Jump to content

Vesti


Borko

Recommended Posts

VN Saudijske Arabije je sad službeno predstavljena!

 

Trka će biti u novembru, biće noćna trka, staza još nije poznata ali kažu da imaju par predloga s tim da će najverovatnije biti sličnog dizajna kao Baku. Dugi pravci i zeznute Miki Maus sekcije. Plan je da se ulična staza vozi do kraja 2022 a u 2023 bi se cirkus preselio na Al Kvidiju.

Link to comment
Share on other sites

meh

sad nakon sto smo videli Mudjelo, Portimao, Nirburgring, Imolu pa znamo sta propustamo po klasicnim stazama u Evropi, tesko mi je da budem entuzijastican oko ovih novotarija po zemljama koje svakako ne haju za auto-sport.
Toeto.

Kao kad bi Urugvaj dobio organizaciju zimske Olimpijade.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imam neki osećaj da je ona kriza uz dovođenje Aramka kriva za VN Saudijske Arabije. Koliko sam upućen SA pokušava da se promeni, ovo ono ali za to je potrebno dosta vremena da stare loše tradicije totalno odu. Svaka im čast što se menjaju na bolje ali ovo je tek možda 3 godina kako to traje.

 

F1 je uvek bila kontroverzna, čekalo se dosta na VN Mađarske koja je probila led odnosno "čeličnu kapiju", pa dobismo VN Bahreina i Kinu. Došla Turska te Abu Dabi. Mene generalno politika toliko ne interesuje ali ovde se radi o nečem što je drugo a to su elementarna ljudska prava. Žene nemaju još uvek osnovna prava a eto recimo kako su rekli na prezentaciji 70% stanovništva su mladi. Mislim da je konačno vreme da uz tu snažnu mnogobrojnu mladež da konačno se prilagode i da svi imaju jednaka prava. Nadam se da je ono od pre par godina pravi potez i da generalno država srlja u bolje. Uz tu mladež mogu stvarati bolje naraštaje i stvoriti zdravu zajednicu.

 

F1 je pokazala kako se bori za jednakost pa je uz mnogobrojne države koje posećuju dali su SA pravo na trku. To je moćna poruka svetu, samo da trka prođe dobro i da organizaciono sve bude kako spada a da sama SA drži se nove povelje u budućnosti te da se krsti Al Kidija u zdravlju i veselju. Povučeni su potezi, samo da sve bude pozitivno.

 

Mene jako intersuje izgled staze, ja sam ti uvek slab na nove staze. Na dan prezentacije staze meni sve prođe kao da je Božić a staza poklon. Pa onda uzbuđeno kao dete neko uzmem komjuter i programe te na kraju testiram novo čeljade.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo svakako nije mesto na kome treba diskutovati o politici, moje primedbe su pre svega usmerene na apsolutni nedostatak interesovanja za autosport u tom kraju sveta (osim vlasti bliskih bogatuna kojima je ovo igracka za prestiz pred komsilukom, siroku populaciju bas briga hoce li biti F1 ili nece) - mislim da ima mnogo boljih lokacija za odrzavanje trke, pred publikom koja ce to umeti mnogo vise da ceni i na stazama koje nece biti genericki tilkedromi sve na isti kalup.

A sto se tice ljudskih prava u KSA, onaj ko se uzda u tamosnju omladinu vrlo se zajebao. Tamosnja kraljevska porodica, takva kakva je (sa sve testerisanjem novinara koji pisu nesto sto im se ne dopada) je jedan od naprednijih delova njihovog drustva, upravo je siroka populacija to sto ih jos uvek drzi mentalno zakovane u srednjem veku.

Link to comment
Share on other sites

Provisional 2021 F1 calendar

21 March – Australia (Melbourne)

28 March – Bahrain (Sakhir)

11 April – China (Shanghai)

25 April – TBC (TBC)

9 May – Spain (Barcelona)*

23 May – Monaco (Monaco)

6 June – Azerbaijan (Baku)

13 June – Canada (Montreal)

27 June – France (Le Castellet)

4 July – Austria (Spielberg)

18 July – United Kingdom (Silverstone)

1 August – Hungary (Budapest)

29 August – Belgium (Spa)

5 September – Netherlands (Zandvoort)

12 September – Italy (Monza)

26 September – Russia (Sochi)

3 October – Singapore (Singapore)

10 October – Japan (Suzuka)

24 October – USA (Austin)

31 October – Mexico (Mexico City)

14 November – Brazil (Sao Paulo)*

28 November – Saudi Arabia (Jeddah)

5 December – Abu Dhabi (Abu Dhabi)

*Subject to contract

Link to comment
Share on other sites

Navodno nema ništa od Vijetnama, vlada ima druge prioritete. Glavni propagator i organizator je uhapšen još u avgustu zbog korupcije, ali zvanična verzija je da idu izbori, pandemija i likvidacija šteta posle tajfuna.

Ugovor je (bio) 60 milki $ za trku na 10 godina.

Izvor - jedan slovački web.

Navodno o tome piše BBC Sport, idem da tražim.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Evo ga

https://www.bbc.com/sport/formula1/54879815

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

Some five months after the road accident that left him with critical head injuries, Alex Zanardi has been transferred to a hospital in Padua, Italy nearer to his home to continue his recovery.

 

The IndyCar champ and F1 racer lost both his legs in an IndyCar crash in 2001, but went on to become a Paralympic gold medalist in hand cycling and also returned to racing in touring and GT cars equipped with hand controls. Zanardi has been undergoing treatment at the San Raffaelle hospital in Milan since an early attempt to transfer him to a rehabilitation center was unsuccessful. Now, however, doctors feel confident enough in the 54-year-old’s condition to permit the move.

 

“The patient has reached a generally stable physical and neurological condition that permitted his transfer to another hospital equipped with all the necessary clinical specialties and closer to the family home,” the San Raffaele hospital announced in a statement to the media.

 

Zanardi was seriously injured on June 19 when he collided with a truck while competing in a hand cycle event in Tuscany. He has undergone several craniofacial reconstruction surgeries since the accident.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...