Jump to content

NHL


Kolbas

Recommended Posts

Tokom letnje pauze svakako glavna aktuelnost je to,  koliko blizu je trening kamp i pocetak sezone, a da mnogi igraci nisu potpisali nove ugovore. S' obzirom koliko je svaka situacija i pregovor oko potpisa povezana sa drugom i svim ostalima (kada se radi o vrhunskim igracima), ocigledno je da se ceka samo jedan veliki (re)sign da bi se stvar pokrenula i brzo razresila u celoj ligi. Marner je ta "kockica" koja se ceka da padne, da bi i ostali resili svoj status, bar ako je verovati pisanju sportskih medija tokom poslednjih 2, 2 ipo meseca, (konstantno se on navodi kao kljuc celog zastoja i iscekivanja). Najbitniji igraci koji su jos uvek restricted free agents su: Mitchell Marner, Patrik Laine, Kyle Connor,  Brayden Point, Charlie McAvoy, Mikko Rantanen, Brock Boeser, Matthew Tkachuk, Zach Werenski i Ivan Provorov. Trening kampovi pocinju za 10-ak dana, tako da ce biti zanimljivo kojim redosledom i kojom brzinom ce se izdesavati, svakako nezapamcena situacija. Predsezona pocinje 15.9 i traje do 30.9, (105 utakmica), a sezona 2.10.

 

 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Werenski potpisao nov ugovor sa Jacketsima konacno. Marnerov menadzment se i dalje dogovara sa Leafsima oko novog ugovora, navodno traze ugovor na nivou onog koji ima Auston Matthews. Torontu se desava isto kao i prosle godine, (skoro preslikano), kad su pregovori sa Nylanderom otegnuti toliko da nije igrao prva dva meseca prosle sezone. Ostali iznad pomenuti su i dalje RFA. U principu waiting game se nastavlja, tako da ce neki verovatno biti odsutni na prvim treninzima, pa mozda i u predsezoni. Svi koji su i dalje nepotpisani jesu dobili jake ponude, ali njihovi agenti traze vise. Na ovim prospects turnirima, 1&2 pik na draftu, (Jack Hughes i Kaapo Kakko) su potvrdili talenat i nagovestili da ce itekako biti vredni paznje na najvecoj sceni. In other news, Tilman Fertitta (vlasnik Houston Rocketsa od 2017) kaze da nije odustao da dovede tim u Houston. Misljenja sam da bi Bettman&co trebali, prilikom sledeceg expansion/relocation, da nagrade neki kanadski grad NHL timom (najpre Quebec City zbog one arene i publike koja bi jedva cekala da pohrli), ne samo zato sto su kanadjani tradicionalno ludi za hokejom pa uvek napune arenu bez obzira kako im tim igra i koliko obecava, nego i zato sto je ekspanzija na jug ipak bila i delimican promasaj, zbog konstantnih finansijskih gubitaka i manjka gledalaca u Majamiju i Finiksu.

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Marner napokon potpisao novi ugovor, 65 mil za 6g. Time Leafsi svakako idu na sve ili nista sa ovim timom, (mislim da im je 50% capa u platama svega 4 igraca). Provorov sa Flyersima produzio takodje na 6g, za nekih 40,5 mil. Pitanje je koliko ce ovo uticati za predstojece potpise, za sada niko jos nije obnovio, neki najavljuju da ce trenirati u Evropi dok im agenti ne obezbede nove ugovore. Kuznetsov dobio tri meca suspenzije za svoj skandal, (pozitivan na kokain, bio i video sa njim i belim lajnama), ali mu je prava kazna to sto 4g nece igrati za Rusiju.

Link to comment
Share on other sites

Da, video sam da je Morrisey potpisao na 8g, ali sam zaboravio da napomenem. Ovi ostali mi nekako vise zaokupili paznju. Evo McAvoy potpisao na 3g za 14.7 mil. A jos ranije sam zaboravio da pomenem da su i Kessel i Soderberg trejdovima dosli u Arizonu (iz Pittsburga i Colorada).  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Boeser produzio za 3g, Point i Tkachuk takodje. Konecny sa Flyersima na jos 6g, Fiala jos 2g u Minnesoti. Rantanen jos nista, ocigledno da njegov agent trazi (pre)vise, sto i ne cudi kad se pogledaju neki drugi ugovori, kao i koliko je vazan deo Avalanchea i tokom regularne sezone i tokom playoffa. Timovi su inace vec skratili rostere kroz trening kamp, mislim da su sad na oko 30 imena u rosteru.

 

Winnipeg, bar se sada tako cini, ima puno posla. Uprava Jetsa treba da potpise i Lainea i Connora, i to sa samo nekih 16m u salary capu. Verovatno planiraju prvog na 2g, a drugog na duze staze, a opet moraju da paze da odrze roster koji je ipak stigao do finala zapada prosle godine (Bufyglien je suspendovan jer se nije pojavio u trening kampu, navodno razmislja o penziji, sto sa odlaskom Myersa&Trube cini da odbrana deluje mnogo losije). Medjutim slucaj Lainea je trenutno tezak za resenje, jeste mlad (21), i odlican golgeter, ali je prosle sezone nazadovao ucinkom u odnosu na '17/'18, pre par dana u izjavi na finskom je pricao da ne bi zeleo da igra osim u top line sa Scheifele-om (tu misleci najvise na problem sa nedostatkom adekvatnog rezervnog centra u ekipi), tako da je zvucao dosta toksicno tom prilikom. Iako mu je sveukupno gledano statistika odlicna tokom prve 3 sezone u nhl, brine to sto je ostao "sniper scorer", nema balans prilikom kontakta pa mu zameraju da se drzi svoje zone komfora i da tamo ceka pak, najcesce za sut sa leve strane. Zbog toga su mozda u pravu neki, kad kazu da je kocka takvom jednodimenzionalnom igracu dati long term deal, naravno kontraargument je to sto je ipak isporucio svoje do sada i sto je mlad. Kako god, ocekujem da ga potpisu, ali ne bi me zacudio ni drugaciji razvoj situacije sa njim. Trebace Jetsima bolji i on i Ehlers, sa sve standardnim Scheifeleom i Wheelerom i ovogodisnjim Connorom za neki deep playoff run. Odbrana ostaje pod pitanjem. Druge ekipe iz Centralne Divizije su se znatno pojacale, pa im ni to ne ide na ruku. Ne bih se iznenadio nekom drasticnom potezu, u vidu tradea, pa i da eto puste Lainea. Ne izgleda obecavajuce po njih, ali osim toga, jedva cekam pocetak sezone.

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Laine potpisao na dve godine, 13.5 meleona novčanica...btw, ovde su Leafsi i dalje tema #1 u off season-u...uz nedavne nestašluke Mathewsa svi se pitaju kako će Babcock da napravi hemiju izmedju 4 masno plaćenih igrača na koje otpada polovina salary cup-a i ostatka ekipe... Istorija kaže da će to biti poprilično teško, bumo vidjeli...

Link to comment
Share on other sites

Da, video sam za Lainea, valjda ce se isplatiti, e sad kad i kako se ce razresiti sa Connorom... Leafsi su nekako najizvikanija fransiza, oni i Habsi uvek zauzimaju (pre)velik prostor u medijima kad se o nhl i hokeju prica. Neko ko ne zna bi pomislio da su to konstantno timovi u vrhu, contenderi, a ne da su Stanley Cup ovi poslednji put osvojili u, za pro hokej, prapotopsko vreme, (1967!, nisam mogao da verujem kad sam saznao ovo), a ovi pocetkom '90-ih. U Torontu mozda puno ocekuju, ali naravno, najverovatnije ce opet biti tu negde, uvek top regular season team&playoffs bound, ali nikad top contender, kakva ce im biti hemija u timu, kako ce ih Babcock posloziti, i sve ostalo na stranu, ali roster depth je jedan od glavnih faktora (ako ne i glavni) za najvise domete, bar ja tako vidim stvari. 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Sezona 2019/2020 pocinje sa 4 utakmice veceras, najpre u Torontu, gde u 19h po lokalnom, Leafsi docekuju Senatorse.  U St. Louisu aktuelni sampioni docekuju proslogodisnje, Washington Capitalsi dolaze bez Kuznetsova naravno. Edmonton docekuje Vancouver, a Vegas cini se jedva ceka (re)match sa Sharksima. 

 

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Tesko je reci zaista, ma kako zvucalo kao otrcana fraza. Pogotovo posle prosle sezone, ali ajd', valjda se svo ono ludilo nece ponoviti. Da moram da kazem rekao bih najpre ovako, Tampa i Boston su ista meta isto odstojanje, svako na svoj nacin. Leafsi bi mogli konacno da naprave iskorak dalje u playoffu. Pittsburgh i Washington ce mislim svakako do playoffa, e sad da li ce u postseasonu biti opet nikakvi ili ce zivnuti. Hurricanesi su tu negde kao i Islandersi, playoff bound ali im fali jos nesto malo za vise od prosle sezone. Florida i Rangersi ce svakako biti bolji. Kazu da Ottawa, Buffallo i Montreal ne bi trebalo da budu tako losi u ovoj sezoni. Phila tanka. Blue Jacketsi oslabljeni, a vrlo verovatno da Detroit moze da zavrsi poslednji.To je sto se tice Istoka. Zapad je manje vise isti, s' tim da Colorado po meni najvise preti da izadje iz konferencije. Vegas i Sharksi playoff bound, verovatno i St. Louis. Ocekujem da ce se Chicago, Edmonton i Vancouver malo poboljsati, a od Anaheima, Minesote i Arizone nema vajde jer su tanki. LA je glavni kandidat za poslednje mesto, mozda budu tankovali, a rebuild im ne gine. Misterija su Jetsi i Flamesi, prvi defanzivno oslabljeni, drugi svakako nece ponoviti proslu sezonu. Nashville se pojacao i trebao bi da bude bolji ove god, Dallas isto.

 

Dakle, da moram da svedem pricu na nekoliko timova po konferenciji, rekao bih Boston, Toronto, Tampa i NYI na istoku, a Vegas, Kolorado, Dallas i Stl na zapadu.

Edited by Marko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Bobby Axelrod said:

Ko su najjace ekipe ove godine?

Marko je manje više sažeo najbitnije...nepisano je pravilo da najdalje dobacuju timovi koji imaju dubinu roostera i dobrog PO golmana...čini mi se da je to bio faktor koji je presudio da Boston i St Louis igraju finalnu seriju...85% timova ima jaku prvu liniju, problemi uglavnom počinju u posljednjoj trećini reg. sezone kad stižu umor i povrede...ne volim Leafse, ali ako ove godine ne dodju barem do finala istoka, neće u sledećih 100 godina, imaju dobrog trenera i konačno tri krštene linije, jedino mislim da je Andersen, onako, average golman, ali i on je iskusniji za onu prošlu sezonu, možda podigne nivo igre...moj Boston je uvek u kombinaciji za vrh, spoj iskustva i mladjahnog talenta + dva jaka golmana...tek, je počelo, treba još videti ko će od guštera da se pokaže, kao recimo Pettersson prošle sezone

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...