Jump to content

NHL


Kolbas

Recommended Posts

Ako sve bude po planu , Elias Pettersson ce tek da dominira, pametno je sacekao, nije zurio da dodje u NHL, vec je u Växjö Lakersima odigrao jedinu sezonu u Svenska Hockeyligan, uzeo Le Mat trofej i presao igricu kod kuce. U Canucksima se prosetao do Calder trofeja, postavsi najbolji rookie u istoriji fransize (nadmasio Burea), propustio samo 10 meceva za celu sezonu.  Nebo mu je granica sto bi se reklo. Za napad uprava Canucksa uopste ne mora da brine sa njim i Boeserom, a i publika ima zbog koga da puni arenu. Tako da, moglo bi se reci da u Vancouveru nisu morali dugo da cekaju na novog miljenika iz Sverige. 

 

Ocekivana zastupljenost po nacionalnosti, amera sve vise, (u nekim ekipama ih je vec sad vise nego kanadjana), ali zna se odakle najbolji i dalje dolaze, bez obzira na smanjeni % sveukupno gledano, cak sta vise rekao bih da su kanadjani ogromna vecina u top 25 ili top 50 igraca u ligi. Svedjani standardni, rusi i finci isto. Cesi su imali i vise. Kao i na draftu, slovaci su se dosta smanjili, svajcarci solidni, danci dobri spram statusa i popularnosti hokeja u Danskoj.

 

spacer.png

 

Sinoc za smeh i zabavu, bar meni, je bio zaduzen Lucic, udario Zadorova zbog checka nad Czarnikom, i to kako 😄

 

 

 

 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Pragu, (u okviru NHL Global Series) Flyersi dobili Hawkse 4:3. Jetsi se vratili posle vodjstva Devilsa od 4:0, i pobedili nakon shootouta. Mada je tek treci dan sezone, moguce je da je vec postignut jedan od najboljih golova sezone kad je Blake Coleman dao svoj drugi gol, te ucinio ovaj mec jos vise posebnim, jer verovatno da se nece skoro neka ekipa vratiti posle 4 gola zaostatka kao Winnipeg u Jerseyu sinoc, kao i neko postici gol na slican nacin. Sharksi su delovali ocajno, pogotovo odbrana, jedini gol su dali nakon 0:5, Knightsi im dali 2 shorthanded gola, (3 sa onim iz prvog meca u Vegasu) te jos je prerano, ali ako se po jutru dan poznaje San Jose fanovi nece imati cemu da se nadaju ove sezone. Leafsi ocekivano rutinirali Jacketse, Capsi dobili NYI. 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Stigao sam da pogledam nešto malo Jetse i Djavole... vrhunski dramski zaplet...kad su Jetsi pogodili dva put stativu 7 sekundi pre kraja reg dela, mislio sam da neće kompletirati come back, ali su ipak uspeli na penale

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da bacimo koju o dosadašnjem tijeku sezone...Istok, za sada bez većih iznenađenja... jedino što je malo ko očekivao da će Buffalo imati ovako dobar skor... nisam još uspeo da ih gledam, ali ono što sam mogao da uhvatim sa highlightsa vidim da su uspeli da poslože linije i pronadju pravu hemiju... Johansson, Skinner, Reinhart, standardno Eichel, onaj Olofsson se pojavio niotkuda, a od defanzivaca Dahlin...sad, kod njih je uvek pitanje da li mogu da izdrže i doguraju do PO-a jer se svake godine u nekom trenutku raspadnu, nešto kao Oilersi na zapadu...moji Bruinsi nastavljaju gde su stali prošle sezone, čak deluju dominantnije uz nekoliko novih imena u rotaciji, realno je očekivati da će u nekom trenutku usporiti, ali ne vidim način da ne dodju do PO-a, čak i kad kasnije krenu povrede...Pasternak je verovatno u ovom trenutku u top 3 ofanzivaca NHL-a...Toronto, deja vu kao i uvek...deluju kao Kim Kardashian, privlače mnogo pažnje, ali nema suštine, nema esencije, igraju po sistemu toplo hladno i vrag će ga znati hoće li konačno uraditi nešto više...kad smo već kod istoka vredi pomenuti i lacrosse style gol Svechnikova, već vidjeno u drugim natjecanjima, ali ovo je prvi u NHL-u

Pandan Buffalu na zapadu su Oilersi... njih sam gledao i deluju veoma potetno, McDavid konačno rasterećen pritiska da mora sve sam da rešava, Draisaitl i Neal cepaju jednako kvalitetno, ostali su manje više tu gde se i očekivalo, pa čak i Vancouver koji je na dobrom putu da napravi dobar post Sedins tim i da ne moraju PO da gledaju samo na ekranu...Tkachuk iz Flames-a je sinoć postigao retko vidjen gol i još k tome game winner par sekundi pre isteka produžetka. Fenomenalno

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ode Babkok. U 3 razgovarao sa novinarima posle treninga, u 4 otpusten. U oprostajnom pismu nije spomenuo ni Dubasa (GM) ni Sanahana (predsednik). Novi trener je Dubasov covek, dolazi iz filijale Marlisa, Seldon Kif. Gore od ovoga kako igraju verovatno ne moze, tako da mu nece biti bas preveliki pritisak u nastavku sezone, jedino da ne dodje bas do kompletnog raspada.

Link to comment
Share on other sites

 Ovdašnji navijači Leafsa su mahom razočarani ovim iznenadnim potezom...retko ko od njih krivi Babcocka... verovatno je razlog tome što je on Saski t.j čovek je iz Saskatoona (rodjen u Ontariju, ali odrastao ovde) pa su se nadali da će upravo on biti taj koji će da prekine ovaj dugogodišnji post... ipak je u ovaj tim sipano suviše para da bi se tolerisao bilo kakav prazan hod...mada instinkt mi govori da je razlog za ovaj potez verovatno bio razlaz u koncepciji izmedju njega i managementa, who knows...

Kad smo već kod NHL trenera poreklom iz Saska, Todd McLellan (Sharks, Oilers, trenutno LA Kings) je u jednom trenutku svoje karijere bio trener Battlefords  North Starsa, lokalnog tima koji igra u SJHL i na čije utakmice moj klinac i ja redovno idemo...

Edited by Kolbas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U pravu si u vezi koncepcije. Babkok je citave prosle godine "kukao" kako nema igrace za igru koju zeli da postavi, Dubas je terao svoju pricu i bilo je samo pitanje trenutka kada ce se ovo desiti. U Torontu je javnost apsolutno bila okrenuta protiv Babkoka, misljenje je bilo da ne moze da dopre do igraca i da zbog svoje tvrdoglavosti ne moze da izvuce maksimum iz ovog tima. Dolazak Kifa koji je Dubasov covek i koji je po izjavam juce ocito na istim talasnim duzinama s njim je jasan pokazatelj kuda ce se ici. Dubas je sada na sebe prebacio pritisak, videcemo kako ce ici u nastavku sezone. Kao sto sam napisao Kif je verovatno siguran za sledecu sezonu, sem ako bas ne bude totalni raspad, ove je bitno da se bude u borbi za play off. Eto sinoc pozitivna reakcija igraca, pobeda u Arizoni, za vikend su u Denveru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad je malo evidentnije da ovaj potez i nije bio toliko navrat nanos već se to krčkalo od ranije...nego, ja sam još pod utiskom kako smo sinoć Habse istresli iz gaća... danas na poslu sam baš bio nemilosrdan prema navijačima Montreala

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jedan je Ovi👏... čovek ne posustaje ni u ovim godinama...

BTW, sinoć završen trade deadline, nije bilo spektakularnih transakcija...mi smo trejdovali Heinen-a u Duckse za Ritchie-a i nisam siguran kako će se sad posložiti druga i treća linija...Heinen je bio uvek solidan, ali je ove godine platio cenu manje minutaže jer smo imali minimalan broj povreda te se to odrazilo na njegovu statistiku...bilo je špekulacija da će legendarni Joe Thornton možda u Boston što bi mu bila verovatno posljednja prigoda da uzme Stanley-a, ali od toga ne bu niš'...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jedna tužna vest koja je baš pogodila mesto u kome živim...u Subotu je zbog izliva krvi u mozak preminuo Colby Cave (25), igrač Oilersa i ovdašnji "hometown hero"...s obzirom da je ovde hokej glavna religija, mnogi su šokirani ovom tragedijom...danas je za njegovu porodicu u znak podrške napravljen 20-ak kilometara dug špalir od kola uz glavni autoput, dok se porodica vraćala iz Toronta gde je Colby preminuo...predvodili su ih lokalni vatrogasci i RCMP...ovo sve zbog toga što zbog Corone nije bilo uslova da se Colby "regularno" isprati, pa je zajednica rešila da na taj način pruži podršku porodici i oda počast preminulom...i ne zbog onog "o pokojniku sve najlepše" ali dečko je zaista bio dobar lik, humble and down to earth što bi se reklo...RIP

944ffb24-23b5-40c7-a50e-ed57f15f6c67.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

U Torontu i Edmontonu krece 1.8. Finale bi po ovom rasporedu trebalo da bude 22.9 (ekipe bi sve trebalo da otputuju za tor ili edm u poslednjoj nedelji jula,  zatim da odigraju egzibicione meceve kao zagrevanje). Draft planiraju za pocetak oktobra, nekoliko dana nakon finala. Ovo ce biti najneizvesniji Stanley Cup, predviditi bilo sta je nemoguce osim da je neko blagi favorit.

 

 

spacer.png

 

 

spacer.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Objavljeno su ime, logo i boja Seattleovog tima, Kraken, (počinju 21/'22). Mislim da ce im arena biti od 17,500. AHL tim kažu da će da bude iz Palm Springsa. Tako da, srećno krakheadima 😁 Šalu na stranu, navodno je ime popularno bilo u anketama rađenim na području Seattlea. Ekspanzija nije više tema, do daljnjeg , ali iako za sada (merchant sales figures) franšiza obećava, mislim da je Quebec City, sa onakvom arenom i podrškom, morao biti nagrađen svojim timom, da se ne ponavljam. No, videćemo...

spacer.png

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Za vikend 10 utakmica, dosta utisaka, od kojih je najjači Kadrijev gol za pobedu Avsa protiv Saint Louisa, (kako izgleda, na 0.1 sekundu pre kraja, pak je prešao gol liniju). Od ostalih utakmica, u nepredviđeno bi spadalo 4 gola Chicaga u prvoj za nekih 7 min protiv Edmontona (6:4 pobeda Blackhawksa), pobeda Habsa u meču sa Penguinsima, kao i sinoćni poraz Bruinsa od Flyersa. Leafsi, gle čuda, izgubili od Jacketsa. U G1 ubedljive pobede su zabeležili Minnesota protiv Vancouvera i Calgary protiv Winnipega. Islandersi, čini se, rutinski protiv Floride. Hurricanesi vs Rangers 1:0, u seriji koja podosta obećava. U veoma uzbudljivom meču Arizona trijumfovala protiv Nashvillea (4:3).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sinoc Vancouver izjednačio u seriji sa Minnesotom, isto kao i Nashville sa Arizonom i Toronto sa Columbusom. Hurricanesi izbacili Rangerse sa 3:0, Islandersi vode 2:0 protiv Panthersa, Flamesi poveli sa 2:1 protiv Jetsa.

 

Spoiler

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je trebalo nekoliko dana da provalim po kom se formatu igra😙... nekako još nemam onaj bug da je ovo play off mada je krljanje na tom nivou, ali se još navikavam na dvorane bez publike...k tome, Boston ne može da sastavi celu tekmu na visokoj razini... valjda će da se pojave kad bude do or die

Link to comment
Share on other sites

Tokom ovih par poslednjih dana Flamesi prošli Jetse, koji osakaćeni povredama nisu ni mogli više od jedne povede u seriji, Oilersi ispali od Chicaga, a Penguinsi od Habsa, Islandersi izbacili Pantherse, Arizona Nashville, kao i  Vancouver Minnesotu (sve sa 3:1). Jacketsi i Leafsi na 2:2, pobednika iz ove serije čeka Tampa. Drugi parovi 1/8: Philadelphia vs Montreal, Vegas vs Chicago, Arizona vs Colorado, sto vidim za sada.

Link to comment
Share on other sites

Evo da se priključim i ja malo ovoj temi koja kako vidim nema baš puno pratioca. Inače sam veliki navijač Kojota kao i inače svih franšize iz Phoenixa. Naročito Sunsa. Veliko iznenađenje osim pobjede mojih Kojota je i svakako poraz Oilersa te donekle ispadanje Pingvina mada Montreal je OK ekipa. U Robin round sam očekivano više od mojih drugih miljenika St. Louisa i na istokui Bostona. No vidjet ćemo. Las Vegas ne gotivim nimalo međutim zasad igraju odlično. Bit će svakako zanimljivo do kraja a ja držim palceve za moje da do guraju što dalje. Imaju fantastičnog golmana u Kuemperu i napadače  Halla i Kessela. Mislim da su bili treća ekipa po broju primljenih golova u regularnim dijelu s tim da je prvi golman bio dugo ozlijeđen. A ako ne oni onda ću navijati za Blues 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...