Jump to content

Investiranje za pocetnike


Amigo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
5 hours ago, RatzenStadt said:

^Jel ta platforma samo za kripto?

Da. Crypto. Ja tamo imam nalog vec jedno 2 godine. Nisam aktivan trgovac, kolega mi je poslao neke crypto valute za amazon vaucer koji sam mu dao pa ih tamo drzim i malo sam trade-ovao. 

 

Ako hoces da trgujes, preporucujem ti i neke agregatore poput bitsgap.com gde mozes da povezes vise menjacnica i setujes bot-a koji ce trejdovati umesto tebe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Navedeno je par platformi kroz raspravu na prethodnim stranama, ali mahom onih koji isto nisu dostupni u Srbiji.
Postavio sam konkretno pitanje dva puta do sada u prethodnih par meseci, ali ovdasnji first gen Kanuksi i Jenkiji koji pisu na temi nisu bili bas voljni da pomognu.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Jel te toliko mrzi da izguglas kupovina akcija na stranim berzama iz Srbije? Treba ti broker, ugovor sa brokerom koji moze iz srbije da trguje na stranim, treba ti poseban racun u banci za hartije od vrednosti i treba ti malo vise para od 200-300e.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto se moze zakljuciti iz ovog teksta, mislim da igranje sa trgovanjem, kao sto je moguce npr u USA i RobinHood-om, gde ubacujes po 200-300 dolara u Srbiji nije moguce. 

 

Eh, da sam u aprilu mogao da ulozim 10k eura u firmu za koju radim, sad bih imao 20k. 😄

Drugarica u Bostonu uzela malo da kupuje iz zezanja, ja joj rekao uzmi za moju firmu, trust me, uzela malo samo da me ispostuje, sad je dobra 100 dolara pa se kaje sto ne ulozi jos.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

Cool.
A neka platforma za trgovanje akcijama? Npr kao Plus500 (nedostupan u Srbiji isto)?

Ja sam već pisao za Interactive Brokers. Na njihovom sajtu stoji da su dostupni u Srbiji. Takođe, naišao sam na par članaka gde je objašnjeno kako da se položi i podigne novac, npr. ovaj. S druge strane, naišao sam i negde, čini mi se na redditu, da su ljudi imali problema s nekim bankama da polože novac na IB, mislim da je Intesa je bila.

 

Ja sam nešto mislio do svoje banke da odem da vidim šta oni kažu ali ne stižem.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam već pisao za Interactive Brokers. Na njihovom sajtu stoji da su dostupni u Srbiji. Takođe, naišao sam na par članaka gde je objašnjeno kako da se položi i podigne novac, npr. ovaj. S druge strane, naišao sam i negde, čini mi se na redditu, da su ljudi imali problema s nekim bankama da polože novac na IB, mislim da je Intesa je bila.
 
Ja sam nešto mislio do svoje banke da odem da vidim šta oni kažu ali ne stižem.

Tu ne pise sta se radi kad povlacis novac. Porez u Srbiji je 15% i moras imati racun za hartije od vrednosti (bar za domace).
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sprivel said:


Tu ne pise sta se radi kad povlacis novac. Porez u Srbiji je 15% i moras imati racun za hartije od vrednosti (bar za domace).

 

15% ali samo na dobit? Tj razliku izmedju kupljene i prodate ili 15% od ukupnog novca?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

New Jersey high school wrestling coach is CEO of $100 million firm that owns one deli

Quote

 

  • Paul Morina, the principal and head wrestling coach of Paulsboro, New Jersey, High School, is listed in financial records as the president of Hometown International, which owns a single delicatessen.
  • Hometown International stock is trading at levels that give it a valuation of more than $100 million.
  • The company’s shop, Your Hometown Deli, did just $35,000 in sales — combined — over the past two years, a financial filing says.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...