Jump to content

Virtus Bolonja


kalistenika u rutini

Recommended Posts

Zenit je jaci od Zalgirisa.

 

Imaju Ayona, Renfroa, Thomasa, dosta iskusnih igraca. Takodje imaju i neocekivano lose partije na domacem terenu. U gostima su skoro svima (osim Albi) bili tvrd orah.

 

Mozda je termin "prosetati se kroz" malo preteran, ali svakako bi svaki EL tim bio manji ili veci favorit u EC i svaki EC tim bio totalni autsajder u EL. Sto je uvek i bio slucaj, dno EL i vrh EC ionako cine slicne ekipe, ali jedno je to, a drugo reci da "je pola EL zalutalo u EL".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pomenuo KKP ali bez patkometrijskih namera, nego samo njega i KKCZ sam gledao više od jednom ove sezone a i najbliži su mi za poređenje.

 

Elem, logika je da je KKP po rezultatima i po prognozama među boljim ekipama EC, a od sinoć rastu šanse i da se izbegnu Ruje u 1/4f. S druge strane, Zvezda je na sredini EL, vrti se oko 50% pobeda, a bila bi i bolja da se ne upucava cele sezone. Ako bi se najdonji dom EL prošetao kroz EC, dakle i pored KKP onda tim iz sredine EL mora da je duplo bolji od tih iz gornjeg doma EC.

 

19 minutes ago, goldberg said:

To znaci i da bi Partizan sa ovakvim timom mogao da ima ucinak kao Alba ili cak, Asvel, sa cim se uopste ne slazem.

 

Ne slazem se ni da "nikad nije bilo lakse ostvariti neki rezultat u EL". Zvezda ima nikad jaci sastav u poslednjih 20 ili 30 godina, pa nema velike sanse za TOP 8. Sa druge strane, Zvezda bi bila ubedljivo prvi favorit da se u ovom sastavu takmici u EC.

Ok, razlika je samo u mišljenjima. Samo mislim da bold ne stoji.

Link to comment
Share on other sites

To sto KKCZ nije realizovala potencijal jos uvek i sto zbog kolaza razloga ne ostvaruje do sad rezultate u skladu sa realnim kvalitetom rostera ne znaci da je to automatski razlog da se zakljuci da je takmicenje jace nego ranije. Pad kvaliteta evropske klupske kosarke nije koncept, vec realnost koja se ocituje godinama i nema nikakve veze sa KKP, KKCZ ili patkometrijom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, 21Barkley said:

Ok, razlika je samo u mišljenjima. Samo mislim da bold ne stoji.

 

Za TOP 8 bi morali da imamo 9-8 skor u drugom delu sezone, imamo 8 meceva na svom terenu (docekujemo Efes, CSKA, PAO, Makabi) i 9 u gostima.

 

Ovo bi znacilo perfektan ucinak kod kuce i pobeda u Lionu. Svaki poraz kod kuce bi morali da pokrijemo pobedom na strani. Nije nemoguce, ali jako tesko.

 

Mislim da je, ako uzmemo da je Armani tim iz sredine tabele EL, a Virtus tim sa vrha EC, Armani mnogo bolji od Virtusa. Bez obzira na ucinak u domacem sampionatu koji moze da zavara. Zvezda je takodje mnogo bolja od Partizana, sto ne znaci da Partizan nema sansi da iznenadi Zvezdu, pogotovo jer Zvezda igra nekad i 4 meca za 8 dana.

Link to comment
Share on other sites

Zvezda ima bukvalno duplo bolji tim od Partizana.

 

Ne znam ko bi normalan birao pre 

Waldena, Paigea, Jaramaza, Gordica nego 

Lorenza, Barona, Dzenkinsa, Puntera

 

Ili 

 

Zagorca, Peinersa, Redinga, Tomasa, Novicu umesto

Perperoglua, Davidovca, Fayea, Dericka Browna, Borisu

 

Ili 

 

Jankovica i Mozlija i mozda ovog novog Mcdoo ili kako se vec zove

umesto

Kuzmica, Stimca, Gista.

 

Razlika je ocigledna maltene na svim pozicijama i jedino bi mogli rezervni plej i Tomas da zaigraju u Zvezdi. Naravno Trinki bi trebalo da je trenutno bolji trener od Sakote.

 

E sad sta ce se desavati u samoj borbi za trofeje je pitanje jer to zavisi od vise faktora, ne samo od suvog kvaliteta neke ekipe ali svakako da su pocetne pozicije izuzetno jasne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne razumem potrebu uobicajenih osumnjicenih da koriste svaku priliku da seru po coveku, pogotovo nakon sto je prestao da vodi reprezentaciju.

 

Da, Sale Djordjevic ne spada u krem de la krem kosarkaskih trenera.

 

Mozda ce to postati, mozda ne.

 

Mozda cak ni nema potencijal da postane, mada je pitanje koliko su kompetentni ljudi sa ovog foruma da to ocenjuju.

 

Da li to opravdava uvrede kao sto su trenerska prevara i slicne?

 

Cini mi se da odredjene persone ovde jedva cekaju da svu gorcinu i jed koje drze u sebi prospu na prvu metu koja se ukaze.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zasto bi Sasa Djordjevic uzivao bilo kakav povlasceni tretman, jer je bio legendarni kosarkas? Pa i Danilovic je bio legendarni kosarkas, pa nisam primetio da ga (s pravom) stede u vezi njegovih poteza kao funkcionera i njegovog privatnog zivota, konkretno tradicionalnih srpskih svadja medju prijateljima.

 

Zasto bi Sasa Djordjevic bio izuzetak u tom smislu? Zasto bi on bio nedodirljiv?

 

Ja sa druge strane vidim samo armiju, da ih nazovemo postovalaca lika i dela, zaslepljenih njegovom velicinom kao igraca, koji ga brane kao da im je iz oka ispao, od opravdane i objektivne kritike drugih.

 

Reci da je Sasa Djordjevic trenerska prevara je licni stav, manje ili vise potkrepljen cinjenicama.

 

Onaj ko to okarakterise "sranjem po coveku" verovatno ne bi trebalo da pise na ovom forumu, jer ne reaguje na milion puta gore stvari, na ovom istom PDFu, gde se mnogi caste mnogo gorim imenima.

 

Evo na primer da to uporedimo sa Sakotom, koji je nazivan svakakvim imenima od kako je preuzeo Zvezdu.

 

On je, iako ga jeste vreme pregazilo, a mozda je i izlapeo, u svojoj klupskoj trenerskoj karijeri uradio sto Sasa Djordjevic nece moci za tri zivota. Od kako je preuzeo tim, u onoj seriji pobeda je bio druga najbolja ekipa u Evroligi, kada ce Sale Nacionale to uspeti, sa timom slicne snage? On moze samo da najveceg favorita dovede u ravan top 10, (ako ne i ispod) tima dok dodje do borbe za trofej, to mu je trenerski pecat, vrlo prepoznatljiv.

 

Ali ne vidim da iko brani jadnog Sakotu na ovom forumu, a zasluzuje covek da se brani, i svojim davnim, ali bogami i ovim sadasnjim dostignucima.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Reci da je Sasa Djordjevic trenerska prevara je licni stav, manje ili vise potkrepljen cinjenicama.

 

Ovde si 100%  u pravu.

 

Ali cekanje bukvalno ALI BUKVALNO svake prilike da se to istakne je u najmanju ruku trolovanje a u gorem slucaju patoloska mrznja prema coveku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Patoloska mrznja prema coveku bi bilo ovo sto smo gledali da navijaci Crvene zvezde rade Filipu Covicu.

 

I da se slozim sa tobom, nije on nikakva eksluziva ovde, to se radi oduvek i na svakom sportskom pdfu, 15 godina unazad.

 

Samo sto veliki broj vas to primecuje iskljucivo za Djordjevica.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

 

Reci da je Sasa Djordjevic trenerska prevara je licni stav, manje ili vise potkrepljen cinjenicama.

 

.

 

Mene jako interesuje šta to tačno znači trenerska prevara? Koga on to vara i na koji način? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jurgen said:

 

Mene jako interesuje šta to tačno znači trenerska prevara? Koga on to vara i na koji način? 

 

 

Vlasnike klubova. Dobija priliku da vodi jake timove, iako njegov trenerski CV ne dokazuje da je sposoban da isporuci rezultate u istima.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Vlasnike klubova. Dobija priliku da vodi jake timove, iako njegov trenerski CV ne dokazuje da je sposoban da isporuci rezultate u istima.

 

Na koji način ih vara? Njegov CV i maltene svi mečevi su dokumentovani u video formi, sve je javno dostupno. To što oni ne umeju da dobro procene šta on može da isporuči nije nikakva njegova prevara, a možda im i donosi upravo ono što su očekivali. Mada niko od nas nikad nije bio u takvoj ulozi pa ne možemo da znamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da se vratim na tvoj prvi post ovde:

1 hour ago, McLeod said:

Da li ce zavrsiti sezonu na klupi konacno? Kvota raste svaki dan.

 

Dakle niko od cuvara Saloa nije reagovao na njegovo ispadanje iz kupa braneci ga, vec su prvo krenuli napadi.

 

Prema tome, nece biti da ti reagujes na odbranu Saloa nego da si prvo ti (i slicni) s radoscu brojao njegove poslednje dane

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jurgen said:

 

Na koji način ih vara? Njegov CV i maltene svi mečevi su dokumentovani u video formi, sve je javno dostupno. To što oni ne umeju da dobro procene šta on može da isporuči nije nikakva njegova prevara, a možda im i donosi upravo ono što su očekivali. Mada niko od nas nikad nije bio u takvoj ulozi pa ne možemo da znamo.

 

Lose procene su sastavni deo posla. To sto je sve u vezi njega javno dostupno, znas kako, sve o recimo Aleksandru Vucicu je javno dostupno, imas i video izjave i razne druge stvari, pa opet mu milioni u ovoj drzavi veruju. To ne znaci nista. Jer su u ljudi, u globalu, poprilicno tupi, a cesto u kombinaciji sa tim i sujetni, i onda dobijamo neke stvari koje prosecno inteligentan i racionalan covek ne moze da objasni.

 

1 minute ago, Laki Marvini said:

Da se vratim na tvoj prvi post ovde:

 

Dakle niko od cuvara Saloa nije reagovao na njegovo ispadanje iz kupa braneci ga, vec su prvo krenuli napadi.

 

Prema tome, nece biti da ti reagujes na odbranu Saloa nego da si prvo ti (i slicni) s radoscu brojao njegove poslednje dane

 

 

Junajted izgubi kod kuce od Volvsa - prvi upis ce biti ili pljuvanje po treneru ili po igracima. Sigurno nece biti upisi - bice Solsha ok, bice bolje, podrska treneru i igracima. Mislim mozda je i bude, ali to su em botovski komentari koji ne doprinose forumu ama bas nikako, em su po vokaciji reakcija.

 

Ovo je normalan sled stvari, s tom razlikom sto, iz nekog razloga, tebi i jos mnogima ovde to smeta kada se radi o Sasi Djordjevicu a ne smeta kada se radi o svim ostalim trenerima i igracima.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Lose procene su sastavni deo posla. To sto je sve u vezi njega javno dostupno, znas kako, sve o recimo Aleksandru Vucicu je javno dostupno, imas i video izjave i razne druge stvari, pa opet mu milioni u ovoj drzavi veruju. To ne znaci nista. Jer su u ljudi, u globalu, poprilicno tupi, a cesto u kombinaciji sa tim i sujetni, i onda dobijamo neke stvari koje prosecno inteligentan i racionalan covek ne moze da objasni.

 

 

 

Fenomenalna analogija, izbori na kojima se predstavnici NUDE biračima i gde je izbor jako sužen i limitiran pre svega državljanstvom. Uz to političari na vlasti, naročito u Srbiji imaju MOĆ da na ovaj ili onaj način utiči na izbore se porede sa slobodnom voljom VLASNIKA timova kako će da INVESTIRAJU svoj novac na SLOBODNOM tržištu košarkaških trenera. 

 

Fantastično!

 

I opet nema odgovora na koji način neki trener obavlja tu prevaru.

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Analogija je savrsena i ukazuje na to da ljudi kada treba da izaberu nesto cesto grese. Analogija je savrsena je pokazuje da u igri velikih brojeva ne vazi ono sto bi pretpostavio neki prosecno inteligentni racionalni covek.

 

Mogao sam da ti uzmem za primer bracu Janakopulos, svojevremeno vrlo uspesne (u evropskim okvirima) vlasnike jednog kosarkaskog kluba, pa da prodjemo kroz njihove odluke, javne istupe i menadzerisanje. Kada bismo gledali samo ostvarenja, da li bi njih dvojicu mogli da okarakterisemo kao neuspesne? Tesko. Ali kada udjemo malo dublje, imali su fejlova za sve pare.


E cak i takvi, koji su svojevremeno osvajali titule prvaka Evrope, grese u svojim procenama. Tako grese i oni koji dovode Djordjevica za trenera. On samo treba da bude dostupan na trzistu.

 

Mozemo ici i dalje, i u ovom i u drugim sportovima naci i trenere i igrace koji su imali mnogo bolje karijere nego sto su svojim kvalitetom zasluzili.

 

Djordjevic uopste nema taj ekskluzivitet, kao sto se ovde misli.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Analogija je savrsena i ukazuje na to da ljudi kada treba da izaberu nesto cesto grese. Analogija je savrsena je pokazuje da u igri velikih brojeva ne vazi ono sto bi pretpostavio neki prosecno inteligentni racionalni covek.

 

Mogao sam da ti uzmem za primer bracu Janakopulos, svojevremeno vrlo uspesne (u evropskim okvirima) vlasnike jednog kosarkaskog kluba, pa da prodjemo kroz njihove odluke, javne istupe i menadzerisanje. Kada bismo gledali samo ostvarenja, da li bi njih dvojicu mogli da okarakterisemo kao neuspesne? Tesko. Ali kada udjemo malo dublje, imali su fejlova za sve pare.


E cak i takvi, koji su svojevremeno osvajali titule prvaka Evrope, grese u svojim procenama. Tako grese i oni koji dovode Djordjevica za trenera. On samo treba da bude dostupan na trzistu.

 

Mozemo ici i dalje, i u ovom i u drugim sportovima naci i trenere i igrace koji su imali mnogo bolje karijere nego sto su svojim kvalitetom zasluzili.

 

Djordjevic uopste nema taj ekskluzivitet, kao sto se ovde misli.

 

 

Ja čak ni ne pričam o konkretnom, Đorđevićevom, primeru, nego generalno. Znači svi smeju da greše, samo sportski treneri ne? 

 

Oni ako pogreše odmah su prevare. 

 

U sportu, naročito košarci gde sezona zna da traje i 9 meseci, trener može da napravi savršenu mašinu i da na kraju ne osvoji ništa, dovoljno je da par puta protivnik pogodi neki srećni šut, a da tvojoj ekipi iscure neki ziceri u plejofu i probadne ti cela sezona. Ponekad protivnici jednostavno imaju bolje ekipe. Ne bih ja davao tako olako ocene kao što su prevara i neznalica za trenera koji ima kakve takve rezultate. Čak ni neki treneri koji su zabodeni na dnu tabele sa jako malim brojem pobeda možda nisu neznalice, nego se jednostavno ne uklapaju u sistem kluba ili sa igračima koji su im na raspolaganju.

 

A poslednja stvar koju bih rekao za bilo koga je da je prevara. Pre svega zato što je to jedna nečasna radnja i implicira da je ta osoba sa namerom nekoga sabotirala sa jedinim ciljem da uzme novac i nestane. Trenerska profesija se upravo krši sa takvim principom, jer su rezultati neophodni za nalaženje novih anganžmana. 

Edited by Jurgen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kako vrijeme odmice, utakmice se slazu, Saletovi kriticari imaju slucaj, kao sto bi se reklo. Klupska trenerska karijera je obiljezena vise neuspjesima, nego uspjesima.

 

Ako bi se slikovito trenerski trijumf predstavio kao pobjedonosni kos onda je Sale Djordjevic trener = Milenko Tepic kosarkas. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Jurgen said:

 

 

Ja čak ni ne pričam o konkretnom, Đorđevićevom, primeru, nego generalno. Znači svi smeju da greše, samo sportski treneri ne? 

 

Oni ako pogreše odmah su prevare. 

 

U sportu, naročito košarci gde sezona zna da traje i 9 meseci, trener može da napravi savršenu mašinu i da na kraju ne osvoji ništa, dovoljno je da par puta protivnik pogodi neki srećni šut, a da tvojoj ekipi iscure neki ziceri u plejofu i probadne ti cela sezona. Ponekad protivnici jednostavno imaju bolje ekipe. Ne bih ja davao tako olako ocene kao što su prevara i neznalica za trenera koji ima kakve takve rezultate. Čak ni neki treneri koji su zabodeni na dnu tabele sa jako malim brojem pobeda možda nisu neznalice, nego se jednostavno ne uklapaju u sistem kluba ili sa igračima koji su im na raspolaganju.

 

A poslednja stvar koju bih rekao za bilo koga je da je prevara. Pre svega zato što je to jedna nečasna radnja i implicira da je ta osoba sa namerom nekoga sabotirala sa jedinim ciljem da uzme novac i nestane. Trenerska profesija se upravo krši sa takvim principom, jer su rezultati neophodni za nalaženje novih anganžmana. 

 

Dobro ako cemo o semantici i da li je prevara uvredljivo ili nije u ovom slucaju, ja cu reci da nije, ali je to svakako skretanje diskusije sa onoga o cemu smo inicijalno pricali.

 

Ne moze biti uvredljivo ni imajuci u vidu diskurs na ovom forumu, gde se mnoge druge stvari upucene javnim licnostima ne smatraju uvredljivima, niti je taj diskurs ko smo mi, laici, da sudimo o treneru, profesionalcu nesto sto moze zaziveti, jer ako moze, onda treba da ugasimo forum, jer niko nece imati pravo da komentarise bilo sta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...