Jump to content

Vesti


Borko

Recommended Posts

Nisu oni danas znacajno siri nego sto su bili 70-tih i 80-tih (bili su suzeni 90-tih pa do pre koju godinu) nego su sa nekih 4,5m duzine porasli na skoro 6m. Ovako dugacki jedva jedan po jedan prodju kroz ukosnicu u Monaku, k'o autobus boktemazo. A nekad se tuda laganini preticalo. Bar metar ipo duzine im treba skinuti.

 

1975: Ferari 312T - sirina 2030mm, duzina 4143mm

1980: Ferari 312T5 - sirina 2120mm, duzina 4530mm

1985: Ferari 156/85 - sirina 2135mm, duzina 4292mm

1990: Ferari 641 F1 - sirina 2130mm, duzina 4460mm

1995: Ferari 412T2 - sirina 1995mm, duzina 4380mm

2000: Ferari F1 2000 - sirina 1795mm, duzina 4397mm

2005: Ferari F2005 - sirina 1796mm, duzina 4545mm

2010: Mercedes W01 - sirina 1800mm, duzina 4800mm

2015: Mercedes W06 - sirina 1800mm, duzina 5000mm

2020: Mercedes W11 - sirina 2000mm, duzina "preko 5700mm"

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za dužinu znam, ali za širinu ovo mi se ne slaže sa onim što sam gledao pre nekih mesec dana kada sam sa društvom razglabao o ovom. 

Po onom što sam tada video bolidi sad su nekih pola metra širi nego nekad. Bar sam tako zapamtio.

Tada smo baš zaključili ono što sam bio napisao: „Skratiti do ispred zadnjih točkova(to ti je otprilike tih metaripo) i suziti za širinu točkova(to ti je otprilike tih po' metra)“.

Možda je problem što sam upoređivao različite bolide. Definitivo nisam gledao Šekterov Ferari. Samo se sada ne sećam šta sam tada tačno gledao i upoređivao. 

Edited by Duh sa sekirom
Link to comment
Share on other sites

Bolidi su sada 2m sirine maksimum, od pre 2-3 godine. Pre toga a od polovine 90-tih maksimum je bio 1,80m, sad je vraceno na ranije stanje.

 

Problem sa suzavanjem bolida je da se time smanjuje mehanicko prianjanje i oni cine jos zavisnijim od aero-prianjanja. A tu onda imamo "prljav vazduh" i nemogucnost da se bolidi prate kroz krivine. Sadasnja sirina bolida nije bez presedana i nije predstavljala problem u neka ranija vremena. Ono sto je bez presedana je duzina, ovo su jebeni autobusi a ne trkacki bolidi.

Link to comment
Share on other sites

Da samo nadodam da zbog te dužine vozač mora u Monaku voziti kao po šinama jer se jedino tako može voziti u Monaku. U "zlatna" vremena bili su agilniji kao recimo kartinzi na steroidima što je u vozačkoj psihi idealno za sve mogućnosti pa između ostalog i preticanja. Danas je to nemoguće, ili kamikaza kao recimo Lekler 2019 ili nikako. Boga ti Luis se te godine mučio s gumama pa mu Maks nije mogao ništa. U 2018 Rićiju je ošo PJ pa mu opet niko nije mogao ništa. 2017 Baton je nasadio Verlajna na ogradu XD

 

Da smo recimo gledali VN Monaka prošle godine mislim da bi to Luis rutinski osvojio a da bi sredina poretka napravila karambol u stilu Makaua 😄 VN Monaka 2011 style.

Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2021 at 3:16 AM, Radoye said:

...iiiii imamo nagradu za najgluplje ime jedne trke za sampionat sveta - "Made in Italy and Emilia-Romagna Grand Prix", kako ce se zvati ovogodisnja trka na Imoli :ajme:

 

S obzirom na sezonu za nama i na sezonu pred nama, biće toga još...

A s obzirom na mlađe generacije navijača, ako se ovo pokaže uspešno ovo će još biti super spram onoga što možemo očekivati...

„Mega, giga, ultra nagrada Fortnajta“, gde će vozači na osnovu glasova dobijati takav „boost“ da neće biti bitno što sede u Vilijamsu, a ne u mečki...

A mi ćemo i dalje gledati takvo smeće, prusećajući se osamdesetih i duela Vilneva sa Arnuom i Pironijem i Sene, sa Pikeom i Prostom...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...