 

Sve je ovo nadrealno i nema veze sa poslovanjem. Unistavaju se penzioni fondovi, ljudi godinama posteno radili u uplacivali i sada im to propada. Sta drugo reci nego pljacka.

 

 

Ti kao podstanar pred penziju si dokaz svoje strucnosti u oblasti finansija. :whistling:

To sto ce ovo i tebe da dotakne, boli te Donald. 

 

 

Ti redovno kada ispadnes glup u drustvu potezes moje "podstanarstvo". Mene nista ne moze da dotakne, moja plata, isto kao i penzija ce se morati nastampati, ako ne bude para u budzetu. Tako smo se dogovorili kada sam pocinjao ovaj posao :s_d:.

 

No mi ne pricamo o meni, vec o takvima kao ti sto se polakome na "laku zaradu" pa krenu na berzu ko goveda u klanicu ne shvatajuci apsolutno nista, cak ni osnovne principe na kojima ona radi.

 

I onda im kriv ja. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...