Jump to content
Vox92.net Forum

Recommended Posts

Tokom letnje pauze svakako glavna aktuelnost je to,  koliko blizu je trening kamp i pocetak sezone, a da mnogi igraci nisu potpisali nove ugovore. S' obzirom koliko je svaka situacija i pregovor oko potpisa povezana sa drugom i svim ostalima (kada se radi o vrhunskim igracima), ocigledno je da se ceka samo jedan veliki (re)sign da bi se stvar pokrenula i brzo razresila u celoj ligi. Marner je ta "kockica" koja se ceka da padne, da bi i ostali resili svoj status, bar ako je verovati pisanju sportskih medija tokom poslednjih 2, 2 ipo meseca, (konstantno se on navodi kao kljuc celog zastoja i iscekivanja). Najbitniji igraci koji su jos uvek restricted free agents su: Mitchell Marner, Patrik Laine, Kyle Connor,  Brayden Point, Charlie McAvoy, Mikko Rantanen, Brock Boeser, Matthew Tkachuk, Zach Werenski i Ivan Provorov. Trening kampovi pocinju za 10-ak dana, tako da ce biti zanimljivo kojim redosledom i kojom brzinom ce se izdesavati, svakako nezapamcena situacija. Predsezona pocinje 15.9 i traje do 30.9, (105 utakmica), a sezona 2.10.

Edited by Marko
  • Like 1

Werenski potpisao nov ugovor sa Jacketsima konacno. Marnerov menadzment se i dalje dogovara sa Leafsima oko novog ugovora, navodno traze ugovor na nivou onog koji ima Auston Matthews. Torontu se desava isto kao i prosle godine, (skoro preslikano), kad su pregovori sa Nylanderom otegnuti toliko da nije igrao prva dva meseca prosle sezone. Ostali iznad pomenuti su i dalje RFA. U principu waiting game se nastavlja, tako da ce neki verovatno biti odsutni na prvim treninzima, pa mozda i u predsezoni. Svi koji su i dalje nepotpisani jesu dobili jake ponude, ali njihovi agenti traze vise. Na ovim prospects turnirima, 1&2 pik na draftu, (Jack Hughes i Kaapo Kakko) su potvrdili talenat i nagovestili da ce itekako biti vredni paznje na najvecoj sceni. In other news, Tilman Fertitta (vlasnik Houston Rocketsa od 2017) kaze da nije odustao da dovede tim u Houston. Misljenja sam da bi Bettman&co trebali, prilikom sledeceg expansion/relocation, da nagrade neki kanadski grad NHL timom (najpre Quebec City zbog one arene i publike koja bi jedva cekala da pohrli), ne samo zato sto su kanadjani tradicionalno ludi za hokejom pa uvek napune arenu bez obzira kako im tim igra i koliko obecava, nego i zato sto je ekspanzija na jug ipak bila i delimican promasaj, zbog konstantnih finansijskih gubitaka i manjka gledalaca u Majamiju i Finiksu.

Edited by Marko
  • Like 1

Marner napokon potpisao novi ugovor, 65 mil za 6g. Time Leafsi svakako idu na sve ili nista sa ovim timom, (mislim da im je 50% capa u platama svega 4 igraca). Provorov sa Flyersima produzio takodje na 6g, za nekih 40,5 mil. Pitanje je koliko ce ovo uticati za predstojece potpise, za sada niko jos nije obnovio, neki najavljuju da ce trenirati u Evropi dok im agenti ne obezbede nove ugovore. Kuznetsov dobio tri meca suspenzije za svoj skandal, (pozitivan na kokain, bio i video sa njim i belim lajnama), ali mu je prava kazna to sto 4g nece igrati za Rusiju.

Možda je uz to što si naveo bitno još i to da su Jetsi produžili Morrissey-a na duge staze... čekaju se Laine and Connor

Da, video sam da je Morrisey potpisao na 8g, ali sam zaboravio da napomenem. Ovi ostali mi nekako vise zaokupili paznju. Evo McAvoy potpisao na 3g za 14.7 mil. A jos ranije sam zaboravio da pomenem da su i Kessel i Soderberg trejdovima dosli u Arizonu (iz Pittsburga i Colorada).